Użytkownicy forum :D

Sprawy nie związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
Paula_Jestem
Członek FFC

Postautor: Paula_Jestem » 20 sty 2004, 22:00

ale nie wszyscy sa tacy sami. to chyba jednak nie zalezy od tego jak kto jest ubrany czy jakiej kto muzyki słucha. jasne mówi sie że HH są mniej tolerancyjni w stosunku do innych subkultur, ale to tylko pogłoski..
ja nie wiem co o tym myśleć. nie spotkałam sie jeszcze z brakiem tolernacji u hip hopowca a takich u mnie w szkole nie brakuje.
"Dzień jak codzień a wszystko zmienił"
Awatar użytkownika
Ghrave

Postautor: Ghrave » 20 sty 2004, 22:27

Tolerancja nie zalezy od subkultury, lecz od człowieka jakim on jest... czesto ekstremalne subkultury nazucają jakies tam poglady (np. skini), ale tak naprawde, tolerancja zalezy od człowieka...
Wiecie, nie oceniajcie subkultury po 15 letnich HHowcach/metalach itp, bo są to osoby jeszcze niedojarzłe i w wiekoszci przypadkow nie wiedzą o co chodzi w ich subkulturach... ;)
Awatar użytkownika
Tomas(J.W.P)

Postautor: Tomas(J.W.P) » 20 sty 2004, 23:08

Ghrave pisze:Tolerancja nie zalezy od subkultury, lecz od człowieka jakim on jest...

Ale do subkultury należy się ze względu na poglądy m.in... Więc coś wspólnego się ma z "otoczeniem". :?
Polsko Ojczyzno moja, Ty jestes jak zdrowie
Ten tylko sie dowie, kto pijac Twe zdrowie, lezal na Tobie, ;)
Awatar użytkownika
mloda.jg
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: mloda.jg » 21 sty 2004, 21:15

ktoś napisał że hh są bardziej nietolerancyjni... hmmm.... ale ile na tym forum jest postów obrażających hh a przynajmniej źle mówiących o tej muzyce?? albo I3?? to zalezy od osobowości... i wychowania...
"... Kochaj całym sercem wszystkich ludzi,
bo lepiej mieć w sercu ranę,
niż kamień zamiast serca..."
Awatar użytkownika
Tomas(J.W.P)

Postautor: Tomas(J.W.P) » 21 sty 2004, 23:59

Ja myślę, że troche w tym racji jest, ale.... Często są osoby którymi jest łatwo manipulować, wtedy osobowość jest słaba stroną, wychowanie zawodzi, a człowiek zaczyna wyznawać czy głosić cudze wartości.
Obraźliwe posty, oczywiście nie wszystkie, nie mówią od razu o braku tolrancji.
Kończy się ona, tam gdzie, komuś zaczyna się dziać krzywda fizyczna czy psychiczna ze względu na poglądy, ideały itd. :wink:
Awatar użytkownika
Jędrek
Kontaktowanie:

Postautor: Jędrek » 22 sty 2004, 20:43

mloda.jg pisze:ktoś napisał że hh są bardziej nietolerancyjni... hmmm.... ale ile na tym forum jest postów obrażających hh a przynajmniej źle mówiących o tej muzyce?? albo I3?? to zalezy od osobowości... i wychowania...

My w sumie uważamy się na tolerancyjnych, ale jak słusznie zauważyła młoda wcale tacy nie jesteśmy. Tolerancja zależy od tego w jakim środowisku się wychowaliśmy.
Ktoś spalił ogrody z naszymi snami
Wyrwał korzenie marzeń
Podeptane kwiaty naszych rozkoszy
Marnieją samotnie
Mówiłem - tak nie może być
List z raju
www.sluah.blog.pl
Awatar użytkownika
Tomas(J.W.P)

Postautor: Tomas(J.W.P) » 22 sty 2004, 21:20

Jędrek pisze:
mloda.jg pisze:ktoś napisał że hh są bardziej nietolerancyjni... hmmm.... ale ile na tym forum jest postów obrażających hh a przynajmniej źle mówiących o tej muzyce?? albo I3?? to zalezy od osobowości... i wychowania...

My w sumie uważamy się na tolerancyjnych, ale jak słusznie zauważyła młoda wcale tacy nie jesteśmy. Tolerancja zależy od tego w jakim środowisku się wychowaliśmy.

