[OT] Unia Europejska: Tak czy Nie??

Sprawy nie związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
Dave

Postautor: Dave » 09 cze 2003, 6:35

A ja głosowałem na TAK ! Czemu ?? W kraju ogólnie źle się dzieje, szerzy się bieda, bezrobocie i apatia; generalnie jest źle. Istnieje duża szansa, że Unia wspomoże nas finasowo, ale nie oczekuję że popłynie do nas strumień darmowych Euro. Poza tym gdy juz będziemy w UE, jeżeli źle się będzie działo w Polsce, to nie będę miał problemu z wyjazdem i szukania szczęścia gdzie indziej, w innym kraju UE....
...jak świat pęka przede mną, jak ginę...
Awatar użytkownika
Syriel

Postautor: Syriel » 09 cze 2003, 15:41

Ja niestety nie miałam szansy się wypowiedzieć w referendum, ale napewno głosowałabym na Tak... Wyniki jakie są podawane cieszą mnie... Zgadzam sie z Carti... Jeśli Polska nie weszłaby do UE to bylibyśmy zacofanym krajem.... Nasze zdanie byoby wogóle nic nie warte na arenie międzynarodowej... Nie dość, że i tak Polska zaczyna już przypominać kraj 3 świata w Europie??
Awatar użytkownika
Marcin-Moon
Członek FFC

Postautor: Marcin-Moon » 09 cze 2003, 16:31

Także jestem za Unią Europejską... powody sa proste... napewno łatwiej będzie znaleźć pracę Polakom, będziemy mieć lepszą przyszłość... otwarte drzwi... :!:
...
Awatar użytkownika
Carti

Postautor: Carti » 09 cze 2003, 17:20

z tego co wiadomo Polska jest na TAK
Awatar użytkownika
CItek
Kontaktowanie:

Postautor: CItek » 09 cze 2003, 17:51

ludzie ja was nie rozumiem przecież i tak wejdziemy
Ku chwale ojczyzny Łzy to najbardzie mistrzosko bombowy zespół pod słońcem:D:D
Awatar użytkownika
mloda.jg
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: mloda.jg » 09 cze 2003, 22:54

CItek pisze:ludzie ja was nie rozumiem przecież i tak wejdziemy
a skąd była ta Twoja pewność?? :roll:
Sara pisze:młoda a masz jakiś argument na TAK?

dla mnie najważniejszym były otwarte granice bo uwielbiam podróżować
"... Kochaj całym sercem wszystkich ludzi,
bo lepiej mieć w sercu ranę,
niż kamień zamiast serca..."
Awatar użytkownika
Łukaszo
Członek FFC

Postautor: Łukaszo » 09 cze 2003, 23:22

W UNII JUŻ PRAWIE JESTEŚMY. JA GŁOSOWAŁEM NA "TAK" PRZEDE WSZYSTKIM DLATEGO, IŻ MAM NADZIEJĘ ŻE KTOŚ BĘDZIE MIAŁ JAKIŚ WGLĄD NA POCZYNANIA NASZYCH POLITYKÓW I MOŻE ONI NIEBĘDĄ KRĘCIĆ TYLU MACHLOJSTW ANI KRAŚĆ NASZYCH PIENIĘDZY. MOŻE TEŻ NORMY EUROPEJSKIE WYMUSZĄ U NAS ŚWIADCZENIE USŁÓG NA PRZYZWOITYM POZIOMIE, GŁADKIE ASFALTY.... HMMM, MARZENIA.. ALE GDYBYŚMY NIE DOŁĄCZYLI DO EUROPY TO MYŚLĘ NIGDY BYŚMY TEGO NIEDOCZEKALI, BO NASZE RZĄDY TO DBAJĄ TYLKO O SIEBIE I WŁASNE KIESZENIE.
"Zanim jednak mnie potępisz - stań przed lustrem, popatrz w siebie - i zastanów się przez chwile, czy nie jestem cząstką Ciebie.."
marigell

Postautor: marigell » 10 cze 2003, 0:08

mloda.jg pisze:
Sara pisze:młoda a masz jakiś argument na TAK?

dla mnie najważniejszym były otwarte granice bo uwielbiam podróżować

A teraz nie możesz podróżować??? :shock:
Obrazek
Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Adas » 10 cze 2003, 0:20

sara pisze:Ja właśnie wrociłam, głosowałam na NIE :D

Oj Sara, Sara.... toż gdyby przeciwnicy siedzieli w domu, to by wygrali.
Już sie na tym przejechali na Węgrzech.
Paradoksalnie - referendum stało się sukcesem dzięki tym, ktorzy poszli głosowac na NIE.

