Z jakimi zespołami...?

Sprawy nie związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
kinta

Z jakimi zespołami...?

Postautor: kinta » 10 mar 2003, 22:56

witam wszystkich na forum
jestem nowym userem i prawde powiedziawszy (albo raczej napisawszy), nie czytałem zbyt dokładnie ostatnich postów, więc nie wiem czy był już taki temat poruszany, więc jeżeli był to przepraszam
natomiast ciekawi mnie bardzo, jakie zdanie mają inni:-)

otóz chodzi mi o to, żebyście się wypowiedzieli do jakiego zespołu można porównać łzy, czyli inaczej, jaki inny zespół najbardziej przypomina wam łzy

porównania oczywiście raczej muzyczne i wokalne (choć teksty też można w jakiś tam sposób porównywać)

ja swoją opinię wyrażę potem, gdyż muszę jeszcze się przekopać przez gąszcz informacji o zespole, ale myśle, że moja teza może być odkrywcza :-)

a czemu o to pytam ?

hmm, każdy słucha jakiegoś określonego rodzaju muzyki i nie chodzi tu o to że lubie rap ale nie cierpie metalu czy coś w tym stylu
po prostu jakoś podświadomie słyszymy coś i czujemy, że nam się to podoba, albo nie i myślę, że duży wpływ na to mają zespoły które już lubimy i i muzyka jest w jakiś sposób podobna

usłyszałem łzy i nawet nie wiedziałem że to są łzy hehe, ale spodobało mi się to i potem już starałem się dowiedzieć czegoś więcej i oczywiście posłuchać ich więcej
ale ciągle zastanawiałem, się dlaczego mi się spodobało? co jest w nich takiego co mógłbym porównać do innych zespołów których słucham
i ostatnio wreszcie chyba się domyśłiłem, ale może więcej mi jeszcze powiedzą informacje o tym czego słuchają sami muzycy.
i poza tym wcale nie wiem czy mam rację, więc dlatego jestem ciekaw waszych opinii

tak więc pozdrawiam wszystkich i czekam niecierpliwie:-)

kinta
--
Z pozdrowieniem
kinta@pf.pl
Awatar użytkownika
Cień Anioła
Członek FFC

Postautor: Cień Anioła » 11 mar 2003, 0:20

Ja nie lubie jak mnie sie do kogos porownuje.Mysle ze tak samo jest z zespolem.Kazdy jest jaki jest i nic tego nie zmieni.Ja nigdy ŁEZ nie porownywalm do jakiegos zespolu.
Awatar użytkownika
sliwka

Postautor: sliwka » 11 mar 2003, 4:18

Mysle ze nikogo sie do nikogo poruwnywac nie powinno bo wszyscy sa inni. Tak samo jest z muzyka i ze Lzami ;)
Awatar użytkownika
benektorun
Członek FFC

Postautor: benektorun » 11 mar 2003, 18:36

Cień Anioła pisze:Ja nie lubie jak mnie sie do kogos porownuje.Mysle ze tak samo jest z zespolem.Kazdy jest jaki jest i nic tego nie zmieni.Ja nigdy ŁEZ nie porownywalm do jakiegos zespolu.

ze mna jest tak samo
jak to forum będzie takie jak kiedyś to tu wrócę...
Awatar użytkownika
Ewelina(Ewka)

Postautor: Ewelina(Ewka) » 11 mar 2003, 18:47

Witam na forum :)a co do twojego pytania to nigdy nie porównywałam łez do innegi zespołu, chyba nie idzie ich porwónać. Są jedyni w swoim rodzaju.
tak samo jak nie idzie Wilków porównać to innego ani ich 3 do innego.
Takie jest moje zdanie.
"Nie mogę patrzec na Twoją twarz,me oczy pełne łez"
Awatar użytkownika
Aniołek
Kontaktowanie:

Postautor: Aniołek » 11 mar 2003, 19:14

Ja równiez nigdy nie porównywałam muzyki Łez do innych. Tak jak np.ludzi nie można porównywać, bo każdy ma w sobie coś innego. Tak samo jest z muzyką
I've tried so hard to tell myself that you're gone
and though you're still with me
I've been alone all along

www.natusia17.blog.pl
Awatar użytkownika
Gosiaak
Kontaktowanie:

