DLACZEGO JESTEŚCIE NIEMILI?????????

Sprawy nie związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
Rynexuwna
Kontaktowanie:

Postautor: Rynexuwna » 16 mar 2003, 19:52

Wiecie co... widze ze nie tylko ja czuje sie obco na tym forum. Niby muzyka powinna laczyc ludzi a tak naprawde to ona ich dzieli. Polowa z nas czuje sie tutaj obco... czuja sia jak intruzi... wiecie co... tak naprawde to jest na tym forum kilka osob, ktore mysla ze to forum jest ich i tylko ich... i jakl sie pojawi otos, kto ma inne poglady... inne zdanie... i w ogole jest tu nowy tozaraz zostanie po maxie zjechany. Wiecie co... wydaje mi sie, ze to wsyzstko jest niepowazne... Chociazby to, zeby zjezdac temat o nowej fryzurze Adama. Forum jest po to, zeby napisac swoje zdanie... a nie po to, zeby podporzadkowywac sie innym. jezeli ktos chce sie wypoiwaac na temat nowej fryzury kogokolwiek z zespolu... czy na jakikolwiek inny temat to ma do tego pelne prawo. A wy powinniscie wszyscy pomyslec nad swoim zachowaniem... i przemyslec wsyzstko co robicie.
Awatar użytkownika
Paula_Jestem
Członek FFC

Postautor: Paula_Jestem » 16 mar 2003, 22:54

myśle że tu nie chodzi o to że ktoś przyjdzie i bedzie zjechany za to że ma inne zdanie niż ktoś z forum. to nie jest tak. tutaj głównie chodzi o zaśmiecanie niepotrzebnymi powtarzającymi się tematami,postami. to wcale nie jest takie obojętne "starym" obywatelom forum. oni tu wiecznie walczą o porządek a przyjdzie ktoś kto nawet nie przejrzał forum i wpisuje na liste kilka tematow które były już wcześniej poruszane, za to te osoby są tak jak to powiedziałaś "zjechane". nikt tu nikogo nie obraża za inne zdanie w danym temacie. no chyba że ktoś (nie bede mówić kto) przyjdzie i bezustannie najeżdża na Łezki, wyzywa i przekonuje do tego że ma racje to nie dziwie sie że sie niektórzy wkurzają.
"Dzień jak codzień a wszystko zmienił"
Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Adas » 16 mar 2003, 23:58

Tak sobie czytam, i właściwie to chyba powinienem się śmiać?;)

Bo to co tu wypisujecie, zarówno zarzuty "nowych", jak i tłumaczenia "starych", to rzeczy od dawna znane na każdym ogólnodostępnym forum.
To tutaj forum jest stosunkowo młode, a już widać "standardowe zachowania" użytkowników.
Mogę smiało przewidzieć co będzie dalej:
Gitarka zostanie tu lub nie (raczej tak).
Kolejny nowy za jakiś czas zacznie podobny temat, czując się "gorszy" i uważając, że tutaj trudno się "wkręcić".
A potem następny i następny.
I każdemu z osobna będzie się tłumaczyć, że nie ma racji.
I za każdym razem wytworzy się mniej lub bardziej burzliwa dyskusja na ten temat, za każdym razem ktoś się poczuje urażony.
Efektów żadnych nie będzie.

Dlaczego tak uważam?
Na parę lat starszych forach dyskusyjnych sytuacja jest podobna, i nie zmienia się od lat. Co jakis czas ktoś nowy przychodzi i zarzuca, że "starzy" są dla nowych niemili. Potem taki nowy staje się "starym" i zostaje, albo odchodzi. Sytuacja nie ulega zmianie.

Pozdrowienia dla Gitarki. Nie zrażaj się zasadami, niedługo będziesz tu stałym bywalcem.

Wszyscy powinni pamiętac, że bez "świeżej krwi" każde forum zginie.

