Łzy-blog

Dyskusje związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
mloda.jg
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: mloda.jg » 13 paź 2003, 15:46

Ivi pisze:a czy zapalanie jakiejś świeczki na stronie w internecie to jest prawdziwa modliwtwa?wątpie żeby tam mieściła się skrzynka pocztowa Pana Boga...

może skrzynką Pana Boga nie jest, ale zostawia pamięć... to tak jak listy od dzieci do Świętego Mikołaja (nie wiem czemu przyszło mi do głowy to skojarzenie)
"... Kochaj całym sercem wszystkich ludzi,
bo lepiej mieć w sercu ranę,
niż kamień zamiast serca..."
Awatar użytkownika
Michu.

Postautor: Michu. » 13 paź 2003, 15:55

Dokładnie, to symbol pamięci.... Zauważyliście, że ostatnio jakaś moda na to samobójstwo? I już są ludzie, którzy robią z siebie wielkich desperatów...
Według niektórych próba samobójstwa jest czymś czym można się chwalić.... Nie rozumiem ich...
Awatar użytkownika
Malvina
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Malvina » 13 paź 2003, 16:08

Michu. pisze:Według niektórych próba samobójstwa jest czymś czym można się chwalić.... Nie rozumiem ich...

Według mnie to juz jest prawdziwa głupota....żaden powód do chwalenia sie
Awatar użytkownika
Ivi

Postautor: Ivi » 13 paź 2003, 19:51

nie ma żadnej mody na samobójstwo.tego ludzie sobie z niczego nie wymyślają.i to było zawsze tylko ze akurat teraz to nagłośnili.a te świeczki to może jest jakaś pamięć ale nie wiem czy jak by mnie się to wszystko przytrafiło to czy bym chciała żeby pół Polski o mnie pisało i zostawiało mi jakieś świeczki choć wcześniej nie wiedzieli nawet o moim istnieniu.
"Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
Zostaną po nich buty i telefon głuchy(..)
Potem cisza normalna więc całkiem nieznośna
Jak czystość urodzona najprościej z rozpaczy
Kiedy myślimy o kimś zostając bez niego(..)"
Awatar użytkownika
anka, ot tak

Postautor: anka, ot tak » 13 paź 2003, 19:57

ja bym chciała, miło by było gdyby ktoś kiedyś o mnie pomyślał, czy napisał, czy zapalił świeczkę, ja bym sie naprawde ucieszyła, może i te wszystkoe osoby by dsie cieszyły, albo chociaż niektóre.....
...Dzieci są jak zwierciadła. Odbijają miłość. Jesli daje im się miłość, oddają ją. jeżeli niczego im się nie daje, nie mają czego oddać...
Awatar użytkownika
Michu.

Postautor: Michu. » 13 paź 2003, 20:01

Ivi pisze:nie ma żadnej mody na samobójstwo.tego ludzie sobie z niczego nie wymyślają.i to było zawsze tylko ze akurat teraz to nagłośnili.

Tylko teraz prawie z kim nie gadasz na ten temat, to od razu mówi że próbował się zabić. Ciekaweto, albo jest dużo ściemniaczy albo połowa Polski powinna się leczyć u psychologa. Wydaje mi się, że nie jest to tylko sprawa naglośnienia.
Awatar użytkownika
iwan

