Wojna

Sprawy nie związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
Dagmara

Wojna

Postautor: Dagmara » 06 kwie 2003, 2:52

Prosze bardzo - teraz macie okazję, żeby się wykazać.... Coś zupełnie nie związanego z Łzami... Potraficie?
Ja zaczne....
Zdecydowanie jestem PRZECIWKO wojnie.. Powodów jest bardzo wiele, nie będę tu wszystkich pisać, po pierwsze żeby Was nie zanudzić, po drugie nie mam czasu żeby wszystko dokładnie napisać....
Głównym powodem PRZECIW jest to, że ginie zbyt wiele ludzi... Którzy zupełnie nie mają nic wspólnego z tym, co działo się w kraju.... Jak sądzę, większość nawet nie ma pojęcia dlaczego to wszystko się dzieje.... Bo myślę, że Bush po prostu nas okłamuje..... Nie do końca zapewno to co robi ma coś wspólnego z tym, żeby tych ludzi wyzwolić.... Bo skoro tak ma być.... To czemu tyle osób musi zginąć? Tyle niewinnych.....
Są pewnie inne sposoby walki z dyktaturą....
Ale skądże... Ich nie zastosują.... Bo chcą też mieć rope naftową :?
To tak z grubsza napisałam.... Może potem.... Jak się wywiąże jakaś dyskusja..... (O ile wogóle :roll: ) to bym przedstawiła i bardziej to rozwineła... Narazie nie mam siły...
Awatar użytkownika
sliwka

Postautor: sliwka » 06 kwie 2003, 2:59

Wszedzie gadaja o tej wojnie i spodziewalam sie ze ktos ten temat Tu poruszy, ale nie myslalam ze to bedziesz Ty.
Ja sie nie lubie wypowiadac na tematy zwiazane z polityka, ale powiem tylko tyle ze tez jestem przeciwko wojnie, co i tak nie ma znaczenia bo kogo to obchodzi ;P
Awatar użytkownika
Dagmara

Postautor: Dagmara » 06 kwie 2003, 3:10

sliwka pisze:Wszedzie gadaja o tej wojnie i spodziewalam sie ze ktos ten temat Tu poruszy, ale nie myslalam ze to bedziesz Ty.

TO chyba nie był komplement :P
Dlaczego nie myślałaś, że to będę ja? Czy wyglądam na kogoś, kto w ogóle nie ma pojęcia o tym co się dzieje na świecie? CZy też na kogoś, kogo takie rzeczy zupełnie nie interesuja? ;)
Awatar użytkownika
Cień Anioła
Członek FFC

Postautor: Cień Anioła » 06 kwie 2003, 3:19

Mnie to juz wszystko powoli zaczyna meczyc.Sama nie wiem dlaczego.Mam juz tego dosc.
Awatar użytkownika
Martynka_Pajonczek

Postautor: Martynka_Pajonczek » 06 kwie 2003, 3:32

Ja jestem przeciw :!: :!: :!: :!: Walczmy o pokój na ziemi :!: :twisted:
Awatar użytkownika
Ghrave

Postautor: Ghrave » 06 kwie 2003, 3:56

A ja popieram tą agresje na Irak, po pierwsze trzeba obalic dyktatora, dykatatora ktry doprowadził swój kraj do upadku szerząc terror itp. Srodki dyplomatyczne nie dąły skutkó, przez 12 lat Husajn miał je głeboko w powazaniu wiec teraz jest jedynym wyjesiem obalenie go siłą. Prawdą jest zgnie wielu cywili ale zawsze takie są rezultaty wojny, ale lepiej zeby zgineło terqz 100 niz w przypadku eksalajci terorou tysiące. Pamietak ktos II wojne, wtedyt własnie brubowano Hitlera okiełżnac dfrogą dyplmacji, czym to siue skonczyłoi kazdy dobrze wie,. Nie mowie ze Amerykanie to dobryz itp. bo mają w tym jakis biznes ale sa obecnie jedynym panstwem które moze obalic dyktatora.
Awatar użytkownika
Dagmara

Postautor: Dagmara » 06 kwie 2003, 4:16

Ghrave pisze:A ja popieram tą agresje na Irak, po pierwsze trzeba obalic dyktatora, dykatatora ktry doprowadził swój kraj do upadku szerząc terror itp. Srodki dyplomatyczne nie dąły skutkó, przez 12 lat Husajn miał je głeboko w powazaniu wiec teraz jest jedynym wyjesiem obalenie go siłą. Prawdą jest zgnie wielu cywili ale zawsze takie są rezultaty wojny, ale lepiej zeby zgineło terqz 100 niz w przypadku eksalajci terorou tysiące. Pamietak ktos II wojne, wtedyt własnie brubowano Hitlera okiełżnac dfrogą dyplmacji, czym to siue skonczyłoi kazdy dobrze wie,. Nie mowie ze Amerykanie to dobryz itp. bo mają w tym jakis biznes ale sa obecnie jedynym panstwem które moze obalic dyktatora.

