Złota płyta "NCNJ"

Dyskusje związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Adas » 01 gru 2003, 0:00

Cień Anioła pisze:Powinni zrobic tak jak Closterkeller. Jesli ktos skopiuje to naprawde musi byc doswiadczony w "tym fachu". Ghrave mi przyegrywał Nero no i niestety nie gra...z kompa tez nie mozna skopiowac :roll:

Można, można... bez problemów.
Grave musiał coś poknocić ;)
Awatar użytkownika
jesoos
Kontaktowanie:

Postautor: jesoos » 01 gru 2003, 11:36

Adas pisze:Naprawdę smutne to, że "Narcyz", "Agnieszka", "Nie wiem" czy "Zabij się" niektórym nie przeszkadzały w polubieniu Łez (może nawet aż do przesady), a w tej chwili wystarcza "Anka", "Julia" czy "Jak cukierek", żeby Łzom zarzucać wielkie i niedopuszczalne pogorszenie repertuaru...

Adaś IMO równie dobrze mógłbym Ci zarzucać bezkrytyczne uwielbienie i brak subiektywności... a oboje wiemy że tak nie jest...sam przyznałes że w przypadku Julii nie jest to nic nowego a wręcz krok wstecz...
Podobnnie pretekstem w moich oczach są zarzuty, że Łzy są często w róznych mediach.

Być może Tobie zależy aby Zespół mozna było zobaczyć i usłyszeć WSZĘDZIE (ale zespół...nie muzykę :P) być moze Tobie sie to podoba -mnie nie koniecznie...nie zależy mi aby o Łzach wiedzieli moi sąsiedzi i ich dzieci, by kupowały płyty..zależy mi aby zespół grał muzyke która mi się bedzie podobać, która będzie wymagała od słuchacza pewnego zaangażowania...(co wbrew pozorom JEST mozliwe :P) zalezy mi aby zespół wykonywał DOBRĄ muzykę (co jest napewno trochę trudne zwarzywszy że główny kompozytor "nie kocha" swojego instrumentu... ) wybieram jakość...nie ilość.
You know you got it when you're having fun,
And the rock n rolls shaking you under the sun,
You scream and you shout this is what it's all about,
It's the only way.
Awatar użytkownika
Dave

Postautor: Dave » 01 gru 2003, 14:19

Adas pisze:Podobnnie pretekstem w moich oczach są zarzuty, że Łzy są często w róznych mediach.
A przecież wystarczy przyznac, że znudziło się, minęło, i nie trzeba wyjaśniać dlaczego.

Tutaj nie chodzi o to że sie nam znudziło, ale o to gdzie się pokazują...I nie chodzi tylko wyłącznie o TV....
...jak świat pęka przede mną, jak ginę...
Awatar użytkownika
mloda.jg
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: mloda.jg » 01 gru 2003, 14:21

Adas pisze:
Cień Anioła pisze:Powinni zrobic tak jak Closterkeller. Jesli ktos skopiuje to naprawde musi byc doswiadczony w "tym fachu". Ghrave mi przyegrywał Nero no i niestety nie gra...z kompa tez nie mozna skopiowac :roll:

Można, można... bez problemów.
Grave musiał coś poknocić ;)

dokładnie, bo mi już na przykład dobrze przegrał ;-) co do zabeczpieczeń... to NCNJ miała niby jakieś... na tyle dobre by uniemożliwić mi odtworzenie płyty na komputerze, tak wiec nie mam mp3 z NCNJ...
"... Kochaj całym sercem wszystkich ludzi,
bo lepiej mieć w sercu ranę,
niż kamień zamiast serca..."
Awatar użytkownika
Cień Anioła
Członek FFC

Postautor: Cień Anioła » 01 gru 2003, 14:27

Z NCNJ to wystarczyło żebym dała na kompa do programu Windows Media Player i można było bez problemu kopiować.
Awatar użytkownika
Marcin-Moon
Członek FFC

Postautor: Marcin-Moon » 12 gru 2003, 1:16

NIE CZEKAJ NA JUTRO - ALBUM TYGODNIA W RADIO PLUS

http://www.plus.gliwice.pl/index.php?ac ... tatygodnia
...
Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Adas » 12 gru 2003, 20:40

jesoos pisze:[...sam przyznałes że w przypadku Julii nie jest to nic nowego a wręcz krok wstecz...

Ja przyznałem że krok wstecz? hmmm....jakoś nie pamiętam....

jesoos pisze:Być może Tobie zależy aby Zespół mozna było zobaczyć i usłyszeć WSZĘDZIE
NIe zależy mi, ani też mi nie przeszkadza.

jesoos pisze:być moze Tobie sie to podoba -mnie nie koniecznie...

