tak sie zastanawiam Aniu czy ty wiesz o czym piszesz...???

Dyskusje związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
atrocis

tak sie zastanawiam Aniu czy ty wiesz o czym piszesz...???

Postautor: atrocis » 28 paź 2002, 20:34

widzialam ostatnio twoj wywiad na jednej z ogolnodostepnych stacji telewizyjnych.Wypowiedzialas sie w ten sposob:"Nawet Agnieszka konczy sie smutno", po pierwsze forma "smutno" w tym kontekscie jest nie poprawna gramatycznie a po drugie cos mi sie nie wydaje ze "Agnieszka" konczy sie "smutno", on sie pogodzil z jej strata "A gdy przeszło mu zupełnie"i zaczal nowe zycie.Moglabym sie doczepic do kilku jeszcze piosenek,ale mysle ze na dzisiaj wystarczy :twisted:

Czlowieku-uslysz serce matki-umiera.
Nie zapominaj-kazdy policzek w nia wymierzony
jest uderzeniem w ciebie samego
Ostatnio zmieniony 28 paź 2002, 22:09 przez atrocis, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mloda.jg
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: mloda.jg » 28 paź 2002, 21:06

hmmm... a dlaczego nie poprawnie?? i przecież kończy się smutno, bo tu nie chodzi o tego chłopaka tylko, tu chodzi o ich miłość
"... Kochaj całym sercem wszystkich ludzi,
bo lepiej mieć w sercu ranę,
niż kamień zamiast serca..."
Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Adas » 28 paź 2002, 21:32

Zwracam uwage, że to był wywiad przed kamerą. W takich sytuacjach dużo gorsze błędy gramatyczne zdarzają się nawet zawodowym dziennikarzom, którzy "zyja z mówienia".
Czepiać sie mozna (jesli juz komus na tym zalezy) tekstów pisanych, gdy jest możliwość sprawdzenia i poprawienia sie, ale to także raczej nie tekstów piosenek czy wierszy, bo w takich tekstach dopuszcza się czasem odstepstwa na rzecz na przykład lepiej dopasowanego rytmu słow.
Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Re: tak sie zastanawiam Aniu czy ty wiesz o czym piszesz...?

Postautor: Adas » 28 paź 2002, 21:34

atrocis pisze:Czlowieku-uslysz serce matki-umiera.
Nie zapominaj-kazdy policzek w nia wymierzony
jest uderzeniem w ciebie samego

A tak na marginesie, ciekawi mnie dlaczego nie komentujesz błędów we własnej sygnaturce...?
Adam
gg 1412220
Awatar użytkownika
mabk

Postautor: mabk » 29 paź 2002, 2:27

hehe... właśnie sygnaturka, a myślałem, że człowiek pisze się przez ł, bo ponoć Polacy nie gęsi swe kodowanie mają :) . Odnośnie Ani, zastanawiam się czy Ty przypadkiem nie chcesz jej ośmieszyć. Zapewne jakbyś wystąpił przed kamerą to byś się popłakał, że Cię pokazują i byś mówił yyyyyeeeeeeeeeeeeyyyyyyyyyyyyyyy itd. Więc się nie śmiej z innych, bo zapewne nie jesteś lepszy od nich.

Nie podoba Ci się to co Ania pisze, mówi, to nie słuchaj, nie oglądaj, nie czytaj. Przecież to wolny kraj, ale rzeby wkładać głowę w paszczę lwa, to jest idiotyzm.
Pozdrawiam
Michał
...::: Jestem po to, aby pomagać :::...
Awatar użytkownika
Cień Anioła
Członek FFC

_

Postautor: Cień Anioła » 29 paź 2002, 3:23

A mi to tam nie przeszkadza jak kto mowi czy pisze...Ważne jak sie czujee w obecnosci danej osoby [/u]
Awatar użytkownika
hunt

Postautor: hunt » 29 paź 2002, 4:30

Cień Anioła hehehe no nie wiem czy do końca jesteś tego pewna
Awatar użytkownika
Gosiaak
Kontaktowanie:

Postautor: Gosiaak » 29 paź 2002, 19:47

O kurcze sama nie wiem co powiedzieć, tzn. napisać :-) napiszę chyba tylko, że pisownia nie ma nic do rzeczy, a co do tego tematu-atrocis Ania wie co mówi, może ona inaczej spostrzega swoje piosenki, każdy ma swoją interpretację i jeżeli Ania uważa, żę dla niej kończy sie smutno i forma jest nie poprawna to tak dla niej jest i my nie mamy sie czegho czepiać...ja np. uważam, że jako utwór bez interpretacji jest bardzo wesoły, a po przeanalizowaniu txt jest smutny, bo tak jak mloga napisała tu chodzi o ich miłość...chyba już nic muszę dodawać...no to tyle co chciałam powiedzieć...
Awatar użytkownika
Niussia
Kontaktowanie:

Postautor: Niussia » 29 paź 2002, 22:46

Atrocis - czy Ty potrzebujesz zwrócenia na siebie uwagi czy co?! Nie masz prawa oceniać Ani (ani kogokolwiek innego) wypowiedzi, które dotyczą jej uczuć... tego, co myśli na temat danej piosenki. Dla Ciebie ona może być wesoła, ale dla kogoś innego zdecydowanie nie.
Gdy do walki Ci zabraknie sił, chcesz poddać się, masz dość. Jestem tutaj aby pomóc Ci, więc wsłuchaj się w mój głos - (c) Tres
Awatar użytkownika
Ghrave

Postautor: Ghrave » 30 paź 2002, 0:16

Dokładnie. kazdy postrzega tekst na swj wlasny sposób. To jest własnie wspanaiła cechą mzuyki ze mozna ja interpretowac jak sie chce.
Awatar użytkownika
atrocis

...

Postautor: atrocis » 30 paź 2002, 0:41

moze i masz racje,moze chce zwrocic na siebie uwage,moze pragne zeby ktos na mnie spojrzal inaczej,nie jak na koniecznosc...sorry za wszystko,zyjcie sobie spokojnie,nie bede wam zawracac swoja osba glowy.Macie jakies idee jakies cele,ktore sa bardziej namacalne niz moje,nie potrafie zyc w marzeniach,nie potrafie wybiegac w przyszlosc bo i tak wiem ze ta przyszlosc nie bedzie ani troche przypominac tej wymarzonej.jezus ale ja bredze,mam zly h* humor ,robie sobie bana na te strone,za bardzo cierpie i za czesto wychodzi ze mnie moje drugie ja,jak to forum przegladam.
bywajcie

"wszedzie beton,ktoremu zadne slonce nie pomoze"
mi ludzie juz nie sa potrzebni,zaczyna sie wegetacja
Awatar użytkownika
Niussia
Kontaktowanie:

Postautor: Niussia » 30 paź 2002, 0:52

Jak masz problem i chcesz pogadać, (popisać) to napisz maila! Chętnie wesprę jako przyszła pani psycholog! :)
Gdy do walki Ci zabraknie sił, chcesz poddać się, masz dość. Jestem tutaj aby pomóc Ci, więc wsłuchaj się w mój głos - (c) Tres
marigell

Postautor: marigell » 30 paź 2002, 18:00

:roll:
Obrazek
Awatar użytkownika
Dagmara

Postautor: Dagmara » 30 paź 2002, 19:18

widze, ze Niussia ma takie same plany na przyszłosc jak ja ;)
Awatar użytkownika
Ghrave

Postautor: Ghrave » 30 paź 2002, 19:25

Psychologia jest bardzo, ale to bardoz ciekawa.

Wróć do „Łzy”