Łzy- zespół kiczrockowy?

Dyskusje związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
jesoos
Kontaktowanie:

Postautor: jesoos » 25 lip 2003, 14:00

Ewela pisze:No pewnie...Muzyka Łez tak naprawdę to brzmi na koncertach.

Każda muzyka "tak naprawdę" to brzmi na koncertach.. :)

Ewela pisze:Pojedź kiedyś,posłuchaj,przekonasz się , że grają rockowo.

A może niekoniecznie? może koleżanka Devilia ma inne pojęcie na temat co jest rockowe? oczywiście jestem, zdania że muzyka ta ma bardzo wiele wspólnego z rockiem ale fakt faktem zachacza często o kiczowaty pop (teraz mnie zjedzą :twisted: )

Ewela pisze: I proszę nie określaj, że coś jest kiczem,bo to lekka obraza dla innych.

Hmmm...ja osobiście nie czuję sie obrażany w żaden sposób...w 'ciężkiej' muzyce jaką-domyslam się-preferuje devilka również bardzo często występuje kicz...ponieważ kicz nie jest domeną gatunku pop czy -tak wspominanego ostatnio- disco polo... w szybszym czy wolniejszym rocku czy metalu...nawet blacku..występuje też gęsto i w żaden sposób nie przeszkadza mi to w słuchaniu tychrze :D

Co do Oczu... ja również nie przepadam specjalnie za tym utworem...pomijam fakt że jest bardzo udany...aczkolwiek nie jest to temat i wykonanie należace do moich ulubionych... aczkolwiek pewna "solidarność" z zespołem i ze zjawiskiem FFc sprawia że ilekroć słyszę ten utwór w radiu...dobrze sie czuję :wink:
You know you got it when you're having fun,
And the rock n rolls shaking you under the sun,
You scream and you shout this is what it's all about,
It's the only way.
Awatar użytkownika
Ewela

Postautor: Ewela » 25 lip 2003, 14:02

The Vill wiesz co,nie rozumiem Cie za bardzo.po co tu zakladasz taki temat .Chcesz w nas wzbudzic odraze do zespolu czy co :?: Raczej Ci sie nie uda w zaden sposob,przykro mi...Nas nie pokonasz , my stanowimy silną grupę,która mnie lub bardziej lubi Łezki i raczej nie pozwolimy byś nazywał ten zespół ,,kiczem"(cokolwiek miałoby to znaczyć),bo tak nie jest.
,,... poczuć mi daj, że to wszystko ma sens..."
FC Ani Wyszkoni -> zapraszamy http://www.aniawyszkoni.pl/fanclub
Awatar użytkownika
Sylwia;-)

Postautor: Sylwia;-) » 25 lip 2003, 14:25

The Vill nie rozumię Cię i Twojego pojęcia kiczowatości, ja zrozumiałam, że dla Ciebie kicz- to miłość... A z tego co wiem kicz ma inne znaczenie... Aha i jeszcze jedno... nie wyrywaj z całego kontekstu wersa zaledwie 2-3 wyrazów, bo jak tak dalej będziesz interpretować to daleko nie zajdziesz... uwierz mi. A tak wogóle to nie myśl, że się obraziłam za ten temat, co nie zmienia faktu, że troszke "zraniłaś" poprzez źle rozumiane pojęcie... No ale w końcu są wakacje, więc nie dziwie się bo trzeba odpocząć od myślenia :D pozdrowionka sylwia;-)
marigell

Postautor: marigell » 25 lip 2003, 14:25

Wiesz Ewela- The Vill wyraźnie określił po co zakłada taki temat :roll: Aby poznać nasze zdanie, jak widać w niektórych przypadkach bardzo zbliżone do Jego zdania :twisted:
Obrazek
Awatar użytkownika
Syriel

