Słodkie winogrona

Dyskusje związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Adas » 30 maja 2003, 4:07

mondrala pisze:..ktos kto pisze zawodowo..abo krytyk literacki..albo pani od polskiego..

Pisanie to nie jest kwestia wyuczenia zawodu, tylko talent. Sam profesjonalizm (wykonywanie zawodu) o niczym nie świadczy - dowodem cała masa niedouczonych nauczycieli, częste błędy w czasopismach i książkach (wątpliwi dziennikarze i pisarze). Nie znam osobiście nikogo, kto byłby dla mnie autorytetem - a tylko taka osoba byłaby wiarygodna.
A niestety Pani Szymborskiej nie znam osobiście.

mondrala pisze:nie ulegaj emocjom...

To raczej Ty nie ulegaj:)

mondrala pisze:...i nie wmawiaj mi,ze winogrona to jest tekst....

Gdzie ja coś wmawiam?
A "winogrona" to jak najbardziej JEST tekst, konkretnie jst to tekst piosenki.

mondrala pisze:..moze on ci sie podoba..

Nie podoba mi się.
(a fakt, że nam się nie podoba - o niczym nie świadczy, poza naszym gustem).

mondrala pisze:..ale na polonistyce uczono mnie troche...o technikch pisania poezji..

Dlaczego uważasz, że to ma jakieś znaczenie? ...dlaczego tekst piosenki jest (lub ma być) oceniany według kryteriów takich samych, jak ocenia się technikę pisania poezji?

Co do tej polonistyki, to mam coraz więcej wątpliwości. Ale zakładam, że powinieneś/naś się jeszcze dużo uczyć, bo robisz chyba więcej błędów od technika-mechanika...

mondrala pisze:..i o tym jak rozpoznac dobra od zlej...powiesz teraz..impresjonistow tez wysmiewano..a teraz sa super..wiec przeczytaj winogrona ..za pare lat..i czy bedziesz mogl powiedziec ze sa super..ze byly nowatorskie..nie :!:

Chyba zaprzeczasz sam/a sobie. Skąd wiesz że "nie!"? Przecież ja sam tego nie wiem, co kiedyś w przyszłości powiem.

mondrala pisze:a oczy ..to jakis pomysl..klimat..rytm..metafory..subtelna erotyka.. :!: :!:

Nie widzę w tej erotyce szczególnej subtelności. Po prostu erotyka.
Metafory na granicy przerostu formy nad treścią. Jedne świetne, inne wątpliwe. Jak na tekst piosenki jest to super, jak na poezję amatorską - jest dobrze. Jak na poezję w skali bezwzględnej - nie mam zdania. Byłoby mi bardzo miło, gdyby tekst z repertuaru Łez fachowcy o autorytecie Szymborskiej stawiali na równi z najlepszymi erotykami Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej.

mondrala pisze:jezeli uwazasz ze sa plaske...twoja sprawa..

Wcale tak nie uważam. Nie wiem skąd takie podejrzenia.

mondrala pisze:a jesli chcesz wiedziec..to tak naprawde...jest wiele tekstow lepszych od oczu...ale napisal je np.l.Cohen...posluchaj sobie..posluchaj..mozesz porownac ...

Teksty Cohena są lepsze od Oczu (tu się zgadzamy, tu mamy podobny gust ;) ), więc dlaczego mam porównywać Oczy akurat z Cohenem?
Ja bym się nie odważył porównywać "Oczu" do tekstów Cohena (akurat go znam, cale moje pokolenie ma Cohena w jednym palcu, bo za komuny nie było specjalnie innego wyboru).
mondrala

Postautor: mondrala » 31 maja 2003, 23:30

ZA KOMUNY BZL INNY WYBOR..RODZICE MI MOWILI..NP .WYSOCKI..KACZMARSKI..WISLOCKIEJ TEZ NIE ZNAM..ALE ZNAM CALKIEM FAJNE PISARKI..NIEZLA POETKE ..PARU PISARZY..A BLEDY..TO PALCE CZASEM NIESPRAWNE..I NIE KAZDY MA TALENT DO PISANIA NA KLAWIATURZE..ALE ZNOWU SIE Z TOBA ZGADZAM..CO DO TEKSTOW..WIDAC OD RAZU,ZE NIE JESTES NAPALONYM MALOLATEM..KONKLUZJA Z TEJ CALEJ KLOTNI CHYBA JEST TAKA,ZE WYKONAWCA NIECH SPIEWA CO MU W DUSZY GRA..TYLKO NIE ZAWSZE TO MUSI BYC POEZJA..MA DO TEGO PRAWO..ALE ESLI PAMIETASZ KOMUNE,TO POWINIENES SZANOWAC SLOWO .PISANE I MOWIONE.BO ONO MA MISJE ..CZASEM. :roll: OPOWIADAL MI TATO.ZE PO KONCERCIE BALLAD COHENA MACIEK ZEMBTY OPOWIADAL TAKA HISTORIE.. W NEPLU..JACYS DOGORYWAJACY NARKOMANI SIEDZIELI NA ZIEMI.NIE MOZNA BYLO SIE Z NIMI DOGADC W ZADNYM JEZYKU..I BYLO WIADOMO.ZE UMRA..I JEDEM Z NICH WZIAL GITRE..I POPLYNELA PIESN O ZNANYM REFRENIE..I JUZ CHCESZ Z NIA POWEDROWAC..POWEDROWAC CHCESZ NA OSLEP..BO DOTKNELA...PIEKNE PRAWDA.. :?: TAKIE POWINNY BYC TEKSTY I MUZYKA...A WINOGRON W NEPALU NIE ZASPIEWA NIKT..A OCZY SOBIE MOZE CZASEM ZANUCISZ.MOJA MAMA NUCI..I SORKI ZA BYKI... :roll: :roll:
Awatar użytkownika
monika-15

