Wojna

Sprawy nie związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
Aniołek
Kontaktowanie:

Postautor: Aniołek » 06 kwie 2003, 16:34

Justysia pisze:
Aniołek pisze:Ja jestem zdecydowanie przeciw wojnie. Zginie wielu niewinnych ludzi, a Ci którzy do tego doprowadzą są ludzmi niewrażliwymi, nieczułymi. Nie dziwie się prezydentowi Bushowi tak jak powiedział Ghrave, co on ma zrobić jesli prośby nie skutkują. Cały czas nie może przecież prosić i prosić...jeśli nic na Husaina nie działa...to teraz ma :evil:

Chyba czegoś nie rozumiem... Najpierw piszesz, że jesteś przeciw wojnie.... A potem, że się zgadzasz z Piotrkiem? Przecież Piotrek jest właśnie ZA wojną :roll:

Rzeczywiście może źle się wyraziłam. Zawsze są dwie strony medalu.. Z jednej strony wiadomo że żadna wojna nie jest dobra a jej konsekwencje sa straszne, ale z drugiej strony co ma zrobić Bush jeśli na Husajna nic nie działa? :roll:
I've tried so hard to tell myself that you're gone
and though you're still with me
I've been alone all along

www.natusia17.blog.pl
Awatar użytkownika
Dagmara

Postautor: Dagmara » 06 kwie 2003, 19:07

Ghrave pisze:Zrozum tez nie popieram agresji ale swiat zostal do tego zmszony, i zauwaz to nie USA atakuje cywliów, zdarzja sie owszem wypadki, ale to wlasnie Sadam, wysly cywilów jako tarcze...

Gdyby nie było wojny, to nie musiałby ich używać za tarcze :roll:
Awatar użytkownika
Ghrave

Postautor: Ghrave » 06 kwie 2003, 19:21

Gdyby nie bylo wojny Husajn mogłby spokokojnie dalej sie zbrojic i przygotowywac do konfliktu zbrojnego wiekszej skali...
Awatar użytkownika
Dagmara

Postautor: Dagmara » 06 kwie 2003, 19:32

Już pisałam... Z pewnością są inne sposoby.... Ale im się nie chce nad nimi pomyśleć... :?
Awatar użytkownika
Ghrave

Postautor: Ghrave » 06 kwie 2003, 19:36

Nie ma innych sposobów... mozna by było uzyc odziałów specjalnych do zlikwidowania samego Husajna, ale to w praktyce niemozliwe... poniewaz Husajn ma sobowtórów a wogóle znaleźć go graniczy z cudem... w zasadzie teraz tez tak planują zrobic zdobyc miasta irackie i wysłąc do pustych pisast oddzialy specjalne. ale nie wierze ze uda sie Husajna zlapac... on ucieknie, ale wazne jest ze zostanie obalony jako władca...
Ja nie widze innego wyjscia jak konflikt zbrojny, negocjacie przez 12 lat nie dały zadnego skutku, nie mozna tolerowac zbrodniarza....
Awatar użytkownika
Dagmara

Postautor: Dagmara » 06 kwie 2003, 19:44

Ghrave pisze:Nie ma innych sposobów... mozna by było uzyc odziałów specjalnych do zlikwidowania samego Husajna, ale to w praktyce niemozliwe... poniewaz Husajn ma sobowtórów a wogóle znaleźć go graniczy z cudem... w zasadzie teraz tez tak planują zrobic zdobyc miasta irackie i wysłąc do pustych pisast oddzialy specjalne. ale nie wierze ze uda sie Husajna zlapac... on ucieknie, ale wazne jest ze zostanie obalony jako władca...
Ja nie widze innego wyjscia jak konflikt zbrojny, negocjacie przez 12 lat nie dały zadnego skutku, nie mozna tolerowac zbrodniarza....

Wyjaśnij dlaczego uważasz, że nie ma innych sposobów...
A skoro te negocjacje nie dały żadnego skutku, to sądzisz, że wojna da jakiś skutek? Moim zdaniem, wojna jeszcze bardziej zwiększa agresje...
Awatar użytkownika
Ghrave

Postautor: Ghrave » 06 kwie 2003, 19:51

To oczywiste wojna zwiekszy agresje krajów arabskich do "niewiernych" i odzyskanie stablilnosci na tych terenach zajmie wiele lat, ale w tej wojnie chodzi w pewnym stopniu o rozbrojenie dyktatora(bo wiem tez ze Amerykanie mają w tej wojnie swój bioznes, i celowo ją przedłuzają, nie wiem dlaczego ale tak robią, czego nie popieram)...
Bo jezeli bysmy pozwoliliu mu dalej sie zbrojic, kto wie czy za pare lat nie zaatakowal by on znowu Kuwjetu (czy innych panstw) jak przed 12 laty...
Awatar użytkownika
sliwka

Postautor: sliwka » 06 kwie 2003, 20:28

Justysia pisze:
sliwka pisze:Wszedzie gadaja o tej wojnie i spodziewalam sie ze ktos ten temat Tu poruszy, ale nie myslalam ze to bedziesz Ty.

