ANASTAZJA

Dyskusje związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Sylwia
Członek FFC

Postautor: Sylwia » 29 maja 2002, 17:44

To teraz może ja coś powiem na temat tych dwóch utworków.
Otóż co do tego, że tekst jest dość smutny ( mnie osobiście troszkę wprawia w jakiś taki nastrój nostalgii czy zadumy) i możliwe, że dzięki temu by miał mniejsze szanse na nagrodę to się z Adamem zgadzam....natomiast kwestia czy ANASTAZJA wpadła by w ucho potencjalnemu słuchaczowi gdy ją usłyszy kilka razy (przy dobrych wiatrach bo telewizja nas raczej nie rozpieszczała jeżeli chodzi o częstotliwość puszczania piosenek startujących w konkursie premier) to się z Adamem niezgadzam.
Jeśli chodzi o moją opinię na temat ANASTAZJI to jeszcze się niezdążyłam się nią z Wami podzielić bo płytkę mam od poniedziałku (razem z autografami-to też opiszę) ale mogę powiedzieć, że w/g mnie to jedna z lepszych piosenek nagranych przez Łzy aczkolwiek ja bym polemizowała z Tymi którzy mówią, że piosenka od razu może się spodobać i zapaść w ucho.:sarc :sarc Na dowód tego powiem że dałam ją do przesłuchania znajomym i niebyła to ich faworytka.

To teraz kilka słów o JJJ. I tu z kolei mogę powiedzieć, że w/g mnie to piosenka która się najzupełniej na festiwal opolski nadaje i to nie tylko tym, że przed nią jacyś ludzie "gibali" się do Stachurskiego ale choćby dlatego, że piosenka ma prosty tekst, prostą linię melodyczną i w przeciwieństwie np. do ANASTAZJI to ta piosenka wpada w ucho po pierwszym przesłuchaniu (wiem, że zaraz się może ktoś odedzwać, że u Niego bądź u Niej tak niebyło) chociażby dlatego, że można ją włożyć do kategorii LEKKA ŁATWA I PRZYJEMNA a to jednak czy nam się podoba to czy nie ludziom się podoba. Przykładów takich piosenek które wygrały jest mnóstwo czyli dowód na to, że publiczność chcąc się odsunąć od trosk, smutków ma ochotę na coś lekkiego.

No i jeszcze jedno do KK. Otóż ja uważam, że możliwe jest określenie piosenki tutułem FESTIWALOWA czy NIEFESTIWALOWA .......i JESTEM JAKA JESTEM zaliczyłabym do tej pierwszej kategorii.

Ufffff..............troszkę się rozpisałam ale teraz to już zaczynam trzymać łapki co i Wam radzę zrobić a po Premierach może spotakmy się i pogdamy o ..................zobaczymy czy będzie o czym dyskutować.
Sylwia
Awatar użytkownika
MALWINA:-)))

Postautor: MALWINA:-))) » 29 maja 2002, 19:09

dzeki wlasnie o to mi chodzilo nie ma nic do dodania:D
JESTEŚCIE WSPANIALI!!!!!!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
kathleen_kelly

Postautor: kathleen_kelly » 30 maja 2002, 9:39

No i jakoś się ludziom nie spodobała piosenka " LEKKA ŁATWA I PRZYJEMNA "... no a była taka " festiwalowa " ... coś chyba za mało " festiwalowa " :D ... No ale ... eh ... nieważne ... poza tym co do tego , że " Anastazja " nie nadaję się na festiwal , bo mówi o smierci , to sorry , ale " Jestem jaka jestem " chyba pod tym względem nie jest wcale lepsza - " Dziś wieczorem zasnę wyjątkowo bardzo , bardzo wcześnie , może umrę we śnie , może umrę we śnie ... umrę we śnie ! " ... czy mi się tylko wydaje , czy to naprawdę jest o śmierci ? :D
" (...) there was a light in her eyes ... I used to see ... and the song in the words ... I used to hear (...) "
Sylwia
Członek FFC

Postautor: Sylwia » 30 maja 2002, 10:24

Kathleen ale, piosenka JJJ niewygrała tylko dlatego, że ludzie ocenili twórczość BUdki Suflera jako całokształt pracy artystycznej a nie dlatego że JJJ nie jest piosenką ktora im się niespodobała tylko spodobała mniej niż pozostałe...:sarc :sarc
Hm.....a co do tekstu który cytujesz w JJJ to ja ten tekst troszkę chyba inaczej interpretuję i napewno niejest to w/g mnie interpretacja nostalgiczna czy smutna jak to jest w przypadku ANASTAZJI....
Ale masz prawo jak każdy mieć swoje zdanie oczywiście.i jeszcze jedno: CIESZĘ SIĘ ŻE SPOTKANIE Z ZESPOŁEM WYWARŁO NA TOBIE TAKIE NIESAMOWITE WRAŻENIE które pewnie na długo zagości w Twojej głowie......:hopsa :hopsa :hopsa i wiesz co? Ja nawet pomyślałam wczoraj chwilkę o Tobie......
Sylwia
Awatar użytkownika
kathleen_kelly

