DZIWNE POGLĄDY RODZICÓW

Sprawy nie związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
Niussia
Kontaktowanie:

Postautor: Niussia » 07 gru 2002, 5:34

Justysia podała całe mnóstwo przykładów... i wiecie co?... ja myslę, że to jest normalne, że rodzice się martwią... i nie chodzi im o to, by coś ukrywać, ale w wieku 12-15 lat wydaje się nam, że juz wszystko wiemy i że co to takiego dla nas, a tymczasem to nie jest takie łatwe. Tak naprawde to wiemy w tym wieku bardzo niewiele... i może warto oszczędzić takiej młodej osóbce takich rzeczy w tym wieku. Takie jest moje zdanie...
Gdy do walki Ci zabraknie sił, chcesz poddać się, masz dość. Jestem tutaj aby pomóc Ci, więc wsłuchaj się w mój głos - (c) Tres
Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Adas » 07 gru 2002, 15:06

Niussia pisze:To chyba rozumiem Waszych rodziców... Ale i tak przypuszczam, że ocenili Łzy zbyt pochopnie bo nie wierzę, że ta owa mama przesłuchała całą płytę...

Wg mnie mogła przesłuchać całość, i nie zmienia to faktu, że o poglądach tych rodziców decyduje kilka fragmentów. Całość nie ma znaczenia, decydują fragmenty - i w tym sensie rodzice mają rację. Nie sądzę, żeby wiekszość dzieci rozumiała przesłanie tekstu "Zdjęć z wakacji", a jestem przekonany, że każde dziecko rozumie już słowa "spalić w kominku dzieci".

Ja się nie dziwię reakcji rodziców na te fragmenty, bo sam mam obawy co do odbioru tekstów przez dzieci.

Dziwi mnie tylko zakazywanie, bo podejrzewam, że zakaz słuchania może doporowadzić do gorszych skutków w psychice dzieci.
Adam
gg 1412220
Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Adas » 07 gru 2002, 15:17

Justysia, dowiedz się, czy dzieci tych mamuś czytuja czasopismo "Bravo" :)
I czy kupują im je mamusie, czy może dzieci czytują gdzieś po kryjomu?;)

Bo byłyby te mamusie wyjatkowo niejarzące, gdyby tylko z powodu seksu (jak sugerujesz) nie pozwalały sluchac niektórych podanych przez Ciebie fragmentów.

W tych fragmentach nie chodzi o sam seks, nie z samego tematu seksu biorą się wątpliwości rodziców Justysiu.

I tu się poddaję, nie jestem w stanie wytłumaczyć.....znaczy na tatusia sie nie nadaję;)

Zdziwiło mnie tylko, że nie podoba im się tekst "Łabędzia" akurat w tym przytoczonym fragmencie. Ten tekst wydaje mi się tak jednoznaczny, że wręcz nazwałbym go edukacyjnym:)
A jedyne zastrzeżenia (w kwestii edukacyjności tekstu) miałbym raczej do słów "odlecę jak najdalej", "ludzie tutaj gardzą mną" - bo to wprawdzie też "edukacja" - ale chyba jeszcze niezrozumiała dla dzieci np. 10-letnich? Ale może się myle...
Adam
gg 1412220
Awatar użytkownika
Dagmara

Postautor: Dagmara » 07 gru 2002, 17:46

Adas pisze:Justysia, dowiedz się, czy dzieci tych mamuś czytuja czasopismo "Bravo" :)
I czy kupują im je mamusie, czy może dzieci czytują gdzieś po kryjomu?;)

pamietam jak jeszcze 2 lata temu mamie nie podobało sie ze kupuje Bravo ;) nawet był moment ze nie pozwoliła mi go czytac, albo wyrywała te 2 strony ;)
a dzis?? jak poprosze to kupuje mi bez problemu :D i nic nie wyrywa :D
Awatar użytkownika
DAWIDek

