Mój pierwszy raz, czyli jak poznałam/łem muzykę Łez

Dyskusje związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
XxAngexX

Postautor: XxAngexX » 24 sie 2008, 18:36

A ja przez TV na jakimś kanale muzycznym,bo nie pamiętam na jakim...
zobaczyłam piosenkę "ja nie lubię nikogo",a przedtem znałam"niebieską sukienkę",ale...niewiedziałam,że to Łzy.
Dopiero potem gdy się dowiedziałam,że to Łzy tak jakoś zaczełam ich ciągle słuchać :)
"Wyobrażam sobie czasem jakby to było,gdybym nie była tu(...)Skoro już jestem tu,nie zatrzymujcie mnie!"
Awatar użytkownika
haiczynka

Postautor: haiczynka » 24 sie 2008, 20:32

Ja pierwszy raz spotkałem się z muzyką łez u sąsiada xD ^.^ Mieszka poide mną i głośno słucha muzyki ^.^ U niego więc posłuchałem po raz pierwszy Łez ^.^
Sela, sela, sela...
haiczynka, a właściwie Haiczek ^^ Lepiej brzmi w szerszym gronie xD
Awatar użytkownika
izazaryk

Postautor: izazaryk » 27 sie 2008, 17:11

ja pierwszy raz spotkałam się z muzyką Łez jakieś 10 lat temu, moja siostra dostała od kogoś płytke Słońce i strasznie mi ich muzyka przypadła do gustu i tak jest aż do dziś :) Łzy są the best :)
Awatar użytkownika
Anula

Postautor: Anula » 30 sie 2008, 18:43

Ja pierwszy raz ŁZY usłyszałam w Holandii na wycieczce:)Koleżanka miała walkmen i tylko jedną do niego kasetę,właśnie zespołu Łzy.Ciągle ją słuchałyśmy,przez tydzień.Gdy wróciłam kupiłam kasete zespołu i zaczęłam się interesować zespołem,no i nałóg słuchania piosenek łez trwa do dziś:)
Awatar użytkownika
OstatniSprawiedliwy.Loki
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: OstatniSprawiedliwy.Loki » 28 lut 2009, 22:44

nie pamiętam, ale zapewne napier* jak autobus byłem
Obrazek

Chwała żołnierzom wyklętym

gg: 4995089
Sylwia
Członek FFC

Postautor: Sylwia » 01 mar 2009, 11:05

Możesz się koleś opamiętać z tym słownictwem?
Sylwia
Awatar użytkownika
Carmen:
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Carmen: » 01 mar 2009, 11:08

Pierwszy raz to jednak usłyszałam "Agnieszkę",ale wtedy jeszcze muzyka "Łez" Mnie nie zainteresowała :wink: Później były występy w Opolu(pamiętam nawet "Jestem jaka jestem" z Opola 2002) :P,i różne inne występy :wink: Ale wtedy jeszcze "Łzy" nie wpadły do Mego serducha i jeszcze wtedy nie byłam ich Fanką :P Aż do pamiętnego 2005 roku,polubiłam Łzy,zakupiłam płytę "Historie,których nie było",czytałam wywiady i tak to się zaczęło :wink: Przygoda ze "Łzami" trwa do dziś :wink: Pokręcone? :P
Ostatnio zmieniony 05 mar 2009, 19:47 przez Carmen:, łącznie zmieniany 2 razy.
"Śmiech rozstąpi zło,dosyć płaczu"
-----------------------------------------
https://www.facebook.com/Liluska93
Awatar użytkownika
Dylax
Kontaktowanie:

Postautor: Dylax » 04 mar 2009, 17:26

Hehe A u mnie to bylo dosyc impulsywnie jakos w 2003 bylem z matka na zakupach w geant (czy jakos tak nie pamietam) w tym akurat dniu pojawilo sie ogloszenie ze popoludniu odbiedzie sie spotkanie z zespoloem a pozniej nastapi koncert :) (oczywiscie wczesniej byly jakies epizody typu Agnieszka, Narcyz itp.). Postanowilem wiec kupic plyte przesluchac i zdobyc autografy :lol: do dzis pamietam ze tym wszystkim bylem tak starsznie podjarany ze szok (w koncu nie ma sie co dziwic :-)). Piosenki na plycie bardzo sie spodobaly i stopniowo "opetanie" zaczelo dzialac: wystepy w TV, koncerty, wywiady, single, kupowanie kolejnych jak i poprzednich płyt,singli, ostatnio zdobycie nawet pierwszego wydania plyty "JJJ",no coz a teraz nie watpliwe czekanie na nowy sygnal nowej muzyki sprawilo ze tak kocham za to tych ludzi :lol: :twisted:
Awatar użytkownika
DawcioTarcio
Członek FFC

Postautor: DawcioTarcio » 10 mar 2009, 2:01

ROBSON@ pisze:A więc tak, pewnego dnia siedzę sobie i oglądam VIVA Polska, zaczyna się clip "Narcyz się nazywam" to był 2001 r. Na początku w ogóle nie zainteresowało mnie to, jeszcze zobaczyłem nazwę zespołu Łzy , pomyślałem pomyślałem sobie jakieś nudy :evil: Następnie robiłem grila, włączyłem jakieś lokalne radio i usłyszałem kawałek "Agnieszka", Pogłośniłem radio na maxa i wszyscy szaleliśmy przy tym kawałku. Piosenka się skończyła i tu cytat "za nami kochani słuchacze zespół ŁZY z kawałkiem Agnieszka jeż dawno tutaj nie mieszka". Od razu skojarzyłem sobie z tym "NARCYZEM", jeszcze wtedy nie miałem internetu, więc na drugi dzień po tej imprezce pojechałem w ciemno do centrum Warszawy a dokładnie do "EMPICA". Wiedziałem tylko że zespół nazywa się ŁZY i śpiewają coś o Agnieszce. Po poszukiwaniach w "EMPICU", w końcu znalazłem album "W Związku z samotnością". Wpadłem na chatę i od razu włączyłem płytkę, pierwszy kawałek który mi się spodobał to był "Przebój"potem "Niebieska sukienka","Ja samotna","Opowiem Wam moją historię","Opowiem Wam moją historię","Modlitwa","Agnieszka","Narcyz,"Zdjęcia z wakacji" i wiele innych, od tamtej pory zakochałem się w ŁZACH, mam 8 albumów, kilka singli no i podwójne DVD! Najbardziej lubię kawałek "ANASTAZJA JESTEM" a to dla tego że byłem bardzo chory i już prawie umierałem, ale w szpitalu miałem wszystkie płyty ŁEZ, Discmena i słuchałem najczęściej "ANASTAZJI". Byłem już na kilku koncertach i na tym się nie skończy! Pozdrawiam wszystkich!!!!!
Awatar użytkownika
Nemo
Zarząd FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Nemo » 10 mar 2009, 11:02

ROBSON@ pisze: mam 8 albumów

Szczególnie, że Łzy mają 6 :twisted:
No chyba, że mówisz o reedycjach NCNJ i TBO, to wychodzi 8 ;) Bo dema nie liczę ;)
Stoję przed życiem, jak przed szybą zachlapaną farbami...
-
...Nemo my name forevermore...
-
Oficjalna strona FFC - www.ffclzy.pl
Awatar użytkownika
ROBSON@
Członek FFC

Postautor: ROBSON@ » 10 mar 2009, 21:11

Nemo pisze:
ROBSON@ pisze: mam 8 albumów

Szczególnie, że Łzy mają 6 :twisted:
No chyba, że mówisz o reedycjach NCNJ i TBO, to wychodzi 8 ;) Bo dema nie liczę ;)

