RASIZM-------------TOLERANCJA

Sprawy nie związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Adas » 28 lut 2004, 21:03

Ninona pisze: ale jednostka nie zmieni świata, a szkoda ;(

Czy aby na pewno szkoda...?
Toż właśnie dlatego demokracja jest uznawana za najlepszy ze znanych dotychczas sposobów zmian, bo żadna jednostka nie może nic zmienić.

I dobrze, że nie może :twisted: ;)
Awatar użytkownika
Carti

Postautor: Carti » 28 lut 2004, 21:15

Ninona pisze: ale jednostka nie zmieni świata, a szkoda ;(

przypomnial mi sie film "podaj dalej" nie wiem czy ktos ogladal .. maly chlopiec dostal nietypowa prace domowal mial sprobowac zmienic swiat czy cos w tym stylu i wymyslil "podaj dalej" strasznie wzruszajacy film poniewaz na koncu chlopiec ginie ale udalo mu sie cos osiagnac :)
Zorganizuj sobie Spontanicznosc!
Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Adas » 28 lut 2004, 21:16

eisen pisze: a muzułmanie tez sa nietolerancyjni... zobacz co sie dzieje w Iraku... to nie Talibowie.. to ortodoksyjni muzułmanie sprawiaja klopoty...

A co wiesz o muzłumanach mieszkających w krajach, w których nie ma wojny? Słyszałeś coś o mieszkańcach Turkmenii, ZEA, albo Kuwejtu? A w Turcji to nie muzłumanie? Ja tam nie wiem.... Ale muzłumanów jest podobno na świecie więcej niż chrześcijan, i wrzucanie ich wszystkich do jednego worka z terrorystami albo grupą niezadowolonych ludzi w Iraku, to wg mnie nie fair.

Wnioskowanie na podstawie Iraku jest dla mnie tak samo przekonujące, jak uznawanie chrześcijan za morderców, bo przecież Zakon Krzyżacki, bo Święta inkwizycja, bo tortury, palenie na stosach, bo kardynał Richelieu itd. :wink:
Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Adas » 28 lut 2004, 21:23

marigell pisze:Nie toleruje wszelkich odmian głupoty. A tak w ogole to należałoby najpierw zdefiniować co rozumiemy pod słowem tolerancja ...

Nie zaszkodziłoby też zdefiniować, co rozumiemy pod pojęciem "wszelkie odmiany głupoty" ;)
Awatar użytkownika
jesoos
Kontaktowanie:

Postautor: jesoos » 28 lut 2004, 21:34

benektorun pisze: .... zaglabiajac sie w ten temat czytalem duzo o tym jak traktuje sie polakow na zachodzie....

Drogi kolego benku...no więc myslę, że zagłębiałeś się w nie-do-końca odpowiednie lektóry...prawdziwszy obraz i bardziej obiektywne spojrzenie daje imo zagłębienie się w periodyki przedstawiające zarówno Twój, jak i przeciwny punkt widzenia...oglądałeś może telenowelę dokumentalną "zielona karta" (czy jakośtak)? bo na moje oko Stany to też "zachód".
benektorun pisze:PS mozesz mi wujasnic w czym sie myle....

cóż......na mój gust mylisz się zasadniczo i od początku... ale wytłumacz mi jeszcze różnice między nazizmem a nacjonalizmem proszę.
benektorun pisze:PS zauwazylem wyrazna zmiane w pisowni twoich postow,... metamorfoza??? :D

hmmm ja nic podobnego nie zauważyłem...może z wyjątkiem przyrostu zarostu w wyniku niegolenia.

marek: a świstak siedzi i testuje prezerwatywy...
You know you got it when you're having fun,
And the rock n rolls shaking you under the sun,
You scream and you shout this is what it's all about,
It's the only way.
Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Adas » 28 lut 2004, 21:42

jesoos pisze:...i utopia...zreszta na temat świata 'idealnego' bez wojen głodu etc powstało setki książek i kilkadziesiąt filmów, ostatni: "Equilibrium" -do stworzenia świata 'idealnego' potrzeba było pozbawić ludzi wszelkich uczyć...

Niedobry przykład, marny film, żeby to chociaż jakaś ciekawa wizja była, coś odkrywczego, ale niestety, ten film to tylko kolejne filmowe wcielenie Orwella 50 lat później....
Awatar użytkownika
benektorun
Członek FFC

Postautor: benektorun » 06 mar 2004, 20:01

kochanu jesoosku...
Nacjonalizm jest to moim zdaniem propagowanie swojej narodowosci nie poprzez dyskryminacje innych narodowoscie ale poprzez nie odlaczne laczenie sie z danym narodem nie wyzadzajac nikomu krzywdy...
Nazizm- mojim zdaniem propagowanie swojej narodowaosci za wszelka cene... wywyzszanie siebie ponad wszystkich....
jest miedzy tym jakas cienkia granica aczykolwiek to nie jest to samo....
jak to forum będzie takie jak kiedyś to tu wrócę...
Awatar użytkownika
velma kelly
Kontaktowanie:

Postautor: velma kelly » 26 mar 2004, 15:23

Każdy człowiek jest wartością, bez wzgledu na kolor skóry, wyznanie itd. Oczywiście nie jestem rasistką.
...in an act of desperation
http://photos.blog.pl
Awatar użytkownika
Cień Anioła
Członek FFC

