Gdzie Ci co tworzyli FFC???

Dyskusje związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

marigell

Postautor: marigell » 25 lip 2003, 18:32

MARTYNKA pisze:My sie nie dzielimy... :roll: Tylko chcemy pokazać tym którzy tu świezo weszli, ze zbudowaliśmy (Ci co są bardzo dłuuuugo na tym forum) tu coś, co Oni teraz jakby burzą... :roll: Nie wiem czy mnie rozumiesz...

Ja Cię rozumie. I to bardzo dobrze. :D

Ciężko jest to wytłumaczyć, nie wszyscy rozumieją, ze to nie jest TYLKO forum ...
Obrazek
Awatar użytkownika
morelka
Członek FFC

Postautor: morelka » 25 lip 2003, 18:56

Uważam, że robienie podzialow jest glupie. Przez takie podzialy niektorzy nowi moga sie troche bac wypowiadac na rozne tematy, wkoncu sa nowi i maja inne prawa niz ci starzy :? Tak ja to przynajmniej rozumiem... ze jak ktos jest stary to sobie moze pozwolic na wiele wiecej i jemu nalezy sie szacunek... HALO a czy nowym szacunek sie nie nalezy :?:
Regulamin mowi ze nowi sa mile widziani pod warunkiem ze nie zadzieraja nosa, hmmm.... a czy starzy moga zadzierac nosa. Ciekawe.... ja nie mowi ze ktos tu sie jakos madrzy, ale bez przesady.

A napisałam, ze niektorzy nowi zachowuja sie lepiej niz inni starzy, bo według mnie wieksza wartosc dla foru ma nowy, ktory pisze madre i ciekawe posty, niz stary,ktorego posty sa mniej wartosciowe lub gdy nie ma tych postow wcale :twisted:
Więc żeby uczucie trwało, trzeba zgodzić się na niepewność, wypłynąć na niebezpieczne wody, tam gdzie posuwa się do przodu tylko ten, kto ufa...
marigell

Postautor: marigell » 25 lip 2003, 18:58

morelkaz - prosimy o konkretne przykłady.

A na forum każdy ma takie same prawa. Tylko, ze Ci "starzy" regulaminu czytać nie muszą ponieważ dokładnie go znaja bo go sami układali.
Obrazek
Awatar użytkownika
morelka
Członek FFC

Postautor: morelka » 25 lip 2003, 19:11

Tak do konca to trudno podac przyklady, ale napewno bylabym w stanie kilka takich podac gdybym glebiej wczytywala sie we wszystkie posty, a poki co nie chce tu nikogo urazic wiec przykladow podawac nie bede. A zreszta kazdy jest innym czlowiekiem i to co dla jednego jest ciekawe i wartosciowe moze byc glupie i nie na temat dla drugiej osoby.
Ale jesli juz mowa o starych i nowych, to mam pytanie- do starych oczywiscie. Po jakim czasie pobytu na forum mozna sie nazwac starym...? bo jak narazie to ne do konca wiem kogo nazywac starym a kogo nowym, hmm... a moze sa jeszcze ci średni i ich nie da sie zaliczyc do zadnej z tych grup?
Więc żeby uczucie trwało, trzeba zgodzić się na niepewność, wypłynąć na niebezpieczne wody, tam gdzie posuwa się do przodu tylko ten, kto ufa...
marigell

Postautor: marigell » 25 lip 2003, 19:13

Nie ma żadnego okresu czasu (no przynajmniej tak mi się wydaje) .
Trzeba sobie zasłużyć na to miano :twisted: :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
morelka
Członek FFC

Postautor: morelka » 25 lip 2003, 19:19

Skoro nie moge okreslic kto jest stary a kto nowy, na podstawie daty przyłaczenia, to moze mi powiesz kto w takim razie zasluzyl sobie na owe miano "starego"????
Awatar użytkownika
jesoos
Kontaktowanie:

Postautor: jesoos » 25 lip 2003, 20:07

morelkaz pisze:Uważam, że robienie podzialow jest glupie. Przez takie podzialy niektorzy nowi moga sie troche bac wypowiadac na rozne tematy, wkoncu sa nowi i maja inne prawa niz ci starzy :?