Postautor: Gosiaak » 11 mar 2003, 23:00

Porównywanie? Bzdura... jeśli Ty chcesz porównywać Łezki do innych zepołów to proszę bardzo, ale ja nigdy nie starałam się porównać łez do innych kapel... Nie wiem czemu. Podobają mi się za to, że wiem o czym śpiewają, że Ania tak genialnie oddaje Nam to co te słowa mają oznaczać... Kocham Ich za to, że są...
A jeszcze co do porównania ... Czy można łzy porównać do Iry np. Przecież garją rocka obie kapelki a jednak różnią się i to jak! Więc czy ma sens to wszystko...mnie się wydaje, że nie...
Awatar użytkownika
Paula_Jestem
Członek FFC

Postautor: Paula_Jestem » 14 mar 2003, 21:51

porównywanie to nienajlepszy pomysł. każdy zespół jest inny i nienależy porównywać nikogo. Łezki są znakomite i nie ma dla nich porównania, nie ma drugiego takiego zespołu. owaszem są inne dobre zespoły ale nie żeby zaraz porównywać.
"Dzień jak codzień a wszystko zmienił"
Awatar użytkownika
Asiuncia

Postautor: Asiuncia » 15 mar 2003, 1:57

Łezki to Łezki- i nic innego :P
Moniczka
Członek FFC

Postautor: Moniczka » 16 mar 2003, 1:04

Moim skromnym zdaniem..... 8) Łez nieda się porównywać do innych zespołów np.Czy można porównać Łzy do Iry lub Ich 3 :?: :?: :?: Raczej nie..... :D
Ale jeśli Łzy kojarzom ci się z innym zespołem to bardzo prosze,''porównuj''
ale ja dziękuje za propozycje :wink: (tylko niemyśl że napisałam to złośliwie,bo niemiałam zamiaru) :wink:
Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Adas » 16 mar 2003, 1:40

W grudniu 1998 jeszcze "ciepłą" kasetę "Słońce" puściłem sprzedawcom w sklepie płytowym (pierwszy raz w życiu słyszeli tam o Łzach he he), i w pierwszym komentarzu usłyszałem "polskie The Cranbarries"...

Śmieszne to, ale faktycznie pierwsze takty "Słońca" można skojarzyć z "Zombie".

Ja w wokalu Ani słyszałem podobieństwo do mojej ulubionej Susan Dallion, ale Siuoxsie jest zbyt mało znana, żeby ktoś jeszcze takie podobieństwo zauważał;) Łatwiej porównywac do kogoś bardziej znanego z radia;P
Napisano w "Tylko Rocku" o podobieństwie do "No Doubt" - chociaż moim zaniem autor pochopnie o tym napisał, prawdopodobnie na podstawie poczatku "Zdjęć z wakacji" (parę lat wcześniej hitem była piosenka "Don't Speak" - i chyba początki tych dwóch kawałków to jedyne "podobieństwo Łez" do No Doubt.

Porównują także do Closterkellera, tyle że....najbardziej pdoobna do Łez jest moim zdaniem łatwa w odbiorze płyta "Graphite" - wydana po obu pierwszych płytach Łez - i nagrana jakby na fali popularności "melodyjnego pop-gotyku" pokazanego już przez Łzy na dziesiątkach koncrtów.
Moim zdaniem własnie Łzy weszły w pewną niszę muzyczną, i około połową piosenek z pierwszych dwóch płyt wyznaczyły gatunek, który nazwałbym "lekkim melodyjnym pop-rockiem o zabarwieniu coldwave".
Gdy pierwszy raz słuchałem "Graphite" - to miałem wrażenie że Anja Orthodox wzorowała się częsciowo na tworczosci Łez;) ...w sumie Closterkeller zawsze był popularny w kręgach "zimnofalowych" - ale myslę, że tej grupie brakowało popularności wśród bardziej masowego odbiorcy...z czego Łzy wyciągnęły wnioski tworząc od początku także proste hity;)