Postautor: DAWIDek » 07 gru 2002, 21:20

(hihi)
Bardzo śmieszny ten temat, ja dotychczas myślałem, że takie kłopoty mają tylko fani Mansona, Liroya itp.
Teksty Łez to lajcik, o czym my tu gadamy!
Gdy gubię sny jakby nigdy nie były, wysycha źródło mojej wielkiej siły!
Awatar użytkownika
Asiuncia

Postautor: Asiuncia » 08 gru 2002, 0:20

coz. niektorzy rodzice bywaja dziwni. moi nic nie maja do lez. a nawet jak by mi nie pozwalali ich sluchac, to bym sluchala.
Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Adas » 08 gru 2002, 15:30

Justysia pisze:pamietam jak jeszcze 2 lata temu mamie nie podobało sie ze kupuje Bravo ;) nawet był moment ze nie pozwoliła mi go czytac, albo wyrywała te 2 strony ;)

No i proszę, co osiągnęła tymi zakazami ;)
Adam
gg 1412220
Awatar użytkownika
Bursztyn
Członek FFC

Postautor: Bursztyn » 08 gru 2002, 17:40

NO CÓŻ Z JEDNEJ STRONY ROZUMIEM WASZYCH RODZICÓW -ONI PO PROSTU MARTWIĄ SIĘ O WAS BO WAS KOCHAJĄ. wIECIE JAKI SĄ TERAZ CZASY -MARKOTYKI, ROZBÓJ, -RODZICE BOJĄ SIE O WAS.
OCZYWIŚCIE NIE SŁUCHALI PIOSENEK ŁEZ TYLKO JAKIŚ TAM FRAGMENT-I PO PROSTU ŹLE TO OCENILI. ALE GWARANTUJĘ WAM ŻE IM CHODZI TYLKO O WASZE DOBRO.
DLA RODZICÓW TEŻ TRZEBA BYĆ WYROZUMIAŁYM-ONI WYCHOWALI SIĘ W INNYCH, SPOKOJNIEJSZYCH CZASACH.
A JEŚLI CHODZI O ICH POGLĄDY-POSTARAJCIE SIE ICH PRZEKONAĆ DO SWOICH RACJI-PUŚCIE IM ŁZY ,POKAŻCIE ZDJĘCIA, ŻEBY WIEDZIELI CZYM WY SIE INTERESUJECIE. JESTEM PEWNA ŻE JAK DOWIEDZĄ SIE SZCZEGÓŁÓW DO NIE BĘDĄ STAWIALI OPORU...
Awatar użytkownika
Michel
Kontaktowanie:

A mi...

Postautor: Michel » 08 gru 2002, 17:52

A moi rodzice wiedzą, że ja je lubię i mi nawet na dzień dziecka kupili oryginalną płytę Jesteś jaki jesteś! A jeśli chodzi o te niektóre teksty, jak np. Zabij się..., Zdjęcia... to jeśli rodziece (szczególnie mama) jest ze mną albo w moim pokoju lub są jakięs młodszaki (sam mam 13 lat) to przełączam dalej... Też tak spróbujcie. Może rodzice przejrzą na oczy :shock: wytłumaczcie im, opowiedzcie historię Łez, powiedzcie jak traktują fanów, może się zgodzą. Pozdrawiam. I WAs I rodziców. :wink:
"Czasami miłość staje się przeszkodą by być razem, a cierpienie staje się sensem życia"
Awatar użytkownika
Paula_Jestem
Członek FFC

Postautor: Paula_Jestem » 08 gru 2002, 19:01

to bzdura!!!!! moi rodzice od samego początku nic nie mieli do muzyki i tekstów Łezek. sami nawet mi kupowali płytki i sami ich słuchali. moja mama twierdzi że niema nic złego w tekstach łez bo oni spiewają to co naprawde siem w życiu dzieje. ich teksty są tak jakby na faktach autentycznych. wszystko to prawda/. tata zaś twierdzi że mają piękne teksty mówiące o prawdziwej miłości i wszystkim z nią związanym. ja ich popieram a oni mi nigdy nie zabronili słuchać, nie zabraniają i nie zabronią!
ja niewiem dlaczego rodzice Twojego kolegi sa tacy niewyrozumiali. ]
gorsze teksty maja Ich3 głupie puste itd. i słuchają ich głównie dzieci!
to dlaczego niby nie mieliby słuchac Łez?
to głupota!!!!!!
"Dzień jak codzień a wszystko zmienił"
Awatar użytkownika
po prostu ja