Postautor: Syriel » 25 lip 2003, 14:44

Mnie nie przeszkadza, że The will wszyszedł tu i wyraził swoje zdanie.... ma do tego pełne prawo.... W pełni jednak zgadzam się z Jesoosem który powiedział że kicz można znaleźć w każdym rodzaju muzyki.... Poza tym twoja opinia Will, że 'to i to' jest kiczem jest opinią bardzo subiektywną, bo dla kogoś innego tak wcale może nie być... Co do łez to przyznam że mają oni trochę kiczowatych piosenek np. "Anka", "Kacham to..." .... z drugiej strony mają też głebokie teksty które do wielu osób tu trafiają... do ciebie wcale nie musza... Aha i jeszcze jedno, zanim ocenisz cał a twórczość zespołu jako kiczowatą radzę zapoznać się z wszystkimi utworami... pozdrawiam.
Awatar użytkownika
jesoos
Kontaktowanie:

Postautor: jesoos » 25 lip 2003, 15:14

Akurat kicz jak i komercja sa pojęciami dosyć wyświechtanmymi których znaczenie jest już mocno niekonkretne i każdy ma swoje zdanie na ten temat...nie widzę wic powodu dla którego devilia nie miałaby go tutaj wygłaszać...zwłaszcza że pisze konkretnie i na temat nie obrazając nikogo :)
You know you got it when you're having fun,
And the rock n rolls shaking you under the sun,
You scream and you shout this is what it's all about,
It's the only way.
Awatar użytkownika
mloda.jg
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: mloda.jg » 25 lip 2003, 18:18

The Vill pisze: innym przykladem kiczu moze byc fragment piosenki jestem jaka jesttem|: "czasem nawet sobie przeklne zgadnijcie jak!"

to na moje oko nazywa sie cenzura... ;-)

The Vill pisze: jaka ta Ania jest niegrzeczna ojejku! taka wporzo bo przeklina itp.. :lol:
no nie wiem...

nie rozumiem chyba... że my lubimy niby Anię bo ona przeklina? ;-) :lol:
Akurat mnie cieszy, że w piosenkach Łez jest "czasem sobie nawet przeklnę, zgadnijcie jak" zamiast przekleństwa, które akurat tu pasuje...
wolę język bez tego typu ozdobników i to czy teksty są "grzeczne" czy "niegrzeczne" nie mówi chyba o tym czy tekst jest dobry czy słaby...
...a tak wywnoskowałamz wypowiedzi The Vill...
"... Kochaj całym sercem wszystkich ludzi,
bo lepiej mieć w sercu ranę,
niż kamień zamiast serca..."
Awatar użytkownika
morelka
Członek FFC

Postautor: morelka » 25 lip 2003, 18:36

Prawde mówiac słowo kicz według mnie używane jest przez osoby, które albo nie potrafia wymienic wad danej muzyki czy zespolu lub przez osoby ktore w ten sposob chca skrocic swoja wypowiedz. Kiczem dla kazdego moze byc cos innego. Dlatego moze okreslajmy co mam sie nie podoba w muzyce, tekstach i całej otoczce zespolu zamast nazywac zespol, badz jego piosenki kiczem. Kicz nie jest pojeciem ktore ma jedna i niepodwazalna definicje. Jedni moga uwazac za kicz piosenki latwe w zrozumieniu, a inni wrecz odwrotnie- teksty w ktorych nie wiadomo o co chodzi.
Proponuje, aby okreslic co dokladnie nazywacie kiczem, poglebiajac sie w wymienienie elementow zespolu badz piosenki wedlug was kiczowatej.
A jesli ktos sam nie potrafi dokladnie okreslic co dla niego jest kiczem, radze nie uzywac tego slowa wcale.
Więc żeby uczucie trwało, trzeba zgodzić się na niepewność, wypłynąć na niebezpieczne wody, tam gdzie posuwa się do przodu tylko ten, kto ufa...
Awatar użytkownika
Asiuncia

Postautor: Asiuncia » 25 lip 2003, 18:58

ja mam tylko jedno pytanie do autora tematu. jakiej muzyki słuchasz i jaka muzyke uznajesz za rock????????????
Awatar użytkownika
kasieńka

Postautor: kasieńka » 25 lip 2003, 19:27

Kicz to kicz. Wszelkie plastki typu Btritney, Backstreet Boys i takich tam (każdy dobrze wie o jakie zespoly i wykonawców mi chodzi).No oczywwiscie Łezki odpadają :D Ale! Co byśmy bez kiczu zrobili! Jakby cała muzyka byla wspaniala itd., to na co można być się pluć i kogo jak nie tych od kiczu można by bluzgać? POZDRWIENIA.
marigell

Postautor: marigell » 25 lip 2003, 19:29

kasieńka pisze: Ale! Co byśmy bez kiczu zrobili! Jakby cała muzyka byla wspaniala itd., to na co można być się pluć i kogo jak nie tych od kiczu można by bluzgać?

