[OT] Unia Europejska: Tak czy Nie??

Sprawy nie związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
Dave

Postautor: Dave » 09 kwie 2003, 20:47

Chyba zgodzę się z Asiuncią... Nie zaśmiecajmy naszego Forum brudną polityką :!: :!: :!: ... Porozmawiajmy o innych, ciekawszych tematach... Niech łączy nas muzyka Łez ( i nie tylko :!: ), a nie dzielą poglądy polityczne...
...jak świat pęka przede mną, jak ginę...
Awatar użytkownika
Jasiek170

Postautor: Jasiek170 » 09 kwie 2003, 21:43

A ja jestem jak najbardziej za Unią!!!!! Ponieważ jak nie wejdziemy di unii to gdzie se podziejemy? Hyba nie uważacie ze pujdziemy do jakiejś ROSJI??
Odpowiedzcie wolicie być samotną wysepką w Europie pomyślcie!!! Jak nie wejdziemy do Unii to przepapane na amen!!!!!!!!
....Darling Only You
Are The Light Amoung
THE DARK!!!.......
Awatar użytkownika
Dagmara

Postautor: Dagmara » 10 kwie 2003, 2:58

Dave pisze:Porozmawiajmy o innych, ciekawszych tematach...

No to czekamy aż jakiś założysz :?
Awatar użytkownika
Dagmara

Postautor: Dagmara » 10 kwie 2003, 3:01

Jasiek170 pisze:A ja jestem jak najbardziej za Unią!!!!! Ponieważ jak nie wejdziemy di unii to gdzie se podziejemy? Hyba nie uważacie ze pujdziemy do jakiejś ROSJI??
Odpowiedzcie wolicie być samotną wysepką w Europie pomyślcie!!! Jak nie wejdziemy do Unii to przepapane na amen!!!!!!!!

Może jakoś to rozwiniesz?
Awatar użytkownika
Ghrave

Postautor: Ghrave » 10 kwie 2003, 3:52

Chyba kolega nie jest patriotą. Bo co woli uciec z kraju zamiast go jakos pomoc go rarowac. PPOgratulowac tylko patriotyzmu:/
marigell

Postautor: marigell » 10 kwie 2003, 15:53

Jak to gdzie się podziejemy?? A niby gdzie teraz jesteśmy?? A jak wejdziemy do Unii to niby co? może wysepką nie będziemy ale za to obrzeżem Unii.
przepapane na amen

Hmmm ... też bym prosiła o rozwinięcie tego.
Obrazek
Awatar użytkownika
Paula_Jestem
Członek FFC

Postautor: Paula_Jestem » 11 kwie 2003, 23:51

jestem na NIE!!!!
członkostwo w Uni nic dobrego nie przyniesie Polsce ani nic w niej nie zmieni.
Zgnojom nas jak wejdziemy do tej Unii. nie wyobrażam sobie Polski w Unii. Tego niechcianego kraju. Oskubiom nas do reszty. a poza tym ta cała unia od początku nie robiła na mnie dobrego wrażenia.
Jeśli wejdziemy to ok. ale czy to coś zmieni???
"Dzień jak codzień a wszystko zmienił"
Awatar użytkownika
mloda.jg
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: mloda.jg » 13 kwie 2003, 2:22

Ghrave pisze:Chyba kolega nie jest patriotą. Bo co woli uciec z kraju zamiast go jakos pomoc go rarowac. PPOgratulowac tylko patriotyzmu:/

nie rozumiem... a może pomyślisz w drugą strone :wink: ? Polskiemu studentowi będzie łątwiej wyjechać za granicę, będzie miał takie same uprawnienia i prawa na terenie całej Unii jak i inni, nie będzie potrzeby lataniny po urzedach itp. wic tak student wyjedzie np. do Oxfordu, lub na inną preestiżową uczelnię, zdobędzie praktykę w najlepszych firmach, po czym wróci do Polski bogatszy w wiedzę, założy tu swój bizness, oczywiście, będzie już doświadczony i jego firma ma duże szanse dobrze prosperować, dzieki temu Polska zyska uznanie w oczach obcokrajowców...
"... Kochaj całym sercem wszystkich ludzi,
bo lepiej mieć w sercu ranę,
niż kamień zamiast serca..."
Awatar użytkownika
Dagmara