Terminy "stary" i "nowy" forumowicz sa szkodliwe-z tym sie zgodzę..ale powstały po tym jak jakiś czas temu masowo przybywali nowi użytkownicy na "dzień dobry" zakładając swój własny temat...co zaowocowało okrótnym śmietnikiem tutaj...pewnie to pamietasz ale to tylko gwoli przypomnienia :P

morelkaz pisze:A napisałam, ze niektorzy nowi zachowuja sie lepiej niz inni starzy, bo według mnie wieksza wartosc dla foru ma nowy, ktory pisze madre i ciekawe posty, niz stary,ktorego posty sa mniej wartosciowe lub gdy nie ma tych postow wcale :twisted:

ja takiego czegos nie widze. ponadto chciałem zauważyć że staż forumowy liczy się nie tyle przez samą obecność - jest mnóstwo ludzi którzy sie zapisali a głos zabieraja sporadycznie lub żadko - ile przez udzielanie się tutaj (nie mylic z nabijaniem postów :P )

morelkaz pisze: Tak ja to przynajmniej rozumiem... ze jak ktos jest stary to sobie moze pozwolic na wiele wiecej i jemu nalezy sie szacunek... HALO a czy nowym szacunek sie nie nalezy :?:

NIe wiem czy zauważyłaś ale "starzy" na nic wyjątkowego sobie nie pozwalają...a że upominają nowoprzybyłych zakładających bzdurne lub powtarzajace się tematy to chyba wybaczysz... i nie wiem o jakim szacunku mówisz... ja widzę tylko szacunek dla idei FFc stworzonej na tym forum..na który składa się między innymi przestrzeganie regulaminu

wszystko na ten temat.
You know you got it when you're having fun,
And the rock n rolls shaking you under the sun,
You scream and you shout this is what it's all about,
It's the only way.
Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Adas » 27 lip 2003, 17:43

Nie ma co gadać po próżnicy ;)

Mam konkretną propozycję, myślę, że do zrealizowania.

Wiązać się z tym będzie dodanie jednego punktu do regulaminu, o brzmieniu takim:

"Użytkownik forum nie ma prawa zakładać więcej niż jednego nowego tematu w ciągu jednego dnia.
Kolejne wypowiedzi jednego użytkownika na forum nie mogą następować częściej niż co 15 minut (dotyczy nowych użytkowników)"

To pierwsze jest oczywiste, obowiązuje wszystkich (większość się już i tak do tego stosuje, zakładając nowy temat raz na parę miesięcy;) ) ...i chyba można to zrealizowac technicznie, żeby nie dało się drugiego tematu założyc po założeniu jednego nowego?

Druga cześć punktu służy temu, żeby wymóc na nowych czytanie forum chocby przez te 15 minut od ostatniego wysłanego postu.....
Awatar użytkownika
Cień Anioła
Członek FFC

Postautor: Cień Anioła » 27 lip 2003, 17:44

Adaś jestes geniany :!: Jestem za :D :!: :!: :!:
Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Adas » 27 lip 2003, 17:45

morelkaz pisze:A napisałam, ze niektorzy nowi zachowuja sie lepiej niz inni starzy, bo według mnie wieksza wartosc dla foru ma nowy, ktory pisze madre i ciekawe posty, niz stary,ktorego posty sa mniej wartosciowe lub gdy nie ma tych postow wcale

Zgadzam się z Morelką:) Tylko jedno zastrzeżenie....kto jest władny oceniać i porównywać wartość postów?;) ...niech pierwszy rzuci kamień :P
Awatar użytkownika
DjMevoM
Kontaktowanie:

Re: Gdzie Ci co tworzyli FFC???

