Łzy na Eurowizję!!!!!!!

Dyskusje związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
mloda.jg
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: mloda.jg » 11 paź 2003, 21:59

Cień Anioła pisze:W cgmie wygraliśmy z fanami Ich3.Na Opolu również nam dobrze poszło.Teraz będzie kolejne wyzwanie :D.

no ale w Opolu nie było w Premierach I3... ale zobaczymy... mam nadzieję, ze piosenka będzie świetna (jeśli powstanie :D) i pokonamy I3
"... Kochaj całym sercem wszystkich ludzi,
bo lepiej mieć w sercu ranę,
niż kamień zamiast serca..."
Awatar użytkownika
Carti

Postautor: Carti » 12 paź 2003, 22:50

hehe jesli Lzy przejda eliminacje to ja wtedy bede promowal je u mnie :P hehe no i jak ich3 lzy beda musialy jezdzic i promowac piosenke w roznych krajach wiec mam nadzieje ze przyjechali by i do mnie :P
Awatar użytkownika
Dave

Postautor: Dave » 13 paź 2003, 15:44

Jeśli chodzi o to czy każdy utwór melodyjny jest kiczowaty to nie rozumiem zskąd się wzięło takie przypuszczenie. Oczywiście,że tak nie jest.....Wartośc utworu ocenia się na podstawie słów i przesłania jakie zawiera i na pewno jeśli łatwo wpada w ucho szybciej sie spodoba, a nie odwrotnie....
Ja i tak nie dopuszczam do siebie myśli, że Łzy zagrają na Eurowizji....
...jak świat pęka przede mną, jak ginę...
Awatar użytkownika
Malvina
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Malvina » 13 paź 2003, 16:01

Dave pisze:Ja i tak nie dopuszczam do siebie myśli, że Łzy zagrają na Eurowizji....

No wiesz....nigdy nie wiadomo....wiec sie lepiej przygotuj psychicznie :P
Awatar użytkownika
Carti

Postautor: Carti » 13 paź 2003, 16:20

Dave pisze:Jeśli chodzi o to czy każdy utwór melodyjny jest kiczowaty to nie rozumiem zskąd się wzięło takie przypuszczenie. Oczywiście,że tak nie jest.....Wartośc utworu ocenia się na podstawie słów i przesłania jakie zawiera

no niewydaje mi sie to bo ludzie ogladajacy eurowizje decyduja a nie jakies jury... i niewydaje mi sie ze wszyscy umia perfekcyjnie mowic po angielsku ze by zrozumiec tekst piosenki.. nie mowie juz o innych jezykach... wydaje mi sie ze na eurowizji liczy sie piosenka ktora szybko wpada w ucho i odrazu sie spodoba wida... wtedy oni na nia glosuja...
Awatar użytkownika
Dave

Postautor: Dave » 13 paź 2003, 23:07

Tylko że ja nie pisałem "o przesłaniu piosenki i wpadaniu w ucho" w kontekście Eurowizji, ale tak jak to moim zdaniem powinnio być z każdym utworem tzn. tak się powinno oceniać jego wartość....
Awatar użytkownika
Dave

Postautor: Dave » 13 paź 2003, 23:56

Widzę że moderacja na Forum po wakacjach stała się dość intensywna dlatego pisze to tu, choć nie jestem przekonany co do jej słuszności w tym przypadku tematu, którym był ten post wcześniej był....
Na razie polemizowaliśmy na temat występu Łez na Eurowizji ale proponuję zmianę: chodzi o jednoznaczne określenie - czy jesteś za czy przeciw temu występowi ??? Możemy potraktować to jako plebiscyt-zabawę. Proponuję aby każdemu uzytkownikowi Forum przysługiwał jeden głos, a głosowanie trwało tydzień, powiedzmy do poniedziałku do 22:00 ze względu na osoby które z racji obowiązków dość rzadko pojawiają się na Forum, a wcale nie są mniejszymi fanami niż my (parę takich osób znam). W poniedziałek policzę głosy i przedstawię wyniki. Jezeli chcecie (ale niekoniecznie) możecie krótko uzasadnić dlaczego, ale proszę żeby to było w miarę krótkie uzasadnienie.

Pierwszy głos ode mnie: PRZECIW.
Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Adas » 14 paź 2003, 0:18

U mnie to zależy z jaką piosenką miałyby Łzy wystartować.

Melodia wokalu powinna być niezbyt łatwa ale szybko wpadająca w ucho - minimum tak jak w "Ance", ale raczej lepiej ;)

Długie solówki takie jak w "Oczach" wpadają w ucho dopiero za którymś kolenym usłyszeniem....bez promocji przepadną, w jednokrotnym słuchaniu mogą się okazać nudne.

