~ Kolorowe Magazyny ~

Dyskusje związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
EfektMotyla
Kontaktowanie:

Postautor: EfektMotyla » 28 sty 2009, 23:42

ciacho pisze:Ale gdyby nie było Łez w gronie wymienionych przez Hołdysa, to bys nawet słowem się na forum nie odezwał.

Na forum bym się napewno nie odezwał, bo zaraz by mnie ktoś opierniczył że śmiecę... albo nie! zaraz by ktoś usunął mojego posta, bo to ostatnio bardzo częste.
Obrazek
Awatar użytkownika
Michiru

Postautor: Michiru » 29 sty 2009, 15:26

Zbyszek miał świętą rację.. wcale nie przesadził ze słowami. Do ludzi żądających pieniędzy za występ na WOŚP delikatniejsze słowa by nie trafiły,, bo ich wcześniejsze działanie wskazuje na pewną niedyspozycję umysłową.
[b:2104711a63]w ciemności ostrząc paznokcie, rozszarpuję noc...
w lesie gdzie płaczą cykady, nie ma odwrotu...[/b:2104711a63]
Awatar użytkownika
Adrian-LZY
Zespół Łzy
Kontaktowanie:

Postautor: Adrian-LZY » 02 lut 2009, 15:01

Ale macie temat do rozważań. A czy nie zastanawialiście się kiedyś nad tym, dlaczego firmy nagłaśniające biorą kasę za WOŚP? Albo dlaczego w światełko do nieba inwestuje się nawet do 50000 zł? W sumie to nie powinienem się tutaj wypowiadać jako sam zainteresowany ale jeśli komuś się nie podoba, że kapela bierze 2000 żeby zapłacić technicznych którzy z tego żyją i transport, to warto coś wtrącić dla świadomości. Z drugiej strony nie martwcie się. Jeśli nawet kapela bierze kasę to i tak nie idzie to z funduszy WOŚP, tylko z urzędu miasta który organizuje koncert. :wink:
Awatar użytkownika
moniczka-s14
Członek FFC

Postautor: moniczka-s14 » 03 lut 2009, 20:38

ciacho pisze:Ale gdyby nie było Łez w gronie wymienionych przez Hołdysa, to bys nawet słowem się na forum nie odezwał.

Ostatecznie jest to forum Łez, czyż nie? ;)
Mnie osobiście też nie podoba się określenie użyte przez Hołdysa i to że mówi słusznie, to nie oznacza, że muszę tolerować przekleństwa, bo posługuje się nimi szanowany artysta i ma rację. Można inaczej wyrazić swoją opinię i wcale nie musi ona stracić na sile przekazu. Dlatego tym bardziej rażą mnie przekleństwa, gdy używa ich właśnie ktoś taki, bo prawdziwy i szanowany artysta nigdy nie będzie potrzebował przekleństw do podkreślenia własnego zdania czy krytyki, ponieważ od takiej osoby bije pewna kultura, autorytet, coś co już sprawia, że zdanie takiej osoby jest czymś więcej niż zwykłą opinią ;)
Tennessee Williams napisał:
’’Kiedy tak wielu ludzi jest samotnych,
byłoby niewybaczalnym egoizmem,
być samotnym samotnie”
Awatar użytkownika
EfektMotyla
Kontaktowanie:

Postautor: EfektMotyla » 04 lut 2009, 14:05

Jakby to powiedziała np. Doda to zaraz by się zaczęło "JAK ONA MOGŁA", ale że to "Zbigniew Hołdys" to oczywiście trzeba mu przyznać rację...
Obrazek
Awatar użytkownika
Michiru

Postautor: Michiru » 04 lut 2009, 15:44

Adrian-LZY pisze:Ale macie temat do rozważań. A czy nie zastanawialiście się kiedyś nad tym, dlaczego firmy nagłaśniające biorą kasę za WOŚP? Albo dlaczego w światełko do nieba inwestuje się nawet do 50000 zł? W sumie to nie powinienem się tutaj wypowiadać jako sam zainteresowany ale jeśli komuś się nie podoba, że kapela bierze 2000 żeby zapłacić technicznych którzy z tego żyją i transport, to warto coś wtrącić dla świadomości. Z drugiej strony nie martwcie się. Jeśli nawet kapela bierze kasę to i tak nie idzie to z funduszy WOŚP, tylko z urzędu miasta który organizuje koncert. :wink:

