Wojna

Sprawy nie związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
Ghrave

Postautor: Ghrave » 11 kwie 2003, 2:46

Ciekawe ile osób zgineło by w wybiku jego reżimu. :wink:
Awatar użytkownika
Dagmara

Postautor: Dagmara » 11 kwie 2003, 3:14

Ja dalej się upieram, że pewnie były inne sposoby
Awatar użytkownika
Ghrave

Postautor: Ghrave » 11 kwie 2003, 3:33

Ja dalej sie upieram ze nie było innych sposobów :P
Awatar użytkownika
Paula_Jestem
Członek FFC

Postautor: Paula_Jestem » 11 kwie 2003, 23:28

jeśli chodzi o wojne to z początku byłam przeciw. ale teraz jest inaczej. może wreszcie nie bedzie tego terroryzmu. rządy husajna były okropne. ciesze sie że USA sie tym zajęli. ale nie wiem czy amerykanom tak do konca chodzi o wyzwolenie narodu irackiego. dużą role odgrywa też ropa naftowa. jedno jest pewne. CHCĘ POKOJU NA ZIEMI.
może ta wojna bedzie tego najlepszym początkiem. zwalczom reżim i bedzie ok.
"Dzień jak codzień a wszystko zmienił"
Awatar użytkownika
mloda.jg
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: mloda.jg » 13 kwie 2003, 3:00

Niby jest po wojnie... nie wiem nie wgłebiałam sięw nią ani razu... przez cały czas omijałam ten temat szerokim łukiem... zainteresowała się jedynie gdy polscy dziennikarze zostali porwani...
Byłam przeciwko, bo to mi nie wyglądało od początku na wojnę z terroryzmem, tylko na wojnę o tańszą ropę... tak w ogóle to Niemcy i Francja ni do końca była tak OK, bo byli przeciwko, bo przez tą wojnę może stracić ich gospodarka... każdy patrzył tylko na swoje korzyści, nawewt nasz Prezydent...
Sama już nie pamiętam dlaczego akurat Irak? dlaczego tam rozpoczęto wojnę z "terroryzmem" o co chodziło i jak przeskoczono z tematu Afganistanu na temat Iraku? ktoś mi potrafi powiedzieć?
"... Kochaj całym sercem wszystkich ludzi,
bo lepiej mieć w sercu ranę,
niż kamień zamiast serca..."
Awatar użytkownika
Ghrave

Postautor: Ghrave » 13 kwie 2003, 5:17

Wojna w Iraku nie miała praktycznie nic wspolnego z wojną z terroryzeme, w Afganistanie, tu celem było obalenie dyktatora, który przez 12 lat notorycznie łamał rezolucje dotyczace rozbrojenia.
Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Adas » 13 kwie 2003, 6:14

Wojna w Iraku ma bardzo dużo wspólnego z terroryzmem, a konkretniej z zamachem na WTC.
W wyniku tego wydarzenia w USA istnieje duże poparcie społeczeństwa dla wojny z wszelkimi dyktaturami, które mają potencjalne możliwości zagrożenia USA, mimo dużej odległości.
Podejrzewam, że USA w najbliższych latach nie powstrzymałyby się przed wojną z każdym, kto może mieć broń atomową i może jej użyć przeciw USA. Irak jest państwem, który taką broń ma lub mógłby miec w ciągu kilku lat, i istnieało całkiem realne zagrożenie, że mógłby jej użyć.

A że Irak a nie np. Korea Północna, Chiny czy Rosja?
Korea w tej chwili jest niegroźna, nie ma tam tak silnej propagandy antyamerykańskiej.

Chiny i Rosja są wystarczająco rozwinięte politycznie, zeby sie ich nie trzeba bylo obawiac, przynajmnie dopoki nie ma bezposredniego konfliktu z tymi panstwami. A jak wiadomo cala masa sprzedawanego na swiecie (takze w USA) towaru wyprodukowana zostala w Chinach.
Awatar użytkownika
Ghrave

Postautor: Ghrave » 13 kwie 2003, 15:43

Dla mnie konflikt w Iraku ma niewiele wspolnego z terroryzmem. Juz bardziej mi tu przemawia jakas forma skonczenia przez Busha Juniora tego co zaczął Bush Senior:).
Awatar użytkownika
WhereMan
Członek FFC

Postautor: WhereMan » 17 wrz 2009, 13:08

17 września 1939 - PAMIETAMY!

Paweł Kukiz - "Polsza nie zagranica..."
, nie pozwoli nam zapomnieć, a młodszych zapozna z prawdziwą historią.
http://www.youtube.com/watch?v=XXJTTmWJ1xw

Pamiętam gdy byłem w podstawówce, w 8 klasie - temat inwazji ze wschodu i Katynia, powodował czerwoną goraczkę naszej (+ś.p.) historyczki.
Ona naprawde wierzyła, że ZSRR nie mógł tego zrobić Polsce.

Wróć do „Różne czyli Inne”