Postautor: Cień Anioła » 05 maja 2004, 22:03

MeDuZa

Wysłany: Sro Maj 05, 2004 21:15 Temat postu: BrAk ToLeRaNcji

--------------------------------------------------------------------------------

Ostatnio coraz częściej spotykam się z całkowitym brakiem tolerancji. Niby polskie prawo mówi o wolności słowa itd, ale widzę, że mało kogo to obchodzi. Często słyszę, że Ania z Łez jest taka i owaka, że tan zespół to jedno wielki nic. Muzyka okropna i w ogóle. Po co w takim razie zwracają na to uwagę? Nie podoba im się, to rozumiem, ale po co od razu mówić to wszystkim i jednocześnie ich buntować? Bez sensu jest takie zachowanie. Jeżeli mi się coś nie podoba to mi się nie podoba, ale nie wymyslam dodatkowych plotek. Jeśli ktoś lubi Ich Troje, to mozna po prostu powiedzieć, że ten zespół ci się nie podoba, a nie od razu gadać, że Michał Wiśniewski to kretyn, który bije swoja żonę i jest jeszcze na domiar tego alkoholikiem (to oczywiście tylko przykład, ale ludzie czasem na prawdę zmyślaja, by tylko komuś dokuczyć.). Nie warto jest zmieniać ludzi na siłę, bo kochamy ich za to jakimi są, a każdy jest, jaki jest...
Awatar użytkownika
Z.U.-Oliwia
Kontaktowanie:

Postautor: Z.U.-Oliwia » 05 maja 2004, 22:26

Dzisiaj Karków popisał się wyjątkową jak dla mnie i dla wielu nietolerancją. W tym mieście ma się odbyć parada homoseksualistów, bo chyba tak to można nazwać. Wiele osób wypowiadało się na ten temat w tv. Straszne było to co powiedzieli ci ludzi np. Tej parady nie powinno być, ponieważ nie oszukujmy się. Homoseksualizm to zboczenie i powinno się to leczyć.
Jak dla mnie to wcale tak nie jest przecież to normalni ludzie!! :?
Nobliści (Miłosz i Szymborska) wysłali list o tym, że powinniśmy tolerować osoby, które różnią się od nas na co pewna Pani zareagowała i przedstawiła swoje zdanie w tv.: (mniej więcej) Nie kupię już tomików Pani Szymborskiej, a Miłosz jeśli czuje się Litwinem to niech zostanie na Litwie, a od Krakowa PRECZ!!!! :?
Kolejny wielki pokaz nietolerancji w Polsce. Jak dla mnie bulwersujące. Przecież Homoseksualiści są normalnymi ludźmi!! :evil:
[."Kochać z całych sił, rodzić się co dnia, ja pragnę".]
Awatar użytkownika
mloda.jg
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: mloda.jg » 05 maja 2004, 22:29

MeDuZa pisze:
Ostatnio coraz częściej spotykam się z całkowitym brakiem tolerancji. Niby polskie prawo mówi o wolności słowa itd, ale widzę, że mało kogo to obchodzi. Często słyszę, że Ania z Łez jest taka i owaka, że tan zespół to jedno wielki nic. Muzyka okropna i w ogóle

Zapytaj taką osobę co słyszal Łez... przecieć to tylko dowodzi o inteligencji osoby wypowiadającej się na jakiś temat a tego tematu jednak nie znajać... to jest śmieszne :lol:
u mnie osoba taka traci w oczach :D no chyba że mi udowodni że zna się na tym co mówi :D ale raczej nie postkałam sie z krytyką od osób które znały choćby jedna płytę Łez w całości...
"... Kochaj całym sercem wszystkich ludzi,
bo lepiej mieć w sercu ranę,
niż kamień zamiast serca..."
Awatar użytkownika
Anioł_ciemności

Postautor: Anioł_ciemności » 06 maja 2004, 13:53

Taka osoba po prostu się ośmiesza...Robi z siebie pajaca i już! ;)

Takie rzeczy to tylko w...FFC!

Szatan,mrok cały rok!
Awatar użytkownika
Cień Anioła
Członek FFC

Postautor: Cień Anioła » 19 cze 2004, 12:48

*Łezka**

Wysłany: Sob Cze 19, 2004 10:38 Temat postu: Nietorelancja

--------------------------------------------------------------------------------

Słucham Łez juz od czterech lat. Jednak dopiero teraz coraz czesciej spotykam sie z nietorelancja wlasnie z powodu muzyki jakiej slucham.Pytam sie dlaczego?? Było mi bardzo przykro z z tego powodu. Chamstwo przekraczalo wszelkie granice,ale nie oznacza to ze przestałam sluchac Łez tylko dlatego ze paruosobom sie to nie podobało. Postanowilam po tych przykrych wydarzeniach jeszcze bardziej pokazac ludziom co kocham. Poszlam za rada kolezanek. Koszulki, naszywki i jezcze wiecej tego typu rzeczy aby pokazac im wszystkim ze mam w nosie co mowia. Ku mojemu wielkiemu zdzieweniu pomoglo. odczepili sie odemnie bo wiedzieli ze i tak ich nie slucham i bede robic to co chce.
Awatar użytkownika
*Łezka**
Kontaktowanie:

Postautor: *Łezka** » 16 lis 2005, 15:48

WYCIAGAM KOLEJNY TEMAT PONIEWAZ DZISIAJ ZACZYNAJĄ SIĘ OBCHODY "DNI TOLERANCJI" :)

Moim skromnym zdaniem brak tolerancji to brak powietrza....
"Śmiejecie się ze mnie, ponieważ jestem inny, a ja śmieję się z was, ponieważ wszyscy jesteście tacy sami." - Jonathan Davis (KoRn)
Awatar użytkownika
Syriel

Postautor: Syriel » 16 lis 2005, 19:54

"Kraków dla tolerancji" to impreza, na którą wybieram się w ten piątek. Zagraja miedzy innymi Lao Che! Już nie mogę się doczekać :)

Wróć do „Różne czyli Inne”