Gdyby to była dyskusja o nowym kolorze włosów dody to faktycznie byłby to "news z dupy" i wstyd o tym rozmawiać dla ludzi na poziomie. Ale dyskusja na temat poglądu każdego z nas gdzie kończy się pewna "granica" jest, uważam, jak najbardziej w porządku bo mówi o naszych przekonaniach i wizji pewnych rzeczy (przypominam, że rozmawiamy tu nie o konkretnym zespole ale o całej sytuacji związanej z WOŚP).
Czy uważam, że branie 2000 tys. żeby zapłacić technicznym jest w kwestii występu na WOŚP trochę ...hmm jak to nazwać ... może powiem tak: jestem w tej kwestii na "nie". Po pierwsze nie wierzę, ze to pokryło wszystkie ich wypłaty za występ plus dojazd, a jeśli tak to współczuję zarobków, ale to nie moja kwestia. Może mam zbyt wyidealizowany sposób myślenia o ludziach i świecie ale mi jakoś z tym dobrze. I cokolwiek nie mówiliby inni ja myślę, że to ze mną jest wszystko ok a inni są wypaczeni... Mam wrażenie, że raz w roku przy takiej akcji powinno liczyć się wszystko co ma związek z uczuciami a nic z pieniędzmi. Tak jak pisałam wcześniej, na biednych nie trafiło.. a jak trafiło (np u mnie na lokalne zespoły) to słowem nie pisnęli o zwrocie kosztów i jakoś żyją, z większym szacunkiem od innych ludzi.
Awatar użytkownika
po prostu ja

Postautor: po prostu ja » 04 lut 2009, 20:28

jak dla mnie poświecenie własnego czasu (którego muzycy czasem nie mają jednak za dużo dla rodzin) i energii to wystarczajaco dużo. trudno, by muzycy dodatkowo dopłacali do interesu, niby z jakiej racji? nie pochwalam tego, ze muzycy biorą za występ kasę, ale nie uwazam, by musieli zaraz zwijać tylki w troki, wykładać kasiorkę i z uśmiechem na ustach lecieć na każdą Orkiestrę, bo tak wypada i bo to szczytny cel. czy kogoś innego ktokolwiek rozlicza a. z pieniędzy, które zarabia na akcjach charytatywnych b. z tego, co robia dobroczynnie? nie. tylko muzyków. i zaraz wielkie oburzenie, bo ktośtam nie chcial do biznesu dopłacać...

czy mnie pamieć nie myli, czy Łzy kiedys (chyba jeszcze na starej stronie) mieli jakiś tekst dotyczący tego, dlaczego nie grają (nie grali) na Orkiestrze? pamięta ktoś coś? a moze pomyliłam kapele?
Obrazek
Awatar użytkownika
Michiru

Postautor: Michiru » 04 lut 2009, 21:01

po prostu ja pisze:z pieniędzy, które zarabia na akcjach charytatywnych

a to chyba wybitny oksymoron jest....... i dokładnie obrazuje to jak różne mamy sposoby myślenia na temat "dobroczynności".
Awatar użytkownika
po prostu ja

Postautor: po prostu ja » 04 lut 2009, 21:11

Michiru pisze:
po prostu ja pisze:z pieniędzy, które zarabia na akcjach charytatywnych

a to chyba wybitny oksymoron jest....... i dokładnie obrazuje to jak różne mamy sposoby myślenia na temat "dobroczynności".

po pierwsze, jak dla mnie granie za zwrot kosztów nie jest zarabianiem, a po drugie to w takim razie zazadajmy za rok, że bezpłatnie pracowali wszyscy w dniu orkiestry - poczynając na panach, którzy projektują scenę, panach, którzy ją stawiają, osobach, które dbają o sprawne przeprowadzenie imprezy, zażądajmy, by wszelkie osoby pracujące przy transmisjach telewizyjnych zrobiły to społecznie, zażądajmy również części udziałów od właścicieli wszelkich kebab - bud, pubów i kawiarni w okolicy finału orkiestry etc, etc... w końcu JAKIM PRAWEM te osoby zarabiają na orkiestrze?
Obrazek
Awatar użytkownika
Michiru

Postautor: Michiru » 04 lut 2009, 21:18

Popieram. Poza tymi kawiarniami, nie ich wina że akurat tam stoją.
Awatar użytkownika
po prostu ja

Postautor: po prostu ja » 04 lut 2009, 21:25

no, ale ciagna wieksze zyski w zwaizku z orkiestra, nie? niech sie dziela na szczytny cel.
Obrazek
Awatar użytkownika
Michiru

Postautor: Michiru » 04 lut 2009, 21:34

Nie, bo oni nie biorą jakiegoś oficjalnego udziału w Orkiestrze (chyba ze na plakatach zaznaczono inaczej) Po prostu mają tak jak w inne niedziele czynne swoje zakłady pracy.
Awatar użytkownika
po prostu ja

Postautor: po prostu ja » 04 lut 2009, 21:40

ale ZARABIAJA NA ORKIESTRZE!! jakim prawem??!!??!!?? wiadomo,z e wiecej ludzi=wiecej pieniedzy, a to nie przystoi, jak cel taki szczytny...
Obrazek
Awatar użytkownika
Michiru

Postautor: Michiru » 04 lut 2009, 21:47

Jak zarabiają to zarabiają ale w akcje się nie włączają i nie ma ich nazwy na plakatach "dobroczyńców"..
Awatar użytkownika
Dagmara

Postautor: Dagmara » 04 lut 2009, 21:57

po prostu ja pisze:czy mnie pamieć nie myli, czy Łzy kiedys (chyba jeszcze na starej stronie) mieli jakiś tekst dotyczący tego, dlaczego nie grają (nie grali) na Orkiestrze? pamięta ktoś coś? a moze pomyliłam kapele?

Tak, była jakaś afera, nie pamiętam tylko szczegółów.

Wróć do „Łzy”