Niektórzy pamiętają jeszcze "zamkniete dla nowych forum FFC", które nie miało szansy przetrwania.
Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Adas » 17 mar 2003, 0:08

Jest chyba tylko jeden sposób ograniczenia tego zjawiska:
Stworzenie krótkiego, kilkupunktowego "regulaminu", który każdemu nowemu wchodzącemu pokazywałby się na całym ekranie przed wejsciem na forum, a w którym byłoby napisane mniej więcej tak:

1. Nowi są tu mile widziani i lubiani, o ile nie zadzierają nosa.
2. Zanim się odezwiesz - pomyśl czy to zainteresuje więcej niż jedną osobę.
3. Zanim założysz nowy temat - przeczytaj choćby kilka poprzednich.
4. Informacje dla jednej osoby wysyłaj prywatnie (kliknij na "prywatna wiadomość")
5. Możesz mówić co chcesz, ale nie zapominaj, że niemiłych, złosliwych lub wulgarnych mało kto lubi.
P.S.Marudnych też;) (to do mnie;P)
Martynka

Postautor: Martynka » 17 mar 2003, 1:02

Adasiu.... Co z tego, że forum FFc było zamknięte na novych? Właśnie, że miało bardzo duże szanse na przetrwanie... Tylko co niektórzy w to nie wierzyli po prostu...... A co do regulaminu..... Ja jestem za a nawet przeciw...... Musielibyśmy założyć temat taki, żeby zawsze był u góry, no i żeby był widoczny... Bo jeśli będzie temat "REGULAMIN" to to wszyscy oleją..... Bo w końcu po to są zasady, żeby je łamać.....
...więc nie mów mi co dobre, a co złe, bo razem pójdziemy to tego samego piekła...
Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Adas » 17 mar 2003, 1:10

MARTYNKA pisze:Bo w końcu po to są zasady, żeby je łamać.....

Sądzisz tak po sobie...? ;)

A tak w ogole, to nie ma być regulamin, tylko informacja dla nowych.
Bo w tej chwili ktoś wchodzący pierwszy raz nnie ma skąd się dowiedzieć co to za forum i jakie "nieformalne układy" tu obowiązują.
Nowy z samej natury rzeczy nie wie co powiedziec, więc mówi cokolwiek, zeby zostać zauważonym. W efekcie cokolwiek by nie powiedział - to zostanie zagadany przez "starych" - i poczuje się tutaj nielubiany. A chyba chcemy tego uniknąć...
Martynka

Postautor: Martynka » 17 mar 2003, 1:21

No to może jak novi nie widzą co powiedzieć, to pierwszy punkt tej informacji dla novych będzie "POWIEDZ COŚ O SOBIE" :lol:
...więc nie mów mi co dobre, a co złe, bo razem pójdziemy to tego samego piekła...
Awatar użytkownika
Dagmara

Postautor: Dagmara » 17 mar 2003, 2:59

MARTYNKA pisze:No to może jak novi nie widzą co powiedzieć, to pierwszy punkt tej informacji dla novych będzie "POWIEDZ COŚ O SOBIE" :lol:

Na forum Clostera jest fajny dział, w którym każdy zakłada temat który ma tytuł jego nicka i tam pisze coś o sobie :)
Mi się to podoba :P :P :P
Awatar użytkownika
Ghrave

Postautor: Ghrave » 17 mar 2003, 3:15

tak ale forum clostera nie dziala od miesiaca:(
Sylwia
Członek FFC

Postautor: Sylwia » 17 mar 2003, 3:35

Ja w Warszawie już wspominałam forumowiczom o tym "pseudo" regulaminie...bo mnie się ten pomysł bardzo podoba....ale nie zdążyłam napisać tego tutaj bo Adaś wyjął mi to z ust...ale będę gadać z Kariną żeby webmasterowie pomyśleli o czymś takim.... :?
Sylwia
marigell

Postautor: marigell » 17 mar 2003, 14:47

Pomysł jest dobry. Co już stwierdziłam wcześniej. I te kilka punktów ktore napisał Adaś można by zamieścić na samej górze by wszyscy widzieli.

tak ale forum clostera nie dziala od miesiaca:(
Podobno naprawiają. Jakoś niezbyt im to wychodzi. Na szczęście jest zastępcze :D
Obrazek

Wróć do „Różne czyli Inne”