RASIZM-------------TOLERANCJA

Sprawy nie związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
Asiuncia

Postautor: Asiuncia » 02 wrz 2003, 16:55

elkeron pisze:
luki pisze:nie ważne kto ma kolor skory czy wyznanie ważne kim jest jakim jest człowiekiem jakie ma serce

spróbuj to teraz wytłumaczyć jakiemuś skinowi... :?

Albo raczej dresiarzowi :roll:
Awatar użytkownika
kasieńka

Postautor: kasieńka » 02 wrz 2003, 19:30

Uważam ,że toloerancja oznacza cierpliwość i wyrozumiałość dla odmienności. Jest poszanowaniem cudzych uczuć, poglądów, upodobań, wierzeń, obyczajów i postępowania choćby były całkowicie odmienne od własnych, albo zupełnie z nimi sprzeczne....Tolerancja to szacunek dla wolności innych ludzi, ich myśli i opinii oraz sposobu życia.... Szacunek ten przybiera formy wyrozumiałości i życzliwości dla tego, co nie musi być naszym udziałem, ale co cieszy się naszą akceptacją istnienia w imię demokratycznej wolności...
Awatar użytkownika
Ninona
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Ninona » 02 wrz 2003, 20:53

Zgadzam się z moimi przedmówcami...
Ale żeby się dowiedzieć czy ktoś jest dobrym człowiekiem...trzeba go poznać a na to czasu potrzeba...i to dużoooo!
A ludzie w tych czasach nie mają go niestety na dużo ;(
Po co się męczyć jak można ulec stereotypowi, jak można nic nie robiąc..oceniać po pozorach....Po co używać mózgu ..jak można tego nie robić...

A szkoda...bo w ten sposób możemy nie poznać na prawdę wartościowych ludzi ;(

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
tuptus_lzy

Postautor: tuptus_lzy » 02 wrz 2003, 22:07

skiny skiny skiny skiny skiny gor... naczy precz ze skinami. murzyni wszystkich krajow lacznie sie eee nie wyszlo :D
Łzy rules!
Awatar użytkownika
benektorun
Członek FFC

Postautor: benektorun » 03 wrz 2003, 20:18

tolerancja!!!!
ja chyba taki nie jestem

ktos musial sie wybic:)
jak to forum będzie takie jak kiedyś to tu wrócę...
Awatar użytkownika
Ghrave

Postautor: Ghrave » 10 wrz 2003, 16:45

Swego czasu obracałem sie i w sumie ciagle mam stycznosc z kregami skinowskimi i NS... i musze przyznac ze 99% skinow w polsce to kretyni i idioci... ale jest 1% naprawde inteligentnych skinow, nie bede pisal o ich ideologi, ale napreno nie laza po ulicach i Sieg Heiluja.... ale sa ta ludzie o bogatej wiedzy historycznej i kulturowej, relanie odbierajacy ideologie NS... co do innych ras... w sumie... nie mam nic przeciwko murzynom czy innym, ale jednak jakosc sceptycznie patrze na proces mieszania ras... poniewaz jednak w takim procederze zanika odrebnosc kulturowa, a wlasnie w tym, ze jestesmy inni jest piekno...
Awatar użytkownika
nula

Postautor: nula » 10 wrz 2003, 17:06

ja sama jestem tolerancyjna przynajmnej staram się być
nie przeszkadza mi ze ktoś się rózni ode mnie obojętnie czy kolorem skóry czy wynaniem żal mi ludzi którym to przeszkadza
Awatar użytkownika
N@di

Postautor: N@di » 10 wrz 2003, 17:27

Na poczatku moze napisze ze nie ma na swiecie ludzi 100% tolerancyjnych kazdy ma do czegos jakies uprzedzenia. Ja jestem pacyfistka ale tez nie toleruje wszystkich ii wszystkiego jednak uwazam ze kazdy ma prawo do zycia. Problemem sa skini rzeczywiscie. Kiedys chodzilam ze skinem i od jakiegos czasu moj brat jest skinem, wydaje mi sie ze rozumiem ich ideologie ale nie podzielam ich pogladow ale to sa naprawde w porzadku ludzie moze nie wszyscy, bo wiekszosc z nich ma klocki w glowie ale sa wyjatki tak jak ktostam wyzej napisal. Zreszta zastanowcie sie czy ktoras lub ktorys z was chcialby chodzic z cyganem badz cyganka??
nawet madrzy ludzie robia czasem cos glupiego;)
Awatar użytkownika
jesoos
Kontaktowanie:

Postautor: jesoos » 10 wrz 2003, 19:33

A czemu nie? Tacy sami ludzie jak każdy z nas... choc niestety częściej widzi się Romów którym nawet nogi by się nie podało...ale są Romowie..i Romowie (jejq jak ja politycznie pisze :wink: ) w moim mieście jest kilka dzielnic zamieszkanych przez tą mniejszość...do których mimo wszystko jest niechęć się wybierać...i strach...ALE poznalem ostatnio kilku z nich...naprawdę pożądnych ludzi -może to zabrzmi jak fantastyka naukowa...ale tak jest :)
You know you got it when you're having fun,
And the rock n rolls shaking you under the sun,
You scream and you shout this is what it's all about,
It's the only way.
Awatar użytkownika
Sylwia;-)