Ostatnio wreszcie mogłem posłuchać grupy Happy Pils. To jeden z polskich zespołów, ktory nigdy szerzej nie zaistniał w mediach, mimo tworzenia bardzo przystępnej muzyki i wydania kilku płyt....tyle, że większość piosenek po angielsku. Wspominam o tej grupie, bo chociaż podobieństwo czysto muzyczne do Łez nie jest widoczne, to jednak uważam, że gdyby Happy Pils mieli w repertuarze "Agnieszkę" i 'Narcyza" - to z pozostałym przystepnym i melodyjnym repertuarem byliby dzisiaj nie mniej popularni od Łez. A tak...bez hitów...grają całkiem fajnie, nagrywają płyty, puszczą ich raz na jakiś czas w radiu, ale na faktyczny sukces muszą jeszcze trochę poczekać, o ile wcześniej się nie zniechęcą...
Awatar użytkownika
mloda.jg
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: mloda.jg » 16 mar 2003, 3:21

Ja bym porównała Łzy chyba jedynie do naszych Wilków, z racji granego rodzaju muzyki, ale tylko pod tym względem i jeszcze łatwo porównać Łzy i I3 pod względem drogi kariery :wink: ae to tylko, to każdy już wie...
"... Kochaj całym sercem wszystkich ludzi,
bo lepiej mieć w sercu ranę,
niż kamień zamiast serca..."
marigell

Postautor: marigell » 16 mar 2003, 18:32

Adas pisze:Gdy pierwszy raz słuchałem "Graphite" - to miałem wrażenie że Anja Orthodox wzorowała się częsciowo na tworczosci Łez;) ...w sumie Closterkeller zawsze był popularny w kręgach "zimnofalowych" - ale myslę, że tej grupie brakowało popularności wśród bardziej masowego odbiorcy...

Jeśli mowa o Closterkeller to oczywiście nie może mojego komentarza zabraknąć :twisted:
Nie wiem czy Anja się Łzami wzorowała, raczej mało prawdopodobne ;)
I tej grupie może i brakowało masowego odbiorcy, ale jest to wręcz niewskazane :roll: raczej nie wyobrażam sobie np weekendu w MTV z Closterem. Dziwnie by to wyglądało i na pewno zmieniła by się muzyka ktorą tworzą co jest również niewskazane :twisted: Wole Clostera takiego jakim jest z mniejszą grupą odbiorców.
A Łzy kilkoma utworami faktycznie się kojarzą troszeczke z Closterem. Nie wiem kto się na kim wzorował :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Gosiaak
Kontaktowanie:

Postautor: Gosiaak » 17 mar 2003, 0:54

Raczej nikt na nikim się nie wzorował (tak mi się wydaje), to zwykły przypadek...Mnie wczoraj dziewczyna powidziała, że jej się podoba głos Ani, ponieważ ma podobny do Gosi Ostrowiak :) Fajnie, że tak porównała, bo Małgosia ma naprawdę wspaniałe warunki wokalne. Cieszę się z tego powodu :)
Przyznam, że czasem porównania są miłe, ale... ja łez nie umiem porównać tej kapelki to innej, nie wiem jak ini, ale ja NIE!!!
Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Adas » 17 mar 2003, 0:54

Kilka kawałków Łez jest gotycko-zimnofalowych. Stąd podobnieństwo do Clostera.
Przy czym sam Closterkeller pierwszą płytę ma niemal ściągniętą (bardzo podobną) do kawałków X-mal Deutschland sławnych w Europie kilka lat wcześniej niż powstał Closter... W tym sensie nie ma się co licytować, bo każdy polski kawałek w gotyckim klimacie będzie w jakimś stopniu podobny do Closterkellera - jako najsławniejszego przedstawiciela polskiej zimnej fali (aczkolwiek w latach 80-tych, jeszcze przed Closterkellerem - bywały pojedyńcze kawałki równie "podobne do Closterkellera", ktore sie nie przebiły w mediach tak jak pozniej Closterkeller).

Sara - ja jednak miałem na mysli tylko płytę "Graphite" - nagraną po ukazaniu się "WZZS", i wydaną chyba w dwa lata po "słynnym" koncercie, na którym Ania "zastepowała" Anję;) ....potem krążyły "legendy" o opinii Anji Orthodox, która jakoby stwierdziła, że Ania Wyszkoni ma najciekawszy w Polsce żeński wokal od wielu lat (a pamiętać trzeba, że w drugiej połowie lat 90-tych był szczyt popularności polskich wokalistek, w przeciwieństwie do kilku/nastu poprzednich lat, gdy w polskim pop-rocku "rządzili" wokaliści-faceci)

Wróć do „Różne czyli Inne”