Oczywiście, że zależy od środowiska. Ale w jakim sensie według Ciebie jedno wynika z drugiego?? Niezaprzeczalnie te dwie rzecz są ze sobą związane. Tylko, że stwierdzenie ..."Tolerancja zależy od tego w jakim środowisku się wychowaliśmy."... jeste zdecydowanie dwuznaczne i można je kształtować wedle woli.
Awatar użytkownika
Jędrek
Kontaktowanie:

Postautor: Jędrek » 22 sty 2004, 23:40

Tomas(J.W.P) pisze:
Jędrek pisze:

Oczywiście, że zależy od środowiska. Ale w jakim sensie według Ciebie jedno wynika z drugiego?? Niezaprzeczalnie te dwie rzecz są ze sobą związane. Tylko, że stwierdzenie ..."Tolerancja zależy od tego w jakim środowisku się wychowaliśmy."... jeste zdecydowanie dwuznaczne i można je kształtować wedle woli.

Nie mówię że osobowość i wychowanie nia mają znaczenia, ale środowisko też. Załóżmy żerodzice wychowują Cię dobrze jesteś tolerancyjny iw ogóle dostajesz się do szkoły gdzie panują zupełnie inne zasady. Uważa się że jeśli ktoś słucha innej muzyki czy lubi inne filmy jest gorszy. Chcąc należeć do środowiska ulegasz ich wpływom, mimo że zostałeś inaczej wychowany.
Mam przykłąd kumpla który właśnie dostał się do takiego środowiska i tak jak kiedyś był tolerancyjny tak teraz nie jest, żeby zaszpanować w grupie, żeby go przyjęli jako swojego.
Ktoś spalił ogrody z naszymi snami
Wyrwał korzenie marzeń
Podeptane kwiaty naszych rozkoszy
Marnieją samotnie
Mówiłem - tak nie może być
List z raju
www.sluah.blog.pl
Awatar użytkownika
Belitka
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Belitka » 24 sty 2004, 11:04

Zgadzam się ztym że środowisko ma duży wpływ.
Kiedyś jak trafiłam do takiej grupki co się jąa to i ja się zaczęłam jąkać. :wink: :wink:
Awatar użytkownika
Tomas(J.W.P)

Postautor: Tomas(J.W.P) » 24 sty 2004, 12:05

Jędrek pisze:
Tomas(J.W.P) pisze:Oczywiście, że zależy od środowiska. Ale w jakim sensie według Ciebie jedno wynika z drugiego?? Niezaprzeczalnie te dwie rzecz są ze sobą związane. Tylko, że stwierdzenie ..."Tolerancja zależy od tego w jakim środowisku się wychowaliśmy."... jeste zdecydowanie dwuznaczne i można je kształtować wedle woli.

Nie mówię że osobowość i wychowanie nia mają znaczenia, ale środowisko też.

Ja tego nie kwestionuję.

Jędrek pisze:Załóżmy żerodzice wychowują Cię dobrze jesteś tolerancyjny iw ogóle...

Tutaj chciałbym zwrócić uwagę, że według mnie tolernancja nie jest taką cech jak np. kultura, która może być bezpośrednio kształowaną przez rodziców. Tolerancja jest efektem całokształtu wychowania, osobowości, no i środowiska ale nie zawsze.

Jędrek pisze:...dostajesz się do szkoły gdzie panują zupełnie inne zasady. Uważa się że jeśli ktoś słucha innej muzyki czy lubi inne filmy jest gorszy. Chcąc należeć do środowiska ulegasz ich wpływom, mimo że zostałeś inaczej wychowany.
Mam przykłąd kumpla który właśnie dostał się do takiego środowiska i tak jak kiedyś był tolerancyjny tak teraz nie jest, żeby zaszpanować w grupie, żeby go przyjęli jako swojego.

Nie do końca chodziło i o taki wpływ środowiska i wychowania. :wink: Miałem na myśli sytuację, taką jak np. w rodzinie z problemem alkocholowym. Często jest tak, że u dziecka wystepuje reakcja "obronna" i w efekcie ma odraze do alkocholu. Albo w ręcz przeciwnie, bierze przyład z rodziców. I tak samo w przypadku tolerancji, albo można ulec jak twój kolega, albo jeszcze bardziej wzmocnić się w jej "duchu".
Awatar użytkownika
kasieńka

Postautor: kasieńka » 04 lut 2004, 16:39

Przerwe na chwilke temat;-)chciałbym powiedziec cos bardzo waznego dla mnie :wink:

Z okazji , iz jest to mój 1000 post, bardzo chciałabym podziekowac, pewnym osóbkom;-)które kocham;-)Natalce(kocham cie:*), Greeni, Łzawej, Kasience_15,Vampi, Lukiemu,
Uli, Magdzie_89,
Moonowi, Adasiowi,Paula_jestem
Dorotce, Monisi, Iwonce, Mlodej, Ally,Cartiemu,
Jesooskowi,Asiunci,Morelkaz,i wielu innym , a takze
Kasi(Cien_Anioła), Matynce_Pajączek, Po_prostu_ja,
choc bylo pare sprzeczek, mimo tego ,
bardzo , bardzo was lubie :wink:
No i oczywiscie
Sylwi(pani prezes)za cierpliwość, ze nie dostała szału
przeze mnie :wink: wszystim których nie wymieniłam , i tym ktorzy jeszce nie dotarli...

