DZIWNE POGLĄDY RODZICÓW

Sprawy nie związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
Jasiek170

DZIWNE POGLĄDY RODZICÓW

Postautor: Jasiek170 » 07 gru 2002, 0:27

Wxzoraj kolega powiedział mi, że jego mama usłyszała Łzy i zabroniła my ich słuchać!!! Co wy na to??? Moim mzdaniem w ich piosenkach nie ma niczego co było by nie do słuchania przez osoby w moim wieku!!!
marigell

Postautor: marigell » 07 gru 2002, 0:32

W Twoim wieku? Moża najpierw powiesz ile masz lat bo ja niestety nie wiem :D

A co do poglądow rodziców kolegi - troche dziwne, tez nie widze w tekstach Łez niczego coby mogło komuś zaszkodzic czy coś :roll: no cóż, rodzice czasami miewają różne poglądy (wiem to z autopsji :twisted: ) jednak zawsze przecież można się z nimi jakoś dogadać (no przynajmniej z moja mamą)
Obrazek
Awatar użytkownika
Ghrave

Postautor: Ghrave » 07 gru 2002, 0:45

Ja w tekstach Łez nie widze nic złego. Opisują spojrzenie na swiat młodych ludzi moze dla tego rodzice tego nie rozumieją.
Awatar użytkownika
Niussia
Kontaktowanie:

Postautor: Niussia » 07 gru 2002, 0:49

Tu zależy ile masz lat itd... I ja się znowu wyłamię... myślę, że Łzy mają silny wpływ na tzw. nieukształtowane dusze... i niestety myślę, że może to być też zły wpływ. Chociaż 1) zabranianie słuchania jakiekog zespołu jest dość dziwnym posunięciem i na pewno małorozsądnym wychowawczo 2)przypuszczam, że owa mama słyszała jedną piosenkę lub nawet tylko jakiś fragmenty i pewnie jeszcze źle trafiła i na tej podstawie oceniła cały repertuar Łez jako zły.
Gdy do walki Ci zabraknie sił, chcesz poddać się, masz dość. Jestem tutaj aby pomóc Ci, więc wsłuchaj się w mój głos - (c) Tres
marigell

Postautor: marigell » 07 gru 2002, 0:53

Niussia pisze:I ja się znowu wyłamię... myślę, że Łzy mają silny wpływ na tzw. nieukształtowane dusze... i niestety myślę, że może to być też zły wpływ.

No wpływ to na pewno mają ale czy zły?? Mogłabys to jakoś rozwinąć?
Obrazek
Awatar użytkownika
Ewelina(Ewka)

Postautor: Ewelina(Ewka) » 07 gru 2002, 0:54

Mojej koleżance rodzice tesh nie pozwolili miała ona wtedy 11 lat i i jej kupili kasete i po przesłuchaniu tekstu Agnieszki albo "spalimy w kominku nasze dzieci" to pwiedzieli że żałują że kupili(ja się troche nie dziwie).
Ja to jush tak mam że częście przysłuchuje się muzyce niż tekstom i jak mi się spodoba muzyka to wtedy zastanawiam się nad słowami
.
"Nie mogę patrzec na Twoją twarz,me oczy pełne łez"
Awatar użytkownika
Niussia
Kontaktowanie:

Postautor: Niussia » 07 gru 2002, 1:04

Ja nie wiem jak się ustosunkowują do tego Łzy, ale dla mnie ich muzyka to jakaś sztuka i nie zawsze można wszystko tak po prostu i dosłownie interpretować, a że tak powiem młodsze pokolenie ma do tego tendencję... poza tym to jest trochę tak, że wiele piosenek jest dość mrocznych i jeśli taka młoda osóbka od razu nasiąknie takim czymś to chyba nie jest za dobrze... Osoby starsze (zazwyczaj oczywiście) mają już większy bagaż doświadczeń i potrafią zachować pewien dystans do wszystkiego, który jest chyba niezbedny by nie zwariować w tym świecie. Jeden z przykładów podała Ewka, ale jest ich wiele... no Zabj się, zabij jest chyba najlepszym tego przykładem.... :roll:
Gdy do walki Ci zabraknie sił, chcesz poddać się, masz dość. Jestem tutaj aby pomóc Ci, więc wsłuchaj się w mój głos - (c) Tres
Awatar użytkownika
Jasiek170

Postautor: Jasiek170 » 07 gru 2002, 1:42

Ja mam 13 lat mój kole3ga tesh
....Darling Only You
Are The Light Amoung
THE DARK!!!.......
Awatar użytkownika
Niussia
Kontaktowanie:

Postautor: Niussia » 07 gru 2002, 2:12

To chyba rozumiem Waszych rodziców... Ale i tak przypuszczam, że ocenili Łzy zbyt pochopnie bo nie wierzę, że ta owa mama przesłuchała całą płytę...
Awatar użytkownika
Jasiek170

g

Postautor: Jasiek170 » 07 gru 2002, 2:51

Moja mama choć mam 13 lat to nie czepia się. Czego słucham tego słucham najwyżej daje mi do zrozumienia że jej się to nie podoba. Ale i tak moge tego słuchać!!! Dlatego właśnie nierozumiem reakcji mamy kolegi.
....Darling Only You
Are The Light Amoung
THE DARK!!!.......
Awatar użytkownika
Niussia
Kontaktowanie:

