Łzy na Eurowizję!!!!!!!

Dyskusje związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Adas » 04 paź 2003, 0:27

Renoma? Że tam grają łatwe kawałki?
A skąd wiadomo jaki kawałek zagrają Łzy?

Bardzo bym się cieszył, gdyby Łzy zagrały taką "łatwą popową piosenkę" jakie tworzyła kiedyś Abba i wygrały z tą piosenką Eurowizję.

Zrobienie piosenki takiej, żeby zaistnieć na Eurowizji, to jest sztuka.
Kwestia tylko w tym, żeby być w ścisłej czołówce, a najlepiej wygrać.
Czy ktoś w Polsce coś takiego potrafi?
Awatar użytkownika
mar-r

Postautor: mar-r » 04 paź 2003, 16:39

I powstaje pytanie - zagrać pop i wygrać ( patrz E. Górniak), czy zagrać coś ambitnego i przegrać z kretesem, ale wyjść z twarzą??
Podobno są granice głupoty - to nieprawda
Awatar użytkownika
Cień Anioła
Członek FFC

Postautor: Cień Anioła » 04 paź 2003, 19:10

Tu chyba każdy będzie patrzył na wygraną,a nie to żeby sie dobrze zaprezentować i nic z tego nie mieć.
Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Adas » 04 paź 2003, 22:34

mar-r problem w tym, że nie ma definicji odróżniającej coś "poularnego" od "czegoś ambitnego".
Jedno drugiego nie wyklucza.
Dobry kawałek na eurowizję powinien być wg mnie jednocześnie ambitny, łatwo wpadający w ucho, i popowy.

Akurat największy polski sukces na eurowizji - Edyta Górniak - zaśpiewała wtedy dość ambitną piosenkę, która miała troche za mało chwytliwą melodię jak na mój gust ;)
Awatar użytkownika
dokturek

Postautor: dokturek » 05 paź 2003, 13:40

Ktoś wyżej wspomniał, że kwestia jest w tym żeby zdobyć wysokie miejsce. Hmm... Wszystko jest możliwe. Według mnie Łezki powinny wierzyć w sukces chociaż gusta europejskiej publiki są nieprzewidywalne. Ciekawe w jakim języku będzie tekst stworzonego na okazję tego koncertu utworu, który wykonają Łzy? A może to nie ma znaczenia?
Awatar użytkownika
Dave

Postautor: Dave » 05 paź 2003, 23:16

Ambitny i popowy ?? Czy to nie stoi w sprzeczności ?? Ale abstrahując od tego: Czy droga do sławy wiedzie przez tworzenie dobrej muzyki wymagającej wobec słuchacza, czy przez nagrywanie czegoś łatwego i lekkeigo dla ogólnego poklasku. Wybaczcie ale dla mnie odpowiedź na tezę z tematu jest oczywista: Eurowizja to miejsce dla kiczu i jeżeli Łzy zdecydują się tam wystartować nie będzie można ich nazwać zespołem rockowym.......Przynajmniej dla mnie już nie będą taką grupą, a zawsze tym się chlubiłem - że słucham ambitnego zespołu rockowego......
...jak świat pęka przede mną, jak ginę...
Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Adas » 05 paź 2003, 23:55

Dave pisze:Eurowizja to miejsce dla kiczu

Jesteś pewien, że ABBA to jest KICZ?
Awatar użytkownika
Ghrave

Postautor: Ghrave » 06 paź 2003, 7:42

Ale kiedy grała ABBA... z rokyu na rok ten festwial tracił prestiz i stawał sie coraz bardziej kiczowatym festwialem... wiekszosc osob, które znam mysla podobnie jak ja... eurowizja w obecnej formie nie ma nic ciekawego do zaoferowania...
Awatar użytkownika
Slaweeek

Postautor: Slaweeek » 06 paź 2003, 10:42

Ja też sie z tym zgadzam, Eurowizja nic już teraz ze sobą nie reprezentuje, a ŁZY chyba nie potrzebnie się tam cisną, w końcu nie wiele im to da, a przeciwnie, ludzie mogą znowu zacząć myśleć o Eurowizji, jako festiwalu piosenki biesiadnej a nie muszę mówić do czego to doprowadzi...
Awatar użytkownika
morelka
Członek FFC

Postautor: morelka » 06 paź 2003, 15:32

A mi sie osobiście bardzo pdoba Eurowizja:) zawsze ja chetnie ogladam:) i nie uważam tego za kicz...to jest dobra okazja zeby sie pokazac Europie:) Bardzo bym sie cieszyla gdyby tym razem na Eurowizji pojawily sie Łzy:)
A to czy kicz czy nie, to nie zalezy od samego konkursu...tylko od wykonawcy i jego piosenki:)
Więc żeby uczucie trwało, trzeba zgodzić się na niepewność, wypłynąć na niebezpieczne wody, tam gdzie posuwa się do przodu tylko ten, kto ufa...
Awatar użytkownika
Ignis

Postautor: Ignis » 06 paź 2003, 23:02

ja tam nie przepadam za eurowizją i mam wrażenie że zawsze wysyłamy tam takiech wykonawców zeby broń boże nie wygrali bo nie było gdzie urzadzić takiej imprezy w Polsce
i jakość nie potrafie sobie wyorazic łezek w takim czymś
Awatar użytkownika
mloda.jg
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: mloda.jg » 07 paź 2003, 9:34

ignis pisze:ja tam nie przepadam za eurowizją i mam wrażenie że zawsze wysyłamy tam takiech wykonawców zeby broń boże nie wygrali bo nie było gdzie urzadzić takiej imprezy w Polsce

dobre :D mnie ta impreza nudzi i występy prawie przesypiam, ale najbardziej lubię głosowanie :D
"... Kochaj całym sercem wszystkich ludzi,
bo lepiej mieć w sercu ranę,
niż kamień zamiast serca..."
Awatar użytkownika
Cień Anioła
Członek FFC

Postautor: Cień Anioła » 07 paź 2003, 13:28

Jedynym zespołem ,który wybił się z Eurowizji i go słuchałam to Brainstorm-mają bardzo pozytywną muzykę.Mi ona poprawia nastrój :D
Awatar użytkownika
Ignis

Postautor: Ignis » 07 paź 2003, 14:51

Cień Anioła pisze:Jedynym zespołem ,który wybił się z Eurowizji i go słuchałam to Brainstorm-mają bardzo pozytywną muzykę.Mi ona poprawia nastrój :D

no i nie zapominajmy, ze nasza Edyta Górniak zajeła 2 miejsce i zrobiła niezła karierę na świecie jako chyba nieliczna z polek :D
Awatar użytkownika
Cień Anioła
Członek FFC

Postautor: Cień Anioła » 07 paź 2003, 15:06

ignis pisze:
Cień Anioła pisze:Jedynym zespołem ,który wybił się z Eurowizji i go słuchałam to Brainstorm-mają bardzo pozytywną muzykę.Mi ona poprawia nastrój :D

no i nie zapominajmy, ze nasza Edyta Górniak zajeła 2 miejsce i zrobiła niezła karierę na świecie jako chyba nieliczna z polek :D

Nie wiem co moja wypowiedź ma do Twojej :roll: , ale nic :wink: Ja zbytnio za Edzią nie przepadam.

Wróć do „Łzy”