Postautor: Dagmara » 13 kwie 2003, 2:26

Szkoda tylko, że tak niewiele polaków zna języki obce....
Awatar użytkownika
mloda.jg
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: mloda.jg » 13 kwie 2003, 2:32

Ciesz się s tego tematu, i jak widać jestem za.
Powiedzcie co się może zmienić po wejściu do UE. To że stracimy narodowść i tym podobne bzdury są bezsenu, bo to nie zależy od UE tylko od Polaków. W tym wypadku Unia nic nie zmienia...
Oczywiście w każdym wypadku są plusy i minusy, ale myślę, że lepiej wejść do UE i móc na kogoś liczyć, niż być zdanym tylko na siebie...
Nie wiem czy wiecie, ale UE dąży do równości obywateli w każdym z karai, do wyrównania standardu życie i wystarczy tylko spojrzeć na Hiszpanie czy Portugalię...
Co do wynanaradowienia, to czy w Niemczech coś śię zmieniło?? Przecież Niemcy nadal obchodzą swoje święto piwa w strojach ludowych i UE tego nie zmieni.
To jak będziemy spostrzegani zależy od nas samych, zdolni będą umieli wykorzystać tą szansę, ludzie którzy nie będą się starać nic nie zrobią, ale warto dać szansę tym zdolnym.
Chciałam też dodać cos do dotacji... bo niektórzy myślą, że bdziemy okadani przez UE, ale to nie tak... każdy kraj członkowski płaci skąłdki w wyoskości zależnej od sytuacji gospodarczej :wink: tak więć Polska w pierwszych latach będzie płaciła skłądki oczywiście, ale dotacje z UE, będą znacznie wyższe od tego co my im zapłacimy... za nasz rozwój płacą kraję bogatsze...
Co do bezrobocia, to prawdą jest to, że bezrobocie się zwiększy po wejściu do Unii... ale w miarę upływu czasu zacznie spadać, to naturalna kolej rzeczy...
uff...
ale się napisałam... chyba widać żę jestem ekonomistką... lubię wgłębiać sie w temat Unii... i cieszą mnie otwarte granice bo uwielbiam podróżować, do teraz pamiętam ten zator na granic niemiecko-polskiej... wrrrr... :wink:

A teraz mam prośbę... kto przeczytał mój post do końca, niech da znać :D chcę zobaczyć czy mój wysiłek ni poszedł na marne :wink:
Awatar użytkownika
mloda.jg
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: mloda.jg » 13 kwie 2003, 2:34

Justysia pisze:Szkoda tylko, że tak niewiele polaków zna języki obce....

ale to przecież się zmienia, ja np. nie znam nikogo kto by się nie uczyła żadnego języka obcego... to starsze pokolenia są "do tyłu"
:D
Awatar użytkownika
Dagmara

Postautor: Dagmara » 13 kwie 2003, 2:41

mloda.jg pisze:
ale to przecież się zmienia, ja np. nie znam nikogo kto by się nie uczyła żadnego języka obcego... to starsze pokolenia są "do tyłu"
:D

Ale nie każdy ma dobrego nauczyciela w szkole... I nie każdy ma predyspozycje do nauki jezyka....
Awatar użytkownika
mloda.jg
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: mloda.jg » 13 kwie 2003, 2:43

no fakt... ale są różne sposuby nauki...
"chcieć to móc"... jeśli ktoś się uprze to mu się uda, nawet niedużym nakładem finansowym...
ale to zależy od tej osoby, tlyko i wyłącznie...
co do nauczyciela... to wiem coś o tym, moja nauczycielka skutecznie zniechęciła mnie do niemieckiego, ale teraz jadę na wymianę uczniów do Niemiec, moze ten pobyt coś mieni :roll:
Awatar użytkownika
mloda.jg
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: mloda.jg » 14 kwie 2003, 23:26

Dzisiaj wymyśłiłam nową teroię ;-)
Przystępując do UE Łezkom będzie łatwiej podbić tamten rynek i łatwie będzie im podróżować,
co Wy na tą moją teorię ;-)
Awatar użytkownika
Paula_Jestem
Członek FFC

Postautor: Paula_Jestem » 18 kwie 2003, 20:16

to by była ciekawa teoria ale nie zmiani\a ona mojego podejścia do UE.
ja sądzę ze Polska sobie nie poradzi w tej Unii. Oskubią nas (o ile jeszcze jest z czego))
"Dzień jak codzień a wszystko zmienił"

Wróć do „Różne czyli Inne”