Słodkie winogrona

Dyskusje związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
kathleen_kelly

Postautor: kathleen_kelly » 25 maja 2003, 2:04

Panie mondralo ... znający się na poezji ... panie polonisto piszący poprawnie gramatycznie i językowo ... pisze się " jest napisane ", a nie " pisze " :?

----->
na singlu pisze ,ze to lzy
<-----
" (...) there was a light in her eyes ... I used to see ... and the song in the words ... I used to hear (...) "
Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Adas » 25 maja 2003, 2:08

To gwarowe:) ....ma prawo takie błędy robić:) ...przynajmniej widac, że nasz czlowiek, ze Śląska:)
Awatar użytkownika
kathleen_kelly

Postautor: kathleen_kelly » 25 maja 2003, 2:12

Człowiek, który pisze " poprawnie gramatycznie i językowo " i jeszcze zarzeka się o tym dookoła - nie ma prawa ... bo to jest błąd gramatyczny i mało tego, że największy z możliwych, to jeszcze najpopularniejszy ... :? Tego uczy w szkole każdy polonista :?
" (...) there was a light in her eyes ... I used to see ... and the song in the words ... I used to hear (...) "
Awatar użytkownika
jesoos
Kontaktowanie:

Postautor: jesoos » 25 maja 2003, 2:33

Adas pisze:To gwarowe:) ....ma prawo takie błędy robić:) ...przynajmniej widac, że nasz czlowiek, ze Śląska:)

to juz nawet nie chodzi o gwarę....szczerzę powiedziawszy nie spotkałem jeszcze osoby która mówiłaby "poprawnie" : jest powiedziane... :P
You know you got it when you're having fun,
And the rock n rolls shaking you under the sun,
You scream and you shout this is what it's all about,
It's the only way.
Awatar użytkownika
jesoos
Kontaktowanie:

Postautor: jesoos » 25 maja 2003, 2:41

kathleen_kelly pisze: Człowiek, który pisze " poprawnie gramatycznie i językowo " i jeszcze zarzeka się o tym dookoła - nie ma prawa ... bo to jest błąd gramatyczny i mało tego, że największy z możliwych, to jeszcze najpopularniejszy ... :? Tego uczy w szkole każdy polonista :?

polemizowałbym...że "nie ma prawa" ....zwarzywszy na fakt że tutaj KAŻDY popełnia mniejsze...lub większe błędy...jednak nikt tak znacząco nie obnosi się ze swoimi "talentami" (niekoniecznie udowodnionymi) popełniając -a jakże- również różne faux pax językowe i nietylko...

polemizowałbym także z tym że największy...zalezy od punktu widzenia... znam przypadki "gorszego" łamania pewnych zasad językowych...tudziez ich nieznajomości...więc jak widać "najgorszość" w tym wypadku również jest kwestią subiektywną bardzo.... 8)
It's the only way.
marigell

Postautor: marigell » 25 maja 2003, 3:47

No tak, ktoś kto "uczy" jak poprawinie pisać sam powinien się do tego stosować.
Obrazek
Awatar użytkownika
kathleen_kelly

Postautor: kathleen_kelly » 25 maja 2003, 5:15

Zwłaszcza jak ktoś się obnosi z tym jaki to jest poprawny gramatycznie :? A ja się spotkałam z ludźmi, którzy mówią poprawnie, choć oni akurat szczególnie się z tym nie obnoszą, bo dla nich to raczej naturalne, a nie jest powodem do chwalenia ... a "jest powiedziane" i "jest napisane" to nie jest ta sama zasada gramatyczna :?
Awatar użytkownika
Syriel

Postautor: Syriel » 25 maja 2003, 15:53

Hmmm... no właśnie każdy tu popełnia jakieś większe lub mniejsze błedy.... Więc nie ma powodu żeby się nad tym tak rozwodzic i tak to analizować...

Co do tekstu piosenki "oczy szeroko zmaknięte" to lubie go...... Po prostu lubię teksty, które mają w sobie tę nutkę poezji.... Mam szczerą nadzieję, ze na nowej płytce znajdzemy wiele właśnie takich teksów, które niosą ciekawe, często niewidoczne na pierwszy rzut ucha ;) przesłanie (kurde ma się to "gotyckie" zboczenie ;)) ... Wydaje mi się, że większość z nas w dużym stopniu dzięki tym niebanalnym tekstą ceni twórczość Łez...