Postautor: iwan » 13 paź 2003, 23:23

Ale Ivi ja nie tylko zapalam swieczki na necie (choc to rowniez dla mnie ma sens bo sie pamieta o kims i to chyba nie jest zle ze pamiec o kims zostaje tu na ziemi) ale rowniez sie modle tradycyjnie o spokoj duszy i zbawienie....
Co do samych samobojstw to kiedys uczeszczalem kiedys na oaze i sam podsunelem tam kiedys temat o samobojstwach i o Kaarel, doszlismy do wniosku ze nie wszystkie osoby, ktore mowia,ze chca sie zabic to robia, ale jest to krzyk o pomoc, "zauwazcie mnie" "nie radze sobie z moimi problemami" i trzeba to zauwazyc bo czesc z tych krzykow konczy sie tragicznie.... i to jest smutne .... ze nie ma osoby, ktora mogla by pomoc.... :roll:
Wiecie co jeszcze mnie boli ?? Ze jak czytalem ten material z tego linka co dalem wczesniej z newsweeka to to jest prawie nie do uwiezenia ze sa strony na internecie, ktore pomagaja samobojcom popelnic te straszliwa zbrodnie wobec samego siebie.... Zeby napisac na stronce internetowej ze np. wsadzic glowe do worka i cos tam se puscic gaz i ze to nie boli to dla mnie jest chore ....nie do pomyslenia.... Albo ze samobojcy sie umawiaja w dwojke zeby to zrobic.... :roll: Kurcze to jest strasznie przykre....
Dobra sorki ze znowu tak sie rozpisalem ale ten temat dla mnie jest jakos tak wazny...i znowu sobie o nim przypomnialem...choc minelo tyle czasu od smierci Kaarel (chyba trza zmienic temat na samobojstwa :P )
Pozostaje tylko modlitwa za nich.... ta "na zywo" :roll:
====> Śpieszmy się kochać ludzi-tak szybko odchodzą... <====
Awatar użytkownika
Cień Anioła
Członek FFC

Postautor: Cień Anioła » 14 paź 2003, 0:13

Na necie jest wszystko -swojego czasu znalazłam 'poradnik samobójcy'.
Awatar użytkownika
Michu.

Postautor: Michu. » 14 paź 2003, 0:14

Dokładnie Iwan. Wiele osób potrzebuje takiej pomocy, dlatego należy rozglądać się uważnie wokół. Miejmy nadzieje, że wszyscy dalej będziemy na tym świecie za te 20... 30 lat.....
Awatar użytkownika
eisen

Postautor: eisen » 14 paź 2003, 9:35

rzeczywiscie te poradniki to jest...nnie tyle bdura, co...nie wiem nawet jak to nazwac...chamstwo bedzie najlzejszym okresleniem. Nei moze mi to sie zmiescic w glowie ze ktos wypisuje takie glupstwa, skad on moze wiedziec np: ze ta metoda jest bezbolesna.. w przypadku smierci kogos kto cos takiego przeczyta powinno sie oskarzyc takiego goscia o umyslne spowodowanie smierci...bo to juz nie jest jakis przypadek.. oni ewidentnie namawiają ludzi do tego zeby sie zabic :roll: a co do tych artykulow to strasznie sa poruszające :( chociaz szczerze mowiac nie rozumiem co mogloby sklonic ludzi do czegos tak okropnego...ja wierze ze po smierci jest...a wlasciwie nic nie ma... i to mnie skutecznie nieraz zniechecalo do mysli samobojczych...
Awatar użytkownika
Ivi

Postautor: Ivi » 14 paź 2003, 10:02

Iwan bardzo fajnie że się modlisz 'normalnie',ta modlitwa jest strasznie potrzebna,ale do tych świeczek w necie to sie chyba nigdy w życiu nie przekonam raz, a dwa nie wiem czy bym chciała żeby po mojej śmierci choć nikt o mnie wcześniej nie wiedział, nagle pół polski na trzy cztery zapala mi świeczke w necie..
"Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
Zostaną po nich buty i telefon głuchy(..)
Potem cisza normalna więc całkiem nieznośna
Jak czystość urodzona najprościej z rozpaczy
Kiedy myślimy o kimś zostając bez niego(..)"
Awatar użytkownika
anka, ot tak

Postautor: anka, ot tak » 14 paź 2003, 18:52

w sumie wszystko namawia do samobójstwa, każdy widzi, to co chce zobaczyć, niektóre texty Łez też można wziąć za coś takiego, chociażby "wzieła garsć tabletek, bo to nic nie boli", czy "zabij sie". można to rozuimjeć tak, albo inaczej....
...Dzieci są jak zwierciadła. Odbijają miłość. Jesli daje im się miłość, oddają ją. jeżeli niczego im się nie daje, nie mają czego oddać...
Awatar użytkownika
Malvina
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Malvina » 14 paź 2003, 19:04

anka, ot tak pisze:w sumie wszystko namawia do samobójstwa, każdy widzi, to co chce zobaczyć, niektóre texty Łez też można wziąć za coś takiego, chociażby "wzieła garsć tabletek, bo to nic nie boli", czy "zabij sie". można to rozuimjeć tak, albo inaczej....