No właśnie. Dla niektórych Łzy to kicz więc bluzgają i plują na Łzy. Dziwne masz podejście :? Jak coś złe i mi się nie podoba to pluć na to? hmmm ... :roll:
Obrazek
Awatar użytkownika
nula

Postautor: nula » 25 lip 2003, 19:30

No cóż każdy ma prawo do słuchania to co lubi i co mu się podoba
ale "oczy .." bardzo mi się podoba ta piosenka
i nie rozumiem jak ktoś kto nie zagłębił repertuaru danego zepołu bardziej niż tylko radio czy tv może odrazu osądzać ich twórczość
ale cóż to moje zdanie
Awatar użytkownika
Łukaszo
Członek FFC

Postautor: Łukaszo » 25 lip 2003, 19:38

WYDAJE MI SIE ZE KOLEJNY TEMAT ZCHODZI ZNOWU NA KWESTIĘ GUSTU. A O TYM JAK WIADOMO NIEPOWINNO SIE DYSKUTOWAĆ :!: NAJWYRAŹNIEJ AUTOR TEGO TEMATU SŁUCHA TROCHĘ INNEJ MUZYKI,MOŻE CIĘŻSZEJ, MOŻE WOGÓLE NISŁUCHA ROCKA... I DLATEGO ŁZY MU SIĘ NIEPODOBAJĄ. UWAŻAM TEŻ TEMAT TEN JEST NIEPOTRZEBNY, BO NIKT NIKOGO NIEPRZEKONA DO SWOICH RACJI. MI TEZ SIĘ NÓŻ W KIESZENI OTWIERA GDY NP. W RADIU SŁYSZĘ TWÓRCZOŚC NASZYCH KRAJOWYCH HIP-HOP'OWCÓW. TO JEST DOPIERO KICZ :!: (MIOM ZDANIEM). ALE WIEM TEŻ ŻE JEST MASA LUDZI KTÓRYM SIĘ TO PODOBA I KTÓRZY PRZY TYM "KICZU" UMIEJĄ SIĘ BAWIĆ TAK JAK MY PRZY ŁZACH CZY TEŻ OGÓLNIE PRZY MUZYCE ROCKOWEJ. SZNUJĘ ICH (CHYBA ŻE WEJDĄ MI W DROGĘ :twisted: ) NIEOCZERNIAM I NIEWYŚMIEWAM PUBLICZNIE. A JUŻ NAPEWNO NIE NA ICH FORUM :!:
"Zanim jednak mnie potępisz - stań przed lustrem, popatrz w siebie - i zastanów się przez chwile, czy nie jestem cząstką Ciebie.."
Awatar użytkownika
kasieńka

Postautor: kasieńka » 25 lip 2003, 20:01

sara napisał:
Dziwne masz podejście Jak coś złe i mi się nie podoba to pluć na to? hmmm ...

Ale ważne jest też kto ten KIcz wykonuje. Kiczowaty tekst w wykonaniu K.Nosowskiej na płycie Yugotona o spotkaniu na łączce aniołków jest całkiem zabawny. Gdyby to śpiewała Shazza lub Piasek byłoby to celem do rzucania w nich błotem.Ja nie mówię że trzeba wyzywąć każdego kogo się nie lubi, ale tak jest przewarznię :?
marigell

Postautor: marigell » 25 lip 2003, 20:29

No i to jest bardzo złe podejście. Na pewno znajda się osoby dla których ten kawałek Nosowskiej jest kiczem :roll:
Obrazek

Wróć do „Łzy”