Porównanie Łez do Ich Troje

Dyskusje związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Adas » 17 sie 2005, 17:05

Ok, Joanna, przyjmuję do wiadomości :) Ja też lubię Łzy, i przeważnie, choć już coraz rzadziej, piszę to co myślę. Ale nie mam jeszcze potrzeby żeby o tym pogadać :twisted:
Awatar użytkownika
Marcin-Moon
Członek FFC

Postautor: Marcin-Moon » 17 sie 2005, 17:10

Adas pisze:Dzisiaj żeby być trendy - wypada krytykować Łzy.
Bo mieszanie z błotem Ich Troje już mało kogo jara.

To Twoje zdanie. Jesli chodzi o mnie to nie mam zwyczaju interesować się czymś, co mi się nie podoba. Jestem na tym forum bo lubię Łzy, ale widzę, że boli Cię to, iż nie jestem w nich ślepo zapatrzony....

No, ale w takim razie cieszę się, bo jestem Trendy - jakby na to nie patrzeć ostatnio dosyć często oceniam ich negatywnie ;)

PS. Nie czytaj moich postów, jeśli ich treść ma wpłynąć na stan Twojego zdrowia . 8)
...
Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Adas » 17 sie 2005, 17:17

Moon, nie przeszkadza mi niczyje zapatrzenie ani brak zapatrzenia, slepego czy nie ślepego.
Razi mnie zupełnie co innego w Twoim podejściu. Na przykład ostentacyjne ogłaszanie na forum Łez "nie mam zamiaru głosować". Oczywiście nie musisz głosować, bo to jest tylko Twoja prywatna sprawa.
...a zresztą, co ja będę tłumaczył. Takie podejście świadczy tylko o Tobie.
A odczucia na ten temat są moją prywatną sprawą, i nie ma o czym szeroko dyskutować.
Awatar użytkownika
Marcin-Moon
Członek FFC

Postautor: Marcin-Moon » 17 sie 2005, 17:56

Oj oj oj....Nie podoba mi się piosenka więc nie głosuję i tyle. Dlaczego nie moge tego tutaj napisać? Mam udawać, że głosuję, tak byłoby lepiej...
...
Awatar użytkownika
Joanna
Kontaktowanie:

Postautor: Joanna » 17 sie 2005, 18:15

Masz zupełną racje Michiru i w zupełności się z tobą zgadzam.
Pozdrawiam
" to nic , nie kochasz mni to nic..."
Awatar użytkownika
jesoos
Kontaktowanie:

Postautor: jesoos » 17 sie 2005, 18:56

Adas pisze:Dlaczego nikt Łez nie porównuje do Neny z czasów świetności? Dla mnie to jest bardzo podobny klimat.

może dlatego że pierwsze słysze o tej Twojej "Nenie z czasów świetności" a o I3 słyszało raczej więcej osób...
Adas pisze:Do Ich Troje porównują tylko dlatego, żeby Łzy "wstawić do kiczowej półki". Typowe układy, jest moda na nie lubienie Ich Troje, a niektórym zależy, żeby rozwinąć modę na nie lubienie Łez.

nie tylko. porównują np żeby pokazac ślepe zapatrzenie niektórych osobników tu i tam.. którzy z jednej strony nazywają I3 kanonem kiczu, z drugiej odrzucają oczywiste(?) podobieństa w obu zespołach. ironio.
Moon pisze:i "Weronikę"

sam jesteś kiczowaty ;))
You know you got it when you're having fun,
And the rock n rolls shaking you under the sun,
You scream and you shout this is what it's all about,
It's the only way.
Awatar użytkownika
lukrecja_15
Kontaktowanie:

Postautor: lukrecja_15 » 17 sie 2005, 19:03

Hmmm....kicz....czy jest w tym co robia Łzy kicz? Ja bym sie zastanawiała....owszem Łzy nie są zespołym rockowym w obecnym stanie rzeczy, jednak czy wszystko co nie rockowe jest kiczem 8) Nie chodzi mi o to by ich bronic nie wiadomo jak, bo i mi np. ostatnia płyta nie całkiem podchodzi, ale to co robia teraz dla wielu moze byc doskonalsze, niz to co robili wczesniej, a napewno jest to bardziej profesjonalne.
Obrazek
Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Adas » 17 sie 2005, 20:10

jesoos pisze:może dlatego że pierwsze słysze o tej Twojej "Nenie z czasów świetności" a o I3 słyszało raczej więcej osób...

