Gotyk

Sprawy nie związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
Ania Radziszewska
Członek FFC

Postautor: Ania Radziszewska » 25 kwie 2004, 20:42

musze powiedziec ze to zdiecie z interii jest fajne, tuomas swietnie wyglada :) :) :) :P :P :P
nie igraj z ogniem bo sploniesz...
nie wlaz w moje zycie gdy nie zaprosze bo zatracisz sie w swojim...
nie mow o mnie bo zapomna mowic o tobie...
...bad bad girl.... (z takim niewinnym spojzeniem dziecka :P)
Awatar użytkownika
Asiuncia

Postautor: Asiuncia » 26 kwie 2004, 18:25

jesoos pisze:a ja znowu marudze :P

After Forever ( www.afterforever.com )na trasie po Haag, Groningen i Antwerp (gdzies w Holandii :P ciacho :*)będzie supportowane przez Flowing Tears...

kiedyś, daawno temu, Kaczkowski puszczał jakąś Ich piosenke.. Mam ją nagraną na kasecie..i bardzo mi się podoba..z tym, że w polsce chyba nie można dostać ich płyty, nie? chyba, że ściągnąć z neta..ale ja ani przegrywarki, ani karty dźwiękowej nie mam ;)
Awatar użytkownika
Rynexuwna
Kontaktowanie:

Postautor: Rynexuwna » 29 kwie 2004, 16:49

Jak Tuomas byl to akurat wracalam z moim Skarbuskiem Kochanym z kursow. No i zahaczylam o empik bo muaialam kupic sobie jakas bzdurna ksiazke do chemii. Na oknie emiku wysiala mala reklama, ze Tuomas z zespolu Nightwish ma podpisywac CD o godzinie 14. Pod empikiem bylam kolo 15 wiec nawet nie ludzilam sie, ze go spotkam. Ale na wszelki wypadek razem z Przemciem wsiadlismy do windy i pojechalismy na ostatnie pietro do dzialu CD. Wychodzac z windy bylam tak zaabsorbowana rozmowa z moim Kochaniem, ze nie zauwazylam ze dokladnie na przeciwko mnie ktos stal. Zauwazylam go dopiero jak na niego wpadlam, zdezylam sie z nim i w ogole pochnelam. Byl to dlugowlosy koles ubrany na czarno. Gdy podnioslam glowe zeby spojrzec na niego i powiedziec przepraszam serce na chwile mi sie zatrzymalo. Nie wiedzialam czy zrobilam sie blada, czy strzelilam buraka. TO byl ON!!!!! Wlasnie Tuomas. (http://www.nightwish.com/english/facts-tuomas.html) Ledwo udalo mi sie wydukac "sorry". I potem zrobilam najgorsza rzecz na swiecie. Ucieklam.Po chwilowym przemysleniu co zrobilam postanowilam go gonic i moze wziac jakis autograf. Przeszukalam caly empik. On zniknal. Jakis czas po calym zejsciu jeszcze trzesly mi sie nogi. Teraz jestem na siebie strasznie zla, ze nie udalo mi sie wydusic przy nim zadnego slowa. Wrrr...
Awatar użytkownika
Syriel

Postautor: Syriel » 29 kwie 2004, 19:37

Rynexuwna... Opowieść iście z krypty... nagle wyrósł przed Tobą jakiś gługowłosy facet w czerni :wink: ... A na serio, to chyba bym zawału dostała... :oops:... I obawiam sie, że też udało by mi się wydukać tylko 'sorry'... :oops: :lol:... Szkoda jednak, że nie mieszkam w Wawie i nie udało mi sie tego sprawdzić... :( ... Bo Nightwisha bardzo lubię... :)

ps. Słucham sobie Artrosis koncertowo (Koncert w Trójce)... świetna płyta... :D
Awatar użytkownika
Marcin
Kontaktowanie:

Re: Gotyk

Postautor: Marcin » 30 kwie 2004, 0:32

[quote="Asiuncia"][color=orange]ta notka nie ma nic wspolnego z zesplem. szukalam e necie jakis super gotyckich zdjec. na czyims blogu (niestety nie pamietam czyim :( ) widzialam super zdjecie takiej dziewczyny na tle krzyza na cmentarzu. nie wiem na jakich stronach mam szukac takich zdjec? czy moze wiecie? bardzo prosze o pomoc. znam jedna super stronke www.castleparty.com . jest to strona o super gotyckim festiwalu na ktorym bylam w lipcu. zapraszam :)
Jerśli chcesz jakieś fajne zdjęcia to wejdź na www.gothic.pl to strona o gotyku!
Awatar użytkownika
Rynexuwna
Kontaktowanie:

Postautor: Rynexuwna » 30 kwie 2004, 12:43

jesli ktos chce fajne fotki, gotyckie i mroczne to mam conieco na dysku, wiec zapraszam na moje gadu... 730819... przesle cus przez gadulcaa.
Awatar użytkownika
Vampirzyca

Postautor: Vampirzyca » 10 maja 2004, 23:26

nie wiem, czy ktoś juz o tym pisał....

MOONLIGHT
AUDIO 136
ROCK GOTHIC ATMOSPHER

2x CD
36.99
do premiery 13 dni ( 2004-05-24 )

MOONLIGHT: AUDIO 136
Kolejna płyta w dorobku mistrzów atmosferycznych dźwięków! Melodyjne, Tool'owe klimaty i subtelna gra uczuć w tekstach autorstwa Mai Konarskiej, czyli wszystko to, co sprawiło, że Moonlight zajmuje niekwestionowaną wysoką pozycję w czołówce polskiej mrocznej muzy. Zespół udowodnił swoją klasę na zeszłorocznej, niezwykle udanej trasie Dark Stars.
Na bonusowej płycie znajdziemy 4 dodatkowe utwory, 2 clipy oraz 2 kawałki koncertowe video.

(źródło sklep muzyczny -> www.fan.pl)

Awatar użytkownika
Syriel

Postautor: Syriel » 13 maja 2004, 16:58

"Ratuj mnie bym rozumu nie stracił...."

NEWS z oficjalnej strony CP (www.castleparty.com)

"Ponieważ od 1 maja 2004 wchodzi 7% VAT na bilety (głupota!!!), zmuszeni byliśmy podnieść ceny biletów. Przepraszamy.

Ceny biletow: 30 lipca - 40pln, 31 lipca - 70pln, 1 sierpnia - 70pln
karnet (3 dni): 140pln
(rezerwacje juz wkrotce)"

:roll: :roll: :evil: :evil: :? :?
Awatar użytkownika
Tomas(J.W.P)

Postautor: Tomas(J.W.P) » 13 maja 2004, 18:17

Z tego co wiem to bilet na pierwszy dzień imprezy miał kosztować 30 złoty, doliczając do tego 7% VAT'u nijak nie wychodzi 40zł. Czyżby zdzierstwo ponadproramowe? :|
Polsko Ojczyzno moja, Ty jestes jak zdrowie
Ten tylko sie dowie, kto pijac Twe zdrowie, lezal na Tobie, ;)
Awatar użytkownika
Vampirzyca

Postautor: Vampirzyca » 16 maja 2004, 19:40

jej, jak ja bym chciała jechać na CP.... nawet mimo tych ZBYT wysokich cen biletów... :cry:

okładka nowej płyty Moonlightu -> http://www.stereo.pl/jpg/180/176628.jpg (większej nie znalazłam) -> mnie się nie podoba. przeczytałam wywiad z Mają Konarską z MH i trochę się boję tej płyty... tzn. boję się o jej stronę tekstową.. w MH jest kilka fragmentów tekstów i o kilku Maja opowiada... z kolei "muzyka jak z horroru z lat 30" może brzmieć ciekawie...
Awatar użytkownika
Syriel

Postautor: Syriel » 16 maja 2004, 19:58

Dziwna okładka... Taka nie Moonlightowa... :roll:
Jaki tytuł będzie mieć ta płyta? Fajnie, że na 2 CD... Mam nadzieję, że Moonlight pokaże że są cos warci bez D. Potasza (który był przecież najbardzie odpowiedzialny za tksty zespołu) ... Oby... :roll:

ps. Vampi czy byłabyś tak kochana i przepisała ten wywiad na forum? Albo choc te teksty... Bo jestem bardzo ciekawa... Z góry THX :*
Awatar użytkownika
mloda.jg
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: mloda.jg » 16 maja 2004, 20:10

widziałam ten wywiad, ale nie miała casu przeczytać... :(
no a kasy zbyt dużo nie miałam przy sobie zeby kupić gazetę ;) wiec widziałam tlyko zjdęcia :D
Vampi, to ja jeszcze dodam do prośby Syriel czy mogłabyś jeszcze przepisać fragmenty tekstów piosenek?? :D
"... Kochaj całym sercem wszystkich ludzi,
bo lepiej mieć w sercu ranę,
niż kamień zamiast serca..."
Awatar użytkownika
iwonkax
Kontaktowanie:

Postautor: iwonkax » 16 maja 2004, 20:38

Syriel pisze:"Ratuj mnie bym rozumu nie stracił...."

NEWS z oficjalnej strony CP (www.castleparty.com)

"Ponieważ od 1 maja 2004 wchodzi 7% VAT na bilety (głupota!!!), zmuszeni byliśmy podnieść ceny biletów. Przepraszamy.

Ceny biletow: 30 lipca - 40pln, 31 lipca - 70pln, 1 sierpnia - 70pln
karnet (3 dni): 140pln
(rezerwacje juz wkrotce)"

:roll: :roll: :evil: :evil: :? :?

:shock:

uroki Unni... :roll: .. albo mi się tylko wydaje...

W tym momencie chyba jednak żaluję, że nie wybrałam obozu...Tam mam 2 tygodnie zabawy, i niepowtarzalnego klimatu...A tutaj tylko 3 dni....Może jednak nie pojadę na CP..;/
Tutaj miejsce gdzie jest dobrze
Tutaj aksamitny spokój...
Awatar użytkownika
Carti

Postautor: Carti » 16 maja 2004, 20:48

IWONKA! VAT a nie UNIA!!!! to politycy sa winni a nie Unia.
Zorganizuj sobie Spontanicznosc!
Awatar użytkownika
Vampirzyca

Postautor: Vampirzyca » 16 maja 2004, 21:11

Syriel - Audio 136.

Specjalnie dla Was przepisałam ten wywiad.... ;)

Metal H.: Chociaż jeszcze nie znamy nowej płyty Moonlight, wiemy już z Twoich wcześniejszych wypowiedzi, że ten album był pomyślany jako soundtrack do horrorów z lat 30. Czy to zamierzenie znalazło swoje odbicie w tekstach?
Maja Konarska: To nie było założenie takie, że muzyka ma być jak z horroru, tylko to ma brzmieć jak z horroru z lat 20. czy 30. Chociaż w niektórych momentach jest to rzeczywiście prawdziwy horror, ale nie ze względów takich, że jest to mdłe i straszne, tylko po prostu jest dziwne. A jeżeli chodzi o teksty, to szczerze mówiąc, nie mają one nic wspólnego z horrorami. Ja nie piszę o wampirach ani o jakichś duchach, czy takich rzeczach. Teksty są przede wszystkim o uczuciach, różnych - dobrych i złych.

Metal H.: A czy już wiadomo ile ostatecznie utworów znajdzie się na płycie?
Maja K.: Na dzisiaj będzie ich osiem. 2 utwory będą w dwóch wersjach, po polsku i po angielsku. Jeżeli chodzi o język to będzie mniej więcej pół na pół. Pół będzie po polsku, pół po angielsku, bo płyta będzie też na zagranicę. Jako że wchodzimy do Unii, trzeba zaznaczyć swoją polskość (śmiech). Czyli 3 albo 4 teksty będą po polsku. Ale jeszcze się zastanawiamy, które piosenki brzmia lepiej po polsku, a które po angielsku. Wybór nastąpi w ostatniej fazie składania płyty.

Metal H.: Piszesz teksty tylko po polsku?
Maja K.: Tak, wszystkie były napisane po polsku i po polsku były śpiewane na próbach. Teraz teksty poszły do tłumaczenia. Tłumaczy nam je ten sam człowiek, który robił to przy poprzedniej płycie - Dominik Rozwadowski. Bardzo dobrze tłumaczy teksty, bardzo śpiewnie. Zresztą jak przeczytał teksty to bardzo mu się podobały i stwierdził, że przynajmniej 3 będą bardzo fajne po angielsku.