Jeżeli ktoś chce popełnic samobójstwo do moze takie teksty potraktować jako namowę,ale bez tego i tak by spróbował.A jeżeli ktos sie nie chce zabic,to taki teks nie sprawi,ze sie zmieni zdanie....
Awatar użytkownika
iwan

Postautor: iwan » 15 paź 2003, 2:26

Michu ja tesh mam takowa nadzieje ze bedziemy na tym swiecie za ix lat :D
Co do tych stron to ja nie rozumiem ze choc ludzie,webmasterzy widza je a nie zamykaja.... Total paranoja ... :roll:
Malvina zgadzam sie z Toba, i bez textow mozna sie zabic, ale wlasnie trzeba zauwazyc takich ludzi, ktorzy wysylaja sygnaly, ze jest im zle, ze cos jest w nieporzadku....Trzeba im pomagac w postaci rozmowy, pomocy psychicznej, rady a jezeli to wszystko sie nie udaje kontaktu z psychologiem.... bo moze byc za pozno.... :roll:
Przyklad: mam taka dalsza znajoma, ktorej w zyciu sie niepowodzi, rodzice pija,brakuje strasznie pieniedzy, chodzi strasznie ubrana ....Ona tak oficjalnie nie mowila,ze chce sie zabic,wysylala sygnaly ze jest jej zle... mowila tylko to swojej najblizszej przyjaciolce (ktora jest rowniez moja najblizsza przyjaciolka i jest chyba najblisza mi osoba,ktorej sie moge ze wszystkiego zwierzyc....), ona postanowila jej pomoc, zapisala ja do "klubu" dzieci pijacych rodzicow (czy jakos tak :P ) , zebrala fajne ubranie jej, poszla z nia do fryzjera, wrescie wygladala jak kobieta....Co z tego jak minelo klika miesiecy a ta osoba znow wrocila do starych nawykow.... ubiera sie znowu "po chlopiecemu" czyli zero spodnic itp. (choc ma), zaniedbana chodzi,na te spotkania chodzi sporadzycznie.... Gdy po raz setny przyszla do tej przyjaciolki i powiedziala jej ze chce sie zabic ona jest wprost powiedziala "A zabijaj sie..." To ja zgasilo na maxa....Od tej pory jush nawet raz nie wspomniala o takowych myslach.... Sama moja przyjaciolka stwierdzila, ze zrobila co w jej mocy, ona ma sumienie czyste... Ona postawila pierwszy krok,a ta osoba tego niedocenila, jak w najmnieszym stopniu nie umie o sama nic zadbac, chociazby sie uczesac.....Ta "niedoszla zabojczyni" potrafila byc u niej nawet kilka dobrych razy na dzien opowiadajac o swoich problemach...co z tego jak jej rady puszczala drugim uchem....choc to bylo bardzo meczace ta przyjaciolka zawsze miala dla niej czas i chec porozmawiac...
I tak samo na przykladzie tej histori mysle, ze nie mozemy tylko sie wyzalac innej osobie "o jaki ja mam ciezki los, jak mi niedobrze..." ale tesh musimy sami z tym walczyc....przezwyciezac to....nie poddawac sie....Przeciez od nas samych zalezy nasza przyszlosc.....
Sorki, zas sie rozpisalem hyhy Chyba serio trza zmienic nazwet tego tematu :wink:
====> Śpieszmy się kochać ludzi-tak szybko odchodzą... <====
Awatar użytkownika
Cień Anioła
Członek FFC

Postautor: Cień Anioła » 15 paź 2003, 13:28

iwan pisze: Sama moja przyjaciolka stwierdzila, ze zrobila co w jej mocy, ona ma sumienie czyste

Ale jeśliby ta dziewczyna się zabiła to Twoja przyjaciółka i tak miałaby wyrzuty sumienia...

Wróć do „Łzy”