RASIZM-------------TOLERANCJA

Sprawy nie związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
jesoos
Kontaktowanie:

Postautor: jesoos » 11 wrz 2003, 16:06

N@di pisze: dokladnie inna kultura, ale zasady sa wszedzie takie same...

No własnie chodzi o to że nie są :P na tym polega odmiennośc kulturowa :? wystarczy ruszyć się gdziekolwiek poza europę żeby to odczuć...
N@di pisze: a skoro chca zebysmy my ich tolerowali to niech oni tez toleruja nas

A nie tolerują? wiesz...to oni są mniejszością etniczną w naszym kraju...nie my w ich... chyba źle interpretujesz słowo tolerancja :wink:
You know you got it when you're having fun,
And the rock n rolls shaking you under the sun,
You scream and you shout this is what it's all about,
It's the only way.
Awatar użytkownika
N@di

Postautor: N@di » 11 wrz 2003, 17:35

luki pisze:Cześć ja nie jestem rasista jak już pisałem nie ważne jest dla mnie kolor skóry czy wyznanie kraj pochodzenie czy poglądy. Ostatnio miałem nie miło przygodę w środę 2003-09-10 jak mnie na miesicie okradli cyganie co do cyganów nic nie ma ale do złodziej ma nie wazy czy cygan czy Polak złodziei jest złodziejem
N@di

Postautor: N@di » 11 wrz 2003, 17:40

jesoos pisze:
N@di pisze: dokladnie inna kultura, ale zasady sa wszedzie takie same...

No własnie chodzi o to że nie są :P na tym polega odmiennośc kulturowa :? wystarczy ruszyć się gdziekolwiek poza europę żeby to odczuć...
N@di pisze: a skoro chca zebysmy my ich tolerowali to niech oni tez toleruja nas

A nie tolerują? wiesz...to oni są mniejszością etniczną w naszym kraju...nie my w ich... chyba źle interpretujesz słowo tolerancja :wink:
Tolerancja tyczy sie tak samo mniejszosci jak i wiekszosci, nie ma roznicy, bo sa np swirusy ktorzy nie toleruja chocby ludzi w okularach i sie z nich ciagle nasmiewaja(wiem to glupi przyklad ale nic mi do glowy innego nie przyszlo) a ludzi w okularach jest na pewno jest wiecej niz takich przyglupow. Slyszles kiedys zeby cygan okradl cygana?? ja nigdy o czyms takim nie slyszalam
nawet madrzy ludzie robia czasem cos glupiego;)
Awatar użytkownika
Carti

Postautor: Carti » 11 wrz 2003, 17:57

ja niejestem rasista ale nielubie Turkow! niestety mam swoje powody! nie wiem czy wiecie ale w Niemczech i w Austrii jest ich bardzo duzo! Oni wykorzystuja to i uwazaja ze sa nie wiem kim. zaczapiaja kradna i niestety tez leja ludzi ktorych nawet nieznaja... najgorsze jest jednak to ze jak jednemu sie wleje to przychodzi on pozniej z niewiadomo iloma kolegami no i pozamiatane! jak mafia! przyznaje sa i tez fajni Turcy znam nawet takich ale wiekszosc to .... Uwarzajcie jak bedziecie gdzies w tych krajach lepiej im zejsc z drogi.
Awatar użytkownika
jesoos
Kontaktowanie:

Postautor: jesoos » 11 wrz 2003, 21:47

Jesteście zajebiści :!:
-nie jestem rasistą ale nie lubie Turków
-jestem tolerancyjny ale cyganie do domu
-nie jestem skinem ale żydzi do gazu

ale...
ale...
ale...

posłuchajcie samych siebie...

"bekam z was" -cytując Martę... tylko nie wiem czy sie śmiać czy płakać :?
It's the only way.
Awatar użytkownika
Carti

Postautor: Carti » 11 wrz 2003, 21:50

jesoos pisze:Jesteście zajebiści :!:
-nie jestem rasistą ale nie lubie Turków
-jestem tolerancyjny ale cyganie do domu
-nie jestem skinem ale żydzi do gazu

ale...
ale...
ale...

posłuchajcie samych siebie...

"bekam z was" -cytując Martę... tylko nie wiem czy sie śmiać czy płakać :?

nie wiesz o co chodzi ja do nich nic nie mam. Bo znam niektorych i sa fajni chodzi mi tylko o ta wiekszosc. Bylem nawet na wakacjach z rodzicami w Turcji oni u siebie sa calkiem inni, sa mili i uczynni a w Austrii czy niemczech zgrywaja nie wiem jakich mafiozow... zrozumial bys to jak bys tu mieszkal .... :( :roll:
Awatar użytkownika
greeni

Postautor: greeni » 11 wrz 2003, 22:50

Niestety muszę przyznać temu rację... Smutna prawda. W zeszłym roku byłam w Heide Parku w Soltau w Niemczech było tam pełno Turków. Uwielbiam Niemców i dziwiłam się dlaczego nie chcą uznać Turków za mniejszość narodową. Po tej wycieczce to zrozumiałam... Tak jak ze strony Niemców spotykaliśmy się z niesamowitą życzliwością to Turkowie byli nieuprzejmi wręcz wulgarni :(
imagine all the people living life in peace...
Awatar użytkownika
Ghrave

