Porównanie Łez do Ich Troje

Dyskusje związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
*Babsko*

Postautor: *Babsko* » 28 lut 2003, 21:18

Właśnie :!: I czegoś chyba tutaj nie rozumiem... Jak można ŁZY... ICH TROJE... ŁZY z ICH TROJE porównywać... :shock:
Przecież różnią się wystarczająco według mnie. To dwa różne typy muzyki, różne typy ludzi jej tworzących pewnie też, różnica w koncertach :D <jedni w lokalach od 18 lat, a drudzy dzieciom pokazują jak się misie rozwala czy coś takiego :wink: :lol: >, ale tak to bywa bo chyba obydwa zespoły najlepszych swoich piosenek nie wypuszczają na światło dzienne... Ale i tak ta ocena jest zbyt po-hop-na...
Bez urazy tak ogólnie...
Awatar użytkownika
Paula_Jestem
Członek FFC

Postautor: Paula_Jestem » 28 lut 2003, 21:29

ja jak leci Ich3 to odrazu przełączam bo mnie oni denerwują, nie słucham i nie oglądam,.przyznam że kiedyś skusiłam sie na to aby obejrzeć teledysk do "Keine Grenzen" nic specjalnego. nie obrażem jednak ani ich ani ich fanów, każdy ma prawo do słuchania tego co lubi.
"Dzień jak codzień a wszystko zmienił"
Awatar użytkownika
Małgorzata
Członek FFC

Postautor: Małgorzata » 28 lut 2003, 21:37

Tak w ogóle...to ja naprawdę nie mam nic przeciwko tej muzyce...bo jak wcześniej napisałam...słuchałam ich kiedyś... czasami powracam do starych płyt, ale tylko starych,bo nowe to... :roll: określając teraz to co tworzą...są NIE DLA MNIE... :wink:
Świat jest jak burdel, w którym Ty bierzesz lub dajesz.
Awatar użytkownika
*Babsko*

Postautor: *Babsko* » 28 lut 2003, 22:13

Jeżeli chodzi o mnie to przyznaję, że mam na komputerze trzy płyty Ich Troje i czekam na czwartą <a tak właściwie to pierwszą...>., co nie znaczy, że są moimi idolami, bo w tym komputerze mam różne rzeczy...Gdy lecą w telewizji i tylko mam możliwość obejrzenia <bo rodzice nie przepadają za widokiem Michała W.> to zostawiam, czemu nie - jestem dość tolerancyjna dla muzyki. Ba! Mało tego, nawet czytam w gazetach jak są jakieś artykuły. Nie mam do nich <nic przeciwko, nic za>, jak mówiłam wcześniej - są mi zupełnie neutrali, ale skoro tak dużo ludzi ICH słucha, chwali lub tez sprzeciwia się, to postanowiłam przesłuchać dyskografię, poczytać artykuły, pooglądać w telewizję, a wszystko dlatego, żeby mieć swoje zdanie, a nie kierować sie opinią innych. Wniosków swoich teraz pisać nie będę.
Co do tego kto sie sprzeciwia Marlinowi Mansonowi, a kto Michałowi W. to rzeczywiście nie mam pojęcia i prawdę mówiąc mnie to zbyt nie interesuje, ale to co się dzieje w Polsce chyba świadzcy o całej społeczności, a nie <w tej kwestii akurat> z podziałem: fani Mansona, fani Ich Troje.
Ze sposobu w jaki "bronisz" Ich Troje <choć nie wiem przed czym...> widzę, że Ty chyba ich słuchasz saro? Chyba, że się mylę, ale nie wiem...
A co do sytuacji z którą się nie spotkałaś, to powiem, że ja się spotkałam - nawet moge powiedzieć, że mój nauczyciel od muzyki zawsze wytykał uczniom to, że "nie słuchają" IT, ale teksty znają <mówię "uczniom", bo mnie się wtedy to nie tyczyło, zaczęłam przesłuchiwać dopiero niedawno, a z tekstów znałam tyle: "powiedz, powiedz czemu" - i koniec>, no i z tego powodu na muzyce byliśmy zmuszeni śpiewać Ich Troje, mam chyba gdzieś jeszcze zeszyt z tekstami, a śpiewaliśmy piosenki według mnie <teraz> najgorsze, bo przedtem to uważałam ICH w ogóle za ... :roll: <bez komentarza>, ale widać czasem czemuś warto się przyjżeć i wyrobić swoje własne zdanie.
A co do mojego słuchania Ich Troje jeszcze to powiem, że nie wstydzę się powiedzieć o tym, że mam prawie całą dyskografię w domu, bo co mieli by powiedzieć ci którzy chodzą na ich koncerty, oglądają każdy program z ich udziałem i kto wie co jeszcze? Ja tego nie robie. Na koncert nie pójdę, bo raczej nie ma gdzie, programu oglądać nie będę ze względu na rodziców, a Michała nie kocham...ale to już nie moja wina...
Może trochę namieszałam, ale tak wyszło....
Awatar użytkownika
Dagmara

