[OT] Unia Europejska: Tak czy Nie??

Sprawy nie związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
Dagmara

Postautor: Dagmara » 08 kwie 2003, 3:35

Adas pisze:Można dyskutować do jakiej pracy i za jakie pieniądze, ale to juz inny temat.

A to dziwne, bo jakiś czas temu gdzieś czytałam, że po przeprowadzonych ankietach czy czymś tam w krajach UE wcale nie potrzebują tak bardzo polaków...
Awatar użytkownika
Ghrave

Postautor: Ghrave » 08 kwie 2003, 3:36

No włansie do jakiej pracy i za ile. Nawet bez Unii polacy robią w Szwajacrii czy Austri jakies mega trudne prac których nie chcą sie podjac mieskzancy ich krajów.
Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Adas » 08 kwie 2003, 3:36

sara pisze:Przynajmniej w tym temacie się z Tobą zgadzam :D

A widząc reklame w TV o Uni to szlag mnie trafia, mam tylko nadzieje, ze ludzie się na to nie nabiorą i podchodząc do referendum będą mieli własne zdanie a nie to zasłyszane w TV.

Niestety albo stety, ludzie się nabiorą, to oczywiste. Taka wszechobecna promocja po prostu musi dać efekty, to podstawy ekonomii.
Polska wejdzie do Unii mniej więcej tak samo, jak "Baśka" wygrała Opole;)
Awatar użytkownika
Ghrave

Postautor: Ghrave » 08 kwie 2003, 3:39

A ja licze na to ze jednak nie wejdziemy do Unii. Jednak poparcie dla Unii spada i mam andzieje ze jak dojdzie do referendum to polacy opowiedzą sie za nie:)

Taki mały dżołk:
"LIGA POLSKICH RODZIN UNII MÓWI NIE" zawsze z tego wymiekam:)
Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Adas » 08 kwie 2003, 3:45

Justysia pisze:A to dziwne, bo jakiś czas temu gdzieś czytałam, że po przeprowadzonych ankietach czy czymś tam w krajach UE wcale nie potrzebują tak bardzo polaków...

Nie potrzebują Polaków, tylko potrzebują robotników.
Pracodawcy wszystko jedno kogo zatrudni do niekwalifikowanej pracy, byle temu komuś mógł możliwie najmniej płacić.
Już dzisiaj jest taka sytuacja w Unii, że mimo kryzysu i bezrobocia - nie brakuje niskopłatnej pracy dla niewykwalifikowanych ludzi.

W tej chwili każdy, dosłownie każdy znajdzie tam pracę, o ile tylko miałby prawo tam pracować. Widac to po biurach posrednictwa pracy, których jest w tej chwili w Posce bardzo duzo, a ktore oferują pracę kazdemu - pod warunkiem ze ma obywatelstwo Unii (np. niemieckie).

Oczywiście po wejsciu do Unii już tak rózowo nie bedzie, bo kazdy Polak bedzie miał prawo do pracy gdzie tylko ją znajdzie, a nie tak jak teraz - tylko ci z obywatelstwem unijnym moga tam pracować.
Awatar użytkownika
Ghrave

Postautor: Ghrave » 08 kwie 2003, 4:03

Mimo wszystko ja uwazam ze Polska wiecej straci niz zyska na wejsciu do Unii. Najpierw poradzmy sobie sami w naszym kraju a dopiero pchajmy sie na zachod, nikt za nas kraju nie naprawi.
Awatar użytkownika
Cień Anioła
Członek FFC

Postautor: Cień Anioła » 08 kwie 2003, 4:15

Bosz ile ja sie o Unii nasluchlam i napisalm to moje.Jak znajde czas to moge tu napsiac duzo o wnisokach za i przeciw.Ja jestem za!Chociaz jest duzo negatywow
marigell

Postautor: marigell » 08 kwie 2003, 14:33

Adas pisze:Nie potrzebują Polaków, tylko potrzebują robotników.
Pracodawcy wszystko jedno kogo zatrudni do niekwalifikowanej pracy, byle temu komuś mógł możliwie najmniej płacić.

No nie tylko. Bardzo wykwalifikowani i wyspecjalizowani robotnicy też mogą znaleźć prace w krajach Uni bez problemu a nawet oferty dostają lepsze niż u nas aby tylko zgodzili się pracować :) No ale takich ludzi nie ma u nas jeszecze zbyt wielu i dla większośći społeczeństwa czyli tzw. klasy średniej pracy nie ma nie tylko w Unii ale także w Polsce :( I wg mnie po wejściu Polski do Unii nic się w tej sprawie nie zmieni na lepsze.
Obrazek
marigell

Postautor: marigell » 08 kwie 2003, 14:34

Cień Anioła pisze:Bosz ile ja sie o Unii nasluchlam i napisalm to moje.Jak znajde czas to moge tu napsiac duzo o wnisokach za i przeciw.Ja jestem za!Chociaz jest duzo negatywow

Czekamy z niecierpliwością. Szukaj szybciej tego czasu :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Asiuncia

Postautor: Asiuncia » 08 kwie 2003, 21:04

nie wypowiadam się na te tematy.
zreszta myslę że to beznadziejny temat :roll:
każdy ma inne poglądy i często ludzie sobie uprzykszają z tych powodów.
a zresztą.........
marigell

Postautor: marigell » 08 kwie 2003, 21:09

Nie sądze aby wymiana poglądów była uprzykrzaniem :roll:
A czy temat jest beznadziejny czy nie to chyba kwestia nie wiem czy gustu ale na pewno zainteresowań, jednak uwarzam, że Unia powinna interesować nas wszystkich bo nas dotyczy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Asiuncia

Postautor: Asiuncia » 08 kwie 2003, 21:15

wiesz Sara, ktos jest SLD, ktoś Liga Polskich Rodzin, ktoś inny PSL itd. a chyba nie powiesz mi że ludzie nie kłucą sie o swoje poglądy :? zreszta to jest Twoje zdanie. ja jednak mysle inaczej...
marigell

Postautor: marigell » 08 kwie 2003, 21:19

Wątpie żeby to miało coś wspólnego :? ale mniejsza z tym ...
Obrazek
Awatar użytkownika
benektorun
Członek FFC

Postautor: benektorun » 08 kwie 2003, 23:08

ja na TAK! moze bedzie lepiej! dla nas mlodycha! :shock: :oops:
jak to forum będzie takie jak kiedyś to tu wrócę...
marigell

Postautor: marigell » 09 kwie 2003, 15:42

benektorun pisze:ja na TAK! moze bedzie lepiej! dla nas mlodycha! :shock: :oops:

Obyś miał recje. Ja jednak w to wątpie.
Obrazek

Wróć do „Różne czyli Inne”