Złota płyta "NCNJ"

Dyskusje związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
benektorun
Członek FFC

Postautor: benektorun » 30 lis 2003, 15:33

no teraz HEY ma trase koncertowa z prawdziwego zdarzenia... tego mi brakuje w ŁZACH bo nie ma konkretnie rozleklamowanej trasy koncertowej... pewnie znalazl by sie sponsor i ŁZA by to jeszcze bardziej moglo pomoc...
jak to forum będzie takie jak kiedyś to tu wrócę...
Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Adas » 30 lis 2003, 15:37

Łzy grają na bieżąco, praktycznie cały czas, nie ma potrzeby robic osobnej "trasy koncertowej", bo taka trasa trwa u Łez bez przerwy, nie trzeba jej specjalnie reklamowac, zeby ludzie przyszli.

Specjalną trasę się organizuje i reklamuje chyba wtedy, gdy istniejej zagrożenie że ludzie nie przyszliby na koncerty bez specjalnej reklamy trasy...
Awatar użytkownika
magda89
Kontaktowanie:

Postautor: magda89 » 30 lis 2003, 16:07

Adas pisze:Łzy grają na bieżąco, praktycznie cały czas, nie ma potrzeby robic osobnej "trasy koncertowej", bo taka trasa trwa u Łez bez przerwy, nie trzeba jej specjalnie reklamowac, zeby ludzie przyszli.

Specjalną trasę się organizuje i reklamuje chyba wtedy, gdy istniejej zagrożenie że ludzie nie przyszliby na koncerty bez specjalnej reklamy trasy...

Wiesz... Mysle ze jakby nie bylo to fajnie jest jak w miescie i okolicach wisza plakaty reklamujace wystep... A jezeli chodzi o to jak Łzy sa reklamowane to odpowiedz jest jedna - miernie.... :( Przyklad? - Bydgoszcz - jeszcze w dzien koncertu w radiu podali ( a to ze podali to chyba jakis cud :twisted: ) ze koncert odbedzie sie na Astori a juz od jakigos czasu bylo mowione ze zostal przeniesiony do klubu Bravo... A plakaty? - trezba bylo sie ich doszukiwac - niestety.... :?
..::Miłość nie polega na wzajemnym wpatrywaniu się w siebie,::..
..::Ale wspólnym patrzeniu w tym samym kierunku::..

www.cien-zablakanej-duszy.pl
Awatar użytkownika
jesoos
Kontaktowanie:

Postautor: jesoos » 30 lis 2003, 17:32

Dave pisze: Platyna za NCNJ wpełni należy się Łzom,

"należy się"? wg mnie niewłaściwe określenie: należeć to sie może fryderyk, w przypadku złotej płyty nie ma imo nic do "należenia" czy do "nienależenia" -osiągneli pewien pułap sprzedaży -dostali platynę, jakby nie osiągneli -nie dostaliby. To prędzej potwierdzenie pewnego sukcesu komercujnego, niż nagroda.

Adas pisze:Rzeczywiście, teraz wierzę Kasi, że jej to już nie kręci.

A może nigdy jej nie kręciło? Moze jednak są ludzie którzy wykonuja muzykę dla 'swojej' publiki i własnej satysfakcji niż dla złotych płyt i miejsc na listach przebojów?
You know you got it when you're having fun,
And the rock n rolls shaking you under the sun,
You scream and you shout this is what it's all about,
It's the only way.
Awatar użytkownika
Sylwia;-)

Postautor: Sylwia;-) » 30 lis 2003, 17:37

jesoos pisze:
Dave pisze: Platyna za NCNJ wpełni należy się Łzom,

"należy się"? wg mnie niewłaściwe określenie: należeć to sie może fryderyk, w przypadku złotej płyty nie ma imo nic do "należenia" czy do "nienależenia" -osiągneli pewien pułap sprzedaży -dostali platynę, jakby nie osiągneli -nie dostaliby. To prędzej potwierdzenie pewnego sukcesu komercujnego, niż nagroda.

Nie chcę się powtarzać, więc nic nie będę juz dodawać... sylwia;-)
Awatar użytkownika
mloda.jg
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: mloda.jg » 30 lis 2003, 18:24

Może Hey nie było kiedyś tyle w TV bo nie bło takich możliwości? Nie było poslkiej VIVY MTV i inny programów, zresztą nei znam się na Hey-u, ale osiągnęli jakąś tam popularność i teraz nie jest im potrzebne już "pokazywanie się" by sprzedać płyty, więc wydaje mi isę bezsensowne porównywanie Łez z Heyem czy z innymi zespołami które istnieją na rynku muzycznym od kilkunastu lat...
"... Kochaj całym sercem wszystkich ludzi,
bo lepiej mieć w sercu ranę,
niż kamień zamiast serca..."
Sylwia
Członek FFC

Postautor: Sylwia » 30 lis 2003, 21:01

A ja jeśli mam być szczera to wcale nieuważam, że zdobycie platyny (nawet w czasach gdy polski rynek muzyczny wygląda jak wygląda :P ) przez Łzy jest jakimś OGROMNYM sukcesem. Gdy porównuję też platynę za WZZS i pomyślę że praktycznie przy takiej słabej promocji tylko rozgłośni lokalnych....a sprzedaż przekroczyła ilość 125 tyś ....to przy tak wielkiej promocji medialnej NCNJ to te 75 tyś.....to jak dla mnie potwornie mało..
Sylwia
Awatar użytkownika
Dave

Postautor: Dave » 30 lis 2003, 21:31

Adas pisze:A młodsi widzą, czym był wtedy Hey...
Pod względem komercji, sprzedaży, popularności, Hey był wtedy odpowiednikiem dzisiejszego Ich Troje.

