a przeslanie????

Dyskusje związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
po prostu ja

a przeslanie????

Postautor: po prostu ja » 07 gru 2002, 3:23

mam takie pytanko. czy wy tak samo jak ja uwazacie, ze przeslanie w muzyce jest najwazniejsze??? dla mnie to podstawa. mysle tu o posenkach dajacych do myslenia, na przyjklad taka Anastazja z lez, Labedz, czy Jestem dilerem. te piosenki oprocz niesamowitego kunsztu wykonania zmuszaja do refleksji, kaza sie zastanowic nad soba, nad zyciem. szczegolnie takie wrazenie na mnie zrobily dwie piosenki, wlasnie Anastazja, i Opowiem wam jej historie, natomiast z innych zespolow, to "Kiedy umieram" Huntera (podejrzewam, ze niewielu zna ten utwor)
Awatar użytkownika
Ghrave

Postautor: Ghrave » 07 gru 2002, 3:31

W muzyce wazne są zarówno teksty jak i muzyka. I prześłanie jets wazne, ale owe przesłanie nie moze spychac na drugi plan muzyki.
Awatar użytkownika
Cień Anioła
Członek FFC

Postautor: Cień Anioła » 07 gru 2002, 3:36

Dla jednych są ważne słowa dla drugich muzyka.Dla mnie te dwie rzeczy sie licza w rownym stopniu.A co do piosenki Huntera to ja tego niegdy nie slyszalm :)
Awatar użytkownika
po prostu ja

Postautor: po prostu ja » 07 gru 2002, 3:39

jakby to kogos interesowalo, to jest na pewno na oficjalnej stronie zespolu, adres to chyba www.hunter.pl. a na pewno jest na www.hunter.w.pl, calkiem niezla nieoficjalna stronka. i zgadzam sie z opinia, ze muzyka tez jest wazna, to sie musi wzajemnie dopelniac. jednak jak text daje do myslenia to jest super, niz jak sie spiewa o oklepanych tematach w oklepany sposob
Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Adas » 07 gru 2002, 15:42

Czy to ma być kryptoreklama? ;)
Adam
gg 1412220
Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Adas » 07 gru 2002, 15:50

PO PROSTU JA - na Tobie akurat robią wrazenie te piosenki które wymieniłeś, a na mnie może te, a może inne także. Czy to nie jest przypadkiem kwestia gustu, albo indywidualnych potrzeb słuchacza?

Może ja i Ty widzimy przesłanie wtedy, gdy jest "podane" w taki sposob jak w tych wymienionych piosenkach, albo tak jak w innych piosenkach Łez i nie tylko (ja). A inni widzą jakieś przesłanie w innych piosenkach, zupełnie innych wykonawców, w których ja i Ty tego przesłania zupełnie możemy nie widzieć...

Ja myślę, że nie mozna ogólnie dzielić piosenek na "te z przesłaniem" i "te bez przesłania".

Według mnie można sobie dzielić piosenki na te, w których "ja przesłanie widzę", i te, w których "ja przesłania nie widzę", co nie znaczy, że są puste i nie mają żadnego przesłania.
Adam
gg 1412220
Awatar użytkownika
po prostu ja

Postautor: po prostu ja » 08 gru 2002, 18:52

Adas - ja nie stwierdzilam, ze sa dziele piosenki na te z przeslaniem i te bez przeslania. Dla mnie Piosenka z przeslaniem to taka, ktora traktuje o zyciu, o waznych sprawach... dla mnie waznych sprawach. Ale nie mowie na przyklad, ze "Westchnienia i szepty" jest bez przeslania. Fajna piosenka, mila do posluchania, choc text nie dal mi do myslenia. Dla mnie piosenka z przeslaniem to taka piosenka, ktora komukolwiek dala do myslenia. Dlatego zgadzam sie z toba, Adasiu, ze nie mozna jednozncznie stwierdzic, czy dana piosenka jest z przeslaniem czy bez. Co najwyzej, czy dana piosenka jest z przeslaniem dla mnie. Choc wydaje mi sie, ze na niektore tematy pisze sie duzo, i bardzo czesto tak samo. Na przyklad milosc jest takim oklepanym tematem. Nie mowie, ze to zle. Jak ludzie tego sluchaja? OK, widocznie jest to potrzebne. Natomiast na niektore tematy pisze sie mniej. Na przyklad ja nie slyszalam innej poza Anastazja piosenki o eutanazji.

Ale nie chce tu wywolac dyskusji o przeslaniu pooszczegolnych piosenek, bo nie tedy droga. Cos czuje, ze chyba troszke zle sformulowalam temat. Chodzilo mi o to, ze dla mnie akurat wazne jest przeslanie A co dla Was jest najwazniejsze?
Awatar użytkownika
Paula_Jestem
Członek FFC

Postautor: Paula_Jestem » 08 gru 2002, 19:04

muzyka i teksty.....?
"Dzień jak codzień a wszystko zmienił"
Awatar użytkownika
Ghrave

Postautor: Ghrave » 08 gru 2002, 19:07

Wazne są zarówno teksty jak i muzyka.
Awatar użytkownika
Paula_Jestem
Członek FFC

Postautor: Paula_Jestem » 08 gru 2002, 19:09

no
Awatar użytkownika
kathleen_kelly

Postautor: kathleen_kelly » 08 gru 2002, 22:27

Dla mnie chyba jednak bardziej liczy się tekst ... ale co tu ukrywać ... czym byłby tekst bez muzyki ... Jednak wspaniała muzyka z beznadziejnym tekstem dla mnie nie tworzy dobrej piosenki ...
" (...) there was a light in her eyes ... I used to see ... and the song in the words ... I used to hear (...) "
Awatar użytkownika
Ghrave

Postautor: Ghrave » 08 gru 2002, 22:29

Czasami mozan oddac przelsanie wogule nie uzywając słów. Przykladem moga byc utwory instrumentalne Metalliki.
Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Adas » 09 gru 2002, 2:10

Akurat dla mnie "Westchnienia i szepty" mają w tekscie to co trzeba... "niem przestanę wierzyć, ze chcialbys powiedziec proszę, zostań" - dla mnie to jest wlasnie przeslanie, i to odpowiednio poetycko "podane" ...;)
Adam
gg 1412220
Awatar użytkownika
Paula_Jestem
Członek FFC

Postautor: Paula_Jestem » 09 gru 2002, 19:09

kathleen powiedziała że "wspaniała muzyka z beznadziejnym tekstem dla mnie nie tworzy dobrej piosenki..."
zgadzam sie z tym dla mnie tez nie jest dobra piosenka z tekstem do bani. co z tego że muza oki jak słowa zj.....[/quote]
Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Adas » 10 gru 2002, 16:19

Jeszcze pozostaje kwestia definicji okreslenia "beznadziejny tekst"...

Juz kiedyś cytowałem, ale nie zaszkodzi jeszcze raz przytoczyć w całości tekst dobrej moim zdaniem piosenki rockowej:

"Idziemy przez las
Pijani od słów"
Adam
gg 1412220

Wróć do „Łzy”