piosenka slodkie winogrona-ocena

Dyskusje związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

mondrala

Postautor: mondrala » 23 cze 2003, 1:44

juz wiadomo...i po co sie zloscisz...dobrze jest miec slownik w do mu..ale trudno nie miec takiej ksiazki studiujac polonistyke...i oczywiscie RACJA JEST PO STRONIE MONDRALI...pod haslem zamigotac..sa przyklady odmian przez przypadki..ale to nudne i dalej sa przyklady zdan..i pisze..NIEBAWEM Z A M I G O C A ...GWIAZDY NA NIEBIE..a dyskusja jest kreatywna ..bo dyskutujemy o tekstach..spieramy sie...wyciagamy wnioski..przynajmniej ja..szkoda,ze niektorzy sie wkurzaja niepotrzebnie...co do winogronek..to niechlujstwo polega..na potraktowaniu slow tej piosenki...tak strasznie niepoetycznie..kogos korcilo zeby koniecznie to napisac..bo chcial sie wygadac..bez pomyslu na forme tej piesni..jest to takie bla..bla bla...ania uratowala te piesn swoim wspanialym vocalem..przeczytaj sobie ten tekst..bez muzyki..to zrozumiesz..o co mi chodzi.....
Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Adas » 23 cze 2003, 2:05

Dziękuję, czyli sprawę "Oczu..." mamy wyjaśnioną, błędne było moje wrażenie niechlujności.

Co do winogron - już wiele razy pisałem, ale powtórzę raz jeszcze - specjalnie dla Mondrali: nie obchodzi mnie poezja w każdym tekscie piosenki. Poezja może (powinna) mnie interesowac tam, gdzie jest to odrębny twór, czyli np. w tomiku wierszy.

W piosence liczy się dla mnie całość, a nie tylko tekst, tylko muzyka, tylko melodia, tylko wokal, tylko gitara, perkusja, klawisze, bas czy smyczki.
I jeszcze pewnie inne elementy mają wpływ na całość, takie, które mi nawet na myśl nie przychodzą, bo nie jestem fachowcem i nie znam się na muzyce poza tym, co słyszę w efekcie końcowym.

Nawet brałem pod uwagę, że możesz być osobą niesłyszącą, ale tyle piszesz o wokalu Ani.

Jak na mój gust masz po prostu klapki na oczach i widzisz niektóre rzeczy wybiórczo, nie dostrzegając całości.
Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Adas » 23 cze 2003, 2:09

mondrala pisze:...i po co sie zloscisz...

To już klasyczny wpływ internetu na Twoją wyobraźnię :P
Gdybyś mnie znała nie tylko z własnej wyobraźni, to widziałabyś jak bzdurnie brzmi sugestia, że ja się mogę złościć z takiego powodu :):):)
mondrala

Postautor: mondrala » 23 cze 2003, 3:31

Adas pisze:Dziękuję, czyli sprawę "Oczu..." mamy wyjaśnioną, błędne było moje wrażenie niechlujności.

Co do winogron - już wiele razy pisałem, ale powtórzę raz jeszcze - specjalnie dla Mondrali: nie obchodzi mnie poezja w każdym tekscie piosenki. Poezja może (powinna) mnie interesowac tam, gdzie jest to odrębny twór, czyli np. w tomiku wierszy.

W piosence liczy się dla mnie całość, a nie tylko tekst, tylko muzyka, tylko melodia, tylko wokal, tylko gitara, perkusja, klawisze, bas czy smyczki.
I jeszcze pewnie inne elementy mają wpływ na całość, takie, które mi nawet na myśl nie przychodzą, bo nie jestem fachowcem i nie znam się na muzyce poza tym, co słyszę w efekcie końcowym.

Nawet brałem pod uwagę, że możesz być osobą niesłyszącą, ale tyle piszesz o wokalu Ani.

Jak na mój gust masz po prostu klapki na oczach i widzisz niektóre rzeczy wybiórczo, nie dostrzegając całości.

slysze niezle...co do klapek na oczach...jesli taaakie szkla jakie musze nosic mozna nazwac klapkami..to niech to beda klapki....ratunku..klapkiza takie pieniadze...dobry dowcip adasiu..zapewniam cie ze sa to klapki w dobrym gatunku..urody mi chyba nie poprawiaja...ale widze...co nieco.....i jakos musze z tym zyc....i staram sie patrzec nie tylko na piosenki...raczej calosciowo..z dystansem..do wszystkiego...bo inaczej konkurencja by mnie zjadla...a wtedy...nie mieli by co jesc ....ci ktorym ..dzieki mojej pryszczatej buzi.. i wzrokowi zza okularow..bank co miesiac wyplaca ...jakies tam..podobno przyzwoite pieniadze....to tyle w temacie klapek...a co do poezji i literatury...to taka ucieczka z matrixa...studia tez sa fajne....chociaz jakos dlugo ich nie moge skonczyc...coz..praca niestety zabiera duzo czasu...za duzo...a muzyka daje odprezenie ..prawda :?: :?: :?: szkoda czasu na zloszczenie sie.. :lol: :lol:
Awatar użytkownika
forest-fan

Postautor: forest-fan » 23 cze 2003, 4:29

piosenka słodkie winogrona jest piosenka bardzo ciekawa.mi osobiscie sie podoba jak pozostałe piosenki zespołu ŁZY. :D :D :D :D
forest
Awatar użytkownika
Carti