Postautor: po prostu ja » 08 gru 2002, 19:25

Tutaj sie z Toba Paula nie zgodze. Chodzi mi o to, co powiedzialas o Ich Troje. Owszem nie jest to moze moj ulubiony zespol, ale jeszcze jakis czas temu ich sluchalam. Jeszcze wtedy, kiedy nie byli popularni. Zespol ma banalne texciki, nie bede tu zaslaniac Michala Wisniewskiego i reszty swoim cialem. Ale naprawde nie tylko. Poprzednie pltyki zespolu byly lepsze. A co do tego, ze dzieci tego sluchaja. Mi sie wydaje, ze nawet jesli text jest banalny i glupi... moze tak jest, ale on jest przede wszytstkim prosty. Mi sie wydaje, ze jest mniejsza szkodliwosc sluchania przez dzieci wlasnie tego zespolu, niz łez. text banalny i prosty dla dziecka bedzie przynajmniej zrozumialy, a nawet jesli nie do konca, to nie znajdziesz na plycie Ich Troje takich fragmentow,jak na przyklad "spalimy w kominku nasze dzieci", czy"zabij sie nikt nie lubi tutaj Cie". A takie cos moze na dziecko nienajlepiej wplynac. nie jestem przeciw Łzom, bron Boze, ale sa tam co niektore tresci nie dla dzieci. Poza tym taka muzyka jak Ich Troje tez jest potrzebna. Wydaje mi sie, ze jest taki okres, kiedy wyrasta sie ze sluchania disco polo, jeszcze nie ma czasu na "ambitna" muzyke... dzieci zaczyna fascynowac milosc. Oczywiscie taka w najprostszym przekazie. Sama pamietam, jak zaczynalam czytac poezje. Baczynski jest moim ulubionym aktualnie poeta, ale w tamtych czasach go nie rozumialam, za to fascynowaly mnie banalne czterowersy, rymowane, takie w stylu "na gorze roze...." Teraz wydaje mi sie to smieszne, ale wtedy traktowalam to bardzo powaznie To byl taki okres, kiedy bylam jeszcze zbyt malo dojrzala na Poezje pisana przez duze P, ale zaczynalam sie tym interesowac. Mysle, ze z muzyka jest podobnie. Tez trzeba do muzyki dorosnac. Wiem, wiem, juz kilka osob pewnie szykuje posta, ze to nieprawda, ze ja to zaczynalem sluchac ... kiedy mialem ... lat, a nie jakies banalne Ich Troje, i co Ty mi to za glupote wciskasz!!!! Ok, to sie nie musi tyczyc wszystkich, ale na pewno duzej czesci

A co do zabraniania... coz, nie mam zdania. Mam dopiero 18 lat, o wychowaniu dziecka nie wiem nic, ale pamietam, ze moi rodzice byli raczej zawsze bardzo tolerancyjni, i nie czepiali sie glupot. Chociaz Liroya sluchalam wtedy, kiedy nie bylo rodzicow w domu :) i do dzis tak jest :) Ale zabranianie to chyba przesada.
Awatar użytkownika
Paula_Jestem
Członek FFC