Metal H.: A czy będą jakieś istotne różnice w warstwie lirycznej w porównaniu z poprzednimi płytami?
Maja K.: Będą na pewno istotne różnice, bo teksty piszę ja a nie Daniel. Będzie to naprawdę żeński punkt widzenia, że tak powiem, a nie męski. Bo do tej pory był to męski punkt widzenia przerabiany "na babski". Tak to wyglądało. I czasami to się zgadzało i mogłam się pod tym podpisać, ale w większości przypadków nie był to mój punkt widzenia i nie za bardzo to się zgadzało z moimi odczuciami. W tym wypadku jest tak, że jest to naprawdę moje wypłynęło to z mojej głowy, no i z serca.

Metal H.: No właśnie, Daniel Potasz pisał większość tekstów, a tutaj okazało się, że musisz sobie z tym sama dać radę. To chyba było jakieś wyzwanie, czy jakoś specjalnie się do tego przygotowywałaś, spisywałaś sobie np. na pół roku wcześniej pomysły do kajecika?
Maja K.: Od 2lat spisuję swoje pomysły do kajecika. I tak naprawdę teksty, które są na tej płycie pochodzą właśnie z ostatnich dwóch lat. Oczywiście pomysły zostały na nowo obrobione, bo wiadomo, że są to nowe utwory i melodie, ale pochodzą sprzed 2lat. Bo już wtedy wiedziałam, że kiedyś do tego dojdzie, że ja będę musiała to robić...

Metal H.: Powiedziałaś, że płyta będzie o uczuciach, czy właśnie uczucia będą motywem przewodnim tego albumu?
Maja K.: Najważniejsza jest muzyka i dla mnie teksty mają podkreślać tę muzykę. Najpierw starałam się posluchać utworu, bo zazwyczaj jest tak, że najpierw jest muzyka, a potem tekst, a w przypadku tej płyty są to sytuacje prawdziwe, to co widzę dookoła siebie - tekst był pisany do melodii. A jak mi to wyszło, to już ocenią słuchacze, kiedy dostaną płytę do rąk. A motyw przewodni? Hmmm... Jak to powiedział nasz tłumacz: teksty są o tęsknocie, o miłości, spotyka się różnych ludzi na drodze. Ja z natury jestem obserwatorem i obserwuję różne sytuacje i starałam się te sytuacje opisać w tych tekstach.

Metal H.: To może opowiesz nam teraz o konkretnych utworach z płyty.
Maja K.: Kolejność jest niezobowiązująca, gdyż na płycie jeszcze nie wiadomo, jak to będzie wyglądało, bo ukłądamy ją w ostatniej chwili.

"Nie budźcie mnie, chcę dokończyć sen (...)"

Roboczy tytuł tego kawałka to "Niedokończony sen" ale jeszcze nie wiadomo, cyz ten tytuł zostanie. Jest więc osoba, która jest jakby w uśpieniu. Skrzywdzona kiedyś osoba, która teraz jest w uśpieniu i tak naprawdę nie rozgląda się dookoła, można powiedzieć, że śpi... I w pewnym momencie spotyka drugą osobę, która wbija jej taką szpilkę i w tym momencie ta osoba się budzi. I zaczyna widzieć bardzo dużo rzeczy naokoło siebie, zaczyna dostrzegać swój świat, innych ludzi, uczucia, po prostu dobre rzeczy. W pewnym momencie spotyka się taką osobę, która cię budzi, powoduje, że patrzysz na świat inaczej...

"Nie oglądaj się, nie patrz za siebie już, dla ciebie nowy dzień, dla mnie smutek tu (...)"

Tytuł roboczy tego kawałka to "Tin Win". Znowu przedstawiona zostaje relacja między dwojgiem ludzi. Tylko że teraz jest to pokazane z tej drugiej strony, ze strony osoby, która ma cię obudzić. Ta osoba jest dobra i prosi cię, żeby się nie oglądać za siebie, nie patrzeć na to, co się kiedyś złego stało, żeby patrzeć przed siebie, a to wszystko co już jest za tobą, to przeszłość. Trzeba patrzeć do przodu, trzeba się starać, żeby było dobrze jutro. W poprzednim utworze, ta osoba sobie odpuszcza, tutaj jest raczej taka zachęta do spojrzenia w przyszłość.

