Aborcja.

Sprawy nie związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
niebieskooka

Postautor: niebieskooka » 28 paź 2003, 16:44

Dokładnie Carti każdy ma prawo do życia a pozbawic jego może tylko bóg. Tyle jest ludzi. którzy pragną mieć dzieci oddali by za to wszystko.Dlatego zamiast zabić dziecko najlepiej je urodzic nie zostawiać na śmietniku tylko zostawić w kościele lub w szpitalu a tam juz sie tym dzieckiem zajmą i bedzie miało ono szanse na normalny dom
marigell

Postautor: marigell » 28 paź 2003, 17:01

Szanse na normalny dom to ono będzie miało bardzo nikłe ... wystarczy spojrzec na domy dziecka, procedura adopcyjna nie jest prostą sprawą ... proponuje, wgłębić się w samo zrodlo - czyli: na czym polega adopcja, ile trwa, kto moze otrzymac prawa rodzicielskie itd. Adopcja trwa latami i nierzadko ludzie rezygnuja z braku sil. Nie dziwie im sie. Nalezaloby zmienic prawo a nie decyzje kobiet.

każdy ma prawo do życia

Oczywiscie. Tylko ja bym tu jeszcze dodała, że każdy ma prawo do GODNEGO życia ... a skoro ktoś nie ma zamiaru użyczac swojego ciała no to to jest chyba, a raczej powinno być Jego prawo! Przecież żyjemy w wolnym kraju więc teoretycznie nikt nie powinien Nam niczego narzucać tyczasem jest zupełnie innaczej ... i nie wiem dlaczego ktoś ma się wtracać i nakazywac mi cokolwiek ... życ moim życiem ...

Aborcja jest nierzadko jedynym wyjsciem. Macie dom? jedzenie? kochajacych rodzicow? To sie cieszcie, nie wszyscy maja tak dobrze - to tym bardziej nie daje prawa o decydowaniu za innych... Co robicie dla tych dzieci, ktore sa w domach dziecka?
Obrazek
Awatar użytkownika
kepher

Postautor: kepher » 29 paź 2003, 16:04

A ja się wypowiem pytająco.
Jeśli nie pozwalamy na zabijanie płodu, dlaczego nie ma żadnych ograniczeń prawnych dotyczących deptania żuczków, uderzania packą much, używania robaczków jako przynęty wędkarskiej? Dlaczego nie ściga się kierowców samochodów, którzy przejechali żabę? Dlaczego wolno siekierą uciąć łeb kogutowi? Więcej... Co ma takiego płód, czego nie ma dorodna świnia, hodowana tylko po to by ją zabić. W czym płód jest lepszy od dorosłego karpia, którego masowo się wyrzyna w dzień urodzin Chrustusa? Dlaczego lepiej zniszczyć życie matce i dziecku, niż zapobiec narodzinom?
Awatar użytkownika
jesoos
Kontaktowanie:

Postautor: jesoos » 30 paź 2003, 14:59

kepher pisze: Więcej... Co ma takiego płód, czego nie ma dorodna świnia, hodowana tylko po to by ją zabić.

Kepher a zjadłbyś ludzkie mięso?
też jestem za aborcją, ale Twój przykład jest delikatnie 'nie trafiony' :P
You know you got it when you're having fun,
And the rock n rolls shaking you under the sun,
You scream and you shout this is what it's all about,
It's the only way.
Awatar użytkownika
czarna łza
Kontaktowanie:

Postautor: czarna łza » 30 paź 2003, 15:23

Temat juz taki chyba był"abborcja i eutanazja" ale do rzeczy:
Ja aborcji mówie:NIE :!: :!:
Aborcja nie rozni się niczym od innych morderstw
jest to poprostu humanitarne zabójstwo....
Matka nie ma prawo decydowac o zyciu drugiego człowieka nawet jeśli wydała go na świat :!: :!:
Czytalam gdzies ze dziecko poprostu w czasie aborcji sie rozrwa.... :
urywa nuzki..... raczki itd. Birdne bezbronny płod usiluje sie bronic.... bo przeciez eszystko czuje....Podobno takie"zabiegi" wykonuje sie nawt w 5 miesciacu :shock: :cry: Zwłoki poprostu sie wyrzuca..... podobno był taki przypadeek.... ze przez kilka minut serce płodu(lezoce na śmietniku) jeszcze bilo :cry:
Przeciez sa domy dziecka.....
W czasie stosunku mozn sie zabezpiecztyc..... no ale kto o tym mysli :!: :!: Aborcja to zabójstwo :!:
Ostatnio zmieniony 30 paź 2003, 16:00 przez czarna łza, łącznie zmieniany 2 razy.
„Przejedz na drugą stronę tam odnajdziesz swoją śmierć pokusę od dawna wymarzoną...”

