Wojna

Sprawy nie związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Moniczka
Członek FFC

Postautor: Moniczka » 07 kwie 2003, 2:45

Adas tak....Ale co mu to da :?: :?: Będzie lepszy :?: Nie tylko zabije innych i niewinnych ludzi.....Był spokuj może był koniec a tu nagle kurka U.S.A. szykują sxie do ataku!!!!!Bez przesady..... :wink:
Awatar użytkownika
Ja-samotna
Kontaktowanie:

Postautor: Ja-samotna » 07 kwie 2003, 3:44

ja jestem wielką pacyfistką, więc zgadzam się z Justysią czy Moniczką... a Polacy zawsze się pchają tam, gdzie nie trzeba, bo przecież trzeba 'pomagać' :roll:
mamy tylko siebie - wielką mamy moc
Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Adas » 07 kwie 2003, 3:53

Chyba nikt nie jest większym pacyfistą ode mnie :? :wink: :lol:

A pacyfistów, szczególnie tych co mają młodsze rodzeństwo lub dzieci, niektórzy wojskowi mają zwyczaj pytać:

Jeżeli Twojego brata/siostrę/córkę/syna na Twoich oczach zły człowiek torturuje, morduje - to co wtedy robisz?
Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Adas » 07 kwie 2003, 4:07

Moniczka pisze:Adas tak....Ale co mu to da :?: :?: Będzie lepszy :?:

Jeżeli dzięki tej wojnie i tym ofiarom uchroni 100 razy więcej ludzi od śmierci w wyniku wybuchu bomby atomowej - to będzie lepszy.

Jeżeli nie - to nie będzie.

Ale o tym przekonalibyśmy się dopiero wtedy, gdyby już ta bomba atomowa wybuchła i zabiła 100 razy więcej ludzi, równie niewinnych jak ci którzy teraz giną w Iraku.

Oczywiście można czekac i modlić się, mniej więcej tak jak pokazano w filmie Quo Vadis. Jednak do tego trzeba by wiary o wiele silniejszej, niż dotyczy większości ludzi.
Awatar użytkownika
Ghrave

Postautor: Ghrave » 07 kwie 2003, 14:52

Justysia pisze:
Ghrave pisze:sa zapewne jeszcze inne czynniki o którcyh my nie wiemy i nigdy sie chyba nie dowiemy...

Są zapewne inne sposoby o których my nie wiemy :?

Bardzo mozliwe, ale wiesz, taka operacja zborjna to takze manifest siły, pokazanie kto tu rządzi. Amerykanie są obecenie najwiekssym imperium na ziemi i sa jedynym panstwem które było w stanie przeciwstawic sie rezimowi dyktatora jakmi jest Husajn.
marigell

Postautor: marigell » 07 kwie 2003, 14:56

Ja jestem przeciw wojnie. Jakiejkolwiek.
Jednak czytając argumenty głównie Ghrave`a i Adasia dochodzę do wniosku, iż być może macie racje. Pytanie tylko, dlaczego Bush zdecydował się zaatakować Irak, gdy cały świat był temu przeciwny? (No większość świata). Widać istniały jeszcze szanse pokojowego rozstrzygnięcia problemu. Ale nie, Bush musiał wszystkim pokazać swoją siłę. Przecież to jest bez sensu. Jeden człowiek ma rządzić światem? No i drugie pytanie, po co Polska się tam pcha? Żeby pomóc? No nam podczas II wojny jakoś nikt nie pomógł :? A inna sprawą jest to, że obecnie w naszym kraju pieniędzy brakuje na wszystko, ale na wojnę "jakoś" się znalazły.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ghrave

Postautor: Ghrave » 07 kwie 2003, 15:11

Ja jakos nie widziałem szans na pokojwe rozbrojenie Iraku. Praca Inspektóró była ciagle przerywana utrdniana itp. ewidentnie Sadam Husajn bawił sie z całym Swiatem w "Kotka I Myszke.". Dlaczego Ameryka zaatakwoała przy sprzeciwie prawie całego swiata? To dosc trudne pyatnie, ale wydaje mi sie ze po prostu Bush chciał pokazać swoją determinacje w wlace z terroryzmem i dyktaturą (oczywiscienie zapominam, ze USA ma jakis bzines w tej wojnie).
Ja równieze nie popieram wyslania regularnych wojsk do Iraku.
Oczywistym było wyslanie Gromu do Iraku, ale wydaje mi sie ze cała ta akcja wyslania naszego odziału specjalnego powinna byc owiana tajemnicą. Ale coz stało sie cały swiat wie ze Polacy działają w Iraku. Ale z drugiej strony mamy powod do dumy, ze nasi zopłnierze walczą razem z odziałami Delat Force. To potwierdza moje przekonanie ze własnie Grom i Delta Force to 2 najlepsze na swiecie odziały specjalne. Z tego jestem dumny.
marigell

Postautor: marigell » 07 kwie 2003, 15:13

Ghrave pisze:... ale wiesz, taka operacja zborjna to takze manifest siły, pokazanie kto tu rządzi. Amerykanie są obecenie najwiekssym imperium na ziemi i sa jedynym panstwem które było w stanie przeciwstawic sie rezimowi dyktatora jakmi jest Husajn.

