~ Kolorowe Magazyny ~

Dyskusje związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
Kalakirya

Postautor: Kalakirya » 11 gru 2003, 15:49

Dziś w naszym cudownym mieście wyszedł nowy numer tygodnika "Tydzień w Jaworznie", gdzie jest artykuł na temat koncertu Łez.... Zbytnio nie chce mi się go przepisywać :? No, ale dla Was to zrobię...

"Anka ot tak"

W mroźny, niedzielny wieczór, jaworznicką publiczność rozgrzewał jeden z najpopularniejszych, zwłaszcza wśród nastolatków, śląskich zespołów.

Łzy powstały w 1992 r. pochodzą z Pszowa. Na początku działalności były duże zmiany personalne wśród członków zespołu, jak i wokalistek. Oficjalnie działalność w dotychczasowym składzie rozpoczęli w 1996 r.
Mają na swoim koncie już cztery albumy. Każdy z nich sprzedał się w kilkudziesięciu tysiącach egzemplarzy.
W Jaworznie gościliśmy ich już po raz drugi.
[/i]Wiele się zmieniło od naszego ostatniego występu tutaj. Zagraliśmy mnóstwo koncertów, nagraliśmy płytę, pojawialiśmy się częściej w mediach. Jesteśmy bardziej znani, rozpoznawani. Poprzedni koncert w waszym mieście wspominam bardzo miło. Jest to jeden z koncertów który utkwił mi w pamięci. Dzisiejszy też z pewnością zapamiętam. Była pełna sala ludzi, którzy znali i śpiewali nasze piosenki. Było cudownie - mówi Anna Wyszkoni.

W styczniu odbedą się eliminacje do konkursu Eurowizji, gdzie jednym z landydatów będą właśnie Łzy. Ich piosenka znacznie różni się od stylu Ich3.
- My się nie nastawiamy na wygranie tych eliminacji. Dla nas ważne jest to, żeby ten utwór spodobał się naszym fanom, a to jakby się wiążę z tym, że jest szansa, że wygramy. Mimo tego, jest ona zupełnie inna, bardziej rockowa, myślę, że się spodoba ludziom i że zagłosują na nas [i] - mówi wokalistka.
Zespół mimo tak wielkiej rzeszy fanów, nie wszystkim trafia do gustu. Ciągle walczą z dwiema rozgłośniami radiowymi, które nie potrafią się do nich przekonać i nie chcą ich puszczać. Możliwe, że jest to związane z ich stylistyką. Z jednej strony wyglądają na "rasowych rockmanów", z drugiej jednak teksty większości ich piosenek są tak banalne, że można je porównywać z repertuałem czerwonowłosego wokalisty. Są niewątpliwie zespołem komercyjnym. Na scenie starają się zrobić prawdziwy show, pojawiły się sztuczne ognie, a nawet ostentacyjne rozbicie gitary. Jednak czy to na pewno do nich pasuje? Niech każdy oceni sam.

Sorki za błędy......... Uffffff. Ciężko było :wink:
Awatar użytkownika
Marcin-Moon
Członek FFC

Postautor: Marcin-Moon » 11 gru 2003, 16:09

Dziwny ten artykół... Moim zdaniem trochę obraża Łzy :/ Przynajmniej mi nie podoba się zdanie o banalnych tekstach niczym Wiśniewski :/ Widocznie nie mogę się z tym pogodzić...
...
Awatar użytkownika
Anioł_ciemności

Postautor: Anioł_ciemności » 11 gru 2003, 16:22

Dziwny ten artykół... Moim zdaniem trochę obraża Łzy :/ Przynajmniej mi nie podoba się zdanie o banalnych tekstach niczym Wiśniewski :/ Widocznie nie mogę się z tym pogodzić...

Mi tesh się tak wydaje.Ten artykuł tak trochę...negatywnie mówi o Łzach...chociaż...

Takie rzeczy to tylko w...FFC!

Szatan,mrok cały rok!
Awatar użytkownika
Gusia

Postautor: Gusia » 11 gru 2003, 16:37

wszytsko ok, gdyby nie zakończenie ;\
Awatar użytkownika
iwonkax
Kontaktowanie:

Postautor: iwonkax » 11 gru 2003, 16:45

za pierwszym razem gdy to czytałam mialam wrażenie, że to o komercji mówi ktoś z zespolu, bo nie zauwazylam kiedy dialog sie konczy :twisted:
Również końcówka mi się nie podoba...bo nie uwazam aby wiekszosc tekstów byla banalna...raczej zaliczylabym te banalne do mniejszej częsci....Mogli jakoś ładniej to napisac :P
Tutaj miejsce gdzie jest dobrze
Tutaj aksamitny spokój...
Awatar użytkownika
Margot
Kontaktowanie:

Postautor: Margot » 11 gru 2003, 16:56

Tak to jest jak artykul pisze ktos, kto nie zna zespolu. Jestem pewna, ze nie przesluchal on ani jednej plyty Łez. A co do komercji... mysle, ze Łzy sa bardziej popularne niz komercyjne....
"Spoglądam czasem w lustro
Czy jestem jeszcze tam?
Dlaczego komplikuję sobie całe życie
Przecież im mniej posiadam, tym więcej mam..."

