Ania Wyszkoni.

Sprawy nie związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
Małgorzata
Członek FFC

Postautor: Małgorzata » 13 lis 2012, 10:03

Pierwszy tytuł płyty bardziej mi się podobał. Zdecydowanie brzmiał lepiej niż zdanie "Życie jest w porządku".
Co do okładki - zwyczajne zdjęcie.

"Zapytaj mnie o to kochany" - ostatnio nawet moi znajomi od razu kapnęli się, że swoje palce maczała w tym utworze Kora i Jackowski.

"Odnajdziemy się" - jakbym słyszała "Wyjątkowo zimny maj"

Z pewnością przesłucham płyty, bo po prostu jestem ciekawa co nowego Anna W. nagrała.
Świat jest jak burdel, w którym Ty bierzesz lub dajesz.
Awatar użytkownika
ciacho
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: ciacho » 13 lis 2012, 12:59

Prawda jest taka, że na możliwości Jackowskich to zwyczajnie jest ch* i przekopiowany tekst Maanamu. Ale skoro Wyszkoni chciała ten badziew to jej sprawa.
Za nasze miasto i za te barwy, oddamy całe życie swe.
Zwyciężaj dla nas, my zwyciężamy.
Legio Warszawa kocham Cię.
Awatar użytkownika
_Paweł_
Członek FFC

Postautor: _Paweł_ » 13 lis 2012, 15:06

Płytkę mam:>

Jak jeszcze dzisiaj przesłucham to się podzielę opinią;P
Awatar użytkownika
Ewa_p
Członek FFC

Postautor: Ewa_p » 13 lis 2012, 23:45

Małgorzata pisze:
"Odnajdziemy się" - jakbym słyszała "Wyjątkowo zimny maj"

Ale ,,Odnajdziemy się" nie ma na tej płycie. Ukaże się na płycie M. Jackowskiego jako jego utwór, ale śpiewany przez Anię :)
gg: 1604953
Awatar użytkownika
Małgorzata
Członek FFC

Postautor: Małgorzata » 14 lis 2012, 9:53

Nigdzie nie napisałam, że jest na płycie ;) Obejrzałam filmik na youtube i od razu mi się skojarzyło :)

Paweł - Ty, płytę?!
Awatar użytkownika
rafi9703
Członek FFC

Postautor: rafi9703 » 14 lis 2012, 22:47

Poza tym, z tego co mi wiadomo to muzyka jest trochę zmieniona i nie jest już podobna do "Wyjątkowo zimnego maju" :-)
Awatar użytkownika
rafi9703
Członek FFC