Postautor: Dagmara » 28 lut 2003, 22:39

Powrócę do show, jakie Ich Troje prezentuje na koncertach.. Otóż ja miałam przyjemność (dla niektórzych nie :roll: ) być na 3 koncertach tego zespołu.. Na biletach jest wyraźnie napisane, że niektóre momenty nie są dla dzieci, dlatego rodzice na własną odpowiedzialność wchodzą z dziećmi.. Także tu już nie miejmy pretensji do Wiśniewskiego, tylko do rodziców, którzy mimo ostrzeżenia idą z takimi dziećmi na koncert.
Druga sprawa - dyskografia ich 3 :)
Mam wszystkie płyty, więc mogę faktycznie przyznać, że ostatnie 2 baaaaaardzo różnią się od wcześniejszych płyt. Wraz ze zmianą wokalistki zmienił się cały styl zespołu. A szkoda.. :?
marigell

Postautor: marigell » 28 lut 2003, 23:32

*Babsko* pisze:Ze sposobu w jaki "bronisz" Ich Troje <choć nie wiem przed czym...> widzę, że Ty chyba ich słuchasz saro? Chyba, że się mylę, ale nie wiem...

Mylisz się, ale mogłabyś tego uniknąć czytając uważniej moje posty.
I nie bronie Ich3 tylko wyrażam swoje zdanie w tym temacie, co zresztą napisałam w poprzednim poście, tak więc prosiłabym o uważne czytanie bo nie lubie się powtarzać.

A jeśli chodzi o koncerty i dzieci to Justysia to już opisała i jako osoba będąca na koncercie z pewnością ma racje.

A Twojego postępowania nie rozumiem. Raz mówisz, ze nic do nich nie masz a później piszesz coś o zachowaniu Wiśniewskiego :? :? hmm ... być może to tylko ja nie moge tego pojąć
Obrazek
Awatar użytkownika
Niussia
Kontaktowanie:

Postautor: Niussia » 01 mar 2003, 0:17

Ja byłam na dwóch koncertach w 96 i 97 roku i z tego, co pamietam to juz wtedy była mowa o tym, że to nie jest koncert dla małych dzieci chociaż wtedy mniej takich rzeczy sie działo na scenie... na biletach nic nie było, ale to tylko dlatego, że nie było biletów, bo to były WOŚPowe koncerty....

Ja bym powiedziała, że Ich Troje z Magdą i Ich Troje z Justyna to dwa różne zespoły, ale powiem też, że zaczynam także widziec ciekawe rzeczy na tych dwóch ostatnich płytach.... :roll:
Gdy do walki Ci zabraknie sił, chcesz poddać się, masz dość. Jestem tutaj aby pomóc Ci, więc wsłuchaj się w mój głos - (c) Tres
Awatar użytkownika
Dagmara

Postautor: Dagmara » 01 mar 2003, 0:19

Niussia pisze:Ja bym powiedziała, że Ich Troje z Magdą i Ich Troje z Justyna to dwa różne zespoły, ale powiem też, że zaczynam także widziec ciekawe rzeczy na tych dwóch ostatnich płytach.... :roll:

Możesz to rozwinąć?
Awatar użytkownika
Niussia
Kontaktowanie:

Postautor: Niussia » 01 mar 2003, 0:46

Jasne Justyś... zero ironii!! :) Płytę AD 4 kupiłam w czerwcu 2001 roku czyli prawie na samym początku... mam bardzo silne wspomnienia z tą płyta chociaż głównie dlatego, że ta muzyka była obecna przy wielu wydarzeniach z tamtego czasu. Ale potem ją szybko odłożyłam i jakoś tak dziwnie dalam się wciągnąć w tą kampanię "AntyI3"... chyba taka moda była albo coś... Jednak dopiero niedawno jak faktycznie stwierdziłam, że powinnam lepiej się temu przyjrzec by wyrobic sobie WŁASNE zdanie to przesłuchałam ich ostatnią płytę...

To tytułem wstępu... :mrgreen: Oczywiście Ich Troje z Magdą było nieporównywalnie lepsze, ale jak porównam Ich Troje z Justyna do wielu zespołów, które są powszechnie znane i lubiane to w sumie nie widze wielkiej róznicy.... Niektóre piosenki są trochę głupkowate, ale niektóre z kolei robią na mnie spore wrażenie... I widze w ich muzyce coś, czego czuje u innych zespołów.. nie wiem za bardzo jak to opisac, ale oni jakos inaczej podchodza do tego, co robia... jak ich słucham czy oglądam to mam wrażenie, że są bardziej pewni tego, co robią i bardziej w to zaangażowani, czym zasłużyli na moje uznanie... Michał ma charakterystyczny głos i jesli kogoś on drażni to może faktycznie lepiej żeby nie słuchał tej muzyki, ale ja jakośtam dojrzewałam słuchając I3 i ich pierwszej płyty, więc do jego głosu czy stylu nic nie mam... I tyle... nie twierdze, że sa objawieniem dekady czy czymś superambitnym, bo nie są... ale posłuchac ich mozna i trądu nikt od tego ne dostanie...
Gdy do walki Ci zabraknie sił, chcesz poddać się, masz dość. Jestem tutaj aby pomóc Ci, więc wsłuchaj się w mój głos - (c) Tres
Awatar użytkownika
*Babsko*

