Aborcja.

Sprawy nie związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
Ivi

Postautor: Ivi » 31 paź 2003, 15:49

nie będe pytać już czy morderstwo czy nie może uznajmy że to sprawa każdego sumienia.ale w naszym państwie istnieja też taka instytucja jak kościół i czy uznajesz go czy nie wątpie by on się zgodził na zlegalizowanie tego.
"Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
Zostaną po nich buty i telefon głuchy(..)
Potem cisza normalna więc całkiem nieznośna
Jak czystość urodzona najprościej z rozpaczy
Kiedy myślimy o kimś zostając bez niego(..)"
Awatar użytkownika
Deathcola

Postautor: Deathcola » 31 paź 2003, 17:03

Niechciane, wydłubane, w kiblach pospuszczane...

Teraz siedzą w cieniu w matki swej sumieniu...

Zakaz wyrzucania dzieci do śmieci...
Skoro już jestem tu
Nie zatrzymujcie mnie
Jeśli mnie znasz to wiesz
Zrobię co chcę...!
marigell

Postautor: marigell » 31 paź 2003, 18:03

Ivi pisze:nie będe pytać już czy morderstwo czy nie może uznajmy że to sprawa każdego sumienia.ale w naszym państwie istnieja też taka instytucja jak kościół i czy uznajesz go czy nie wątpie by on się zgodził na zlegalizowanie tego.

No własnie ... a co kościół ma do ustanawiania prawa?? Bo tego to ja chyba nigdy nie zrozumie ... jeśli ktoś jest katolikiem to prosze bardzo, niech słucha koscioła skoro chce ... a jeżeli ktoś nie jest? to dlaczego ma słuchać kościoła?? Wiem, ze kościół potępia aborcje ... i ksiądz każdy może na każdym kazaniu o tym mówić, jeśli ktos chce go słuchać to prosze bardzo ... ja mu nie bronie i nie potępiam ... jednak aborcja powinna być zalegalizowana bez względu na stanowisko kościoła! ... kościól nie ma tutaj nic do gadania .... a przynajmniej nie powinien ....
Obrazek
Awatar użytkownika
kepher

Postautor: kepher » 31 paź 2003, 18:19

Kościół jest instytucją mentalnego zastoju i zacofania, a jego postanowienia nie opierają się na argumentach, tylko dogmatach, więc powoływanie się na to co mówi kościół nie jest dla mnie trafnym podejściem.
Ivi pisze:pomyśl a jeśli to akurat to Ty byś była tym dzieckiem czy płodem nie ważne czym ale już byś istniała na tym świecie i to akurat to Ty byś okazała się nagle niepotrzebna i zbędna i by Cie poprostu 'usunięto' żeby nie używać słowa zabito, bez twojego słowa tak poprostu. i pomyśl teraz że już nigdy ale to NIGDY nie będziesz miała ponownej szansy być,istnieć,żyć. poprostu w jednej chwili dostałaś tak wiele i w tej samej chwili wszystko Ci odebrano.

Przecież płód nie jest świadomy swojej egzystencji. Nie wie, że jest, nie czuje bodźców fizycznych, a tym bardziej nie posiada uczuć i emocji.
Ivi pisze:płód jakby nie patrzeć jest żywy nie jest to jakiś wyrostek czy inna część ciało co można ją sobie wyciać.a więc to jest już życie choć może jeszcze nie przypomina istoty ludzkiej jaką jest człowiek,ale żyje już!

Jadłaś kiedyś mięso? Podejrzewam, że tak, więc wyobraź sobie, że to mięso było ŻYWĄ istotą. Nawet jeszcze bardziej żywą niż płód, bo przecież chodziła, biegała, chrumkała. A płód? To trochę białka, galaretkowata substancja formująca się w ciało stałe o mózgu nie większym niż mózg żaby. Zapewne odpowiesz, że zwierzęta nie mają duszy, ale to już nie temat na inną dyskusję.
Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Adas » 31 paź 2003, 19:43

sara pisze:Metoda próżniowa mówi sama za siebie .... wyciąga się płód za pomoca owej pompki ....

No i wszystko jasne. Niewiele się to różni od opisu Czarnej_łzy.

sara pisze:Im szybciej tym lepiej dla zdrowie kobiety ... powinno się do trzeciego m-ca usuwać ciąże ....

Jeśli już, to raczej powinno się do drugiego miesiąca, dopóki się nie zaczyna kształtowac płód...

sara pisze:robi się to nawet później owszem ...

i tu się bardzo wyraźnie nasuwa to pytanie, które przwidziałaś: dlaczego wtedy nie morderstwo?

sara pisze:jednak gdyby prawo usunięcia ciąży było zagwarantowane ustawowo większość takich przypadków nie miało by miejsca ...

A co z pozotałymi przypadkami, które nadal miałyby miejsce?
Któraś zechce w 6 miesiącu usunąć, albo w 7, albo nawet w 9 miesiącu....i miałaby do tego prawo...przynajmniej z tego co piszesz wynika, że chcesz, by każda kobieta miała takie ustawowe prawo.

A w moim pojęciu jest to prawo do zabijania.
Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Adas » 31 paź 2003, 19:53

Ivi pisze:ale w naszym państwie istnieja też taka instytucja jak kościół i czy uznajesz go czy nie wątpie by on się zgodził na zlegalizowanie tego.