www.aniele-moj.blog.pl
marigell

Postautor: marigell » 30 paź 2003, 15:26

Moze by tak jakieś argumenty?? Czy małe uzasadnienie??

Bo stwierdzenie "jestem na NIE" raczej nic do dyskusji nie wnosi .... i radze przeczytać caly wątek bo z Twpjego postu to odnosze wrazenie, ze tego nie zrobiłaś ...
Obrazek
Awatar użytkownika
czarna łza
Kontaktowanie:

Postautor: czarna łza » 30 paź 2003, 16:09

Urodziła już 8 dzieci? Chorych tak? No ale dzieci nie przynosi bocian :!: :!:
Skoro kobieta wie ze wydaje na swiat dzieci chore powinna sie zabezpieczyc :!: :!: no.... a jak jeszcze.... jest zakarzona......hmmmm to nie powinna oprawiac sexu.... no i... zalezy jaka"droga" sie zakazila moze.... plociowom bo kochala sie z.....
Nie wiem co o tym myslec....
kazdy czlowiek ma prawo do zycia :!: :!: z 2 strony.... dla tych dzieci to bedzie nie zycie ale wegetacja.....
„Przejedz na drugą stronę tam odnajdziesz swoją śmierć pokusę od dawna wymarzoną...”

www.aniele-moj.blog.pl
marigell

Postautor: marigell » 30 paź 2003, 16:57

czarna łza pisze:Czytalam gdzies ze dziecko poprostu w czasie aborcji sie rozrwa.... :
urywa nuzki..... raczki itd. Birdne bezbronny płod usiluje sie bronic.... bo przeciez eszystko czuje....Podobno takie"zabiegi" wykonuje sie nawt w 5 miesciacu :shock: :cry: Zwłoki poprostu sie wyrzuca..... podobno był taki przypadeek.... ze przez kilka minut serce płodu(lezoce na śmietniku) jeszcze bilo :cry:
Przeciez sa domy dziecka.....

Czytałaś gdzieś?? Podaj źrodło
Podobno? Zanim coś napiszesz i kogoś oskarżysz - upewnij się.
Obrazek
Awatar użytkownika
kepher

Postautor: kepher » 30 paź 2003, 19:53

jesoos pisze:Kepher a zjadłbyś ludzkie mięso?
też jestem za aborcją, ale Twój przykład jest delikatnie 'nie trafiony' :P

A czy to jest temat kulinarny? Ludzkie mięso to normalne mięso i nie widzę problemu. Gdybym nie wiedział, że mam na talerzu kotlet z koleżanki ze szkoły, to bym pewnie zjadł. Hamuje mnie tylko wpojony przez społeczeństwo dogmat, że ludzi się nie je. Ale to nie ma nic do rzeczy.

Do Czarnej Łzy:
To prawda, że od aborcji jest lepsza antykoncepcja - bezapelacyjnie, ale sama pomyśl... wolałabyś, by matka wyrzuciła cię na ulicę, czy raczej wolałabyś się wogle nie urodzić? To, że ty uważasz urwanie nóżki płodowi za coś okropnego, nie znaczy, że przez to ma cierpieć matka i dziecko.