Może pod względem sprzedaży to bym się zgodził, ale co do reszty rozbawiłeś mnie do łez......Chyba wypowiadamy się o zupełnie innych zespołach.... :roll:
I jeszcze jedno napisałeś: "Gdy mieli dwie komercyjne płyty na koncie...". Co rozumiesz po pojęciem komercyjnej płyty ?? Bo jeśli np. "Fire" było nagrane wyłącznie dla kasy (bo to jest w moim rozumieniu komercja) to "Słońce" Łez to komercja, aż nie miło pachnie..... :roll: :roll: :roll:
...jak świat pęka przede mną, jak ginę...
Awatar użytkownika
sliwka

Postautor: sliwka » 30 lis 2003, 21:34

Sylwia pisze:A to przy tak wielkiej promocji medialnej NCNJ to te 75 tyś.....

a ja gdzies ostatnio czytalam (tylko nie moge sobie przypomniec gdzie) ze na platyne wystarczy juz 70 tys....
Awatar użytkownika
Vampirzyca

Postautor: Vampirzyca » 30 lis 2003, 22:23

Sylwia pisze:...tak wielkiej promocji medialnej NCNJ to te 75 tyś.....to jak dla mnie potwornie mało..

tak.. zgadzam sie po części.. ale - piraci też mają w tym swój duży wkład, niestety.. bo im zespół popularniejszy, tym wiecej egzemplarzy kopiują piraci.. ;/ w Bydgoszczy wystarczy isc w niedziele na stadion i przy kazdym stoisku z płytami mozna dostac "NCNJ" za 10zł. ;/

sliwak> no, chyba na stronie CGM było napisane.
Awatar użytkownika
Cień Anioła
Członek FFC

Postautor: Cień Anioła » 30 lis 2003, 23:02

Powinni zrobic tak jak Closterkeller. Jesli ktos skopiuje to naprawde musi byc doswiadczony w "tym fachu". Ghrave mi przyegrywał Nero no i niestety nie gra...z kompa tez nie mozna skopiowac :roll:
Awatar użytkownika
Ninona
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Ninona » 30 lis 2003, 23:14

Cień Anioła pisze:Powinni zrobic tak jak Closterkeller. Jesli ktos skopiuje to naprawde musi byc doswiadczony w "tym fachu". Ghrave mi przyegrywał Nero no i niestety nie gra...z kompa tez nie mozna skopiowac :roll:

No ja mam nero i przegrywałam u kolegi koleżance tą płytę..ale on nie skarżył się że to było jakieś wyjątkowo wymyślne zabezpieczenia :roll:
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampirzyca

Postautor: Vampirzyca » 30 lis 2003, 23:22

" A plakaty? - trezba bylo sie ich doszukiwac - niestety.... :? "

nie wiem jak w Fordonie.. ale na Szwederowie i w Centrum (Bydgoszczy) było dużo plakatów. Np. w sklepach muzycznych, w empiku, na przystankach, w Geancie..

a co do Clostera.. nie wiem jak z "Nero", ale "Graphite" mozna spokojnie przegrac.
Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Adas » 30 lis 2003, 23:47

Sylwia pisze: Gdy porównuję też platynę za WZZS i pomyślę że praktycznie przy takiej słabej promocji tylko rozgłośni lokalnych....a sprzedaż przekroczyła ilość 125 tyś...

Trzeba uściślić tę "uprzedzoną Sylwiową propagandę" :)

A było tak:

Przy samej promocji rozgłośni lokalnych i po około 150 koncertach z piosenkami z tej płyty - sprzedane było 25 tys. WZZS.
Następne płyty ludzie kupili dopiero w kilka miesięcy/lat po tym, jak Łzy z "Agnieszką" i "Narcyzem" pojawiły się w telewizji.

Dokładniej:
25 tys. było około marca 2001 (a WZZS ukazała się w lipcu 2000).
Tyle Łzy "wywojowały" przez 3 lata intensywnych koncertów i wizyt w lokalnych radiach, mimo zwycięstwa Ani w "Szansie", mimo zwycięstwa na "Gamie" z piosenką Niemena (ten festiwal transmitował Polsat), i mimo występu Łez w Rowerze Błażeja. Te wszystkie działania wystarczyły do sprzedaży 25 tys. płyt.
Złotą płytę (wtedy 50 tys.) WZZS osiągnęła dopiero po ładnych kilku miesiącach od chwili pojawienia się Łez w telewizji, po ponad roku od ukazania się na rynku.
Platyna to było chyba już po półtora roku od wydania płyty.

Od wydania NCNJ minęło dopiero 6 miesięcy.

A więc proszę jednak o bardziej obiektywne komentarze, szczególnie gdy są takie opiniotwórcze jak Prezesa FFC :wink:
Ostatnio zmieniony 01 gru 2003, 0:05 przez Adas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Adas » 30 lis 2003, 23:55

Naprawdę smutne to, że "Narcyz", "Agnieszka", "Nie wiem" czy "Zabij się" niektórym nie przeszkadzały w polubieniu Łez (może nawet aż do przesady), a w tej chwili wystarcza "Anka", "Julia" czy "Jak cukierek", żeby Łzom zarzucać wielkie i niedopuszczalne pogorszenie repertuaru...

Mam wrażenie, że to pretekst, usprawiedliwiający słabnące zaangażowanie/zainteresowanie. Podobnnie pretekstem w moich oczach są zarzuty, że Łzy są często w róznych mediach.
A przecież wystarczy przyznac, że znudziło się, minęło, i nie trzeba wyjaśniać dlaczego.

Wróć do „Łzy”