Aborcja.

Sprawy nie związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
kepher

Postautor: kepher » 05 lis 2003, 12:50

Ja tylko chciałem podważyć argument "to przecież żywa istota" - już po raz trzeci bodajże powtórzę: to co z tego, że jest żywa? Mucha, świnia, tasiemiec też są żywymi istotami. Teksty typu "sam jesteś pasożyt" nie są tym bardziej najlepszym argumentem i świadczą raczej o nieumiejętności dyskutowania.
marigell

Postautor: marigell » 05 lis 2003, 13:57

jesoos pisze:
sara pisze: Jednak z punktu widzenia biologicznego płód jest pasożytem.

Tylko jeśli brać pod uwagę sposób odżywiania...trudno nazywać pasożytem coś co jest WYTWOREM organizmu "żywiciela" :P

A jak nazwiesz np tasiemca?? z tego co wiem w sklepie się go nie kupuje :wink:

kepher pisze:Teksty typu "sam jesteś pasożyt" nie są tym bardziej najlepszym argumentem i świadczą raczej o nieumiejętności dyskutowania.

Trudno sie z tym nie zgodzić ...
Obrazek
Awatar użytkownika
jesoos
Kontaktowanie:

Postautor: jesoos » 05 lis 2003, 14:25

Sylwia zadziwiasz mnie :) jesli nie wiesz w jaki sposób pasorzyty dostają się do organizmu np człowieka odsyłam do szkolnego podręcznika biologii :wink:
You know you got it when you're having fun,
And the rock n rolls shaking you under the sun,
You scream and you shout this is what it's all about,
It's the only way.
Awatar użytkownika
Cień Anioła
Członek FFC

Postautor: Cień Anioła » 05 lis 2003, 16:15

sara pisze:A jak nazwiesz np tasiemca?? z tego co wiem w sklepie się go nie kupuje :wink:

No może nie tego całego tasiemca tylko mięso w którym on się znajduje. :wink:
marigell

Postautor: marigell » 05 lis 2003, 18:30

Czy musicie wszystko brać tak dosłownie?
Obrazek
Awatar użytkownika
po prostu ja

Postautor: po prostu ja » 05 lis 2003, 18:39

sara, nie musimy :) ale czyms trzeba rozweselic dyskusje, bo 12 strton tluczemy to samo :)

jesli chodzi o tasiemca i plod, to roznica jest taka, ze na to, czy tasiemiec znajduje sie w naszym organizmie nie mamy wplywu. zachorujemy i tyle. natomiast jelsi chodzi plod, to sa tylko dwie sytuacje, gdy nie mamy na to wplywu, czy znajdzie sie w naszym organizmie: niepokalane poczecie i gwalt.

jesli chodzi o gwalt to nie mam zdania na temat aborcji w tym momencie. ja bym najprawdopodobniej nie usunela.
Obrazek
marigell

Postautor: marigell » 05 lis 2003, 19:05

nie mam zdania na temat aborcji w tym momencie. ja bym najprawdopodobniej nie usunela.

No i tutaj tkwi problem. Ja sie nie pytam co byś zrobiła tylko własnie jakie jest Twje zdanie? Czy dopuszczasz aborcje w tym przypadku? Przecież to również było by morderstwo - wg Twojego zdania. Aborcja to aborcja.

Pisząc wczesniej o aborcji nigdy nie powiedziałam, że ja bym to zrobiła ... tylko że jak ktoś chce to powinien miec do tego prawo.
Obrazek
Awatar użytkownika
kepher

Postautor: kepher » 06 lis 2003, 13:54

A ja gdybym zaszedł w ciążę w aktualnej sytuacji, poddałbym się aborcji. LOL

Do niepokolanego poczęcia (???) i gwałtu dodałbym jeszcze zawód środków antykoncepcyjnych i chwilową niepoczytalność (np. uprawianie seksu po pijaku).
Awatar użytkownika
po prostu ja

Postautor: po prostu ja » 06 lis 2003, 22:08

sara pisze:
nie mam zdania na temat aborcji w tym momencie. ja bym najprawdopodobniej nie usunela.

No i tutaj tkwi problem. Ja sie nie pytam co byś zrobiła tylko własnie jakie jest Twje zdanie? Czy dopuszczasz aborcje w tym przypadku? Przecież to również było by morderstwo - wg Twojego zdania. Aborcja to aborcja.

w tym przypadku wybor powinien byc pozostawiony kobiecie.... tak mi sie wydaje.
Obrazek
marigell

Postautor: marigell » 06 lis 2003, 22:47

Dlaczego tylko w tym? I w jakim nie powinien??
Obrazek
Awatar użytkownika
po prostu ja

Postautor: po prostu ja » 07 lis 2003, 22:40

coz.... wydaje mi sie, ze gwalt jest na tyle strasznym przezyciem, ze w tym momencie wybor powinien byc pozostawiony kobiecie. dziecko moze sie kobiecie caly czas kojarzyc z tym strasznym wydarzeniem... kobieta po prostu moze nie byc w stanie zaopiekowac sie w tym momencie dzieckiem. Ona sama powinna zdecydowac czy bylaby w stanie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Asia Michalik

Postautor: Asia Michalik » 07 lis 2003, 22:44

Przeczytałąm ten wiersz i sama nie wiem co powiedzieć. Jak bym ja wyszła z tej sytuacji :?: nie mam pojecia :!:
marigell

Postautor: marigell » 08 lis 2003, 0:27

po prostu ja pisze: Ona sama powinna zdecydowac czy bylaby w stanie.

W każdym przypadku powinna decydować czy byłaby w stanie, wg mnie.

A czytając to co pisałaś wcześniej można powiedzieć, że przecież może oddać do adopcji po urodzeniu .... :roll:
Obrazek
Awatar użytkownika
jesoos
Kontaktowanie:

Postautor: jesoos » 08 lis 2003, 14:52

po prostu ja : A co w sytuacji gdy badania prenatalne wykaza że dziecko urodzi sie trwale niepełnosprawne? czy to wg Ciebie dopuszcza możliwośc aborcji czy chociaż 'wybór' kobiety?
You know you got it when you're having fun,
And the rock n rolls shaking you under the sun,
You scream and you shout this is what it's all about,
It's the only way.
Awatar użytkownika
po prostu ja

Postautor: po prostu ja » 08 lis 2003, 22:50

zle sie wyrazilam. nie wiem czy kobieta byla by w stanie nawet chodzic w ciazy. zdrowie psychczne kobiety po gwalcie moze byc fatalne, ciaza moze to jeszcze pogarszac, moze nienawidzic sama siebe,. tego dziecka, wsyztskiego. nie wiem, nie jestem psychologiem i nie potrafietego ocenic.

co do badan prenatalnych jesoos. przede wszystkim jestem raczej przeciw badaniom.
Obrazek

Wróć do „Różne czyli Inne”