TO chyba nie był komplement :P
Dlaczego nie myślałaś, że to będę ja? Czy wyglądam na kogoś, kto w ogóle nie ma pojęcia o tym co się dzieje na świecie? CZy też na kogoś, kogo takie rzeczy zupełnie nie interesuja? ;)

Sory nie chcialam zeby zabrzmialo to jakos obrazliwie czy cos w tym stylu, po prostu sie nie spodziewalam ze Ty zalozysz taki temat (moze kiedys Ci to wyjasnie na jakims chacie albo gg).
Moniczka
Członek FFC

Postautor: Moniczka » 06 kwie 2003, 20:48

To może i ja się wypowiem:
Ja także jestem PRZECIWKO WOJNIE :twisted: .....Ginie tyle niewinnych osób.Ale przez pewien czas był spokuj,ale nie pan prezydent Bush musiał pokazć że nieodpuści i pochwalić się siłą.....Boshe naprawde to niema sensu i poco to :?: :?: :?: Co mu to da :?: :?: Tylko to że tyle osób zginie.....Ale ten Saddam Hussajn też świętym aniołkiem :wink: niejest....A że polscy żołnieże pomagają U.S.A. to ten Irak POlske może zaatakowaqć że im pomagamy :roll:
Moniczka
Członek FFC

Postautor: Moniczka » 06 kwie 2003, 20:48

To może i ja się wypowiem:
Ja także jestem PRZECIWKO WOJNIE :twisted: .....Ginie tyle niewinnych osób.Ale przez pewien czas był spokuj,ale nie pan prezydent Bush musiał pokazć że nieodpuści i pochwalić się siłą.....Boshe naprawde to niema sensu i poco to :?: :?: :?: Co mu to da :?: :?: Tylko to że tyle osób zginie.....Ale ten Saddam Hussajn też świętym aniołkiem :wink: niejest....A że polscy żołnieże pomagają U.S.A. to ten Irak POlske może zaatakowaqć że im pomagamy :roll:
Awatar użytkownika
Dagmara

Postautor: Dagmara » 06 kwie 2003, 21:49

Moniczka pisze:A że polscy żołnieże pomagają U.S.A. to ten Irak POlske może zaatakowaqć że im pomagamy :roll:

Ja osobiście nie sądzę, że to może dojść do Polski :)
CHociaż kiedyś w Polsce szkoliło się Irakijczyków.... Więc może teraz to być łatwy odwet :)
Awatar użytkownika
Dagmara

Postautor: Dagmara » 06 kwie 2003, 21:53

Ghrave pisze:ale w tej wojnie chodzi w pewnym stopniu o rozbrojenie dyktatora(bo wiem tez ze Amerykanie mają w tej wojnie swój bioznes, i celowo ją przedłuzają, nie wiem dlaczego ale tak robią, czego nie popieram)...

Przecież jest jeszcze jedno państwo w którym jest dyktatura, dlaczego więc tym państwem się nie zajmą? Bo tamto nie ma ropy naftowej itp.... :roll:
Dlatego zgadzam się z tym, co napisałeś w nawiasie ;)
Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Adas » 07 kwie 2003, 0:06

Moniczka pisze:Boshe naprawde to niema sensu i poco to :?: :?: :?: Co mu to da :?: :?: :

Da mu (i nam) to oficjalnie uniknięcie zagrożenia atakiem ABC (atomowym, biologicznym, chemicznym) ze strony Iraku (są poważne podstawy przypuszczać, że za lat kilka Irak miałby wystarczającą siłę żeby zaatakowac cały świat, a i motywy takiego ataku mają.

Mniej oficjalnie wojna da tej bardziej rozwiniętej części świata stabilizację gospodarczą zależną w dużym stopniu od ropy naftowej, czyli chodzi o pieniądze, na tyle duże, że istotne dla całych państw i części świata.
Wiadomo, chęć posiadania pieniądzy nie jest niczym dziwnym, na mniejszą skalę widać to po nas wszystkich, łącznie z forumowiczami ;) Nie ma wyjątków, za wyjątkiem pustelników (ale ci już chyba wyginęli?;) )
Awatar użytkownika
Ghrave

Postautor: Ghrave » 07 kwie 2003, 1:39

Justysia pisze:
Ghrave pisze:ale w tej wojnie chodzi w pewnym stopniu o rozbrojenie dyktatora(bo wiem tez ze Amerykanie mają w tej wojnie swój bioznes, i celowo ją przedłuzają, nie wiem dlaczego ale tak robią, czego nie popieram)...

Przecież jest jeszcze jedno państwo w którym jest dyktatura, dlaczego więc tym państwem się nie zajmą? Bo tamto nie ma ropy naftowej itp.... :roll:
Dlatego zgadzam się z tym, co napisałeś w nawiasie

Jest jeszcze pare panstw w których rzadzi dyktator, jakchocby Chiny, Korea Pn, Kuba... i te panstwa równiez stanowią duze zagrozenie (no moze nie Kuba, ten kraj jest dobrze izolowany własnie przez USA). A dlaczego Irak?? Jak juz wspominałęm Irak stanowi duzo wieksze zagrozenie z tego wzgledu ze juz raz zaatakował kraje sąsiednie. Został pokonany i nakazano mu sie rozbrojenie. Ale jak widzisz sie nie rozbrojił tak wiec zmusił USA do rozbrojenia go siła. 12 lat lamania rezolucji to naprawde duzo. Oczywiscie Irak to kraj z duzymi zasobami ropy i napewno to było rónie waznym czynnikiem rozpoczęcia tego konfliktu, sa zapewne jeszcze inne czynniki o którcyh my nie wiemy i nigdy sie chyba nie dowiemy...
Awatar użytkownika
Dagmara

Postautor: Dagmara » 07 kwie 2003, 2:31

Ghrave pisze:sa zapewne jeszcze inne czynniki o którcyh my nie wiemy i nigdy sie chyba nie dowiemy...

Są zapewne inne sposoby o których my nie wiemy :?

Wróć do „Różne czyli Inne”