W naszym państwie instytucja taka jak kościół nie ma wpływu ustawodawczego, może co najwyżej skutecznie lobbować z racji tego, że większość mieszkańców Polski tę instytucję popiera, moralnie i przede wszystkim finansowo.

I wg mnie całe szczęście, że kościół nie ma bezpośrednio wpływu na kształtowanie prawa. Przecież za jakiś czas mogłoby się okazać, że w imię równości zalegalizowalibyśmy jihad, gdyby tylko talibowie mogli ustawowo wprowadzać założenia własnej religii ;) Bo niby dlaczego tylko kościół miałby mieć takie prawo? i to jeszcze katolicki? Przez ostatnie kilknaście lat bardzo silnie rozwijają się w Polsce inne ruchy religijne, Swiadków Jehowy jest już bardzo dużo, Zielonoświątkowców często widać, prawosławnych jest sporo od kiedy nie są "polskim tematem tabu", premier Buzek z tego co pamiętam jest ewangelikiem (to chyba protestant? ja się nie znam aż tak dobrze). Nie ma powodu, żeby za kilka lat nie rozpowszechniły się bardziej w Polsce religie wschodnie, hinduizm, buddyzm i jakieś inne... Sama tradycja to jeszcze nie powód do mieszania się instytucji kościola katolickiego do tworzenia prawa. I cale szczęscie. Co innego Kościół jako ogół wyznawców. tu jak najbardziej - wybór ludzi wierzących do parlamentu jest wpływem Kościoła na polskie prawo.
Awatar użytkownika
Ivi

Postautor: Ivi » 31 paź 2003, 21:12

czy mnie sie wydaje czy wszystko co ja powiem i przemawia to przeciw aborcji staje się dyskusją do innego tematu? przecież niektóre żeczy trzeba ustalić żeby móc się o coś oprzeć.
Jadłaś kiedyś mięso? Podejrzewam, że tak, więc wyobraź sobie, że to mięso było ŻYWĄ istotą. Nawet jeszcze bardziej żywą niż płód, bo przecież chodziła, biegała, chrumkała. A płód? To trochę białka, galaretkowata substancja formująca się w ciało stałe o mózgu nie większym niż mózg żaby. Zapewne odpowiesz, że zwierzęta nie mają duszy, ale to już nie temat na inną dyskusję.

można by dyskutować tylko na ten temat w innym temacie nie wspominajać już wtedy o aborcji ale tutaj musimy to ustalić,bo moim zdaniem to jest argument,że każdy człowiek posiada niezbywalny dar nieśmiertelnej duszy a zwierzeta nie.
Awatar użytkownika
Ivi

Postautor: Ivi » 31 paź 2003, 21:34

w tym momencie dyskusji odniosłam wrażenie,że próbujac przekonać was,że człowiek nie powinnien decydować o życiu innych,odniosłam właśnie wrażenie ,że walczę z wiatrakami..
Awatar użytkownika
Andzia

Postautor: Andzia » 31 paź 2003, 21:40

Zabijajac czlowieka w jakimkolwiek etapie jego egzystencji zabijamy przedewszystkim wlasne sumienie. Stajemy sie slabi psychicznie, niezdolni do podejmowania trudów zyciowych, ktore sa zazwyczaj skotkiem naszej bezmyslnosci.
marigell

Postautor: marigell » 31 paź 2003, 23:55

Nie zabijamy własnego sumienia ... możesz mówić o swoim własnym sumieniu ale nie mów za innych ... aborcja jest własnie trudną decyzją wiec dlaczego stajemy się słabi??
Obrazek
Awatar użytkownika
Ivi

Postautor: Ivi » 01 lis 2003, 9:21

stajemy się słabi bo idziemy na łatwiznę..
Awatar użytkownika
Andzia

Postautor: Andzia » 02 lis 2003, 20:33

sara pisze:Nie zabijamy własnego sumienia ... możesz mówić o swoim własnym sumieniu ale nie mów za innych ... aborcja jest własnie trudną decyzją wiec dlaczego stajemy się słabi??

Jak ktos nie ma sumienia to bo nie zabija.Jezeli piszesz ze "nie zabijamy "to poprzyj to argumentami. Trudną decyzje podejmuje sie przed zajsciem w ciaze, a w tej chwili sa tak dobre srodki antykoncepcyjne ze trudno mowic o przypadkowej ciązy.
Awatar użytkownika
iwonkax
Kontaktowanie:

Postautor: iwonkax » 02 lis 2003, 22:36

ludzie..jakie zabijanie...?? przeciez to płod..to nie człowiek....
Tutaj miejsce gdzie jest dobrze
Tutaj aksamitny spokój...
Awatar użytkownika
Ignis

Postautor: Ignis » 03 lis 2003, 18:42

iwonkax pisze:ludzie..jakie zabijanie...?? przeciez to płod..to nie człowiek....

a według ciebie to kiedy zaczyna się człowiek :?: bo trudno okreslić kiedy w ciele kobiety pojawia się człowiek czy wtedy gdy ma rączki i nóżki :?: nalezy pamietaż, że prawo chroni życie człowieka, a jeżeli nie wiemy czy to człowiek czy nie prawo nie moze pozwolić na jego zabicie
Awatar użytkownika
Ghrave

Postautor: Ghrave » 03 lis 2003, 20:07

iwonkax pisze:ludzie..jakie zabijanie...?? przeciez to płod..to nie człowiek....

Np. według kosiola nawet płod jest uznawany juz za czlowieka...

Wróć do „Różne czyli Inne”