Aborcja jest ostatecznością, ale jeśli nie zostanie zalegalizowana, nie będzie profesjonalnych zabiegów w normalnych szpitalach, a wyskrobane matki często będą cierpieć z powodu powikłań.
Awatar użytkownika
Ignis

Postautor: Ignis » 30 paź 2003, 21:54

czarna łza pisze:Czytalam gdzies ze dziecko poprostu w czasie aborcji sie rozrwa.... :
urywa nuzki..... raczki itd. Birdne bezbronny płod usiluje sie bronic.... bo przeciez eszystko czuje....Podobno takie"zabiegi" wykonuje sie nawt w 5 miesciacu

Jest taki film chyba tytuł to "Niemy krzyk" jest to zapis z USG na którym widać na czym polega aborcja przyznam się że sama go jeszcze nie ogladałam ale opowiadało mi o nim już pare osób podobno widać jak dziecko się jakby rozrywa powoli i miażdży tytuł pochodzi chyba od tego, że widać że dziecko to czuje i jakby krzyczało ale tego nie słychać po takich zabiegach podobno potem z ciała kobiety trzeba wyjąć szczątki dziecka i na końcu się wyjmuje zmiażdzoną główką opis przerażający...
Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Adas » 31 paź 2003, 0:07

sara pisze:Czytałaś gdzieś?? Podaj źrodło
Podobno? Zanim coś napiszesz i kogoś oskarżysz - upewnij się.

A ja myślę Saro, że zamiast się czepiać - mogłabyś w tym poscie całkiem spokojnie podac źródło jakichś danych, z których by wynikało, że Czarna_łza źle czytała.
Dla mnie to są sprawy oczywiste, że tak właśnie musi wyglądac aborcja. Oczywiście wtedy, gdy jest już ukształtowany płód. Jakoś go trzeba wyciagnąć, a potoczna nazwa skrobanka jest jak najbardziej uzasadniona.

....byłoby mi bardzo miło, gdyby się okazało, że się mylę, i w rzeczywistości aborcja polega na humanitarnym uśmierceniu płodu we śnie....
marigell

Postautor: marigell » 31 paź 2003, 8:53

Ja się nie czepiam tylko pytam. To różnica.

Aborcji nie dokonuje się gdy płód jest ukształtowany więc w jaki sposób podczas aborcji może "urywać nóżki" skoro ich nie ma? Żródło?? - prosze bardzo jakakolwiek lepsza książka dotycząca medycyny ....

Pozatym - płód nie czuje.
Obrazek
Awatar użytkownika
kepher

Postautor: kepher » 31 paź 2003, 9:57

sara pisze:Aborcji nie dokonuje się gdy płód jest ukształtowany więc w jaki sposób podczas aborcji może "urywać nóżki" skoro ich nie ma?

Aborcji dokonuje się nawet do piątego miesiąca ciąży, a rączki i nóżki są wyraźnie widoczne już w drugim. Ale "pokrojenie" płodu jest tylko jednym ze sposobów aborcji. Stosuje się też zatrucie kwasem solnym, po którym matka rodzi martwe dziecko. To prawda, że płód nie czuje, ale tylko do pewnego czasu.
marigell

Postautor: marigell » 31 paź 2003, 10:01

Chodziło mi o to, do jakiego czasu legalnie można dokonać aborcji ... piąty miesiac to już lekka przesada, w takim przypadku byłabym na nie.
Rączki i nóżki w drugim zaczynają się kształtować ... nie są wyraźnie widoczne.

To prawda, że płód nie czuje, ale tylko do pewnego czasu.

Jeśli płód już czuje to już nie jest płodem ... tylko ukształtowanym juz człowiekiem ...
Obrazek
marigell

Postautor: marigell » 31 paź 2003, 10:06

i jeszcze jedno .... wysysanie, skrobanie, "zatruwanie solą", wyciąganie to metody stosowane najczęsciej w Niemczech przed wojną światową. W owym czasie aborcja była dozwolona w Niemczech tylko dla Żydów, których Hitler chciał się pozbyć, w tym celu wykonywano aborcję w jak najmniej sterylny, humanitarny sposób, z jak największą szkodą dla pacjentki -> dlaczego, nie muszę tłumaczyć.
Obecnie wykonuje się metodę próżniową, za pomocą małej pompki.

Oczywiscie mam na myśli szpitale a nie różnego typu "gabinety ginekologiczne" - dlatego jestem ZA aborcją aby innego typu metody nie były stosowane a wszystko odbywało się w warunkach higienicznych i w pełni bezpiecznych.
Obrazek

Wróć do „Różne czyli Inne”