Dokładnie. Chcą pokazać swoją siłę, dziś na Iraku a jak następnym razem zachce im się na innym kraju? np. na Polsce? Pretekst jakiś sobie wymyślą zawsze. Zachciało mu się ropy to zaatakował Irak pod praetekstem rozbrojenia. Dlaczego Rosji nie rozbraja? Może Husajn jest dyktatorem ale co do tego USA? Ja zrozumie jeszcze rozbrojenie Iraku ale zwalczanie dyktatora? A czy pana Busha ktoś o to prosił? Bush nie liczy się z nikim i robi co mu się podoba a to do niczego dobrego nie prowadzi :roll:
Obrazek
marigell

Postautor: marigell » 07 kwie 2003, 15:15

Owiane tajemnicą wysłanie wojsk? No z tym się zgodzić nie moge. I nie mozna zapominać że USA ma biznes w tej wojnie, nie wydaje mi się, ze chodziło tu o detarminacje Busha.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ghrave

Postautor: Ghrave » 07 kwie 2003, 15:18

Irak trzeba rozbrojic, to oczywiste. Irak posiada bron chemiczną, biologiczną itp. to pewnie. Dlaczego?? Skoro nie przedstawiono odpowiednich dowodów? POniewaz Irak zprzed 12 lat juz urzyl broni chemicznej. Po operacji "Pustynna Burza", nakazano Husajnowi sie rozbroic, on jednak nie posłuchał. Nie rozbrojił sie, a kto wie czy nie przygotował wiecej broni masowej zagłady. Mielismy czekac, az znow zaatakuje. Amerykanie są jedynym panstwem które było w stanie to zrobic. Trzeba to zrozumiec, nie mozna tolerowac takiego zagrozenia.
Awatar użytkownika
Ghrave

Postautor: Ghrave » 07 kwie 2003, 15:20

sara pisze:Owiane tajemnicą wysłanie wojsk? No z tym się zgodzić nie moge. I nie mozna zapominać że USA ma biznes w tej wojnie, nie wydaje mi się, ze chodziło tu o detarminacje Busha.

Wiesz, dla mnie było oczywiste ze Grom pojedzie do Iraku, to było bardziej niz pewnie. Ale wydaje mi sie ze powinna to byc całkowice sekretna akcja.
Grom to tak wyspecjalizowana jednostka, ze jest uzywana praktycznie zawsze w przypadku podsobnych konflitków, Grm dzilal w Afganistanie, w czasie wojen w Serbii.
marigell

Postautor: marigell » 07 kwie 2003, 15:31

Ja nie wątpie w to, że Irak broń chemiczną posiada ale nie jest on jedynym panstwem posiadającym ową broń.
Dla mnie nie było oczywiste, że Grom do Iraku pojedzie. Nie wątpie w to, że jest to jednostka wyspecjalizowana. Tylko taką decyzje powinno podejomowąć społeczeństwo a nie kilka osób w postaci naszego Prezydenta itp. Przecież nikt inny tylko ja za to zapłace i Wy również a potem będą winietki, opodatkowanie lokat .. nie, to już jest, nasz wspaniały rząd z pewnością wymyśli coś innego bo trzeba za wojne zapłacić. USA nam w tym przypadku nie pomoże, wątpliwe jest także to aby jakaś polska firma brała udział w odbudowie Iraku :roll: na wojnie zarobią amerykanie - to jest pewne, my na tym stracimy a pieniądze, ktore zostały przeznaczone na wojne powinny trafić do biednych ludzi, których w naszym wspaniałym kraju jest bardzo wielu :? Ale nie, trzeba pomóc USA, oczywiście :roll: - gdyby nam jakieś zagrożenie groziło oni by palcem nie kiwneli by nam pomóc. Ale Polska się wszędzie musi wepchać tam gdzie nie trzeba. Chcemy do Uni przystąpić to dlaczego nie liczymy się ze zdaniem Europy tylko USA? Zresztą Unia to osobny temat to rozmów (Justysia załóż :D )
Obrazek
Awatar użytkownika
Ghrave

Postautor: Ghrave » 07 kwie 2003, 15:37

Tylko zauwaz ze Irak jest jedynym panstwem obecnie, które owej broniu juz użyło.
A co d gromu, to wydaje mi sie ze tak naprawde spoleczenstwo powinno wiedziec jak najmniej o takiej jednostce. Bo jakby zaczeto tobic wybory czy Grom ma jechac tu czy tu to było by bez sensu.
OWszem takie referendum pownno byc w przypadku wysłania regularnych wojsk, ale nie w przypadku Gromu.
marigell

Postautor: marigell » 07 kwie 2003, 15:49

W przypadku GROMU również, nie musieli mówić jaka jednostka jedzie tylko czy w ogóle POWINNA jechać.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ghrave

Postautor: Ghrave » 07 kwie 2003, 15:54

Ja uwazam ze Grom powinien działac jak najwiecej poniewaz jest tego wart. A takie referenda itp. to chyba jednak w przypadku regularnych wojsk. Grom to odzial specjalny, i nie powinno sie go klasyfikowac jako zwwykle jednostki. Grom zawsze działa w wyjatkowych sytuacjiach i o wiekszosci jego akcjach nie wiemy nic, i dobrze. My nawet nie wiemy od kiedy Grom działa w Iraku, bo bardzo mozliwe ze jzu był w ikarku na dlugo przed wybuchem wojny.

Wróć do „Różne czyli Inne”