Postautor: kathleen_kelly » 30 maja 2002, 10:36

Ojej ... to bardzo miłe :) Cieszę się ... to wielki zaszczyt dla mnie Sylwuniu :D cieszę si :) Na długo ??? Na zawsze !!! :D
" (...) there was a light in her eyes ... I used to see ... and the song in the words ... I used to hear (...) "
Awatar użytkownika
Aniol_Smierci

Postautor: Aniol_Smierci » 08 cze 2002, 20:26

Moim zdaniem " Jestem jaka jestem " jest bardzo ładną piosenką , ale większe szanse mielibyśmy z moją ulubioną piosenką - " Anastazją " ... oczywiście to wszystko zależy też od publiczności i jury ... według mnie nawet z " Lukrecją " moglibyśmy wygrać ... ale tak moglibyśmy długo myśleć, jaka piosenka mogła wygrać ... jedyna prawda jest taka, że niestety w tym roku nie wygraliśmy i nie ma teraz sensu debatować nad tym, która piosenka by wygrała ... jak już mówiłam , to wszystko zależy od jury , a nasze jury nie patrzy na tekst piosenki , tylko na zespół, który ją śpiewa ... nie uważam, że Wilki śpiewały źle, ale Budka Suflera ... hmmm ... to była przesada ... ta nagroda należała się ŁZOM
" Nikt nie stoi wszyscy dobrze się bawią, a może właśnie teraz, na pewno ktoś, na pewno ktoś umiera ... i w czyichś ramionach wylewa ŁZY ... czy pomyslałeś, że ... to mógłbyś być Ty ... ? "
Awatar użytkownika
Aniol_Smierci

Postautor: Aniol_Smierci » 08 cze 2002, 20:28

Mam nadzieję, że sie nie gniewacie za to, co powiedziałam ... :)
" Nikt nie stoi wszyscy dobrze się bawią, a może właśnie teraz, na pewno ktoś, na pewno ktoś umiera ... i w czyichś ramionach wylewa ŁZY ... czy pomyslałeś, że ... to mógłbyś być Ty ... ? "
Dorota
Kontaktowanie:

Postautor: Dorota » 08 cze 2002, 21:32

Nie no, o co mielibyśmy się gniewać. W końcu każdy piszę, to co chcę i co myśli, trochę na ten temacik się już pisało...
Są łzy, które jak ogień palą...
Awatar użytkownika
pipen

Postautor: pipen » 09 cze 2002, 13:28

Żałuję że pierwszą piosenką promującą nową płytę nie jest Anastazja .. dla mnie kolejna super piosenka i ten klimat w niej zawarty ... Łzy w swoich tekstach mało umieszczają radości ... dużo tematów jest o śmierci i wogole .. ale nie każdego to musi dołować .. sa osoby takie jak ja np że jak słucham Anastazji to mi się lepiej robi troszkę bo myślę sobie że to kiedyś przeżyłem na swój sposob w przenośni ..
".......Nikt nie stoi, wszyscy dobrze się bawią, a może właśnie teraz, napewno ktoś, napewno ktoś umiera ....."
Awatar użytkownika
Paulina

Postautor: Paulina » 09 cze 2002, 17:11

Błagam, tylko nie tak sentymentalnie... Bo jak czytam takie rzeczy to mnie znów dołek łapie... A dopiero się go pozbyłam...
Buziaczki dla Kochanych Słoneczek z FFc
Sylwia
Członek FFC

Postautor: Sylwia » 09 cze 2002, 21:02

Ja pierwszę co zrobię na nowym Forum to zapytam samych członków kiedy ukaże się clip do ANASTAZJI i czy jak to było na początku powiedziane FFC będzie miało wpływ na to co będzie w nim zawarte:) :)
Sylwia
Awatar użytkownika
Aniol_Smierci

Postautor: Aniol_Smierci » 12 cze 2002, 13:04

Sylwio na nowej stronie Łez ostatnio pojawiło się pytanie zadane przez Adama ...... co ma się znaleźć w nowym teledysku
Awatar użytkownika
Aniol_Smierci

Postautor: Aniol_Smierci » 12 cze 2002, 13:05

:hop2 :hop2 :hop2 :hop2 :hop2 :hop2 :hop2 :hop2 :hop2 :hop2
Awatar użytkownika
kathleen_kelly

Postautor: kathleen_kelly » 12 cze 2002, 17:05

Nie chcę się czepiać, ale ja osobiście nie mam żadnej pewności, że to był Adam heh :D
Awatar użytkownika
Vampirzyca

Re: ANASTAZJA

Postautor: Vampirzyca » 22 cze 2002, 2:55

ally pisze:dzieki kochanej martynce, mojej mlodszej siostrzyczce, mam na dysku ANASTAZJE. dziekuje ci martynko!!! pol dnia slucham tej piosenki, bez przerwy. jest cudowna!!!! wy tez tak uwazacie???

Anastazja... To najlepsza wg mnie piosenka Łez... Jest tak cudownie cudowana... Ach , ja nawet słów nie mam ... Ta pozytywka na początku... To bicie serca w środku... Ten tekst... Ta muza... Ten głos ... PO prostu cudo - 8 cud świata - Łezki - Dzięx wam za tą piosenke :D

Tak na marginesie , Lukrecja też jest cudowna :D

Wróć do „Łzy”