Aranżacja gitarowo-popowa - minimum na poziomie 'Cukierka"....albo lepiej wiecej akustycznych gitar, delikatniejsze brzmienie, bardziej jak w "Aniele mój", może jeszcze rozjasnione zmyczkami jak w "Tak niewiele"?

Nastrój musiałby od razu powodować ciarki na plecach, tak jak zaraz po pozytywce w "Anastazji" - czuje się klimat jeszcze zanim słychać wokal, nawet jak jeszcze nie wiadomo o czym bedzie piosenka....

Tekst musi być na tyle wyrazisty, żeby w byle jakim tłumaczeniu było widać jakieś ciekawe przesłanie, ale nie może robić tak prostego wrażenia jak w Ance. Myslę, że coś pomiędzy "historyjką" z "Anastazji" a "przenysleniami z Aniele mój" - to minimum, tylko nie taki smutny oczywiscie;)
No i w "Anastazji" jest dwa razy po rząd "na pewno" - robi to bardzo pozytywny efekt w refrenie Anastazji, ale w tłumaczeniu tego nie widać, a dla nie znającego języka polskiego nic to nie znaczy.

Tekst powinien być po polsku, ale napisany w miarę możliwości takimi słowami, żeby ich brzmienie jak najmniej raziło obcokrajowców. Niemożliwe, żeby wszystkie polskie słowa brzmiały "szeleszcząco"...może jakieś konsultacje, albo z obcokrajowcami, albo ktos musi się chyba znać na brzmieniu języków....
Chyba mozliwie mało głosek typu sz, cz, ś, ć.
"aniele mój" chyba brzmiało by nieżle dla obcokrajowców, ale już "zwykłeś" to pewnie śmieszne?

No i jak taka piosenka powstanie, to ja byłbym zdecyodwanie ZA :)

-------------------------------------------------------

Pewnie głos zaliczysz jako przeciw he he...

ale ja nie dam tej satysfakcji, i jestem ZA :)

....żebyś nie mógł zaliczyć mojego głosu przeciw ;)
Awatar użytkownika
dokturek

Postautor: dokturek » 15 paź 2003, 0:26

Ja już się wypowiedziałem - jestem ZA.
Awatar użytkownika
mloda.jg
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: mloda.jg » 15 paź 2003, 18:44

ja też jestem za, byle piosenka była ładna - chodzi mi o tekst...[/list]
"... Kochaj całym sercem wszystkich ludzi,
bo lepiej mieć w sercu ranę,
niż kamień zamiast serca..."
Awatar użytkownika
Ghrave

Postautor: Ghrave » 15 paź 2003, 19:35

Ja jestem przeciw a nawet za... :P a tak powaznie, to decyzja jzu pewnie i tak zapadłą, wiec czekam na piosenke... mam nadzieje, ze sie nie zawiode, a wrecze przeciwnie...
Awatar użytkownika
jesoos
Kontaktowanie:

Postautor: jesoos » 15 paź 2003, 20:11

przeciw -to nie Łzy nie psauja na Eurowizję ale Eurowizja do Łez" ;) tak powaznie to ten festiwal ma więcej wspólnego ostatnio z polityką niż z muzyką, takie odniosłem wrażenie...
You know you got it when you're having fun,
And the rock n rolls shaking you under the sun,
You scream and you shout this is what it's all about,
It's the only way.
Awatar użytkownika
Syriel

Postautor: Syriel » 16 paź 2003, 11:14

Ghrave pisze:Ja jestem przeciw a nawet za... :P a tak powaznie, to decyzja jzu pewnie i tak zapadłą, wiec czekam na piosenke... mam nadzieje, ze sie nie zawiode, a wrecze przeciwnie...

Adam zarzekał się ostatnio, że piosenka ma być lepsza od "oczu..."... poczekamy zobaczymy... A i tak nie zmienia to mojego poglądu, że Eurowizja nie jest miejscem dla ambitnej muzyki... jestem PRZECIW...
Awatar użytkownika
Słoneczko!
Kontaktowanie:

Postautor: Słoneczko! » 16 paź 2003, 22:43

a ja mam to gdzies czy lzy zagraja na Eurowizji, zaluje tylko, ze LP nie jest z pOlski...
Why is everything so fucking hard for me???

I'm tired of being what you want me to be....

What's your plans for Valentine's Day?
- Masturbation - Chester Bennington:D
Awatar użytkownika
Cień Anioła
Członek FFC

Postautor: Cień Anioła » 16 paź 2003, 23:11

Słoneczko! pisze:a ja mam to gdzies czy lzy zagraja na Eurowizji, zaluje tylko, ze LP nie jest z pOlski...

Chyba Ci się fora pomyliły...to ,że Twoja kolezanka się zapisała na forum LP nie znaczy ,że Ty masz tutaj pisać ,że masz Łzy gdzieś :?

Wróć do „Łzy”