Nie podoba mi się, ale też nie jestem przeciwny. To wybór zespołu, a ja go szanuję, bo to jakby mnie nie dotyczy, czy i gdzie oni się pokazują, dopóki mają czas od czasu do czasu na koncert w mojej okolicy, i dopóki mówią "cześć" gdy się widzimy na odległość ludzkiego głosu ;)

jesoos pisze:nie zależy mi aby o Łzach wiedzieli moi sąsiedzi i ich dzieci

Mi też nie zależy, ale też mnie nie denerwuje, gdy wiedzą o Łzach. W paru przypadkach znajomi wiedzą o Łzach ode mnie. Nie pomyśłałbym, że mi zalezy na tym, by oni wiedzieli o Łzach, a jednak ich nieraz informuję. Czy to znaczy, że mi zależy? ;) Nie sądzę...

jesoos pisze:...zależy mi aby zespół grał muzyke która mi się bedzie podobać, która będzie wymagała od słuchacza pewnego zaangażowania...(co wbrew pozorom JEST mozliwe :P)

Jak dla mnie zespół gra muzykę, która mi się podoba, pomijając kilka piosenek. Ale zawsze tak było:) "Zabij się" istniał już, gdy poznałem Łzy, a jest to jedna z nielicznych piosenek Łez, które mi się prawie wcale nie podobają. Oprócz tego od kiedy poznałem Łzy powstało kilkadziesiąt piosenek, większosć dobrych, niektóre rewelacyjne, niektóre wątpliwe.
Przez ostatnie 5 lat powstało co najmniej 20 piosenek, które mi się bardzo podobają. Powstało też kilka, które mi się nie podobają.
I nadal tak jest, dla mnie nic sie nie zmieniło. Dzisiaj jest "Julia", nic specjalnego. Jutro może być kolejna "cienka Julia", i kolejna, ale wierzę, że powstanie także jeszcze niejedna "świetna Anastazja".

jesoos pisze:zalezy mi aby zespół wykonywał DOBRĄ muzykę (co jest napewno trochę trudne zwarzywszy że główny kompozytor "nie kocha" swojego instrumentu... )

Dla mnie Łzy wykonują DOBRĄ muzykę.

Ten "niekochający swojego instrumentu" kompozytor skomponował kilkadziesiąt piosenek, z tego orientacyjnie licząc 70% bardzo dobrych jak na mój gust. Niechby nawet zupełnie przestał grać na gitarze, a tylko komponował w głowie i mówił jak grać Rafałowi - i mi to już wystarczy, dopoki większość tej tworczosci będzie mi się podobać. Gitara to tylko narzędzie. Talent jest w głowie. Adam pewnie nie pomyślał, że nawet FFC nie zrozumie, dlaczego powiedział, że nie kocha gitary. A przecież wiadomo, że Adam kocha perkusję, ale ze względu na zdrowie nie może grać na tym co kocha.
Łzy mają 4 płyty, z tego na mój gust dwie rewelacyjne, jedna dobra, jedna taka sobie.
Żebym zaczął mieć poważne wątpliwości, to Łzy musiałyby teraz wydać kolejno ze 2-3 płyty takie sobie, i wypuscic co najmniej 10 singli równie niewyróżniających się na plus jak "Julia".
Awatar użytkownika
jesoos
Kontaktowanie:

Postautor: jesoos » 13 gru 2003, 20:49

Adas pisze:
jesoos pisze:[...sam przyznałes że w przypadku Julii nie jest to nic nowego a wręcz krok wstecz...

Ja przyznałem że krok wstecz? hmmm....jakoś nie pamiętam....

To ja przytocze może:
Ja też po dwóch słuchaniach nie jestem zachwycony (Buitre - żaden kij w mrowisko;) ). Chociaż "krok wstecz" - to jednak przesada. "Julia" nie odbiega poziomem od ostatniej płyty, mogłaby się śmiało na płycie znaleźć, jako poszerzenie rozrywkowej części obok "Cukierka" i "Anki".
Ja w przeciwieństwie do Buitre przyczepiłbym się głownie tekstu, a już szczególnie refrenu. Nawet na Eurowizję to jednak zbyt lekkie chyba...
Melodia jak dla mnie w porządku, nawet przebojowa, choc liczyłem na jeszcze lepiej Muzyka podobno w miarę słuchania bardziej się podoba, więc na razie tyle komentarza. Może i z tekstem się z czasem oswoję...chociaz mam już dość refrenów Łez w stylu: kocha/nie kocha.