"Już spokój"

Ten tekst chyba już zostanie pod takim tytułem. Nasz akustyk, Grzegorz byl bardzo poważnie chory i on był inspiracją do tego tekstu. Jest to opowieść o tym, że są ciężkie chwile w życiu i np. w każdej chwili każdy z nas może poważnie zachorować, ale można z tym wygrać. Tylko że do końca życia będzie sie czuło ten oddech śmierci na swoim karku. Nie używam słowa śmierć w tekście, ale tak naprawdę jest o tym... Teraz już jest dobrze, wygrałeś z chorobą czy też z jakąś złą sytuacją, patrzysz spokojnie i się uśmiechasz, ale... pamiętaj, że ona jest cały czas obok ciebie. Pamiętaj, pilnuj się.

"Czerpiesz energię do życia z czyjeś miłości do ciebie i to tak jakbyś codziennie zabierał jej jeden procent tlenu (...)"

Tekst ten ma tytuł "Tlen" i myślę, że juz zostanie pod tym tytułem. Traktuje on o takim człowieku, który nikogo nie kocha, ale wytwarza jakąś taką atmosferę, że wszyscy go kochają. A on czerpie z tego energię do życia. Tylko że ja, jako osoba opowiadająca o tym człowieku, nie chcę go już więcej spotkać, refren jest właśnie taki, że "nie chcę spotkać Cię w kolejnym życiu" . Bo tak naprawdę to jest zły człowiek, mimo że wszyscy go kochają i wydaje się, że jest dobry. Wszystkie ckliwe teksty o miłości są takie, że teraz nie możemy być razem, ale może w przyszłym życiu się spotkamy.

W następnym tekście występuję w postaci takiego anioła, który rozmawia z jedną stroną konfliktu i z drugą stroną konfliktu. Kobieta i mężczyzna nie mogą się ze sobą dogadać. Ale jedno i drugie chce, i jedno i drugie cierpi z tego powodu, że nie mogą się dogadać... Ja usiłuję wytłumaczyć im całą sytuację, jak to zrobić, żeby się dogadać i, żeby juz nie płakać i nie złorzeczyć, tylko się zastanowić nad tym wszystkim i zmienić coś w swoim życiu. Ale jednak ostatni refren tego tekstu jest taki, że ja sama tak naprawdę nie mogę sobie poradzić z tym problemem i mnie on przerasta, mimo tego, że próbuję pomóc i jednemu i drugiemu, nie jestem w stanie tego zrobić. Sama zaczynam się smucić z tego powodu. Wiesz, taki aniół stróż, który nie daje sobie do końca rady... Jedna zwrotka skierowana jest do mężczyzny, druga do kobiety, a ostatnia to mój punkt widzenia.

"(...)"

Jest też utwór bez słow i jest to kompletna niespodzianka, ja nie powiem co to jest, ale to będzie utwór znany - cover. Pewnie będzie nawet otwierał płytę jako horror, w końcu to ma być horror, a to jest muzyka z horroru. Jest to jak najbardziej kompozytor polski, do filmu też jest polskiego reżysera. Myślę, że może tak rzeczywiście otworzymy tę płytę. Będzie to bardzo wymowne.

"Pamiętaj by twoje słowa nie wyprzedziły uczuć (...)"

Następny tekst jest również o słowach. Głowny tekst jest właśnie taki: "pamiętaj, by twoje słowa nie wyprzedzily uczuć". I o tym traktuje ta piosenka. Czasami wydaje się, że się kogoś kocha tak od razu, a potem się okazuje, że nie nie nie, tak mi się tylko wydawało. Chodzi o to, żeby się tu najpierw zastanowić, a potem dopiero gadac. Bo to tylko słowa, a słowa to tak naprawdę tylko słowa.

"I tak ciebie widzę nawet gdy mi znikać chcesz (...)"

Ostatni tekst jest o kimś kto kocha drugą osobę, a ta druga osoba boi się tej miłości i ucieka. Wiesz - chcę i boję się... Uciekać jest łatwiej niż walczyć (z tym się zgadzam... - dop. ja;P), niż wyjść do przodu. I jeszcze ważne słowa z tego kawałka: "silniejszy jest ten kto potrafi dać siebie, ale zostać sobą"

KONIEC;) przepraszam za jakiekolwiek błedy.

Wróć do „Różne czyli Inne”