Postautor: monika-15 » 14 lis 2003, 18:41

a mnie coś niepokoii...
dlaczego końcówka "Winogron" jest Bardzo podobna do początku "Niepewności" Grechuty :?: :?: :?:
Awatar użytkownika
kasieńka15
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: kasieńka15 » 30 gru 2003, 12:12

Słodkie winogrona roznia sie od oczu ale sa takei miłe :D zwłaszcza te podbienstwo do jjj ale mi najbardziej z nowej płytki podoba sie twoja ot tak i winogrona tez sa spoxik :)
Ostatnio zmieniony 04 sty 2004, 10:08 przez kasieńka15, łącznie zmieniany 1 raz.
~Czerwona na Niej sukienka, czerwoona w sercu udręka. (;

http://marzen-horyzont.blog.pl
Awatar użytkownika
linkaboska

Postautor: linkaboska » 04 sty 2004, 1:05

A ja piosenkę "Słodkie winogrona" potrafiłam i potrafię słuchać cały czas w kółko i mi się ejszcze nie znudziła.
Awatar użytkownika
mloda.jg
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: mloda.jg » 05 sty 2004, 20:23

Mi sie teraz kojarzą z koncertem, nie wiem jak teraz, ale wcześniej były grane na bisie... cały koncert na nie czekałam... ale warto... świetnei sieprzy nich szaleje to nicze sił już się nie ma :D
"... Kochaj całym sercem wszystkich ludzi,
bo lepiej mieć w sercu ranę,
niż kamień zamiast serca..."
Awatar użytkownika
tynka
Członek FFC

Postautor: tynka » 05 sty 2004, 20:52

Mnie sie baardzo podobaja winogrona..:)) ale najbardziej chyba Twoja ot tak..Dla młości warto i Oczy... ale winogrona sa suuper bpo kojarza mi sie z JJJ a ta piosnke Kocham:)
Awatar użytkownika
Vampirzyca

Postautor: Vampirzyca » 05 sty 2004, 20:58

mi tam Winogorona zadnej innej piosenki nie przypominaja.
to jedna z moich ulubionych piosenek z "NCNJ".. bardzo mi sie podoba, tekst, muzyka.. zreszta - jest mi jakos tak b. bliska..
Awatar użytkownika
Paula_Jestem
Członek FFC

Postautor: Paula_Jestem » 06 sty 2004, 0:06

a mnie dalen denerwuje tytuł tej piosenki "słodkie winogrona" :evil:
"Dzień jak codzień a wszystko zmienił"
Awatar użytkownika
Kajo

Postautor: Kajo » 06 sty 2004, 0:11

Mi tam tytol nie przeszkadza. A tekst...poprostu jest to typowa piosenka do wyzycia sie na koncertach :wink: Takie tez musza byc :wink:
Awatar użytkownika
mloda.jg
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: mloda.jg » 06 sty 2004, 17:49

Paula_Jestem pisze:a mnie dalen denerwuje tytuł tej piosenki "słodkie winogrona" :evil:

ja nie rozumiem co Cie denerwuje w tym tytule... jedzą w łóżku słodkie winogrona, więc czemu tytuł taki nie może być?
Awatar użytkownika
Asiuncia

Postautor: Asiuncia » 06 sty 2004, 20:45

mloda.jg pisze:Mi sie teraz kojarzą z koncertem,

mi też :lol: i są dedykowane dla FFC :lol:
Awatar użytkownika
kotek

Postautor: kotek » 09 sty 2004, 13:20

Tekst konczy sie na "A moze jutro wszystko sie zmieni, a moze wszystko nie wazne jest" poza tym to spox piosenka, a tak prywatnie drogi cieniu jestem ta dziewczyna z gg ktora chciala poznac Anie i jak chcesz wiedziec to wlasnie to zrobilam poznalam ja osobiscie i nie bylo to takie trudne.
uśmiech się
bo już dobra czas
Awatar użytkownika
mloda.jg
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: mloda.jg » 09 sty 2004, 21:06

kotek pisze:Tekst konczy sie na "A moze jutro wszystko sie zmieni, a moze wszystko nie wazne jest"

raczej "a może jutro wszystko sie zmieni, ale to przecież teraz nieważne jest" :roll:
Awatar użytkownika
Gosiaak
Kontaktowanie:

Postautor: Gosiaak » 09 sty 2004, 21:33

mloda.jg pisze:
kotek pisze:Tekst konczy sie na "A moze jutro wszystko sie zmieni, a moze wszystko nie wazne jest"

raczej "a może jutro wszystko sie zmieni, ale to przecież teraz nieważne jest" :roll:

"Bo może jutro wszystko się zmieni
Ale to przecież teraz nie ważne jest.

Wróć do „Łzy”