A czy na płytce będzie coś lepszego (pojęcię względne... raczej dla mnie lepszego) niż "oczy..."? - myślę, że tak...
Awatar użytkownika
jesoos
Kontaktowanie:

Postautor: jesoos » 25 maja 2003, 17:50

Syriel pisze:
Mam szczerą nadzieję, ze na nowej płytce znajdzemy wiele właśnie takich teksów, które niosą ciekawe, często niewidoczne na pierwszy rzut ucha ;) przesłanie (kurde ma się to "gotyckie" zboczenie ;))

hmmm...wydaje mi się ze nie trzeba być zamiłowanym w gotyku żeby lubić poezję :) ...i odwrotnie :)

Syriel pisze:
... Wydaje mi się, że większość z nas w dużym stopniu dzięki tym niebanalnym tekstą ceni twórczość Łez...

..."teksTOM"..... :*
It's the only way.
Awatar użytkownika
Marcin-Moon
Członek FFC

Postautor: Marcin-Moon » 25 maja 2003, 23:07

Ojj Syriel, nie ładnie - same BYKI robisz ;)
...
mondrala

Postautor: mondrala » 26 maja 2003, 1:21

kathleen_kelly pisze: Człowiek, który pisze " poprawnie gramatycznie i językowo " i jeszcze zarzeka się o tym dookoła - nie ma prawa ... bo to jest błąd gramatyczny i mało tego, że największy z możliwych, to jeszcze najpopularniejszy ... :? Tego uczy w szkole każdy polonista :?

kto powiedzaial,ze zajmuje sie nauczaniem w szkole polskiego..no kto.. :?: i jeszcze ten slask..wnioski bez pokrycia....i bez komentarza niechaj pozostana :!: .....I JESZCZE ZARZEKA SIE O TYM DOOKOLA...co to jest..i w jakiej gwarze.. :?: stuknij sie w piers..ALBOWIEM POWIEDZIANE JEST.SLOMKE W OKU BLIZNIEGO ZOBACZYSZ...A BELKI NA SWOICH PLECACH NIE.....a tamten zwrot ..NA SINGLU PISZE..coz bywaja takie dni...ze palce mam nie calkiem sprawne..i czasem musze pisac..z trudem..skrotami...ale to tez niewazne przeciez juz jest...a tekst winogron..podobno slodkich..jest taki....no wlasnie
...NIEUDANY...i mimo vocalnego kunsztu Ani..nieudany pozostnie...gdzies ..ktos..chyba ten krnabrny piter..tez mial podobne zdanie ..na temat tekstu tej piosenki..dzisiaj palce mam ok...dlatego taaaki dlugi ten post..co bedzie jutro...kto to wie...ja nie....wiem 8) 8) 8) 8)
Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Adas » 26 maja 2003, 2:15

mondrala pisze:SLOMKE W OKU BLIZNIEGO ZOBACZYSZ...A BELKI NA SWOICH PLECACH NIE

Święte słowa:)
Może do siebie też zastosuj:)
Awatar użytkownika
Syriel

Postautor: Syriel » 26 maja 2003, 2:54

moon pisze:Ojj Syriel, nie ładnie - same BYKI robisz ;)

:( :roll: :cry: :cry: jestem skruszona....

Co do teksu jesoosa, że nie trzeba lubić gotyku, by lubic poezję... Całkowicie sie zgadzam... Ja zaczęłam lubić gotyk, dzięki poezji :) (czyt. najpierw lubiłam poezję.... później zacząłam słuchać gotyku) ufff

Awatar użytkownika
sliwka

Postautor: sliwka » 26 maja 2003, 20:25

mondrala pisze:ALBOWIEM POWIEDZIANE JEST.SLOMKE W OKU BLIZNIEGO ZOBACZYSZ...A BELKI NA SWOICH PLECACH NIE.....

kto tak powiedzial?
mondrala

Postautor: mondrala » 26 maja 2003, 23:55

tak mowi pismo swiete..a slowa w nim tkwia niepojete...tak powiedzial poeta Adas Nowak...

Wróć do „Łzy”