Gotyk

Sprawy nie związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Martynka

Postautor: Martynka » 03 lis 2003, 19:50

Sara - po co sie pytałaś ;) Teraz to dopiero będziesz miala smaka na DSF... Ja podejzewam, ze mnie by do Katowic rodzice puscili.. Tata by nawet sam chętnie pojechał 8) Niestety - jesli chce jechac do Suszca, a w grudniu do Jaworzna.. Jesli chce sobie przegrac plyty.. I kupic prezent urodzinowy pewnej osobie... To nie mam za co kupic biletu :lol:
...więc nie mów mi co dobre, a co złe, bo razem pójdziemy to tego samego piekła...
Awatar użytkownika
Ghrave

Postautor: Ghrave » 03 lis 2003, 20:05

A ja chcialbym wiedziec jak zagraly inne zespoły ??:P
Martynka

Postautor: Martynka » 03 lis 2003, 20:14

Ghrave ma racje..
Jak zagrał Moonlight? :lol: I CO grał? :lol:
...więc nie mów mi co dobre, a co złe, bo razem pójdziemy to tego samego piekła...
Awatar użytkownika
Ghrave

Postautor: Ghrave » 03 lis 2003, 20:17

Jak zagrało Sacriversum i przedewsztyskim StrosmmusHeld ?? :twisted:
Awatar użytkownika
Cień Anioła
Członek FFC

Postautor: Cień Anioła » 03 lis 2003, 20:51

Hmmm Moonlight grał Tabu ,Dialog ciała,Asuu, Taniec ze śmiercią (mrrrrrr :lol: ), na bis Modlitwa o zmiłowanie a poza tym dość dziwne piosenki grali.Mam ich wszystkie płyty i połowy nie kojarzyłam :roll:
Ghrave co do tych zespolow to powiedz mi jak wyglada ich wokal bo byly 3 zespoly ktroych nie znalam
1.Wokalista
2.Wokalista i wokalistka
3.Wokalistka
Awatar użytkownika
Ghrave

Postautor: Ghrave » 03 lis 2003, 20:55

Strossmusheld to napewno z wolaksita i graja mocno elektronicnzie, i ciekawi mnie jak wypadła ta cała elektornika na zywo...
Sacriversum to ten z woklaistka i wokalsita...
Delight nie lubie wiec nie pytam o nich :P
Awatar użytkownika
Cień Anioła
Członek FFC

Postautor: Cień Anioła » 03 lis 2003, 21:12

A mi z tych 3 zespołów najbardziej przypasował Delight :wink:
Strossmusheld to zagrał 4 piosenki i dość dziwna był atomosfera bo ludzie po prostu stali ( tak jak na Apo w Czeladzi :P ).Co do muzyki to ja sie nie znam na ocenach ale fajnie grali :wink:
Sacriversum to jak Dave stwierdził wokalistka ma podobny głos do laski z Evanescence a o facecie to lepiej nie gadac :twisted:

Zapomniałam dodać ,że Moonlight jeszcze Flos śpiewał "Jak słońce bezradne przed nocą" :lol: Jak mi się jeszcze coś przypomni to dam znać :wink:
Awatar użytkownika
Cień Anioła
Członek FFC

Postautor: Cień Anioła » 04 lis 2003, 15:00

Dowiedziałam się jeszcze od Dave'a ,że Moon grał Hexe, Meren Re (rapsod), Noc.
Awatar użytkownika
Ghrave

Postautor: Ghrave » 04 lis 2003, 15:07

Ja dzis kupiłęm Nero i słucham sobie... i jak osłucham płute to napisze co o niej sadze... troche sie zdenerwowłałęm bo w media juz nie było digipacków i musiałem sie zadowolic zwykła wersją ;) :P
Awatar użytkownika
Dracula

byłaś na castleparty?

Postautor: Dracula » 04 lis 2003, 17:35

Ale ci fajnie! Ja nie miałam tyle szcęścia, bo mnie rodzice samej nie chcieli puścić... buu...
"To, co Cię nie zniszczy, doda Ci sił"
Awatar użytkownika
Ghrave

