Uzależnienia - alkohol, narkotyki, papierosy.

Sprawy nie związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Martynka

Postautor: Martynka » 20 lip 2003, 21:13

kasieńka pisze:Ja wam radzę przeczytać "Moję przerzycia z duszami czyścowymi"

A kto jest autorem? Chętnie poczytam :lol:
...więc nie mów mi co dobre, a co złe, bo razem pójdziemy to tego samego piekła...
Awatar użytkownika
Ewelina(Ewka)

Postautor: Ewelina(Ewka) » 23 wrz 2003, 15:45

Narkotyki....moim zdaniem jedne wielkie g.....,jakoś wczesniej nie podchodziłam do tej sprawy tak rygorystycznie,wiedziała że istnieje problem narkomani jednak nie interesowałam się tym bliżej, pozatym żaden z moich znajomych nie brał, i nie dokońca zdawałąm sobie sprawe, co to jest. W te wakacje przeczytałąm my dzieci z dworca zoo i uświadomiłam sobie, że jest to śmierć w proszku.
Chodźby mi mieli fortune dać nigdy nie spróbuje, nie chce tak skończyć jak Detlef albo Christiane.
A co do filmu to nie podobal mi się zbytnio, książka zdecydowanie lepsza.
"Nie mogę patrzec na Twoją twarz,me oczy pełne łez"
Awatar użytkownika
Ignis

Postautor: Ignis » 23 wrz 2003, 16:45

"My dzieci z dworca ZOO" oglądałam w tv i byłam na tym w teatrze szczerze mówić nie podobało mi się dobrze że porusza takie tematy ale do mnie to jakoś nie trafiło moze dlatego ze nie miałam z tym nigdy niec wspolnego ja zdecydowanie jestem przeciwko narkotykom tak samo jak paleniu nie brałam, nie próbowałam i nie zamierzam :!: :!: :!: a juz wogóle jestem przeciwna jesli ktoś bierze tylko dla szpanu TO ZWYCZAJNA GŁUPOTA i nie ma na usprawiedliwienia
Awatar użytkownika
Carti

Postautor: Carti » 26 wrz 2003, 16:27

Czytalem ta ksiazke niestety nieogladalem filmu ale moge sobie wyobrazic co przezywa czlowiek uzalezniony.... widzialem co sie dzialo z moim kolega jak chcial rzucic palenie, palil naprawde duzo.. jak przestawal palic to byly momenty ze dzialy sie z nim straszne rzeczy, goraczka, napady agresji, drgawki ale wydostal sie z tego i teraz niepali... i to wszystko przez papierosy.... moge sobie wyobrazic co sie dzieje przy narkotyckach i nigdy niewezme....
Awatar użytkownika
Gata

Postautor: Gata » 27 wrz 2003, 20:21

Ja też narkotykom zdecydownie mówię "nie". Jeśli chodzi o książkę to czytałam tylko "Pamiętnik narkomanki", bo więcej nie umię nigdzie znaleźć .
Awatar użytkownika
anka, ot tak

Postautor: anka, ot tak » 02 paź 2003, 17:56

teŻ czytałąm "dzieci z dworca zoo", szczerze mówiżc, mną ta ksiażka wstrząsneła, bo nigdy się niespotkałam z narkotykami, jako, ze byłam chowana pod kloszem, straszne to jest. Film dużo gorszy. Ksiażki na ogół sa zawsze dużo lepsze od filmów. Chociaż mimo tej książki ja bym mogła spróbować, tak, żeby wiedzieć ja kto jest, ale wtedy bym się pewnie uzależniła, ale póki co, chyba z tym zaczekam....
...Dzieci są jak zwierciadła. Odbijają miłość. Jesli daje im się miłość, oddają ją. jeżeli niczego im się nie daje, nie mają czego oddać...
marigell

Postautor: marigell » 03 paź 2003, 9:26

A ja sobie właśnie czytam ten temat i zastanawiam się czy on jest o narkotykach czy o książkach :twisted:
Obrazek
Awatar użytkownika
Ghrave