Postautor: *Babsko* » 01 mar 2003, 0:54

Do sary:
Widać, że źle zrozumiałaś... Od początku piszę, że są mi NEUTRALNI i to co robi Michał to jego sprawa. Czy to, że nic do nich nie mam nie pozwala mi pisać już na temat zachowanie Michała W. na koncertach?
Wiesz, kiedyś ktoś mi powiedział, że nie należy nie akceptować osoby, tylko tego co ona robi źle <jeśli czyni zło lub daje zły przykład>, więc mówię jeszcze raz: nie mam nic do NIEGO, ale czasem przesadza... No, ale to nie ja jestem od oceniania...
Wyraziłaś swoje zdanie cytując moje wypowiedzi, więc albo chcesz mnie przekonać do swojego zdania, albo rozpocząć "ostrą wymianę zdań" - ale to nie ze mną proszę, bo ja swojego zdania nie zmienię ani do końca nie uda mi się go dosłownie przekazać. Czy może jeszcze coś innego Tobą kierowało?
Możesz tego nie pojąć... w końcu mnie nie znasz...
Dobra, mój błąd, przeczytałam tylko raz Twojego posta, więc przepraszam, że na moje potrzeby musiałaś się powtórzyć.
A jesli moje wypowiedzi zawierają coś co mogłoby urazić fanów zespołu Ich Troje to przepraszam i zapewniam, że nie są ANTY-I3
Awatar użytkownika
Dagmara

Postautor: Dagmara » 01 mar 2003, 0:59

Myślę, że jednak te 2 ostatnie płyty wpłyneły niekorzystnie na zespół... Chociaż i są kawałki, które bardzo bardzo bardzo lubie i które przypominają wcześniejsze płyty. Chociażby takie "Po prostu" ("...Słyszałam czas upływa Nie walcz już z nim Na linii horyzontu Nie znajdziesz nic Słyszałam, że nie można Płynąć pod prąd Życie zniewala, wiesz? Poddaj się tej grze..." ;) Trzeba zaznaczyć, że tekst napisała jeszcze Magda.. I chwała jej za to ;)), "I stało się..." czy też "Królowa Niebios" i "Zostań" :)
Mnie głos Michała też absolutnie nie drażni... Ja go podziwiam za to, że mimo iż wie, że śpiewać nie umie to się tego nie wstydzi... I robi co lubi..

Awatar użytkownika
Ghrave

Postautor: Ghrave » 01 mar 2003, 1:04

Mi sie z Ich3 podobają tylko 3 kawałki, dwie czesci Jenny i Prawo. Reszta jakos do mnie nie trafia. Ale słysząłem wiekszosc płyt i jednak nie ma co ze Ich3 sie sprzedali, bo na poczatkowych albumach grali troche bardziej ambitna mzuyke.
Awatar użytkownika
*Babsko*

Postautor: *Babsko* » 01 mar 2003, 1:07

Skoro juz tak mówisz o tych piosenkach, to powiem, że mi też np. podoba się "Po Prostu", czy też "I Stało Się". I mogę w 100% się zgodzić, że starsze ICH TROJE było lepsze gdy była z nimi Magda Femme.
A co do głosu Michała, to przecież on sam wspominał, że głosu nie ma :wink: , no ale cóż... nie jest najgorzej...
Sylwia
Członek FFC

Postautor: Sylwia » 01 mar 2003, 1:31

Syriel napisała:
a tak na marginesie to jak sadzicie czy łzy zostały zaproszone do występu w tym programie przez pana Michała W. czy może ludzi TVN???? jeśli przez Michała to widzocznie lubi on muzykę Łez....

Po pierwsze......zespoł rzeczywiście został zaproszony do JESTEM JAKI JESTEM....przez Michała....nie jestem pewna jak będzie przebiegać wizyta w tym programie...bo wiem że ostatnio byli na koncercie ICH 3 w Warszawie.....i już panowie z TVN.......biegali z kamerami....więc zastanawia mnie tylko o...czy pokażą te momenty o których ostatnio mówił Adam...czy może będzie to wizyta już w domu Wiśniewskiego....

Po drugie.....Rzeczywiście Michał darzy Łzy a przede wszytskim Adama sympatią.....nie wiem wprawdzie czy lubi ich muzykę...aczkolwiek wiem, że bardzo szanuje wszystko to co robią Łzy......bo chyba mają podobny sposób pracy.....i są w podobny sposób traktowani przez media :wink: :wink: :wink: ....aaa jeszcze dodam, że nie wiem czy Michał lubi muzykę Łez.....ale Adam lubi muzykę Michała.....nie wiem czy z powodów osobistych sympatii ......czy może rzeczywiście z powodu samej twórczości ICH 3..... :D :D
Sylwia
Awatar użytkownika
Niussia
Kontaktowanie:

Postautor: Niussia » 01 mar 2003, 5:01

Dzięki Sylwia... :) To chciałam przeczytac właśnie!!

Wróć do „Łzy”