łezki w sklepie:)

Dyskusje związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
Asiuncia

Postautor: Asiuncia » 08 lut 2003, 23:32

u mnie pobudowali jeszcze jakies Kauflandy, ale to denne sklepy :P ja tam lubie po realu śmigac. no i rodzicow na cos naciagnac mozna :lol: :lol:
Martynka

Postautor: Martynka » 09 lut 2003, 18:45

Ja nienawidze tych sklepów...wrrrrr....BUZIAKI KOCIAKI
...więc nie mów mi co dobre, a co złe, bo razem pójdziemy to tego samego piekła...
Awatar użytkownika
Ghrave

Postautor: Ghrave » 09 lut 2003, 19:39

Ja nie lubie bardzo hipermarketów. Bo to niszczy naszą gospodarke i do tego produkty w tych sklepach są dosc niskiej jakosci :D
Martynka

Postautor: Martynka » 09 lut 2003, 19:44

Ghrave, ja tych sklepów nie lubie bo...bo.... :lol: BO NIE LUBIE PO PROSTU ;) BUZIAKI KOCIAKI
...więc nie mów mi co dobre, a co złe, bo razem pójdziemy to tego samego piekła...
Awatar użytkownika
Aniołek
Kontaktowanie:

Postautor: Aniołek » 09 lut 2003, 21:52

Ja tysh słyszałam piosenke Łez a konkretnie "Niebieską sukienke" w sklepie:)
Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Adas » 09 lut 2003, 22:21

Ghrave pisze:Ja nie lubie bardzo hipermarketów. Bo to niszczy naszą gospodarke i do tego produkty w tych sklepach są dosc niskiej jakosci :D

To ciekawe....
Byłem w Niemczech. Hipermarketów mnóstwo. Towary tam różne - tandety sporo, ale dobrych też nie brakuje. Każdy ma wybór.
A na ichnią gospodarkę trudno narzekać, nie wygląda na zniszczoną przez hipermarkety.
Awatar użytkownika
Ghrave

Postautor: Ghrave » 09 lut 2003, 22:28

Ale zauwaz ze wiekszasc jak nie wsyztskie hipermarkety w POlse nie sa firmami polskimi tylko zagranicnzymi. Tak wiec kasa z zyskó idzie do panstw z zachodu. A do tego zagraniczne hipermarkety przez pare lat są zwolnione z podatków. Wiec jednak uwarzam zee one niszczą naszą gospodarke.
Awatar użytkownika
Asiuncia

Postautor: Asiuncia » 09 lut 2003, 22:57

w Realu sa glownie produkty TIP-tanie i pewne :lol:
Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Adas » 09 lut 2003, 23:53

Ghrave pisze:Ale zauwaz ze wiekszasc jak nie wsyztskie hipermarkety w POlse nie sa firmami polskimi tylko zagranicnzymi. Tak wiec kasa z zyskó idzie do panstw z zachodu. A do tego zagraniczne hipermarkety przez pare lat są zwolnione z podatków. Wiec jednak uwarzam zee one niszczą naszą gospodarke.

W taki sposob patrząc - należałoby wywalić z polski fabryki samochodów. Wszystkie - co do jednej.
Kupując komputer - niszczysz gospodarkę polską, bo żaden element w tym sprzęcie nie jest polski.
Podobnie jest z telewizorami, radiami, i w ogóle całą elektroniką.
Dosłownie NIC dzisiaj w Polsce nie produkuje się według czysto polskich technologii, za wyjątkiem węgla czy stali, i może ziemniaków;) To oczywiscie przerysowanie, ale tak to w dużym uproszczeniu wygląda.

Żeby być bliżej Szczecina: w statku zbudowanym w polskiej stoczni - rdzennie polski jest wyłącznie metal i drewno. Całość wyposażenia pochodzi z zagranicy lub jest produkowana w Polsce przez zagraniczne firmy, a wartość tego co "niszczy polską gospodarkę" to co najmniej połowa ceny końcowej statku.

W moim miescie jest akurat tylko jeden super (nawet nie hiper-) market, i akurat nie jest zagraniczny. Dlatego też niczym się nie rózni od mniejszych sklepów. Jest w nim mało miejsca, ceny takie same jak w małych sklepach. Istnieje nadal tylko dlatego, że nie ma konkurencji, bo rada miejska nie zezwala innym firmom na budowę hipermarketów. Na szczęscie lada miesiąc się to skonczy, bo dłuzej sie tego kumoterstwa utrzymywac nie da. Moze za rok czy dwa będzie wreszcie konkurencja.

Ale tak w ogóle to czas wrócić do głownego tematu ;)
Martynka

Postautor: Martynka » 10 lut 2003, 22:42

Jak widziałam ten długi text to od razu wiedzialam, że to Adas :P Ciekawe dlaczemu ;) BUZIAKI KOCIAKI

Wróć do „Łzy”