Postautor: rafi9703 » 14 lis 2012, 22:51

Moja recenzja na temat płyty jest trochę obszerna :D
POWIETRZE „Nie potrafię długo w jednym miejscu stać” ;-)
Tej piosenki byłem chyba najbardziej ciekawy. Nie zawiodłem się a wręcz przeciwnie, już od pierwszego dźwięku bardzo spodobała mi się ta gitara na początku. Piosenka o najkrótszym tekście na płycie, a jednak jak się jej słucha to się tego nie odczuwa. Jest taka zwiewna lekka, jak powietrze ;-) Zdecydowanie na plus.
DŹWIĘKI NOCY „Oglądam świat, jak niemy film… uuu…”
Ta piosenka była największym zaskoczeniem jakie usłyszałem na tej płycie. Ta muzyka, tekst i te wokalizy – po prostu cudo. Jedna z najlepszych piosenek na tej płycie. Nic więcej pisać nie trzeba.
ZAPYTAJ MNIE O TO, KOCHANY „A ja kocham Cię za to, że jesteś”
Tutaj brawa oczywiście należą się Ani, Korze i Markowi. Ale swoje zdanie wypowiadałem o tej piosence w temacie o singlu. Rewelacja.
W CAŁOŚĆ UŁOŻYSZ MNIE „Zanim zgaśnie Słońce, nim dogoni nas polarny wiatr…”
Jedna z najlepszych piosenek na płycie, w której zakochałem się od pierwszego razu kiedy ją usłyszałem, i w tej sprawie nic się nie zmieniło. Ta piosenka jest po prostu magiczna.
MAPA NASZYCH ZDJĘĆ „Siedzę tu i pytam czas: Jak to się stało?”
Szczerze mówiąc w ogóle nie dostrzegłem tego, że to jak mówiła Ania „Jedna z dwóch najostrzejszych piosenek na płycie”. Jednak piosenka od początku mi się spodobała. Jest taka… po prostu ciekawa i ma jeden z najlepszych tekstów.
NA KRAŃCU ŚWIATA „Tu nie dotknie mnie twoich spojrzeń chłód. Zima nie przyjdzie”
Jest to rzeczywiście najbardziej „emocjonująca” piosenka na płycie i ma świetną muzykę.
GDY NAGA STOJĘ PRZED TOBĄ „Przez noc ze mną idź, gdy naga stoję przed Tobą…”
Zakochałem się w tej przepięknej balladzie. Bardzo kojarzy mi się z „Z ciszą…” tylko ta jest bardziej spokojna. Piękna Aniowa kompozycja. Chyba taka najbardziej wyciszająca piosenka na płycie…
WIERZĘ W ANIOŁY „Wierzę w Anioły, w kolor zielony, wierzę w demony złe, i jeszcze musisz wiedzieć, że kocham Cię…”
Niezwykła piosenka, taka inna od wszystkich. Bardzo mi się spodobała. Wg mnie to jest jedna z dwóch najżywszych piosenek na płycie. Arcydzieło ;-)
ZANIM MINIE JESIEŃ „Zanim minie jesień będzie mój…uuu, smutny piękny pan w kolorze dżdżu”
Jak już wcześniej pisałem – najradośniejsza piosenka na płycie, piękna dodają jej wokalizy i ten akordeon… Piosenka od pierwszych dźwięków wywołuje uśmiech na twarzy. I wbrew pozorom nie ma nic wspólnego z „Wiosną”, a z „Amelią”. Piękna i bardzo pozytywna piosenka!
CHCĘ ODDYCHAĆ „Pokój wypełniła noc, Ty wypełniasz każdy zmysł”
Na początku ta piosenka w ogóle nie przypadła mi do gustu i przy dwóch pierwszych przesłuchaniach nie zwróciłem na nią uwagi. Bardzo kojarzyła mi się z „Ciszej, ciemniej…” Jednak po kilkunastu przesłuchaniach zmieniłem zdanie. I ta trąbka! Kolejne cudo…
MOJE MIASTO ŚPI „Zasypia moje miasto, chłodne idą dni…”
Piosenka najbardziej nadaje się na piosenkę kończącą album. Magiczna trąbka i wokalizy robią jej klimat. Zachęca do przesłuchania albumu kolejny raz…

Album ocenia rewelacyjnie. Najlepszy i najbardziej dojrzały album Ani.

Moje typy na single: 1.W całość ułożysz mnie 2.Chcę oddychać 3.Wierzę w Anioły 4.Dźwięki nocy 5.Gdy naga stoję przed Tobą

Wg mnie najlepsze piosenki(kolejność dowolna): Dźwięki nocy, W całość ułożysz mnie, Wierzę w Anioły, Zanim minie jesień, Mapa naszych zdjęć.

Opakowanie bardzo mi się podoba: zarowno grafika jak i materiał z którego zostało ono wykonane - jest takie eleganckie dzięki temu. Ma jedną wadę - nie ma plastikowego miejsca na płytę tylko marna kieszonka i trzeba uważać, aby go w tym miejscu nie połamać
Awatar użytkownika
Nemo
Zarząd FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Nemo » 17 lis 2012, 12:39

Mam nadzieję, że fani Ani mnie nie zlinczują, ale też chciałbym napisać krótką recenzję płyty "Życie jest w porządku".

Generalnie tytuł płyty średni, opakowanie chyba robione trochę po kosztach, ale przejdźmy do zawartości krążka.

1. Powietrze - nie jest to najlepsza kompozycja Ani Dąbrowskiej, średnia piosenka jak na początek płyty (tak myślałem słuchając jej po raz pierwszy, ale jak się później okazało, ten numer na tle pozostałych wypada dobrze). Piosenka kojarzy mi się z... "Królem lwem" :D A dokładniej z muzyką z filmu ;)

2. Dźwięki nocy - tekst bardzo dobry, ale tylko tekst. Sama kompozycja wieje nudą.

3. Zapytaj mnie o to kochany - najlepszy numer na płycie. Jednak duet Kora i M. Jackowski to jest klasa, jakbym słuchał Maanamu, tylko z innym wokalem. Perełka (jedyna) na płycie. Nie dziwię się, że zostało to wybrane na singiel promujący album - trudno byłoby wybrać coś innego.