Postautor: Carti » 23 cze 2003, 4:41

forest mi tez sie podoba.. ja juz to wiele razy pisalem kazda piosenka LEZ ma cosik w sobie :P
Awatar użytkownika
morelka
Członek FFC

Słodkie winogrona

Postautor: morelka » 23 cze 2003, 16:00

Mi piosenka Słodkie winogrona się bardzo podoba. Nie rozumiem jak można twierdzić, że piosenki Łezek są na jedno kopyto... uważam, że każdy z utworów jest inny i wyjatkowy :D
Więc żeby uczucie trwało, trzeba zgodzić się na niepewność, wypłynąć na niebezpieczne wody, tam gdzie posuwa się do przodu tylko ten, kto ufa...
Awatar użytkownika
Łukaszo
Członek FFC

Postautor: Łukaszo » 23 cze 2003, 22:17

TEN KAWAŁEK NA POCZATKU MI SIĘ SPECJALNIE NIEPODOBAŁ, AŻ DO CZASU GDY ZACZĄŁEM SŁUCHAĆ GO "NA MAXA!". MÓWIĘ WAM, PODKRĘĆCIE "VOLUME" DO OPORU, WTEDY BRZMI NAJLEPIEJ, GDY WSZYSTKO SIĘ TRZĘSIE W MIESZKANIU :wink: .SZCZEGÓLNIE REFREN. SUPER PIOSENKA DO POSZALENIA :!:
"Zanim jednak mnie potępisz - stań przed lustrem, popatrz w siebie - i zastanów się przez chwile, czy nie jestem cząstką Ciebie.."
Awatar użytkownika
Gosiaak
Kontaktowanie:

Postautor: Gosiaak » 24 cze 2003, 1:00

Nie wiem co niektórzy mają do tej piosenki... Mnie się ona podoba... Ania powiedziała, że ta piosenka jest powiązaniem do piosenki "Jestem jaka jestem"... mnie też się tak od samego początku wydawało... już nawet o tym z koleżnaką gadałam (Natalia-macie od niej pozdrowienia) Ona zauważyła to dopiero po tym jak Ania rzeczywiście potwierdziła moje przypuszczenia... także dla mnie ta piosenka jest SUPER
Awatar użytkownika
Dave

Postautor: Dave » 24 cze 2003, 16:20

"Słodkie winogrona" przesłuchiwałem wiele razy i doszedłem do wniosku że piosenka rozkręca się z kazdą sekundą......Utwór trzeba zawsze traktować jako całość, jednak mimo to wydaje mi sie że "Słodkie winogrona" wiele zawdzięczają wokalowi Ani......
...jak świat pęka przede mną, jak ginę...
Awatar użytkownika
Cień Anioła
Członek FFC

Postautor: Cień Anioła » 25 cze 2003, 17:00

Ja ostanio się wsłuchiwałam we wszystkie płytki Łez i niekiedy gdyby nie wokal ani to by było źle.Tak posłuchac muzyki w tle bez głosu Ani...ehhh
Awatar użytkownika
Ghrave

Postautor: Ghrave » 27 cze 2003, 2:04

Cień Anioła pisze:Ja ostanio się wsłuchiwałam we wszystkie płytki Łez i niekiedy gdyby nie wokal ani to by było źle.Tak posłuchac muzyki w tle bez głosu Ani...ehhh

Ale to swiadczy tylko o tym jak dobrą woklistka jest Ania... :)
mondrala

Postautor: mondrala » 27 cze 2003, 2:29

Ghrave pisze:
Cień Anioła pisze:Ja ostanio się wsłuchiwałam we wszystkie płytki Łez i niekiedy gdyby nie wokal ani to by było źle.Tak posłuchac muzyki w tle bez głosu Ani...ehhh

Ale to swiadczy tylko o tym jak dobrą woklistka jest Ania... :)

ANIA JEST NAPRAWDE DOBRA VOCALISTKA..SZWANKOWALA TROCHE JE PROMOCJA...ALE DZIEKI OCZOM..I NOWEMU MENAGEROWI....WSZYSTKO ZACZYNA UKLADAC SIE ZNAKOMICIE..OBY TAK DALEJ.
Awatar użytkownika
Gusia

Postautor: Gusia » 02 lip 2003, 3:26

Mi się tam piosenka podoba :mrgreen:
Awatar użytkownika
kathleen_kelly

Postautor: kathleen_kelly » 02 lip 2003, 3:53

ANIA JEST NAPRAWDE DOBRA VOCALISTKA..SZWANKOWALA TROCHE JE PROMOCJA...ALE DZIEKI OCZOM..I NOWEMU MENAGEROWI....WSZYSTKO ZACZYNA UKLADAC SIE ZNAKOMICIE..OBY TAK DALEJ.
---> to nie jest menadżer Ani, tylko menadżer zespołu ... bo Ania nie jest solistką, tylko wokalistką w zespole ... i nie jest to NOWY menadżer, tylko DRUGI menadżer ... masz jakieś kiepskie źródło informacji ...
" (...) there was a light in her eyes ... I used to see ... and the song in the words ... I used to hear (...) "

Wróć do „Łzy”