To dlatego w Polsce robiono kampanię: "wypowiedzcie się zgodnie z wlasnym odczuciem, kazdy wynik uszanujemy"

...gdy tymczasem od dawna wiadomo było, że zwolenników jest więcej, ale nie ma ich 50%, a taka byla minimalna wymagana frekwencja.
Awatar użytkownika
Ghrave

Postautor: Ghrave » 10 cze 2003, 0:28

Ale i tak gdyby nie było 50% frekwencji to parlament by wybrał ze TAK :P
marigell

Postautor: marigell » 10 cze 2003, 0:35

No właśnie. Przecież to było wiadome, ze wejdziemy do Uni co jednak nie odbierało mi mozliwosći zagłosowania na NIE, przynajmniej się starałam i spełniłam swój obywatelski obowiązek i poszłam zagłosować :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Jędrek
Kontaktowanie:

Postautor: Jędrek » 10 cze 2003, 0:44

Ja wczoraj wypowiedziałęm się że jestem ZA Unią Europejską dlatego że jeśli nie Unia to co?? blok wschodni ?? mało interesująca przyszłość. Unia napewno jest lepsza niż Blok Wschodni
Ktoś spalił ogrody z naszymi snami
Wyrwał korzenie marzeń
Podeptane kwiaty naszych rozkoszy
Marnieją samotnie
Mówiłem - tak nie może być
List z raju
www.sluah.blog.pl
Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Adas » 10 cze 2003, 0:46

A ja w przekonaniu, że mój głos niczego w moim zyciu nie zmieni, nie ruszałem sie z domu :P

Gdybym miał dzieci, to pewnie bym sie przejmował wynikami :P
Ale jesli o mnie chodzi, to ja juz w nic nie wierze;) Najlepszy okres w moim zyciu to bylaby komuna, gdyby tylko Łzy już wtedy grały :P
marigell

Postautor: marigell » 10 cze 2003, 0:57

Jędrek pisze:Ja wczoraj wypowiedziałęm się że jestem ZA Unią Europejską dlatego że jeśli nie Unia to co?? blok wschodni ?? mało interesująca przyszłość. Unia napewno jest lepsza niż Blok Wschodni

Unia tak, ale nie teraz ... może za kilka lat jak będziemy lepiej przygotowani. Blok wschodni?? jaki blok wschodni? a teraz to gdzie jesteśmy? jeszcze oficjalnie (chyba) nie w Uni a w bloku wschodnim żadnym też nie ... :roll:
Obrazek
marigell

Postautor: marigell » 10 cze 2003, 2:53

Original
Warszawa, 13.12.2005 r.
Kochana Mamusiu!
W Unii jest fajnie, niczego tu nie brakuje. Cukier jest po 4 zł za kg,benzyna po 5,50 zł za litr, masło po 4,10 zł za kostkę, chleb po 3,20 zł za bochenek, a paczka papierosów po 12 zł.Jeśli chodzi o nasz dom, to latem przyjechał pan Helmut z Berlina.Najpierw postawił piwo, a potem pokazał akt własności z 1937 r. i powiedział, że teraz to jego ziemia i wszystko, co na niej.Może to i lepiej, i tak nie byłem w stanie płacić podatku katastralnego (Mamusia wie, 2% od wartości nieruchomości rocznie).
Za to w przytułku mamy kolorową telewizję i fajne filmy. Pracy na razie nie ma, ale mówią, że będzie. Jak dożyję, to za 6 lat będę mógł pracować w Niemczech albo Austrii. W mieście budują nowy urząd. Unia dała trochę grosza. Firma Heńka Kowalskiego startowała w przetargu, ale rozstrzygano go w Brukseli i wygrali Szwedzi. Co prawda inżynierów sprowadzili od siebie, ale Heniek i tak się cieszy, bo uznali jego kwalifikacje i pozwolili nosić cegły. Niech sobie chłop zarobi, bo jego firma już nie wytrzymuje tego zwiększonego VAT-u w budownictwie.Chciał wysłać syna na studia do Francji, ale nie miał na to pieniędzy. Córka jednego z ministrów miała więcej szczęścia i dostała unijne stypendium. Chłopak Henia jest całkiem zdolny, więc zdawał na naszą politechnikę. Byłby się dostał, gdyby nie konkurencja młodzieży z innych krajów unijnych. W końcu tam uczelnie też są przepełnione. Na razie jest na darmowym stażu w hipermarkecie. Ostatnio w mieście pojawiło się mnóstwo byłych rolników. Mówią coś o nierównej konkurencji, niskich dopłatach i limitach produkcyjnych. Nie wiem o co im chodzi, przecież mieli najwięcej zyskać na integracji. Do domu naprzeciwko wprowadziło się młode małżeństwo – Tomek i Jacek. To bardzo wrażliwi ludzie, nawet starają się o adopcję. Pani kurator jest bardzo tolerancyjna i świeżo po aborcji, więc mają duże szanse. Niech Mamusia na razie siedzi na tej Białorusi, bo tu szaleje eutanazja, zwłaszcza, że ubezpieczalnia już o Mamusię pytała. To tyle, bo idę po zasiłek. Będę go pobierał jeszcze dwa miesiące.
Całuję mocno, Zdzisiek

P.S. Niech mi Mamusia przyśle kilo szynki, ale takiej ze zwykłego prosiaka, bo te nasze świecą po nocach.

P.P.S. Niech Mamusia wyśle ten list swoim znajomym. Może za kilkanaście lat do mnie wróci. Wtedy Polski już pewnie nie będzie, ale w końcu będę obywatelem nowego euroregionu...
:twisted:

http://marigell.fm.interia.pl/Europejczyk.jpg :twisted:
Obrazek

Wróć do „Różne czyli Inne”