Postautor: Sylwia;-) » 10 wrz 2003, 19:46

Hej, ja kiedyś znałam sporą grupke cyganów, a raczej dużą część sporej rodzinki, niestety teraz nie mam z nimi kontatu. To na serio fajni ludzie, ale co do ich kultury to mam małe "ale"... Nie rozumie co N@di ma do nich... pozdrawiam sylwia;-)
Awatar użytkownika
Dagmara

Postautor: Dagmara » 10 wrz 2003, 20:46

Jak byłam młodsza to poznałam pewną cygankę nawet byłam u niej w domu.... Jak weszłam do nich to SZOK! Wszędzie złoto i złoto.... Tacy oni są ;)
Nie toleruje tylko tych spotkan na cmentarzach we wszystkich świętych, jak tam jedzą i piją wódke i się awanturuja :?
Awatar użytkownika
N@di

Postautor: N@di » 10 wrz 2003, 20:50

Sylwia;-) pisze:Hej, ja kiedyś znałam sporą grupke cyganów, a raczej dużą część sporej rodzinki, niestety teraz nie mam z nimi kontatu. To na serio fajni ludzie, ale co do ich kultury to mam małe "ale"... Nie rozumie co N@di ma do nich... pozdrawiam sylwia;-)
Ja nic do nich nie mam osobiscie bo zadnego nie znam i ciezko mi cos o nich powiedziec jak juz powiedzialam jestem pacyfistka i uwazam ze kazdy ma prawo do zyciua ale nie nalezy tez tepic skinow za to co robia dopoki blizej sie ich nie pozna... pozdrawiam:*
Awatar użytkownika
jesoos
Kontaktowanie:

Postautor: jesoos » 10 wrz 2003, 23:42

Sylwia;-) pisze: To na serio fajni ludzie, ale co do ich kultury to mam małe "ale"... Nie rozumie co N@di ma do nich... pozdrawiam sylwia;-)

Bo to po prostu...inna kultura :D Romowie pochodzą z północnych Indii...więc 'ciut' różnią sie kulturowo od nas-europejczyków :wink: (szerokie szpodnie u mężczyzn, spónice u kobiet, rozmawianie krzycząc czy obnoszenie się zamożnością...oni tam nadal mają kasty..)

Justysia pisze:Nie toleruje tylko tych spotkan na cmentarzach we wszystkich świętych, jak tam jedzą i piją wódke i się awanturuja

to akurat nie tylko Cygański zwyczaj obchodzenia święta zmarłych (jak to się teraz nazywa) odsyłam do "Dziadów" Mickiewicza :)
You know you got it when you're having fun,
And the rock n rolls shaking you under the sun,
You scream and you shout this is what it's all about,
It's the only way.
Awatar użytkownika
N@di

Postautor: N@di » 11 wrz 2003, 14:04

jesoos pisze:
Sylwia;-) pisze: To na serio fajni ludzie, ale co do ich kultury to mam małe "ale"... Nie rozumie co N@di ma do nich... pozdrawiam sylwia;-)

Bo to po prostu...inna kultura :D Romowie pochodzą z północnych Indii...więc 'ciut' różnią sie kulturowo od nas-europejczyków :wink: (szerokie szpodnie u mężczyzn, spónice u kobiet, rozmawianie krzycząc czy obnoszenie się zamożnością...oni tam nadal mają kasty..)

Justysia pisze:Nie toleruje tylko tych spotkan na cmentarzach we wszystkich świętych, jak tam jedzą i piją wódke i się awanturuja

to akurat nie tylko Cygański zwyczaj obchodzenia święta zmarłych (jak to się teraz nazywa) odsyłam do "Dziadów" Mickiewicza :)
dokladnie inna kultura, ale zasady sa wszedzie takie same... w cyganach wkurza mnei to ze, bynajmniej ci z ktorymi ja mialam stycznosc, chocby w autobusie czy na miescie, na za duzo sobie pozwalaja, a skoro chca zebysmy my ich tolerowali to niech oni tez toleruja nas
Awatar użytkownika
luki

Postautor: luki » 11 wrz 2003, 15:30

Cześć ja nie jestem rasista jak już pisałem nie ważne jest dla mnie kolor skóry czy wyznanie kraj pochodzenie czy poglądy. Ostatnio miałem nie miło przygodę w środę 2003-09-10 jak mnie na miesicie okradli cyganie co do cyganów nic nie ma ale do złodziej ma nie wazy czy cygan czy Polak złodziei jest złodziejem

Wróć do „Różne czyli Inne”