Uzależnienia - alkohol, narkotyki, papierosy.

Sprawy nie związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
po prostu ja

Postautor: po prostu ja » 04 wrz 2006, 6:26

Ciasteczko pisze:
ja pisze:każdy zaczynał od trawki, bo "zna granice" lub amfy "bo to nie narkotyk".

(...)Co do amfetaminy,to podobno uzależnia za pierwszym razem i od razu z miejsca zachodzą psychiczne zmiany w bańce.Więc polemizowałbym,czy to nie narkotyk

Ciacho, chyba nie zauważyłeś cudzyslowu? dla mnie trawa i amfa sa takimi samymi narkotykami jak wszystkie inne. i wszystkie uzalezniają.

Ciasteczek pisze:Granice mam naznacozną zdrowym rozsądkiem.Dałem tylko przykład.Ostatni raz paliłem trawkę jakiś rok temu i,co najważniejsze nie palę nigdy bo muszę.Zapaliłem z ciekawości i tyle.Jestem osobą na tyle rozsądną,że wiem od czego trzymać się z daleka.Akurat narkotyki są rzeczą z którą wole nigdy nie eksperymentować.

wskaż mi palcem narkomana, który mówił inaczej zaczynając.

Ciachowski pisze:Bo od marihuany się zaczyna,ale prawda jest taka,że jak ktoś nie chce,to nie weźmie nic poza tym.

jasne. tak samo jak chcesz to będziesz pił jedno piwo raz w miesiącu i nie siegniesz po wódkę. ale jest większe prawdopodobieństwo że nie siągniesz po mocniejszy narkotyk jak nie sięgniesz wcześniej po trawę. więc po co zaczynać? bezpieczniej nie zaczynać w ogóle. TRAWA TEŻ UZALEŻNIA!! i bardzo często jak ktoś już się uzależni od trawy sięga po mocniejsze wrażenia, bo trawa przestaje wystarczać. nie mówie, ze to się dzieje zawsze, ale wystarczająco często, by nie ryzykować.

Ciasteczkowy Potworek pisze:Nie ma reguły,że jak ktoś zapali blunta,to od razu będzie brał browna,czy dawał sobie w kanał.Tak samo jak nie każdy od jednego piwa jest alkoholikiem.

jasne, że nie ma reguły. nie każdy, który zapali papierosa będzie palił nałogowo, nie każdy, który od czasu do czasy wypije troche wina wyląduje na odwyku, nie każdy, któy zapalił trawę z ciekawości trawę będzie ćpał. ale narkotyki to jest bardzo śliska sprawa i tu nie ma czegoś takiego jak "zdrowy rozsądek". nigdy sie nie widzi, że przekroczyło się pewną granicę. nie mowie tu o jednorazowym spróbowaniu z ciekawości ale o tym, że ktos od czasu do czasu cos łyka czy popala. wg niego jeszcze trzyma sie zdrowego rozsądku. najpierw pali raz na kilka miesięcy, potem raz na kilka tygodni, potem raz na kilka dni, i cały czas utrzymuje, że nie ma problemu, panuje nad tym. gówno prawda, nie panuje, ale sam tego jeszcze nie zauważa. tu jest własnie główny problem - wejście w jakiekolwiek uzaleznienie, a szczególnie od narkotyków jest okupowane mechanizmami obronnymi psychiki, które nie pozwalają nam dostrzec, że mamy z czymś problem!

bo wiecie Miśki, wbrew obiegowym opiniom można "tylko" palic trawę i być uzaleznionym od niej. a wg wielu trawa nie uzaleznia.

Ciacho, jak to wsyztsko jest takie proste, i te granice tak łatwo utrzymać, wystarczy kierować sie zdrowym rozsądkiem, to wyjaśnij mi, skąd tylu uzależnionych od wselkich świństw?
Obrazek
Awatar użytkownika
Nemo
Zarząd FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Nemo » 08 wrz 2006, 11:57

Stoję przed życiem, jak przed szybą zachlapaną farbami...
-
...Nemo my name forevermore...
-
Oficjalna strona FFC - www.ffclzy.pl
Awatar użytkownika
Dagmara

Postautor: Dagmara » 08 wrz 2006, 12:50

A ja tylko powiem, że jeszcze parę koncertów a uzależnię się od fajek :> :twisted:
ally
Zarząd FFC