Postautor: Ghrave » 03 paź 2003, 12:01

Ja dzis z kolegą gadalem, troche na temat dragów... i nigdy nie sluchajcie gadania, ze od trawy nie mozna sie uzaleznic.... mozna i to bardzo latwo... tylko, ze trawa nie jest tak mocno szkodliwa, jedynie to niszczy psychike, ale najgorszym z tych latwo dostepnych draów to jets amfetamina... uzaleniza czeto po 1 razie... a amfetakina to juz droga do kwasów a potem juz wiadomo koka, i hera... ale gerneralnie, przeciewko trawie tak strasznych przeciw nie mam, ale wsyztso jets dla ludiz i z umiarem, ciezsszym dragom mowie jednak nie, bo spotkalem sie z wieloma przypadkami kiedy fragi niszczyly zycie...
Awatar użytkownika
anka, ot tak

Postautor: anka, ot tak » 03 paź 2003, 16:38

"A ja sobie właśnie czytam ten temat i zastanawiam się czy on jest o narkotykach czy o książkach :twisted:"

o narkotykowych książkach :P
...Dzieci są jak zwierciadła. Odbijają miłość. Jesli daje im się miłość, oddają ją. jeżeli niczego im się nie daje, nie mają czego oddać...
Awatar użytkownika
nula

Postautor: nula » 03 paź 2003, 16:45

ja czytałam "dzieci z dworca zoo" ciekawa i wstrząsająca książka ale nic więcej ine mogę dostać
Awatar użytkownika
N@di

Postautor: N@di » 03 paź 2003, 18:08

ja niestety nie czytalam "dzieci z ddworca zoo" , ale w sumie po co skoro mam to praktycznie na codzien, bo moja kumpela z klasy jest narkomanka, a bynajmniej bardzo jej do tego blisko. Trawe poali praktycznie codziennie, cnm 2 razy w tygodniu wciaga no i jak ma kase to raz w miesiacu bierze mofine w tabletkach( na szczescie, bynajmniej nie do zylnie) i to nie jest mile patrzec jak twoja kumpela z klasy sie stacza a ty nie mozesz nic zrobic bo ona nie chce z tym skonczyc... ale mam nadzieje ze zanim zapalacie trawke to myslicie o takich ludziach:)
nawet madrzy ludzie robia czasem cos glupiego;)
Awatar użytkownika
anka, ot tak

Postautor: anka, ot tak » 03 paź 2003, 18:43

to jest wstrząsające
zastanawialiście się czasem czemu tak jest?
czemu Ci ludzie niszczą sobie życie?
już chyba lepiej zabić się od razu
i czemu nie chca przestać?
czemu nie chcą z tego wyjść i żyć szczęśliwie?
czemu tak jest?
czemu nie da się pomóc?
czemu dobre chęci nie wystarczają?
i ktoś mi odpowie?
Awatar użytkownika
N@di

Postautor: N@di » 03 paź 2003, 19:22

mysle ze na te pytania moga odpowiedziec tylko oni sami bo ciezko jest sie postawic w ich sytuacji, ale jedno jest pewne ze to ich wlasna glupota do tego ich doprowadzila. Bo na poczatku mieli wybor...
nawet madrzy ludzie robia czasem cos glupiego;)
Awatar użytkownika
Dagmara

Postautor: Dagmara » 03 paź 2003, 20:51

anka, ot tak pisze:czemu Ci ludzie niszczą sobie życie?
już chyba lepiej zabić się od razu
i czemu nie chca przestać?
czemu nie chcą z tego wyjść i żyć szczęśliwie?
czemu tak jest?
czemu nie da się pomóc?
czemu dobre chęci nie wystarczają?
i ktoś mi odpowie?

Chcą przestać, chcą zacząć nowe życie. Niestety, tacy ludzie mają zbyt mało siły żeby sobie poradzić.
Awatar użytkownika
Ghrave

Postautor: Ghrave » 03 paź 2003, 20:55

A popatrzcie an to z innej strony, moze poprzez dragi stajc sie kims innym Ci ludzie (czesto niedowartsociowani) moga sie poczuc lepsi... czesto dragi przenoszą ich do swiata w którym im jesyt lepiej...

Wróć do „Różne czyli Inne”