Postautor: Ghrave » 04 lis 2003, 19:51

Tak jakoś zakup Nero był bardzo spontaniczny, bo właściwie miałem nabyć Revolte... Jednak jakoś tak zaintrygowała mnie ta płyta i w końcu kupiłem...
Nie znam tak dokładnie całej twórczości zespołu (wiem, wstyd :P ) ale z tego co znam Nero jest krążkiem bardzo mrocznym, skomplikowanym i tajemniczym, mało tu jakiś słodkich łatwych melodii, dużo, tu połamanych rytmów, ciekawych riffów, i elektronicznych smaczków. Płyta na pewno nie jest na jeden raz, aby ją w pełni docenić trzeba słuchać raz po raz i powoli odkrywać nowe dźwięki, nowe przestrzenie tej muzyki. Płyta bardzo intryguje, wbija się w głowę i niepokoi. Na pewno nie można się przy niej nudzić. Świetne są tu wokale, oprócz normalnego śpiewu Anij pojawiają się też pseudo-blackowe skrzeki ("Królowa" chyba :P ). W zasadzie płyta nie ma słabych kompozycji. Na pewno po pierwszym przesłuchaniu najłatwiej zapamiętać "Poza Granicą Dotyku", bardzo ciekawy balladowy kawałek. Wyróżnia się na tle reszty płyty. Do niego też nakręcono bardzo ciekawy teledysk dołączony do płyty. Nie mogę wskazać ulubionego kawałka, każdy naprawdę zasługuje na uwagę, każdy czymś intryguje. Co do tekstów, są genialne, bardzo lubię styl pisania Anij.
Podsumowując płyta jest rewelacyjna. Na pewno nie jest to łatwy krążek, wymaga od słuchacza skupienia. Jednak czas z Nero to nie jest czas zmarnowany. Płyta ma tą cechę, którą lubię, po przesłuchaniu ciągle chce się jej słuchać, uzależnia, wciąga w swoją niepokojącą, mroczna atmosferę. Polecam.
Awatar użytkownika
Cień Anioła
Członek FFC

Postautor: Cień Anioła » 04 lis 2003, 20:18

Czytając relacje Piotrka przypomniały mi się słowa o czarnym krzyżu "Czarny krzyz na koncu drogi smieje sie i dławi" czy coś w tym stylu.Ktoś mi może powiedzieć z której to piosenki?I są już gdzieś teksty Nero na necie?
Awatar użytkownika
Ghrave

Postautor: Ghrave » 04 lis 2003, 20:32

To z 1 utworu "Patrzac Jak Toniesz"... :D Bardzo fajny to fragemnt, swietnie idzie wokla z gitarą... :) Tesktów nie znalazłem, znacyz teksty sa na plycie wdodatku multimiediallnym ale ten dodatego to ehh nc... niewyszedł im za bardzo... chyba byl tak na siłę robiony...
marigell

Postautor: marigell » 05 lis 2003, 10:27

Dodatek jest chyba dla ludzi którzy pierwszy raz mają do czynienia z Closterem. Masz racje - nic ciekawego jesli ktos zna mniej wiecej twórczość Clostera.

A co do płyty to zgadzam się całkowicie - rewelacja!

Tekstów chyba jeszcze nie ma na necie. Przynajmniej nigdzie nie widziałam.
Obrazek
Awatar użytkownika
Dave

Postautor: Dave » 05 lis 2003, 11:18

Ja również byłem na Dark Stars i jestem nieco zawiedziony.....troche za drogo jak na to co zobaczyłem.....Nie ma co ukrywać że poszedłem na koncert w pierwszym rzędzie dla Moonlightu potem Clostera. Dla mnie Moonlight grał stanowczo za krótko i był zdecydowanie najlepszy.....Wydaje mi się ze gonił ich czas dlatego musieli skończyć tak szybko (choć grali ponad godzinę - che, che dla mnie mogliby i ze 2,5 godz 8) ). Widzę ze Cieniu słabiutko orientujesz się w utworach Moona'a - chyba za dużo "Tańca ze śmiercią" :wink: ; ja ledwie nie skojarzyłem trzech kawałków - były chyba z "Candry", której nie słyszałem :( .....jeszcze.
Nie byłem do końca Clostera bo razem z Katie bylismy już naprawdę zmęczeni, a zespoł na początku występu nie prezentował nic ciekawego - zresztą wiele osób wyszło na początku Clostera (przyznam się że za dobrze nie znam się na dyskografii tego zespołu oprócz tych najbardziej znanych utworów). Z pozostałych zespołów widziałem jescze występ Delight i Sacriversum. Ogólnie nie wypadły źle ale bez rewelacji; może to dlatego że wolę bardziej melodyjną muzykę jak na przykłady Art-rock'a Moon'a.....
Na koniec muszę dodać, że spodziewałem się dużo wiekszej liczby fanów rocka i gotyku. Wydaje mi sie że trochę miała znaczenie dośc wysoka cena biletów....
...jak świat pęka przede mną, jak ginę...

Wróć do „Różne czyli Inne”