Jeżeli o samej ilości mówimy, to o I3 słyszało raczej znacznie, baaaardzo znacznie mniej osób niż o Nenie :)
Awatar użytkownika
jesoos
Kontaktowanie:

Postautor: jesoos » 17 sie 2005, 20:31

czepiasz sie ;) nie mówimy o samej ilości, a o ilości choćby w polsce w ciągu ostatnich 20 lat ;)
You know you got it when you're having fun,
And the rock n rolls shaking you under the sun,
You scream and you shout this is what it's all about,
It's the only way.
Awatar użytkownika
Nietoperzyca
Lokalizacja: Miasto biznesu i seksu. "Niech się walą Ci, co nie znają Pidżamy!" - Małgoś.
Kontaktowanie:

Postautor: Nietoperzyca » 16 wrz 2005, 18:34

Ja myśle że osoby które porównują Łzy do Ich Troje są głusi!! :D
Obrazek
Awatar użytkownika
moniczka-s14
Członek FFC

Postautor: moniczka-s14 » 16 wrz 2005, 19:39

Pozwolę sobie zauważyć, że Ich Troje nazywano kiczem i wile osób nadal tak uważa. Łzy też często są tak nazywane, ale pamiętam, że wszyscy mówili, że Ich Troje to kicz i wogle, ale wszyscy ich słuchali i wiele osób słucha ich dalej. MOże tak samo bedzie z Łzami?? Tego nie wiem. W moim otoczeniu jest też pare osób, które uważają, że Łzy to kicz, ale ja sie nie przejmuję i dalej ich słucham i mam gdzieś co oni gadają. I tutaj zacytuję "sztuką jest nie być tym kim chcą, abyś był" i tom prawda, bo trzeba mieć swoje zdanie, a nie iść jak te głupie owce za stadem bo to jest w modzie.
Tennessee Williams napisał:
’’Kiedy tak wielu ludzi jest samotnych,
byłoby niewybaczalnym egoizmem,
być samotnym samotnie”
Awatar użytkownika
mar-r

Postautor: mar-r » 17 wrz 2005, 6:15

Daj Mi Siebie to jeden z lepszych tekstów ostatnich lat. Czepiacie się.
Podobno są granice głupoty - to nieprawda
Awatar użytkownika
Weronique

Postautor: Weronique » 17 wrz 2005, 12:29

Łez nie idzie porownac do Ich troje bo to dwa całkiem inne światy...

A wogole dlaczego ktoś powiedział ze Ci ktorzy porównuja Łzy do Ich troje sa głusi-dlaczego tak uwazasz :?: a może myślisz ze I3 to komercyjne gówno :?:

Przykład: Piosenki np. "Jugosławia" "Nienawiść" "Reguiem" "A niech gadaja" "PRAWO" "Lustro" "I stało sie" "Spojrzenia mówia wszystko" "Woalka" "Ptaki bez skrzydeł" "Jutro" "Razem a jednak osobno" "Dla Ciebie" "Błedne wojenne rozkazy" "Po prostu" to szczere do bólu teksty.Pozwole sobie tu najbardziej wyróznic "Jutro" i "Prawo"

Czasem nawet mam wrażenie,że ludzie nie posłuchaja innych piosenek I3 niz "A wszystko to "czy "Zawsze z toba chciałbym być" i oceniaja na podstawie tylko tego...

[moja wyczerpujaca odpowiedz:P]
Awatar użytkownika
alfaela

Postautor: alfaela » 17 wrz 2005, 14:45

Weronique zgadzam się z tobą w 100%. Trzeba przyznać, że Michał Wiśniewski pisze w większości bardzo dobre, szczere teksty (poza np."Zawsze z tobą chciałbym być" czy inne tego typu, które miały chwycić szeroką publikę i jak widać chwyciły), a jeżeli chodzi o muzykę, to raczej też nie ma się do czego przyczepić. Moim zdaniem piosenka "Prawo" jest zreszta jedną z lepszych polskich ballad rockowych lat 90.

Jeżeli natomiast chodzi o porównanie Łez do Ich Troje to ich muzyka różni się zdecydowanie. Trudno porównywać do siebie jakiekolwiek dwa zespoły, bo każdy ma swój własny, niepowtarzalny styl. No chyba, że ewidentnie jeden zespół wzoruje się na drugim, co w tym przypadku na pewno nie ma miejsca.
"Porzucam coś, chcę się poddać i płaczę,
ale gorące serce każe inaczej.
Hej, hej, hej, taka jestem już.
Hej, hej, hej, taka jestem już."
Awatar użytkownika
Belitka
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Belitka » 17 wrz 2005, 14:50

Nie ma nic do Ich3. Kocham "Prawo", ale to co robią z siebie mnie strasznie odraża :roll:

Wróć do „Łzy”