Porównanie Łez do Ich Troje

Dyskusje związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
kotek

Postautor: kotek » 18 wrz 2005, 13:52

można porównywać texty, muzykę, głosy i wszystko inne, nawet na nuty można rozpisać i porównać. a i hiphopowców każdy sampel ;)
dla mnie jest jeden najlepszy text :) i już.
imho Ich Troje odwaliło kawał dobrej roboty na polish music arena i nie ma nad tym co dysuktować. Ci co ich nie znają najgłośniej huczą o kiczowatości. mam przykre wrażenie, że połowa zabierających głos nie ma pojęcia o czym rozmawiamy i tu tkwi największy problem :)
uśmiech się
bo już dobra czas
Awatar użytkownika
jesoos
Kontaktowanie:

Postautor: jesoos » 18 wrz 2005, 14:17

kotek pisze:Ci co ich nie znają najgłośniej huczą o kiczowatości. mam przykre wrażenie, że połowa zabierających głos nie ma pojęcia o czym rozmawiamy i tu tkwi największy problem :)

zgadzam się.
You know you got it when you're having fun,
And the rock n rolls shaking you under the sun,
You scream and you shout this is what it's all about,
It's the only way.
Awatar użytkownika
moniczka-s14
Członek FFC

Postautor: moniczka-s14 » 18 wrz 2005, 15:45

Pewnie masz i rację. Ja nie uważam, że Ich troje to kicz czy cos w tym stylu i niestwierdzam tego na podstawie jednej czy dwóch piosenek. A jak już wcześniej wspomniałam to I3 wszyscy nazywali i nazywają kiczem, ale i tak każdy ich słucha. I to są właśnie ludzie wśród przyjaciół nie potrafią się przyznać, że robia coś inaczej.
Tennessee Williams napisał:
’’Kiedy tak wielu ludzi jest samotnych,
byłoby niewybaczalnym egoizmem,
być samotnym samotnie”
Awatar użytkownika
...Nagha...
Kontaktowanie:

Postautor: ...Nagha... » 19 wrz 2005, 19:50

Łzy i Ich Troje? Co to za porównanie? Łzy to Łzy. Mają swój styl i są niepowtarzalni. Muzykę którą twortzy ich troje...może sobie stworzyć każdy :|
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
alfaela

Postautor: alfaela » 19 wrz 2005, 20:29

Muzykę którą twortzy ich troje...może sobie stworzyć każdy

No ja bym się nie zgodziła. Może ktoś spróbuje stworzyć jakąś piosenką podobną do "Prawo". Ktoś się pokusi?? :?
"Porzucam coś, chcę się poddać i płaczę,
ale gorące serce każe inaczej.
Hej, hej, hej, taka jestem już.
Hej, hej, hej, taka jestem już."
Awatar użytkownika
Cronos666

Postautor: Cronos666 » 19 wrz 2005, 21:08

Ja tych dwóch zespołów nie będę porównywał,ponieważ w ogóle nie znam się na Ich Troje,jedynie co pamiętam to A wszystko to...(i tak wersja oryginalna jest lepsza w wykonaniu Die Toten Hosen).Tyle co mogę powiedzieć to,żę muzycy Łez mają o wiele większe zdolności muzyczne.
Ona-Madonna, ona-święta, tego nic nie zmieni
Obudź się! Czy nie widzisz, że:
Ona żywi się twoją wiarą w ludzki gest
Weźmie wszystko co masz i co mógłbyś mieć...
Awatar użytkownika
alfaela

Postautor: alfaela » 19 wrz 2005, 21:41

Ja tych dwóch zespołów nie będę porównywał,ponieważ w ogóle nie znam się na Ich Troje,jedynie co pamiętam to A wszystko to...(i tak wersja oryginalna jest lepsza w wykonaniu Die Toten Hosen).Tyle co mogę powiedzieć to,żę muzycy Łez mają o wiele większe zdolności muzyczne.

Wersja oryginalna, czyli "Alles aus Liebe" jest super. Pamiętam jak zdziwiony był wokalista Die Toten Hosen, kiedy cały Spodek odśpiewał Alles aus Liebe po polsku :D
A z tym czy muzycy Łez mają większe zdolności muzyczne niż Ich Troje to bym się spierała. Nie mówię tu rzecz jasna o p. Wiśniewskim, ale raczej o Jacku Łągwie - który z tego co wiem tworzył muzykę zespołu Ich Troje i nie mozna powiedzieć, jest w tym dobry.
Ale styl muzyki to zdecydowanie Łzy mają lepszy (chociaż ta ostatnia płyta taka mało łzowa jest :roll: )
Awatar użytkownika
...Nagha...
Kontaktowanie:

Postautor: ...Nagha... » 20 wrz 2005, 10:27

Może i masz rację, nikt by nie zrobił trakie shitu jak "Prawo" :?
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
alfaela

Postautor: alfaela » 20 wrz 2005, 16:06

Może i masz rację, nikt by nie zrobił trakie shitu jak "Prawo"

A ty wogóle słyszałaś piosenkę "Prawo", albo wogóle jakąś inną poza "A wszystko to..." czy "Zawsze z tobą chciałbym być..."? Jeżeli nie to nie mamy o czym mówić.