4. W całość ułożysz mnie - numer dwa tej płyty dla mnie. Udana kompozycja, dobry tekst, miła dla ucha ballada. Pewnie będzie to drugi singiel, bo tak naprawdę trudno coś innego wytypować.

5. Mapa naszych zdjęć - znowu dobry tekst, ale słabe wykonanie. Taka piosenka bez wyrazu.

6. Na krańcu świata - taki "łzowy" tekst, chyba najlepszy na płycie. Niestety po raz kolejny potencjał tekstu przegrywa z wykonaniem. Znowu wieje nudą.

7. Gdy naga stoję przed Tobą - nie podoba mi się wcale.

8. Wierzę w anioły - no w końcu coś szybszego, może nie jest to nic nadzwyczajnego, ale na tle poprzednich numerów wypada dobrze, jakby się uprzeć to może być trzeci singiel.

9. Zanim minie jesień - chyba najsłabszy numer na płycie.

10. Chcę oddychać - tekst trochę "łzowy". Piosenka OK. Też spokojna, ale nie tak nudna jak kilka wcześniejszych. Kojarzy mi się trochę z "Z ciszą pośród czterech ścian".

11. Moje miasto śpi - no cóż, zakończenie płyty nie zachęca do kolejnych odsłuchań.

Podsumowując - płyta mocno średnia. Generalnie wszystkie piosenki zlewają się ze sobą, płyta szybko się nudzi, a piosenki niemiłosiernie się ciągną. Poza singlowym numerem (no i powiedzmy jeszcze w porywach poza trzema kawałkami - "W całość ułożysz mnie", "Wierzę w anioły" i "Chcę oddychać), to nic mnie na tej płycie nie kręci - niestety. Po singlowym numerze miałem większe oczekiwania.

Brakuje chociażby jednego mocniejszego kawałka - nie mówię tu o czymś w stylu "Jestem jaka jestem", ale chociażby "Graj, chłopaku graj". Poprzedni album był dużo lepszy, brakuje tutaj takich numerów, które zapadają w pamięć, jak "Z ciszą pośród czterech ścian", "Lampa i sofa", "Bukiet ze słów". Po kilku przesłuchaniach nie jestem w stanie zanucić prawie żadnej piosenki...

Zastanawia mnie jak to będzie wyglądać na koncertach. Jeśli Ania będzie grać materiał z tej płyty, to ludzie się wynudzą. Na szczęście pewnie pod koniec koncertu albo na bis będzie grana "Agnieszka już dawno..." Łez, która rozrusza publiczność.

Jeszcze mam takie spostrzeżenie, że wokal Ani czasem brzmi zupełnie inaczej niż kiedyś - jest za delikatny, wolę Anię z pazurem w głosie.

Konkluzja na koniec - po rozstaniu Ani z zespołem wyszły dwie płyty - zarówno Łez, jak i Ani. Niestety obie płyty nie są mistrzostwem świata dla tych artystów, ale porównując je teraz, mogę z pełnym przekonaniem stwierdzić, że płyta "Bez słów" jest o niebo lepsza.

Mam nadzieję, że nie uraziłem nikogo tym, co napisałem powyżej. To moje subiektywne zdanie, którym chciałem się podzielić z ludźmi czytającymi forum Łez ;)
Stoję przed życiem, jak przed szybą zachlapaną farbami...
-
...Nemo my name forevermore...
-
Oficjalna strona FFC - www.ffclzy.pl
Awatar użytkownika
Ewa_p
Członek FFC

Postautor: Ewa_p » 18 lis 2012, 11:17

W wielu miejscach mam podobną opinię :) Ale jeszcze się osłuchuję, recenzję napiszę wkrótce :)
Awatar użytkownika
wava
Członek FFC