Dokładnie, piszę o dwóch reedycjach. Pozdrawiam!!!.Właśnie Dema nie mogę nigdzie zdobyć a single 3 z fan-clubu i pare kupiłem na aukcjach.
Robson
Awatar użytkownika
asiule3q
Członek FFC

Postautor: asiule3q » 11 mar 2009, 23:56

ho ho ho kiedy to było!
juz bedac w podstawowce sluchalam Łez. Więc nie pamietam.
Wiem tylko tyle ze na poczatku bardzo podobala mi sie piosenka Agnieszka i Narcyz i po ich sluchaniu zaczełam sie wkrecać powoli w muzyke Łez i tak zostalo az do dzisiaj ;)
już prawie mineło 6 lat
gg:306844
e-mail:asia909@op.pl
Awatar użytkownika
adamDD

Postautor: adamDD » 06 lip 2009, 13:14

Mój pierwszy raz...
Pewnie była to Agnieszka, gdzieś na jakiejś imprezie. Kawałek mnie strasznie wkurzał i chyba przez niego nie darzyłem zespołu sympatią. Gdzieś sie potem przewinęły juz cakiem sympartyczne Narcyz i Nie lubię nikogo, ale przez tą Agnieszkę ciągle miałem awersję do zepołu...
W sierpniu 2001 roku byłem w Chojnicach na koncercie Republiki (po niej grał Bajm), a przed Łzy - no i kompletnie wtedy nie trafiała do mnie ta muza - miałem wrażenie, że słysze 1 wielki (przepraszam za okreslenie) bełkot... wyróżniła się jedynie nieszczęsna Agnieszka (teraz już ją nawet troche lubię za sympatyczny tekst)
...aż tu nagle usłyszałem OCZY SZEROKO ZAMKNIETE i po prostu UMARŁEM - genialny kawałek - Dla mnie zdecydowanie najlepszy polski kawałek ostatniej dekady...
To nagranie spowodowało, ze siegnąłem po 4 płytę Łez i też mnie oczarowała, koncert w Gdańku (ok. 2004) roku zrobił już bardzo dobre wrażenie. 5 płyta równie dobra, z czasem sięgnąłem po 2 i 3...
No a teraz chodzę i mówię wszystkim znajomycm, że Łzy to obecnie najlepiej grający zespół w Polsce...
Awatar użytkownika
kaczusia2206

Postautor: kaczusia2206 » 29 lip 2009, 22:27

u mnie się zaczęło od podstawówki jak wszędzie było słychać Agnieszkę :) a ze sama mam tak na imię to często mi ja znajomi śpiewali. potem jakaś płytka z gazety na której było 5 kawałków bardzo mi się spodobały a potem to już tylko kupowanie kolejnych albumów itd :)
Awatar użytkownika
Detlef

Postautor: Detlef » 20 lis 2009, 14:25

Pamiętam dokładnie! Byłem wtedy regularnym oglądaczem Roweru Błażeja i pewnego dnia zespół wystąpił tam z utworem "Aniele mój", który zrobił na mnie spore wrażenie, zwłaszcza że wtedy Łzy nie były jeszcze kapelą tak bardzo znaną - wydawało mi się nawet, że w ogóle nieznaną. :P
Później przez dłuższy czas nie miałem żadnego kontaktu z muzyką Łez, dopóki moja kuzynka nie kupiła mi w prezencie kasety "Słońce" - wiedziała, że lubię rockową muzykę z kobietą na wokalu (byłem wtedy wielkim fanem zespołów pokroju Hey, ONA czy Closterkeller) i dzięki niej przypomniałem sobie o istnieniu Łez. Zresztą najprawdopodobniej i bez niej przypomniałbym sobie niedługo później, bo było to tuż przed wielkim sukcesem "Agnieszki", a wtedy już chyba wszyscy wiedzieli kim jest zespół ŁZY :D

(nota bene utwór "Aniele mój" to do dzisiaj jedna z moich najulubieńszych i najważniejszych piosenek EVER).

Wróć do „Łzy”