Postautor: DjMevoM » 27 lip 2003, 19:06

Sylwia pisze:Ja wiem ze już temat podobny istnieje.......i to chyba nawet nie jeden....ale to co znowu się dzieje na FORUM.....mnie osobiście bardzo smuci.....z forum zniknęli ludzie którzy to forum tworzyli....ale zniknęli też ludzie którzy pisali już od dłuższego czasu....z którymi można było polemizować.....dyskutować.....wspominać.....a pojawili się całkiem nowi fani....którzy niestety nie potrafią uszanować tego porządku który tu panował ......może to tylko moje spostrzeżenia.......wiem że starzy członkowie FFC.....czytają.....ale sami mówią "że nie ma już tu kompletnie co pisać".........osobiście dostaję sms-y....wiadomości .....żeby tematy które w ostatnim czasie powstały kasować......wywalać posty które nie są kompletnie na temat.......ale doszłam z moderatorami do wniosku że wtedy to by trzeba chyba by skasować połowę FORUM....

Proszę w tym miejscu o opinie......czy FORUM.....i jego forma.....PISAĆ BYLE DUŻO.....czy starać się naprawić to co znowu zostało popsute.....

Od razu mówię że to nie moja złosliwość........ale sentyment do czegoś co tworzyłam.....a co idzie na dno..........z prędkością błyskawicy....

SYLWIA wiem wszystko sie zmieniło :( nawet czat gdy wchjodze to nikogo niema
Mistrz
Awatar użytkownika
benektorun
Członek FFC

Postautor: benektorun » 29 lip 2003, 17:48

ten temat to jedno wielkie zamieszanie! uwazam ze adas ma bardzo dobry pomysl z tym regulaminem ale bedzie i 6tak malo przestrzegany! mozna by bylo wrescie zobaczyc przyklady tych osob?? ja zgadzam sie rowniez z jesoosem nie ma takiego czegos jak jakas zni9ewag!
jak to forum będzie takie jak kiedyś to tu wrócę...
Awatar użytkownika
Cień Anioła
Członek FFC

Postautor: Cień Anioła » 29 lip 2003, 18:42

benektorun pisze: uwazam ze adas ma bardzo dobry pomysl z tym regulaminem ale bedzie i tak malo przestrzegany! !

Ale chyba można zrobić jakąś blokade tzn.moderatorzy mogą,wiec chyba z tym problemuby nie bylo.
Awatar użytkownika
Paula_Jestem
Członek FFC

Postautor: Paula_Jestem » 30 lip 2003, 13:47

ja na forum też jestem już sporo czasu. od jakiegoś roku chyba.
zdarzały mi sie takie "wyskoki" ale jakoś to minęło.
ja także z przykrością muszę stwierdzić że to forum jest inne niż choćby w zimie. zmiany stają sie coraz bardziej zauważalne. smutny jest fakt że Ci "nowi" (nie wszyscy) psują to na co tak długo pracowali Ci którzy to forum założyli. ja będąc tu od roku zdąrzyłam sie z tą stroną zżyć do tego stopnia że spędzam na niej więcej czasu niż na chodzeniu np. po mieście.
mam jeszcze jedyną nadzieje że to co teraz sie tutaj dzieje zmieni sie i wszystko wróci do normy. tłumacze sobie że każdy przechodzi jakiś kryzys i to forum też taki może mieć. oby nie trfał zbyt długo... :cry:
"Dzień jak codzień a wszystko zmienił"
Awatar użytkownika
Syriel

Postautor: Syriel » 30 lip 2003, 15:53

Adas pisze:Nie ma co gadać po próżnicy ;)

Mam konkretną propozycję, myślę, że do zrealizowania.

Wiązać się z tym będzie dodanie jednego punktu do regulaminu, o brzmieniu takim:

"Użytkownik forum nie ma prawa zakładać więcej niż jednego nowego tematu w ciągu jednego dnia.
Kolejne wypowiedzi jednego użytkownika na forum nie mogą następować częściej niż co 15 minut (dotyczy nowych użytkowników)"

Adaś ja niestety nie jestem za... ten pierwszy punkt o zakładaniu tematów może być... ale drugi jest nie do przyjęcia, biorąc pod uwagę, że pewnie niektórzy nowi urzytkownicy mają modemy, co za tym jdzie są na forum raz na czas i wtedy tylko moga pisać... po drugie to też pojawia się ten niewygodny podział na 'nowych' i 'starych'....

Wróć do „Łzy”