Postautor: wava » 18 lis 2012, 16:36

Kazdy ma prawo do wyrazania własnych mysli. Ja rowniez sie osłuchuję. bo ciągle mi się zmienia.:-) I tez mamy podobne kwestie:-)
Awatar użytkownika
karusia
Członek FFC

Postautor: karusia » 19 lis 2012, 9:59

Ania 1.12 będzie w Gorzowie Wlkp w Askanie. Nie wiem dlc nigdzie nie ma o tym info;/
Awatar użytkownika
LovinQ
Członek FFC

Postautor: LovinQ » 19 lis 2012, 11:30

Płytę jeszcze musze pare razy przesłuchać, ale jak narazie mi sie nie podoba. Wybacz Nemo, ale byłeś dla niej bardzo pobłażliwy. Dla mnie jest po prostu słaba. Co do głosu Ani to już dawno zauważyłam, że barwa bardzo się zminila. A szkoda...
"Tak wiem, że wierny jesteś mi jak pies
I nałogów w twoim życiu żadnych nie ma
Aureola świeci ponad twoją głową
Na pierwszy rzut oka dla wszystkich ideał..."
Awatar użytkownika
Ewa_p
Członek FFC

Postautor: Ewa_p » 20 lis 2012, 16:19

Po dziesięciu dniach posiadania płyty i jakichś 40 – 50 jej przesłuchaniach przyszedł czas na recenzję.
Zacznę od opakowania. Sama okładka, książeczka – ładne – natomiast tak jak już wiele osób wspominało – jakość pozostawia wiele do życzenia. Z jednej strony tyle jest gadania, że powinno się kupować oryginalne płyty, a z drugiej daje się kupującemu takie opakowanie, które do kupowania nie zachęca…

Czas na piosenki:

1. POWIETRZE – bardzo fajny początek płyty. Kojarzy mi się z muzyką filmową, relaksacyjną, a że ja gustuję w takich klimatach to jak najbardziej mi ta piosenka odpowiada. Wszystko do siebie pasuje – tekst o wolności, radości i to też przywodzi mi na myśl kompozycja.

2. DŻWIĘKI NOCY – średnia. Nie został wykorzystany potencjał tej piosenki. Można było bardziej położyć nacisk na stworzenie klimatu nocy, mroku. Dobry tekst, ale wykonanie jakieś takie wesołe, co mi tu kompletnie nie pasuje. Przydałaby się choć jedna zwrotka/refren mocniej zagrane, a tak utwór się nie rozwija, tylko jest bardzo monotonny…

3. ZAPYTAJ MNIE O TO, KOCHANY – Prawdziwa perełka na płycie. Tak jak już wcześniej pisałam, na początku widziałam w tej piosence pewne minusy, ale wraz z osłuchaniem z nią poszły w niepamięć. Dobry tekst i kompozycja (w końcu Maanamowa :)), świetnie brzmią dźwięki skrzypiec. Naprawdę dobry utwór.

4. W CAŁOŚĆ UŁOŻYSZ MNIE – Gdy usłyszałam nagranie z koncertu nie zrobiła na mnie zbyt dużego wrażenia, brzmiała nieco zbyt słodko i bajkowo, ale jeśli chodzi o wersję studyjną to jak najbardziej jestem na tak. Zgadzam się z Nemo, że to powinien być drugi singiel, bo zwyczajnie ciężko jest z tej płyty wybrać coś oprócz tego utworu, co po usłyszeniu w radiu wpadnie w ucho.

5. MAPA NASZYCH ZDJĘĆ – dość nijaka. Podoba mi się budowa tekstu. Trochę mi przypomina ona ,,O tylu rzeczach” – najpierw jest wymienianie, w tym wypadku różnych miejsc, a potem dowiadujemy się o co w tym tekście chodzi. Natomiast jeśli chodzi o kompozycję i interpretację to znów jest dość nudno. Po pierwszych kilkunastu przesłuchaniach płyty w ogóle nie pamiętałam jej melodii…

6. NA KRAŃCU ŚWIATA – Bardzo długo osłuchiwałam się z tą piosenką, ale po pewnym czasie w końcu odkryłam jej urok. Nie jest to czołówka tej płyty, ale dość przyjemna piosenka. Podobnie jak w ,,Dźwiękach nocy” brakuje mi jakiegoś mocniejszego fragmentu, gdzie zostałyby wykrzyczane emocje.