Postautor: Paula_Jestem » 08 gru 2002, 19:44

ale mi nie chodziło o to że to są banalne teksty tylko głupie puste i bezsensowne. nie to co teksty łez mówiące o życiu.
Ich3 osobiście nie lubie i uważam że nie jest to zespół dobry. niewiem za co ludzie ich lubiom chyba za to że Wiśniewski na koncercie skacze ze sceny na głowy fanów.(i to jest dla dzieci?) ale ok. to nie jest strona ich3 więc kończę ten temat.
a co do tekstów łez to nieuważam że są niewiadomo jakie żeby dzieci nie mogły słuchać. a tak wogóle to sie zastanówmy o dzieciach w jakim wieku mówimy? temat założył 13latek i to do niego sie tyczy a nie do dziecka 5 letniego(takie to nawet nie zrozumie co to znaczy palić w kominku dzici czy coś tam innego)
to nie moja sprawa czy rodzic pozwala czy nie. mi pozwalają. a co do innych to poprostu niewiem co jest takiego niedobrego w tekstach tego najlepszego na świecie zespołu
"Dzień jak codzień a wszystko zmienił"
Awatar użytkownika
Niussia
Kontaktowanie:

Postautor: Niussia » 08 gru 2002, 20:15

Po prostu ja zgadzam się z Tobą w 100%... zawsze jak widzą Justysi podpis to mi się stare Ich3 przypomina, bo swego czasu (ok 96r.) miałam na ich punkcie hopla i wtedy grali zupełnie inaczej... teraz zdecydowanie się zmienili i zarówno muzyka mi średnio odpowiada a już na pewno ich tzw. image. Ale takie zespoły też są potrzebne i ... no co ja mam tu pisać... po prostu podpisuję się pod tym, co jest dwa posty wyżej obiema rękami! :wink:
Gdy do walki Ci zabraknie sił, chcesz poddać się, masz dość. Jestem tutaj aby pomóc Ci, więc wsłuchaj się w mój głos - (c) Tres
Awatar użytkownika
Dagmara

Postautor: Dagmara » 08 gru 2002, 21:05

Paula Ty nie rozumiesz rodzicow.. jak wiekszosc... ale proponuje zebys porozmawiała np. z mama... niech wytlumaczy CI czego rodzice najbardziej sie obawiaja...
Awatar użytkownika
kathleen_kelly

Postautor: kathleen_kelly » 08 gru 2002, 21:47

Aż nie mogłam się powstrzymać ... swego czasu słuchałam I3, bo robili naprawdę coś fajnego ... ale zupełnie nie zgadzam się z tym, że Łzy mają " niebezpieczne " teksty, a I3 takie w sam raz dla dzieci ... jasne ... w tekstach I3 nie ma słów " spalę w kominku nasze dzieci " ... " a potem będziemy się kochać " ... " zabij się, zabij " ( z której to piosenki moja mama akurat się śmieje ) ... mają za to " Więc zgwałć mnie, wyładuj na mnie cały gniew ... więc zgwałć mnie - tego pragnę, tego chcę ... i zedrzyj ze mnie wszystko i zadaj mi ból ... naucz mnie miłości ... zgwałć mnie, zwiąż mnie i skuj .. i opleć łańcuchami i podpal ląd ... niech ta dzika bestia już wyzwoli się z stąd " ( album " INTRO " piosenka " Gwałt " ) ... albo " łapiesz za kija i w ryja, i w ryja ... (...) ... napierdalać i wódę chlać ... (...) " ( album " ITI CD " piosenka " Dąbrowa " ) ... ktoś chce mi powiedzieć, żę Łzy są gorsze, tak ? Jassssssssne ... Michaś na koncertach wychodzi na scene cały we krwi z pluszowym misiem w ręku i ciągnie po ziemi tancerkę trzymając Ją za włosy, a na końcu wynoszą Go sanitariusze, a On się szarpie jak wariat ... o tekście piosenki " Wypijmy za to ! " nawet nie wspomnę ... z tekstów Łez - może na pozór niepokojących - wynika przynajmniej coś głębszego ... trzeba tylko chcieć to zauważyć ...
" (...) there was a light in her eyes ... I used to see ... and the song in the words ... I used to hear (...) "

Wróć do „Różne czyli Inne”