bardzo bym tez chciała przeprosic , tych których uraziłam, swoimi slowami, i
przepraszam za glupie posty, i moje
odzywki..wiem , ze co niektórych to bardzo, bardzo denerwowało, i denerwuje, ale staram sie;-)wiem tez, ze niektóre osoby , maja do mnie jszcze zal,i za bardzo mnie nie lubia,
alewystarczy , iz ja ich lubie :wink:

dzieki wam , dzieki łezkom, moje
zycie zmieniło sie..
nie uległy
wielke zmiany, ale znalazłam ,tu przyjazn, nowe

rodzeństwo...dzieki wam, czesciej sie
usmiecham, po prostu jestem

szcescliwa, mimo iz nie miałam
okazji by was poznac osobiscie :wink:

na jakis czas, przestane pisac...
nie odchodze, bede tu zaglądała codzienie,
ale nie bede pisała...nie chce by jeszce
wiekszej czesci osob denerwowało,
i doprowadzało do
szału :wink: no chyba , ze nie wytrzymam i napisze
posta, ale na pewno madrego... :wink:

jeszce raz wszystkich przepraszam :(

Bardzo
WAS KOCHAM :!: :!: Pamietajcie o tym , bez wzgledu na wszystko :wink: :***********************
****************WIELKI CAŁUS :D
Ostatnio zmieniony 06 lut 2004, 20:02 przez kasieńka, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Z.U.-Oliwia
Kontaktowanie:

Postautor: Z.U.-Oliwia » 04 lut 2004, 16:48

Bardzo milusi post :D Kasieńka nie przestawaj pisać! Buziaczki :D Mnie napewno nie denerwujesz. :wink:
[."Kochać z całych sił, rodzić się co dnia, ja pragnę".]
Awatar użytkownika
morelka
Członek FFC

Postautor: morelka » 04 lut 2004, 17:16

Gratuluje Kasieńka...
Naprawde mi miło, ze mnie wymieniłas:) Aż mi sie miło zrobiło :D
Fajna z Ciebie dziewczyna, wiec nie przestawaj pisac :D
I naprawde milusi ten post :D
Więc żeby uczucie trwało, trzeba zgodzić się na niepewność, wypłynąć na niebezpieczne wody, tam gdzie posuwa się do przodu tylko ten, kto ufa...
Awatar użytkownika
Asiuncia

Postautor: Asiuncia » 04 lut 2004, 17:28

kasieńka pisze:[b]Z okazji , iz jest to mój 1000 post, bardzo chciałabym podziekowac, pewnym osóbkom;-)które kocham;-):Asiunci,

wyciągnęłam z tego posta tylko moje imie, bo chce w moim imieniu podziękować Kasieńce :) za to, że mi dziękuje;P i za to, że tak fajnie się z Tobą gada :lol:
niedługo mnie w ilości postów prześcigniesz;P i nie przestawaj pisać-pisz po prostu mniej;P
buziak Kasia:*
Awatar użytkownika
DawcioTarcio
Członek FFC

Postautor: DawcioTarcio » 18 gru 2005, 21:30

Łezka_szczecin pisze:Nie jestem tu nowa, jak i również nie jestem specjalnie stara... lub ze starego okresu tego FFC.
Dawno mnie tu nie było bo pochłonięta szkołą i życiowymi sprawami zapomniałam o forum, które tak mi pomogło.
Ale nie o tym miałam napisać.
Co z osobami, którym jak mi nagle "odechciało" się współżyć na tym forum lub nagle zostali pochłąnięci swoimi sprawami?

Dzisiaj widziałam na TVP 1 Łzy... I nagle zdałam sobie sprawę, że od tego się zaczęło i że mi Was brakuje...
Być może ten temat nowy jest poniekąd bezsensowny.. ale chciałabym znać Waszą opinię na temat osób, które z wielkim zapałem robią wszystko by tu zaistnieć a potem rezygnują. Zapewne są tu takie osoby..
I nie tylko ja się w porę opamiętałam ;)
Ale przestałam już nawet jeździć na koncerty czy oglądać Łzy w telewizji..

I dlatego chciałam wszystkich przeeprosić ;) Czy są tu jeszcze takie osoby jak ja?

Belitka pisze:Bardzo cieszę się, że wróciłaś.
Inni też mogliby wrócić, bo za nimi tęsknię :(

Dobrze, że sobie o nas przypomniałaś :*

Emanuelnoire pisze:Fajnie ze wrocilas;) Ja tez mialem taka mala "przerwe", co trwala 3 miechy, ale ciesze sie ze wrocilem.

Wróć do „Różne czyli Inne”