7. GDY NAGA STOJĘ PRZED TOBĄ – Podoba mi się. Tekst i muzyka bardzo do siebie pasują. Dość szybko mi zapadła w pamięć, chociaż wydaje mi się, że to taka piosenka bardziej ,,dla kobiet”, a panom się raczej nie spodoba. W mój gust natomiast trafia. Jestem ciekawa wykonania na żywo, myślę, że Ania mogłaby dobrze zaprezentować swoje możliwości.

8. WIERZĘ W ANIOŁY – Trochę żywsza piosenka na tle innych, chociaż też bez szaleństw. Podoba mi się ten fragment instrumentalny pomiędzy refrenem a drugą zwrotką. Całość piorunującego wrażenia nie robi, ale myślę, że na żywo będzie brzmieć lepiej.

9. ZANIM MINIE JESIEŃ – Przy kilku pierwszych przesłuchaniach zwróciłam na ten utwór uwagę. Szybko zaczęłam nucić, szybko wpadło w ucho, ale też szybko wypadło. Nie powiem, żeby mnie jakoś ta piosenka drażniła, ale jest to jedna z gorszych na płycie.

10. CHCĘ ODDYCHAĆ – Czytam mnóstwo zachwytów na temat tej piosenki, a dla mnie nie jest niczym szczególnym.. Tekst zupełnie zwyczajny, wręcz mam wrażenie, że podobny już gdzieś słyszałam. Kompozycja w miarę udana.

11. MOJE MIASTO ŚPI – I ,,mój słuchacz” też śpi :) No niestety, piosenka dość nudna i właśnie usypiająca. Nie odpowiada mi ten zabieg z wokalem, mianowicie, że w zwrotkach jest on taki jakby wygłuszony, wyciszony. Podoba mi się trąbka na końcu, a poza tym fragmentem to niestety bardzo monotonny utwór.

Podsumowując:
Niestety, zawiodłam się na tej płycie. Przy ,,Panu i pani” nie spodziewałam się dobrej płyty, a okazała się dobra, a przy tej na odwrót – spodziewałam się czegoś jeszcze lepszego niż poprzednia płyta, ale niestety – nie otrzymałam tego. Jest kilka dobrych numerów, ale reszta jest bardzo spójna, a – że tak zacytuję Anię - ,,Nie lubię płyt, o których mówi się, że są spójne, bo najczęściej oznacza to, że są nudne”
Zdecydowanie brakuje mi tu zróżnicowania, a już w ogóle ciężko mi wyobrazić sobie, że Ania jedzie w trasę i większość piosenek stanowią utwory z tej płyty, zwłaszcza w plenerze...

Co do porównania do ,,Bez słów" nie oceniłabym aż tak ostro płyty ,,Życie jest w porządku" jak Nemo, ale na pewno ,,Bez słów" ma tę przewagę, że jest bardziej zróżnicowana i bardziej zapada w pamięć.
Awatar użytkownika
Małgorzata
Członek FFC

Postautor: Małgorzata » 20 lis 2012, 23:15

Jak dla mnie ta płyta ma 4 bardzo dobre piosenki, których słucham na zmianę. Reszta jest dla mnie taka średnia.

GDY NAGA STOJĘ PRZED TOBĄ - zdecydowanie mój numer 1, jedyna piosenka, na którą zwróciłam uwagę gdy pierwszy raz słuchałam płyty. I uważam, że gdyby Ania śpiewała ten sposób i takie piosenki byłoby ciekawiej. Kojarzy mi się z "Mów bez słów" roboczą wersją :) I już wiem co miała na myśli pisząc na blogu, że to dość wyjątkowa piosenka, wyróżnia się na tle innych.

NA KRAŃCU ŚWIATA

W CAŁOŚĆ UŁOŻYSZ MNIE

ZAPYTAJ MNIE O TO KOCHANY

Awatar użytkownika
Ewa_p
Członek FFC

Postautor: Ewa_p » 20 lis 2012, 23:22

To bardzo podobnie jak u mnie :) Ja dorzuciłabym do tego jeszcze ,,Powietrze" i wychodzi moja naj piątka z płyty :)

Wróć do „Różne czyli Inne”