http://gosiaxxx.blog.pl
Awatar użytkownika
Kalakirya

Postautor: Kalakirya » 11 gru 2003, 17:50

No, aj też się nie zgadzam z tą końcówką, ale ja go tylko przepisywałam... :?
Awatar użytkownika
anka, ot tak

Postautor: anka, ot tak » 11 gru 2003, 18:01

jeszcze zależy co oni myśla mowiac banalne
ale moim zdaniem jest w miare obiektywne, w miare-ale nei do końca. przeciez noe wszysycvy musza kochać łzy:P
...Dzieci są jak zwierciadła. Odbijają miłość. Jesli daje im się miłość, oddają ją. jeżeli niczego im się nie daje, nie mają czego oddać...
Awatar użytkownika
mila

Postautor: mila » 11 gru 2003, 18:24

Mi też się nie podoba ten artykuł. Obraża Łezki...Co za człowiek go pisał - z pewnością nie była to osoba ZNAJĄCA i LUBIĄCA Łzy - tak mi się przynajmniej wydaje :evil: :evil:
Awatar użytkownika
Martynka_Pajonczek

Postautor: Martynka_Pajonczek » 11 gru 2003, 18:50

Kalakirya pisze: teksty większości ich piosenek są tak banalne, że można je porównywać z repertuałem czerwonowłosego wokalisty.Na scenie starają się zrobić prawdziwy show, pojawiły się sztuczne ognie, a nawet ostentacyjne rozbicie gitary. [/b]

Ehm...przesada..skoro tak sądzą to po co zapraszali ich do swojego miasta..
Może coś w tym jest zwróćmy uwagę na tytuł artykułu..."Anka,ot tak" może po usłyszeniu tej piosenki porównali to do "Czerwonowłosego
"ale mimo wsyzstko przesadzili tym bardziej nie zgodzę się z tym ,że robią show na scenie;/ powinni jeszcze dodać ,że czekają na to ,aż Adam będzie skakał po rusztowaniech sceny;/ja wywnioskowałam z tego tyle ,że zapraszają jakiś zespół po to by później zgnoić ich w prasie...
Awatar użytkownika
magda89
Kontaktowanie:

Postautor: magda89 » 11 gru 2003, 18:55

mila pisze:Mi też się nie podoba ten artykuł. Obraża Łezki...Co za człowiek go pisał - z pewnością nie była to osoba ZNAJĄCA i LUBIĄCA Łzy - tak mi się przynajmniej wydaje :evil: :evil:

Tez mi sie tak wydaje :?
..::Miłość nie polega na wzajemnym wpatrywaniu się w siebie,::..
..::Ale wspólnym patrzeniu w tym samym kierunku::..

www.cien-zablakanej-duszy.pl
Awatar użytkownika
mloda.jg
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: mloda.jg » 11 gru 2003, 18:59

o nie, napewno nie są w stylu "czerwonowłosego" jego piosenki wydają mi się słodkie... a jakie Łzy są każdy wie... ktoś poprostu pisał to nie będąc na koncercie a jedynie słuchająć relacji, bo na koncercie jest mało banalnych piosenek, a więcej takich do których można poskakać i sie wyszaleć... jak "Westchnienia i Szepty", czy wyobrażacie sobie I3 w tej piosence?
"... Kochaj całym sercem wszystkich ludzi,
bo lepiej mieć w sercu ranę,
niż kamień zamiast serca..."
Awatar użytkownika
Syriel

Postautor: Syriel » 11 gru 2003, 19:14

Dzięki Kala za atykuł, tez miałam przepisać, ale jakoś mi sie nie chiało... :twisted: :wink: Co to treści, to są zdania z którymi się nie do końca zgadzam min. to o Wiśniewskim.... Aha i dla mnie to, że gitarzysta rozwala gitarę jest na wskroś rockowe posunięce :wink: ... Nie rozmumiem czemu się tak bardzo burzycie na nazwanie łez zespołem komercyjnym... przytoczę stwierdzenie nie raz padajace na tym forum.... "Niekomercyjny jest tylko człowiek brzdekający na gitarze na rynku, żeby nazbierać na kufelek piwa"...
Awatar użytkownika
mloda.jg
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: mloda.jg » 11 gru 2003, 19:17

no ja raczej ise nie oburzyłam na słowo "komercja" (przyzwyczajenie? ;) ) bardzie to ciągłe porównywanie do I3, no i to o gitarze
"... Kochaj całym sercem wszystkich ludzi,
bo lepiej mieć w sercu ranę,
niż kamień zamiast serca..."
Awatar użytkownika
Syriel

Postautor: Syriel » 11 gru 2003, 19:27

mloda.jg pisze:no ja raczej ise nie oburzyłam na słowo "komercja" (przyzwyczajenie? ;) ) bardzie to ciągłe porównywanie do I3, no i to o gitarze

To z gitarą to sie zgodzę, że nie mieli sie do czego przyczepić... a do porównywania z ICH3 też powinnaś sie już przyzwyczaić...

Wróć do „Łzy”