Ja osobiście znam twórczość Ich Troje i nie uważam jej bynajmniej za shit, a tak mówią ludzie, który praktycznie nie zetknęli się z tą muzyką, poza najbardziej znanymi piosenkami.
To samo jest z zespołem Łzy: najwięcej krytykują ci którzy, znają "Narcyza" i "Agnieszkę", a płyty Łez nie mieli nawet w ręku.
Awatar użytkownika
Elly
Kontaktowanie:

Postautor: Elly » 20 wrz 2005, 17:16

No skoro napisała "shitu" to pewnie słyszała. A co do reszty Twojego posta, to się zgadzam, ze najwiecej krytykują ci, którzy "płyty Łez nie mieli nawet w ręku". Znam to, bo się juz wiele razy z tym spotkałam. Ale chodzi mi tutaj nie tylko o Łzy :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Dagmara

Postautor: Dagmara » 20 wrz 2005, 18:09

alfaela pisze:Ja osobiście znam twórczość Ich Troje i nie uważam jej bynajmniej za shit, a tak mówią ludzie, który praktycznie nie zetknęli się z tą muzyką, poza najbardziej znanymi piosenkami.

Ja uważam za shit większość ich kawałków, a całą dyskografię mam, za wyjątkiem najnowszej płyty... I co?
Awatar użytkownika
moniczka-s14
Członek FFC

Postautor: moniczka-s14 » 20 wrz 2005, 19:34

no to jestes wyjątkiem. Ale zgadzam się najgłośniej krzyczą Ci którzy znają tylko dwie trzy piosenki i myślą, że juz wszystko wiedzą. To tak jak ja bym kogoś znała jeden dzień i mówiła, że znam tą osobę bardzo dobrze. A to przecież bzdura
Tennessee Williams napisał:
’’Kiedy tak wielu ludzi jest samotnych,
byłoby niewybaczalnym egoizmem,
być samotnym samotnie”
Awatar użytkownika
alfaela

Postautor: alfaela » 21 wrz 2005, 17:45

Ja uważam za shit większość ich kawałków, a całą dyskografię mam, za wyjątkiem najnowszej płyty... I co?

Musiał być jakiś powód zakupienia tych płyt. Nie kupuje się płyt zespołów których uważa się za shit.

Dla mnie osobiście nie ma zespołów, których twórczość określiła bym mianem shitu. Jest muzyka lepsza i gorsza. Lepsza to taka do której nia mozna się przyczepić, powszechnie szanowana, a tworzące ją osoby są wspaniałymi muzykami. A gorsza to coś w stylu Mandaryna. To muzyka, jak każdy wie prosta, lekka i przyjemna. I nie mowię, że jest shitem, bo ja osobiście bardzo chętnie sobie poskacze na dyskotece przy tego typu utworach i myślę, że nie tylko ja. Poza tym ktoś się napracował przy tworzeniu piosenki i ja to szanuję. Moge nie lubić Mandaryny czy Ich Troje, ale ktoś inny może tego słuchać.
Awatar użytkownika
DawcioTarcio
Członek FFC

Postautor: DawcioTarcio » 21 wrz 2005, 18:10

Shit.... po jakiemu to ;P i większość to nie musi oznaczać 95 procent ale i 51... Jeśli uważam, że 51 procent piosenek łez to shit i mam wszystkie płyty też uważam że większość piosenek łez to shit a jestem ich fanem. A Ich troje mają fajne kawałki, zum beispiel "prawo" :)
Awatar użytkownika
jesoos
Kontaktowanie:

Postautor: jesoos » 21 wrz 2005, 18:18

alfaela pisze:Musiał być jakiś powód zakupienia tych płyt. Nie kupuje się płyt zespołów których uważa się za shit.

był;D -wtedy miała 14 lat* dziś 18 ;)
alfaela pisze:Lepsza to taka do której nia mozna się przyczepić, powszechnie szanowana, a tworzące ją osoby są wspaniałymi muzykami. A gorsza to coś w stylu Mandaryna. To muzyka, jak każdy wie prosta, lekka i przyjemna.

wiesz, dla większości krytyków z opiniotwórczych pism muzycznych Łzy tworzą muzykę prostą, lekka i...
Ty pewnie uważasz Łzy za tę Lepszą muzykę, bo sprawia Ci przyjemnośc i nie masz do czego się przyczepić (z tego czy innego powodu). Wyobraź sobie że fani Mandaryny czy I3 mają dokładnie to samo: przyjemnośc ogromna, przyczepiać się nie ma potrzeby a tutaj krytyka patrzy z kwaśną pobłażliwością...

*strzelałem
You know you got it when you're having fun,
And the rock n rolls shaking you under the sun,
You scream and you shout this is what it's all about,
It's the only way.

Wróć do „Łzy”