Rzeczywiście: "krok wstecz" to nie Twoje słowa :wink: więc zwracam honor...ale rónież nie wypowiadałes się zbyt pochlebnie o tym kawałku...jak widać powyżej...no chyba że inaczej rozumiemy "zbyt pochlebnie" :wink:

Co do reszty: wyszło trochę na to że Adaś się tłumaczy :wink: choć nie wiem z czego bo to Twój post zarzucał -między innymi mi chyba- znudzenie zespołem etc... ja Tobie nie mam raczej nic do zarzucenia :wink: (wazelina?)
You know you got it when you're having fun,
And the rock n rolls shaking you under the sun,
You scream and you shout this is what it's all about,
It's the only way.
Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Adas » 13 gru 2003, 22:14

jesoos pisze:Rzeczywiście: "krok wstecz" to nie Twoje słowa więc zwracam honor...

Dziękuję :twisted: O to mi właśnie chodziło, że moim zdaniem "Julia" wcale nie jest krokiem wstecz.

jesoos pisze:ale rónież nie wypowiadałes się zbyt pochlebnie o tym kawałku...jak widać powyżej...

Bo też nie jestem "Julią" zachwycony, ale też nie uważam, żeby ten kawałek był aż tak zły jak niektórzy tutaj go przedstawiają.
Wg mnie "Julia" jest ogólnie niezła, choć niczego nowego do repertuaru Łez nie wnosi (ale tego nie wymagam od każdego jednego kawałka Łez), a ponieważ tekst Julii całkowicie rozmija się z moim gustem - stąd moja "niepochlebna" opinia. Tylko, że jest ona "niepochlebna" w cudzysłowiu, w porównaniu do lepszych piosenek Łez. W sensie obiektywnym, w porównaniu z całością polskiej muzyki rozrywkowej - moja opinia jest pochlebna, uważam "Julię" za wyrózniającą się piosenkę na tle przeciętnej polskiej piosenki z ostatnich miesięcy. Pewnie, że nowy Hey podoba mi się bardziej, nowa Flinta może i też, ale co jeszcze mamy do wyboru? W ostatnim miesiącu pojawiło się w radiach pewnie ze dwadziescia nowych polskich piosenek, ze tego może z 5 lepszych do "Julii" (a może nawet mniej niż 5....)
Jeżeli więc moja opinia o "Julii" jest niepochlebna, to mniej więcej 70% konkurencji Łez musiałbym zrównać z błotem, bo ja słyszę Reni Jusis, KAsię Klich albo inną Kaję Paschalską, to ciesze się, że mój gust woli Łzy :)
Ale nie. Jeżeli te polskie piosenki których większość puszczają w radiach tworzą jakąś "przeciętną", to "Julia" jest nieco powyżej tej przeciętnej, chociaż nawet "Ankę" cenię wyżej niz "Julię":) Ale o tym decyduje tekst, melodia i interpretacja wokalna "Anki", bo reszta w "Ance" mi się nie podoba ;)
Awatar użytkownika
Ignis

Postautor: Ignis » 21 gru 2003, 21:19

http://allegro.pl/show_item.php?item=19195639

ciekawe kto ją kupił i to za 1zł :D szkoda że niezauwazyłam tego wcześniej :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Vampirzyca

Postautor: Vampirzyca » 21 gru 2003, 22:05

o jaaa ;/

ale nikt Jej nie kupił.. bo jest napisane - "Cena minimalna nie została osiągnięta."
Awatar użytkownika
Ignis

Postautor: Ignis » 21 gru 2003, 22:10

Vampirzyca pisze:ale nikt Jej nie kupił.. bo jest napisane - "Cena minimalna nie została osiągnięta."

ktos kupił bo jest że została zakończona, a to z ceną to mi się wydaje ze chodzi o to ze nie sprzedano jej za 1zł tylko za większą kwotę
Awatar użytkownika
Vampirzyca

Postautor: Vampirzyca » 21 gru 2003, 22:23

nie..
jesli dodajesz nową akucję, to ustalasz minimalna cene za dana rzecz i ustalasz, ile dni ma trwac aukcja.
po uplynieciu tej ilosci dni, aukcja sie konczy, bez wzgledu czy ktos dana rzecz kupi, czy nie.
Awatar użytkownika
iwonkax
Kontaktowanie:

Postautor: iwonkax » 21 gru 2003, 22:37

Jak ktos mogł nie kupic tej plyty? za zlotowke? :?
Bezsensu..cos mi sie nei chce wierzyc z tą aukcją....:/
Tutaj miejsce gdzie jest dobrze
Tutaj aksamitny spokój...
Awatar użytkownika
Vampirzyca

Postautor: Vampirzyca » 21 gru 2003, 22:40

chyba nadal mnie nie rozumiecie;)

ta płyta nie była za złotowke.. tylko ktos tyle wylicytował.. minimalna cena była wyzzsza.. ale nikt tyle nie dał, wiec nikt nie kupił płyty, ale aukcja sie zakonczyla, bo minelo iles tam dni.

a poza tym, moj tata wyslal sms do tego goscia, czy sprzeda te płyte i za ile.. i napisal, ze za 10 000 :lol:

Wróć do „Łzy”