Tytuł 4 płyty

Dyskusje związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
mloda.jg
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: mloda.jg » 25 mar 2003, 3:10

Bardzo ładny tytuł... ąłtwy do zapamiętania ;-) zespół zna sięna marketingu :wink: (ehh... ekonomista ze mnie już wychodzi)
"... Kochaj całym sercem wszystkich ludzi,
bo lepiej mieć w sercu ranę,
niż kamień zamiast serca..."
Sylwia
Członek FFC

Postautor: Sylwia » 30 mar 2003, 20:57

Mnie tytuł płyty się podoba.....choć mam żal.....i do siebie też.....że na 2 miesiące przed premierą znamy jej tytuł......ja tam osobiście wolę niespodzianki.....więc nie wiem czemu pytałam Adama Konkola....choć teraz sobie przypominam.....i jednocześnie się rozgrzeszam :) , że ja chyba nawet nie pytałam a On gdy zadzwonił .........otworzył buźkę :P mówiąc tytuł.... :P
Sylwia
Awatar użytkownika
Gosiaak
Kontaktowanie:

Postautor: Gosiaak » 08 cze 2003, 18:42

Chcę odżywić ten temat...
Jak po tym jak przesłuchaliście kilkadziesiąt razy piosenki z nowej płyty interpretujecie tytuł nowej płyty NIE CZEKAJ NA JUTRO???
Awatar użytkownika
mloda.jg
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: mloda.jg » 08 cze 2003, 19:52

ja się teraz nie dziwie temu tytułowi :D
te dwanaście wybić zegara na początku i jedno na końcu płyty...
poza tym teksty są o przemijaniu, o tym jak czas szybko lecie, więc nie czekaj na jutro i to co masz zrobić jutro zrób dziś ;-)
"... Kochaj całym sercem wszystkich ludzi,
bo lepiej mieć w sercu ranę,
niż kamień zamiast serca..."
Awatar użytkownika
Slaweeek

Postautor: Slaweeek » 08 cze 2003, 20:46

Nie wiem jak mam rozumiec ten tytul ale ten zegar oznacza chyba motyw przemijania i nie powinno sie czekac na jutro tylko żyć chwilą, nie przyejmować się przyszłością ani nie dołować... nie wiem takie jest moje śmieszne zdanie :) ...
Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Adas » 08 cze 2003, 21:53

Dla mnie to po prostu kolejny wybitny pomysł na tytuł, tak samo jak było z "Jesteś jaki jesteś".
Powiedzonko "jestem jaki jestem" przyjmuje się w języku polskim niezaleznie od płyty Łez, bardziej niż powiedzonko Lindy "bo to zła kobieta była...", i może bardziej nawet niz "hasta la vista baby!" Schwarceneggera ;)
Troche wprawdzie pomógł w tym Wiśniewski ze swoim programem, ale to Łzy "wprowadziły" to okreslenie do języka. Zanim ukazała się płyta JJJ - gdybym powiedział o sobie "jestem jaki jestem" - słuchacz zdziwiony zapytałby "no tak, ale jaki jesteś??"

....a dzisiaj dzięki Łzom nie jest konieczne wyjaśnienie, "jestem jaki jestem" ma dzisiaj swoją własną wymowę, własny sens.

...i "nie czekaj na jutro" też może się stać za jakiś czas powiedzonkiem uzywanym czesto, całkowicie niezależnym od tworczosci Łez.

Jeżeli tak będzie, to nasze zadanie, zeby nkt nie zapomniał kto takie sformułowanie spopularyzował dając swojej płycie taki tytuł :)

Pamiętam jeszcze czasy (nie dalej jak 15 lat temu), gdy wielkie zdziwienie i niezrozumienie wzbudziłoby powiedzenie "dokładnie", zamiast "tak" lub "okay".
A dzisiaj często uzywa się słowa "dokładnie" w sensie potwierdzenia, i to nawet w mediach.
Awatar użytkownika
Gosiaak
Kontaktowanie:

Postautor: Gosiaak » 09 cze 2003, 2:15

Heh... muszę przyznać, że mnie się ten tytuł podoba... Adaś ja tego powiedzenia używam dość często, a teraz jeszcze częściej... Przemijanie... w ogóle jest ten tytuł dopasowany do piosenek na płycie... wszystko takie zgrane... ech...
Awatar użytkownika
Marcin-Moon
Członek FFC

Postautor: Marcin-Moon » 09 cze 2003, 16:27

Tych wybić zegara na początku jest chyba 11... (a nie 12)... na końcu jeszcze jedno, co daje razem 12 :) Wiem, jestem dobry z matmy :P ;)
...
Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Adas » 09 cze 2003, 16:35

No, ja tez liczyłem te wybicia zegara he he

Wróć do „Łzy”