Postautor: Niussia » 07 gru 2002, 3:11

Ale to już jest kwestia różnych sposobów wychowawczych! :roll:
Awatar użytkownika
Cień Anioła
Członek FFC

Postautor: Cień Anioła » 07 gru 2002, 3:42

Ja moge powiedziec ze moja kolezanka ma mlodszego brata(chodzi do przedszkola) i spiewal tam piosenke zabij sie.No i moja kolezanka miala wyklad od pani przedszkolanki no i od mamy.Wiec to moze mic zly wplyw.A tak poza tym to ja teksty ŁEZ uwazam za najpiekniesze jakie moga byc.
Awatar użytkownika
po prostu ja

Postautor: po prostu ja » 07 gru 2002, 3:48

ja powiem tak. Łzy maja i piosenki takie, ktore nastrajaja pozytywnie, i takie, ktore daja do myslenia, i takie do placzu, ale tez takie, ktorych ie powinny sluchac dzieci i nie tylko dzieci. Sorry, ale nie sadze, zeby na przyklad Zabij sie byla piosenka dla osoby z deprecha... zreszta powiem szczerze, ze bardzo cenie Łzy, ale nie rozumiem skad i dlaczego akurat ta piosenka znalazla sie w ich repertuarze. Nie pasuje, nie podoba mi sie, zawwsze przeaczam
Awatar użytkownika
Dagmara

Postautor: Dagmara » 07 gru 2002, 4:33

czasem tak bywa jak napisał Jasiek...
pamietam, ze kiedy wyszła "Agnieszka" to moja mama z sąsiadką ostro dyskutowały o fragmencie "...kochali sie namietnie w meskiej ubikacji..." a takze o innych piosenkach bo ta sąsiadka kupiła swojej corce płyte... oczywiscie teksty sie im nie podobały...
a rodzicom tez bardzo sie nie podobaja fragmenty
"I dostarczyć tobie przewspaniałych wrażeń
Zrób to szybko po kryjomu ja nie powiem nic nikomu
" - tu rodzice maja pierwsze błedne skojarzenia.
"Zabij się zabij się nikt nie lubi tutaj cię,Strzel sobie w głowę i rozwal na połowę" - a tu są oburzeni i martwia sie ze dziecko moze kiedys sugerowac sie tym
"Czuje oddech Twój na ustach, jesteś coraz bliżej, czuje dotyk Twój na moim ciele" - wiadomo: im dziecko mlodsze tym bardziej rodzice boją sie by nawet w piosenkach nie słyszało czegos zwiazanego z seksem
"Zabiłam człowieka który jeszcze nie zdążył narodzić się...Ten gwałt zrodził życie które ja zabiłam by się nikt nie dowiedział" - bulwersuje ich samo to o czym jest piosenka... rodzice nie chca by dziecko miało kontakt ze złem
"Spalimy w kominku nasze dzieci" - sama nie wiem czego chca od tego fragmentu :roll:
"A potem będziemy się kochać będziesz tulił mnie i całował jak dawniej" - to samo co do fragmentu z NIENAWISCI
"umrę tylko ja" - to samo co do ZABIJ SIE
"Żyła z ojcem sama chodź bił ją czasami
Mówił jestem nikim i gwałcił nocami
" - niby samo zycie a rodzice tak boją sie je przedstawic swoim dzieciom...
"Nie chciała już żyć, nie wiedziała po co,Wybaczyła ojcu że gwałcił ją nocą
Wzieła garść tabletek bo to nic nie boli,Połykając wszystkie zasnęła powoli
Chce być aniołem, umierając śniła
" - to samo co do poprzednich fragmentow ze smiercia
"Może umrę we śnie!" - znowu śmierć
"Ja z kochankiem swym baluję" - moze byc uwazane za swego rodzaju demoralizacje :?
"To prawda nikogo nie pragnę jak ciebie, to prawda
Zobaczysz będzie ci tak dobrze jak w niebie, zobaczysz
" - cała piosenka uwazaja za zupełnie nie dla dzieci :roll:
"Bo jestem dealerem narkotyków, Sprzedaję je na mieście, przy szkole na chodniku" - boją sie ze dzieci moga siegnac po narkotyki

te wszystkie przyklady oczywiscia nie tyczą sie wszystkich rodzicow... ja tylko podałam to co uwazam mama mojej kolezanki... ale uwazam ze to co ta matka uwaza jest zbyt przesadzone.. ale nikt jej nie zmusi by wychowywała dziecko inaczej niz chce...
Awatar użytkownika
Ghrave

Postautor: Ghrave » 07 gru 2002, 4:39

Ciekawe co by powiedziała moja matka jakby sie dowiediząła o czym spiewają moje ulubione zepsoły BM. :D

Wróć do „Różne czyli Inne”