[OT] Unia Europejska: Tak czy Nie??

Sprawy nie związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
DawcioTarcio
Członek FFC

Na temat UNII!!!

Postautor: DawcioTarcio » 22 lut 2004, 20:54

Ludzie zdecydowali. Polska wchodzi 1 maja do Unii. Ja uważam, że będą tego plusy i minusy. Dlatego ja nie potrafiłbym się zdecydować, czy jestem za czy przeciw.
Myślę, że takim głównym powodem, dla którego obawiam się wejścia do unii jest obawa przed utratą niezależności Polski w Europie. Inne państwa już są niezależne, ale jaka pewność że i z Polską tak będzie? Boję się również o to, że staniemy sie krajem "dobej (?) inwestycji", bo obcokrajowcy będą przecież mieli prawo wykupywać ziemie, a oni są bogaci, nie to co w Polsce.
Konkurencja będzie też dużao towary sprowadzane z Unii. Tutejsi handlowcy przeżyją koszmar gospodarczy. No i zwiększy się bezrobocie. No cóż, ale można też przywołać argumenty za, no choćby możliwość swobodnego poruszania się między państwami Unii, ale stosowanie praw człowieka według podobno lepszych standardów unijnych. Gdy wejdziemy do Unii ma też nastąpić poprawa stanu środowiska przyrodniczego poprzez wprowadzenie norm obowiązujacych w Unii. No i chyba będą uznawać nasze świadectwa, chociąż nawet nie weim jak to wygląda, gdy nie jestesmy w unii. Tak więc nie jestem w stanie powiedziec czy jestem za czy przeciw uni, ale media zdecydowanie są za, no ale już zdecydowali, wchodzimy. Niektórzy na tym zyskają niektórzy stracą!!!! Pozdrawaim wszystkich zwolenników i przeciwników!!! :D
Awatar użytkownika
N@di

Postautor: N@di » 22 lut 2004, 22:21

dokladnie Polska nie ma nic do stracenia... przeciez my nawet pieniedzy nie mamy nie mowiac juz o dobrych politykach czy jakiejkolwiek gospodarce :wink:
nawet madrzy ludzie robia czasem cos glupiego;)
...Julia...
Członek FFC

Postautor: ...Julia... » 19 paź 2007, 12:14

Znalazłam ten temat.
Ile Was było przeciw.

A jak dzisiaj to oceniacie? Z perspektywy czasu?
.::kiedy przyjdzie dzień,że zawołasz mnie, to ja powiem mojej muzyce,ona popłynie też::.
Awatar użytkownika
śmiech_przez_łzy
Kontaktowanie:

Postautor: śmiech_przez_łzy » 19 paź 2007, 16:38

Ja byłam na NIE i swojego zdania nie zmieniłam od tamtego czasu.
Mi osobiście nic dobrego nie dało wejście Polski do UE, moi znajomi powyjeżdżali i kontakt się jakoś urywa.
Nie widzę żadnych plusów odkąd jesteśmy w UE.
Awatar użytkownika
Cień Anioła
Członek FFC

Postautor: Cień Anioła » 19 paź 2007, 18:15

no mi dało. mogłam bez żadnych problemów wyjechać za granice i pracować za normalne pieniądze.
Awatar użytkownika
jesoos
Kontaktowanie:

Postautor: jesoos » 19 paź 2007, 20:09

śmiech_przez_łzy pisze: moi znajomi powyjeżdżali i kontakt się jakoś urywa.

to tez wyjedz. ostatnio mialem okazje widziej jak wielu (zbyt wielu?) juz tu przyjechalo.. bez jezyka, czasem zupelnym fartem, zarobic w miesiac lub wiecej, potem wrocic i przez chwilke mala zyc trwoniac po klubach lub kupic samochod. To nie norma ale jedna z opcji ktora wielu wybiera (zwlaszcza jesli mieszkajaz rodzicami ;)
a kontakt.. dobrzy znajomi nie zrywaj kontaktu :>
You know you got it when you're having fun,
And the rock n rolls shaking you under the sun,
You scream and you shout this is what it's all about,
It's the only way.
Awatar użytkownika
Błażej
Kontaktowanie:

Postautor: Błażej » 19 paź 2007, 20:33

śmiech_przez_łzy pisze:Ja byłam na NIE i swojego zdania nie zmieniłam od tamtego czasu.
Mi osobiście nic dobrego nie dało wejście Polski do UE, moi znajomi powyjeżdżali i kontakt się jakoś urywa.
Nie widzę żadnych plusów odkąd jesteśmy w UE.

zgadzam się słowo w słowo
Awatar użytkownika
śmiech_przez_łzy
Kontaktowanie:

Postautor: śmiech_przez_łzy » 19 paź 2007, 22:05

jesoos pisze:to tez wyjedz.

Ja nie chcę ale nawet nie mogłabym wyjechać (z powodów rodzinnych, o których nie chcę tu pisać)
Awatar użytkownika
Ewa_p
Członek FFC

Postautor: Ewa_p » 08 lis 2007, 20:51

Jedyne zmiany jakie ja dostrzegam po wejściu do Uni to ogromne podwyżki cen. Jestem i byłam na nie.
gg: 1604953
...Julia...
Członek FFC

Postautor: ...Julia... » 08 lis 2007, 21:21

jesoos pisze:
śmiech_przez_łzy pisze: moi znajomi powyjeżdżali i kontakt się jakoś urywa.

a kontakt.. dobrzy znajomi nie zrywaj kontaktu :>

prawda Jesoos? :*

A ja byłam i jestem na tak! Wystarczy spojrzeć co by się z nami działo, gdyby nie pomoc Unii. Dotacje, remonty, budowa za fundusze. Dofinansowania. I wzmocnienie pozycji Polski na arenie międzynarodowej. Oczywiście mamy też zaplecze w postaci państw członkowskich.
.::kiedy przyjdzie dzień,że zawołasz mnie, to ja powiem mojej muzyce,ona popłynie też::.
Awatar użytkownika
marcin666

Postautor: marcin666 » 14 lis 2007, 22:24

Jeśli chodzi o UE to jestem na tak ,ale mam pytanie do panów polityków czemu prawie wszystko drożeje , a stawki wynagrodzeń są bez zmian?! :evil:
"Nie zatrzymuj Łez niech lecą..."
...Julia...
Członek FFC

Postautor: ...Julia... » 15 lis 2007, 13:25

nie generalizuj, nie wszystko
Awatar użytkownika
jesoos
Kontaktowanie:

Postautor: jesoos » 16 lis 2007, 16:47

marcin666 pisze: czemu prawie wszystko drożeje , a stawki wynagrodzeń są bez zmian?! :evil:

bo nie od razu Rzym zbudowano, kur,wa
ja sie tam ciesze ze mentalnosc rodakow sie powoli zmieina. pomalu ale sukcesywnie. od zegos trzeba zaczac

ps w UK, jak dobrze trafisz, uzywany samochod kupisz za rownowartosc 200 chlebow. paranoja
You know you got it when you're having fun,
And the rock n rolls shaking you under the sun,
You scream and you shout this is what it's all about,
It's the only way.

Wróć do „Różne czyli Inne”