Postautor: ally » 08 wrz 2006, 13:30

No nawet nie zartuj! :roll:
Lepiej zebys sie uzaleznila od koncertow :P
Awatar użytkownika
mloda.jg
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: mloda.jg » 08 wrz 2006, 13:56

Dagmara pisze:A ja tylko powiem, że jeszcze parę koncertów a uzależnię się od fajek :> :twisted:

Matko!! Dagmara przestan :P
chcesz miec pozolkle paznokcie i palce, niesmiwzy oddech i zolte zeby, a do tego pozolkla cere i smierdziec na kilometr?? ;P
"... Kochaj całym sercem wszystkich ludzi,
bo lepiej mieć w sercu ranę,
niż kamień zamiast serca..."
Awatar użytkownika
Dagmara

Postautor: Dagmara » 08 wrz 2006, 14:10

Hiehie nie ;P
A od koncertów już się na nowo uzależniłam ;> I od palenia na nich też. A kiedyś tak nietrawiłam fajek :] Teraz mi smakują :roll:
Awatar użytkownika
jesoos
Kontaktowanie:

Postautor: jesoos » 08 wrz 2006, 14:45

biedne dziecko...
You know you got it when you're having fun,
And the rock n rolls shaking you under the sun,
You scream and you shout this is what it's all about,
It's the only way.
Awatar użytkownika
Dagmara

Postautor: Dagmara » 08 wrz 2006, 16:36

Prawda? ;)
Awatar użytkownika
Asiuncia

Postautor: Asiuncia » 08 wrz 2006, 18:55

Daguś pisze:Hiehie nie ;P
A od koncertów już się na nowo uzależniłam ;> I od palenia na nich też. A kiedyś tak nietrawiłam fajek :] Teraz mi smakują :roll:

a kto na mnie krzyczał?! :P
ja tam lubie zapalić sobie jakiegoś slima dla towarzystwa, czy na imprezie 8) Daga, a Ktoś ponoć nie trawi palących dziewcząt? ;>
Awatar użytkownika
marta2000

Postautor: marta2000 » 08 wrz 2006, 19:30

ja to nawet nie umie sie zaciagac
Awatar użytkownika
jesoos
Kontaktowanie:

Postautor: jesoos » 08 wrz 2006, 19:38

ani ja.
You know you got it when you're having fun,
And the rock n rolls shaking you under the sun,
You scream and you shout this is what it's all about,
It's the only way.
Awatar użytkownika
Dagmara

Postautor: Dagmara » 08 wrz 2006, 20:21

Asiuncia pisze:a kto na mnie krzyczał?! :P
ja tam lubie zapalić sobie jakiegoś slima dla towarzystwa, czy na imprezie 8) Daga, a Ktoś ponoć nie trawi palących dziewcząt? ;>

Ja krzyczałam, bo nie wolno palić,to nie zdrowie! :> Dbam o Ciebie. :D
Właśnie, ja tak jak Asia okazjonalnie, to jest niczym alkohol :twisted:
Asia, Ktoś nie trawi ale ostatnio dmuchałam prosto w twarz i nic, ani słowem nie zostało skomentowane :P
Awatar użytkownika
Asiuncia

Postautor: Asiuncia » 08 wrz 2006, 22:48

Daguś pisze:
Asiuncia pisze:a kto na mnie krzyczał?! :P

Ja krzyczałam, bo nie wolno palić,to nie zdrowie! :> Dbam o Ciebie. :D
Właśnie, ja tak jak Asia okazjonalnie, to jest niczym alkohol :twisted:
Asia, Ktoś nie trawi ale ostatnio dmuchałam prosto w twarz i nic, ani słowem nie zostało skomentowane :P

oh jak Ty o mnie dbasz ;> :*
nie zostało skomentowane chyba z wiadomych względów:P mimo tego, że wiadomo, iż robiłaś to na złość, i tak myśle że masz przez to minusa:P
Awatar użytkownika
Dagmara

Postautor: Dagmara » 08 wrz 2006, 22:50

Coś Ty, dopiero po tym zaczął się normalnie zachowywać (jak na swój stan trzeźwości :P )
Awatar użytkownika
Asiuncia

Postautor: Asiuncia » 08 wrz 2006, 22:53

i zrozum tu mężczyzn :P

Wróć do „Różne czyli Inne”