Postautor: Ghrave » 11 wrz 2003, 22:54

Bo tak naprawde nie powinno sie ludzi oceniac jedna miara, kazdy z nas jest inny... i sa walnieci cyganie ale sa tez wporzadku... itd...
Awatar użytkownika
benektorun
Członek FFC

Postautor: benektorun » 12 wrz 2003, 10:19

"kazdy inny wszyscy rowni" czy aby napewno...
jak to forum będzie takie jak kiedyś to tu wrócę...
Awatar użytkownika
luki

Postautor: luki » 12 wrz 2003, 16:40

benektorun pisze:"kazdy inny wszyscy rowni" czy aby napewno...

no ale ponoc sa rowni i równiejszi ale to gówna prawda
kiedys wiezylem w miłosc a teraz juz nie . Moze kiedys uwierze. A moze juz nigdy je niespotkam
Mam jedak przyjaciół was
Awatar użytkownika
Slaweeek

Postautor: Slaweeek » 12 wrz 2003, 18:17

Dla mnie nie ważny jest kolor skóry tylko charakter i kultura osobista, bo czy murzyn czy biały to zarówno jeden jak i drugi może być, łagodnie mówiąc, nienormalny. A bardzo mi się podobało jak na Woodstoku wszyscy skandowali razem z Owsiakiem "NISZ NAZIZM, PRECZ Z RASIZMEM!!!" To było coś...
Awatar użytkownika
Atana

Postautor: Atana » 12 wrz 2003, 23:06

Ja też się wyłamie NIE JESTE TOLERANCYJNA!!!! LUdzie popatrzcie się na siebie! Popatrzcie na świat nas otaczająy! OK. tloleruje ludzi wszelkich ras i prawie wszystkich poglądów, ale nie moge i nie będę nigdy tolerowała:
- morderst,
-gwałtów,
-głodu,
- woje,
-ŚMIERCI NIEWINNYCH LUDZI!!!,
- itp.

Kocham ten świat mimo tylku jegi ogrucieństw. Ale nie mogę tolerować tych rzeczy . Poprostu NIE MOGE!!! Co tam skiny kiedy w Afryce czy Indiach dzieci umieraja z głodu, a ludzie którzy mogli by im pomóc mówią, że oni nic zrobić nie mogą!!! Tego też nie moge tolerować.... tego, że nawet nie chcą się postarać....
Awatar użytkownika
jesoos
Kontaktowanie:

Postautor: jesoos » 12 wrz 2003, 23:51

Ataniu myslę że poruszasz temat trochę innej tolerancji: dla ludzkich zachowań -w domyśle:dewiacji... w przypadku ułomności które wymieniłaś tolerancja jest chyba trochę niewłaściwym pojęciem

tolerancja w tym temacie odnosi się raczej do naszej odmienności. Ja również mógłbym powiedzieć że nie jestem tolerancyjny bo nie toleruję obłudy, chamstwa i przemocy...
It's the only way.
Awatar użytkownika
Ali3

Postautor: Ali3 » 12 wrz 2003, 23:58

mloda.jg pisze:Jestem tolerancyjna wobec różnych subkultur, nie zważam na to kto kim jest, czy Żydem , Muzułmaninem, Skinem itp.
mniej tolerancyjna jestem wobec osobowości... bo przecież Katolik mozę się okazać gorszy od muzułmanina a "dziecko kwiatów" ;-) gorsze od Skina :D

Zgadzam się z Mariolą i właśnie dlatego sądzę ze warto spróbować wpierw poznać kogoś bliżej, a dopiero potem go oceniać, ale już po jego zachowaniu a nie kolorze skóry czy wierze jaką wyznaje.
Jesteś dzieckiem wszechświata: nie mniej niż gwiazdy i drzewa masz prawo być tutaj i czy to jest dla ciebie jasne, czy nie, nie wątp, że wszechświat jest taki, jak być powinien.
Awatar użytkownika
Atana

Postautor: Atana » 13 wrz 2003, 0:12

Tolerancja to słowo, którym ludzie lubia się popisywać mówiąć" Jestem toleracyjny/a" BZDURA!!! Nikt nie jest w stanie tolerowac wszystkiego. To nie możliwe!!! A nie ma tolerancji pośredniej. Może kiedys ktos wymysli cos co sprawi, że tolerancje się podzieli na różne kategorie. Chyba, że ktos to dokładnie już dawno zrobił. To z wielka chęcią poznam wszystkie rodzaje tolerancji/

TOLERANCJA TO KIT!!!

i mnie to rybka co o tym myslicie tzn. czy się zgadzacie, bo ja rozumiem, że każdy ma troszeczke inny pogląd na rózne sprtawy i z wielka checią sobie poczytam co odpowiecie na ta oto moja, krótka wypowiedz:))) Mam nadziej, że wyniknie z tego ciekawa dyskusja, bo na to licze:)))

Ps. jesoosku:)) możemy chyba tu poruszyć ogólny temat tolerancji. Oczywiście moge założyc nowy temat, ale to było by troszkę bezsensowne, a pozatym cos czuje, że Cie polubie:))) A tak wogóle to niech nikt sobie nie mysli, że ja jestem jakaś strasznaaaaaaaaaaa=) Jestem całkiem milutka osóbką:)))Zapraszam na moje gg w każdy piątkowy wiczór ( 20.40-...) NIe oceniajcie mnie po moich postach, one czesto myla=)

Wróć do „Różne czyli Inne”