Przy okazji narażając innych :?
Są też inne sposoby..... Podobno to za to co zrobił.... Agresja za agresje? :?
Awatar użytkownika
Aniołek
Kontaktowanie:

Postautor: Aniołek » 06 kwie 2003, 4:17

Ja jestem zdecydowanie przeciw wojnie. Zginie wielu niewinnych ludzi, a Ci którzy do tego doprowadzą są ludzmi niewrażliwymi, nieczułymi. Nie dziwie się prezydentowi Bushowi tak jak powiedział Ghrave, co on ma zrobić jesli prośby nie skutkują. Cały czas nie może przecież prosić i prosić...jeśli nic na Husaina nie działa...to teraz ma :evil:
I've tried so hard to tell myself that you're gone
and though you're still with me
I've been alone all along

www.natusia17.blog.pl
Awatar użytkownika
Ghrave

Postautor: Ghrave » 06 kwie 2003, 4:19

Justysia pisze:
Ghrave pisze:A ja popieram tą agresje na Irak, po pierwsze trzeba obalic dyktatora, dykatatora ktry doprowadził swój kraj do upadku szerząc terror itp. Srodki dyplomatyczne nie dąły skutkó, przez 12 lat Husajn miał je głeboko w powazaniu wiec teraz jest jedynym wyjesiem obalenie go siłą. Prawdą jest zgnie wielu cywili ale zawsze takie są rezultaty wojny, ale lepiej zeby zgineło terqz 100 niz w przypadku eksalajci terorou tysiące. Pamietak ktos II wojne, wtedyt własnie brubowano Hitlera okiełżnac dfrogą dyplmacji, czym to siue skonczyłoi kazdy dobrze wie,. Nie mowie ze Amerykanie to dobryz itp. bo mają w tym jakis biznes ale sa obecnie jedynym panstwem które moze obalic dyktatora.

Przy okazji narażając innych :?
Są też inne sposoby..... Podobno to za to co zrobił.... Agresja za agresje? :?

Ale powiedz mi jak inaczej go obalic, jak??
Awatar użytkownika
Dagmara

Postautor: Dagmara » 06 kwie 2003, 4:19

Aniołek pisze:Ja jestem zdecydowanie przeciw wojnie. Zginie wielu niewinnych ludzi, a Ci którzy do tego doprowadzą są ludzmi niewrażliwymi, nieczułymi. Nie dziwie się prezydentowi Bushowi tak jak powiedział Ghrave, co on ma zrobić jesli prośby nie skutkują. Cały czas nie może przecież prosić i prosić...jeśli nic na Husaina nie działa...to teraz ma :evil:

Chyba czegoś nie rozumiem... Najpierw piszesz, że jesteś przeciw wojnie.... A potem, że się zgadzasz z Piotrkiem? Przecież Piotrek jest właśnie ZA wojną :roll:
Awatar użytkownika
Dagmara

Postautor: Dagmara » 06 kwie 2003, 4:23

Ghrave pisze:Ale powiedz mi jak inaczej go obalic, jak??

Są inne sposoby... Nie zastanawiałam się dokładnie jak.... Nie znam przecież wszelkich możliwości USA :roll: Ale są.... Na pewno są inne niż tak rozszerzona przemoc... Musze się bardziej nad tym zastanowic :)
Awatar użytkownika
Ghrave

Postautor: Ghrave » 06 kwie 2003, 4:35

Zrozum tez nie popieram agresji ale swiat zostal do tego zmszony, i zauwaz to nie USA atakuje cywliów, zdarzja sie owszem wypadki, ale to wlasnie Sadam, wysly cywilów jako tarcze...
Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Adas » 06 kwie 2003, 4:45

Jak zwykle w takich tematach racji jest trochę po obu stronach.

Przede wszystkim - prawie każdy jest PRZECIWKO WOJNIE.
Mało kto popiera wojny w ogóle.
A co do tej wojny - z jednej strony jest to kwestia kasy, rozwoju gospodarki (wiadomo, ze wojna napędza gospodarkę tam gdzie wojny nie ma).
Z drugiej strony - Irak daje poważne powody, żeby się zająć tym co się tam dzieje.
Można oczywiście nic nie robić, i czekac jeszcze kilka lat, aż w Iraku wreszcie dojdą do wniosku, że są dosć silni na zaatakowanie innych. Kto chociaż trochę posłuchał historii, to wie jak to było z Hitlerem - ile trzeba było lat żeby odbudował całą siłę wojenną po jednej przegranej wojnie?

Negocjacje pokojowe w sprawie rozbrojenia teraz trwały chyba ponad rok, i nic...
Na szczęście ja nie muszę podejmowac takiej decyzji o wojnie, tym bardziej że jestem podobno pacyfistą i nawet mam na to papiery :P
Awatar użytkownika
Marcin-Moon
Członek FFC

Postautor: Marcin-Moon » 06 kwie 2003, 15:27

MOŻE TO JEDYNE WYJŚCIE..... SAM NIE WIEM CZY TO DOBRZE... BO WSUMIE TO KAŻDA WOJNA JEST DO UNIKNIĘCIA!!!!!!!!!! NAJBARDZIEJ MNIE DENERWUJE WIECIE CO.......... ŻE MY OGLĄDAMY TO NON STOP W TV!!!!!!!!! TO CHYBA NAJBARDZIEJ MEDIALNA WOJNA NAŚWIECIE!~!!!! TO OKROPNE - TAM GINĄ LUDZIE, A KTOŚ LATA Z KAMĘRĘ I KRĘCI TO !!!!!!!!!!!!!
...
Awatar użytkownika
Gosiaak
Kontaktowanie:

Postautor: Gosiaak » 06 kwie 2003, 16:03

Hmm...ja chyba jednak jestem ZA wojną... przecież Bush dał czas (dość długi) na rozbrojenie tych bomb... mogli to zrobić, wtedy nie byłoby tej powalonej wojny... Skutki wojny chyba każdy zna, każdy wie, że podczas wojny giną Ci którzy na to zasłużyli i Ci którzy nie mają z tym nic wspólnego, niestety, taki los... :(

Wróć do „Różne czyli Inne”