a przeslanie????

Dyskusje związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
Asiuncia

Postautor: Asiuncia » 10 gru 2002, 20:33

masz absolutna racje!!! kiedy mi tylko cos nie wychodzi, mam dola i w ogole (tak jak dzisiaj po sprawdzianie z fizyki) wtedy nuce sobie "moze wlasnie teraz, na pewno ktos, na pewno ktos umiera i w czyichs ramionach wylewa lzy, czy pomyslales ze to mogl bys ty??"
wtedy sobie mysle, ze powinnam sie cieszyc nawet ze zdarzen przez ktore chcialabym " wziac garsc tabletek i zasnac powoli..." ...
Awatar użytkownika
Paula_Jestem
Członek FFC

Postautor: Paula_Jestem » 13 gru 2002, 21:41

aha
"Dzień jak codzień a wszystko zmienił"
Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Adas » 27 lis 2003, 19:59

kathleen_kelly pisze: Jednak wspaniała muzyka z beznadziejnym tekstem dla mnie nie tworzy dobrej piosenki ...

Dla mnie czasem tekst jest nieważny. Na przykład nie wiem o czym śpiewają Stranglersi, być może teksty są słabiutkie, ale i tak uwielbiam słuchać takich pisenek jak "Always the Sun", "Golden Brown" czy "Skin Deep".
Dla mnie piosenka rockowa może się śmiało obronić nawet bez swietnego tekstu. Chociaż czasem tekst bywa istotny. Jednak gdyby zawsze tekst był taki ważny, to mi nie podobałoby się nic niepolskiego, bo żadnego języka nie znam wystarczająco, by rozumieć podczas słuchania słowa w obcym języku.
Awatar użytkownika
mloda.jg
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: mloda.jg » 27 lis 2003, 20:03

Paula_Jestem pisze:no

Paula_Jestem pisze:aha

oto jakie się kiedys posty pisało :D nic dziwnego że Paulik ma tyle na swoim koncie :lol:
co do tekstów, fakt że nie zawsze patrzę o czym jest piosenka, jeśli mi isę naprawdę psodoba... ale jeśli ma jakieś przeslanie nie nudzi mi isę tak szybko...
"... Kochaj całym sercem wszystkich ludzi,
bo lepiej mieć w sercu ranę,
niż kamień zamiast serca..."
Awatar użytkownika
nula

Postautor: nula » 28 lis 2003, 13:52

dla mnie bardzo ważny jest tekst jak i muzyka
Awatar użytkownika
Asiuncia

Postautor: Asiuncia » 28 lis 2003, 15:08

bosh.....znowu jakiś stary temat?........
Awatar użytkownika
czarna łza
Kontaktowanie:

Postautor: czarna łza » 28 lis 2003, 16:50

W piosence najwazniejsze jest przesłanie..... jak powiedziala Ania(po_prostu_ja) utwory z przeslaniem łez to anastazja i czy to grzech(dla mnie 2 ulubione i najwazniejsze piosenki)Oprócz przesłania jest ważna takze muzyka no bo co z tego ze np. tekst bedzie ambitny a muza disko p olo? :roll: Nio a ostatnie kawalki lez Anka i Julia sa bardzo "ambitne"
Dlaczego łzyzaczynają grać szmire??!! :cry: Dlaczego zaczynają grać pod publike.... Dlaczego zaczyna liczyc dla Nich tylko kasa i sława?? Wszystko zaczelo sie od tej nowej plyty..... a jak mowilam ze lzy powoli zaczynaja grac szmire tom wszyscy mowili ze przesadzam :evil: Po co lzy sie pchaja na eurowizje??Przeciez tam jest sama tandetna muza(niech se idzie ich3)
Gdzie te czasy....z 2 plytki...
„Przejedz na drugą stronę tam odnajdziesz swoją śmierć pokusę od dawna wymarzoną...”

www.aniele-moj.blog.pl
Awatar użytkownika
TrocheWspomnien

Postautor: TrocheWspomnien » 28 lis 2003, 19:28

Gdyby całość piosenki uznać, za 100%, to u mnie wyglądałoby to następująco:
- 30% muzyka
- 40% słowa
- 30% przesłanie

:)
Zamykam oczy i udaję, że nie widzę..
Awatar użytkownika
po prostu ja

Postautor: po prostu ja » 28 lis 2003, 21:04

ech... az sie lezka w oku kreci...... moj drugi temat, ktory zalozylam dzialajac na forum zespolu Łży, pierwszego dnia. komu chcialo sie to odkopac??

ale jednak w tej kwestii niewiele sie u mnie zmienilo przez ten rok,.. bardzo nadal zwracam uwage na texty. jest to chyba dla mnie najwazniejsze w muzyce, datego slucham glownie polskiej muzyki, lubie wiedziec o czym spiewa wykonawca.

jednak na przyklad duzo w "tancz, zaprosili cie na bal" robi sama muzyka... text jest cudowny, ale czym by byla piosenka bez odpowiedniego "podania", bez muzyki?? nawet w tworczosci Łez mozna znalesc texty, ktore gina, bo muzyka jest bez wyrazu (tzn to ozywiscie moja czysto subiektywna ocena, nie uwazam sie w tej kwestii za jakis autorytet czy cos :) ) na przyklad piosenka "czasami, ot tak". i muzyka za lekka, i ANia za delikatnie to spiewa wg. mnie. tak samo "dla milosci warto.." text wladciwie biedny, ale muzyka.... miodzio, na czym sama piiosenka w calosci wiele zyskuje, to samo "twoja ot tak". muzyka plus zaangazowanie wokalistki, choc text wladsciwie dennawy wg. mnie

ale coraz czesciej zaczyna bardziej na mnie dzialac sama muzyka, juz nie zwazajac na txt czy czy na wokal (tzn zmienilo sie to w pzeciagu tego roku). w absolutnie wyjatkowy nastroj wprowadza mnie na przyklad Tori Amos... sama muzyka i jest barwa glosu.... wczesniej bym za wszelka cene szukala textow, teraz wystarcza mi sama muzyka. choc pewnie textami tez sie wreszcie zainteresuje :)
Obrazek

Wróć do „Łzy”