Aborcja.

Sprawy nie związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
sylwiak
Członek FFC

Postautor: sylwiak » 16 kwie 2004, 22:34

Ja nie oglądałam filmów na ten temat... ale same zdjęcia... zniechęcają do aborcji nigdy w życiu bym tego nie zrobiła i nie zrobie...
tel. 794-968-977
Myspace :-) Last.fm :-) Facebook
Awatar użytkownika
iwonkax
Kontaktowanie:

Postautor: iwonkax » 16 kwie 2004, 22:54

sylwiiaa pisze:Pewności nie mam czy są prawdziwe czy nie ...ale sam widok jest straszny... a napewno inaczej te biedne maluszki nie wyglądają :cry: :cry:

Kasienka pisze:pokazane resztki dziecka, sa identyczne jak te na zadjeciu moze te zdjecia nie przekonuja was, co do aborcji, ale jak juz wczesniej napisałam, gdyby to wam wykrecano rece, wyrywano nogi, nie bolało by was to :?: myslicie, ze te niewinne dzieci nie czują

Jest też coś takiego jak PŁÓD. a płód rąk ani nóg nie ma :roll:

Kasienka pisze:moze jestem przewrazliwiona na punkcie aborcji, itd.lecz zauwazylam czytajac temat od poczatki , ze sa osoby "bez serca" ludzie :!: opanujcie sie :!:

Nikt na pewno nie jest bez serca, nie każdy ma do wszystkiego takie podejście jak Ty. I wcale nie oznacza, że ten kto jest za aborcją, to jest be..i w ogóle... ;/
Tutaj miejsce gdzie jest dobrze
Tutaj aksamitny spokój...
Awatar użytkownika
Michu.

Postautor: Michu. » 16 kwie 2004, 23:03

Zgadzam się z Iwonką, czasem nie ma wyjścia...
Awatar użytkownika
kotek

Postautor: kotek » 16 kwie 2004, 23:11

Michu. zawsze jest wyjscie...zawsze sa conajmniej dwie drogi...ale i tak moje mowienie nic nie da...kazdy z Was na inna hierarchrie wartosci...napewno inna niz ja...wiec wg mojej aborcja to cos, czego nigdy byc nie powinno...ale wg Was to "nie ma wysjcia" i trzeba ja stosowac...
uśmiech się
bo już dobra czas
Awatar użytkownika
ciacho
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: ciacho » 17 kwie 2004, 1:11

Ja aborcje popieram w 100% i jestem za.To samo tyczy się eutanazji.
Za nasze miasto i za te barwy, oddamy całe życie swe.
Zwyciężaj dla nas, my zwyciężamy.
Legio Warszawa kocham Cię.
Awatar użytkownika
kasieńka

Postautor: kasieńka » 17 kwie 2004, 9:51

iwonkax pisze:
Kasienka pisze:pokazane resztki dziecka, sa identyczne jak te na zadjeciu moze te zdjecia nie przekonuja was, co do aborcji, ale jak juz wczesniej napisałam, gdyby to wam wykrecano rece, wyrywano nogi, nie bolało by was to :?: myslicie, ze te niewinne dzieci nie czują

Jest też coś takiego jak PŁÓD. a płód rąk ani nóg nie ma :roll:

[/color][/b]

dla mnie nie ma róznicy czy to plód czy czlowiek w kawałkach....

wedlug mnie aborcja jest kara smierci dla dziecka, tylko za co? za niepohamowana chec matki do bycia "free", jakby nie bylo wazniejszych spraw i wazniejszych wartosci na swiecie...
jak wiadomo, matka sama usuniecia ciazy nie dokonuje, dokonuje jej lekarz i jezeli dopuscimy prawne wykonywanie aborcji, to lekarz czy bedzie chcial, czy nie, bedzie musial jej dokonac, jesli zglosi sie do niego klientka (nie nazwe tego przypadku pacjentka), bedzie musial, bo bedzie nakazywalo mu prawo, prawo dzungli, gdzie zycie nie jest najwazniejsza wartoscia.
poza tym, postawcie sie w sytuacji takiego lekarza,
ktory uczy sie praktycznie cale zycie, ale po 6-ciu latach ciezkich i wyczerpujacych studiow trafia do tego zawodu z powolania czy checi niesienia pomocy ludziom, ktorzy tego potrzebuja, nie trafia po to, aby zarabiac duze pieniadze (mowimy o naszym chorym kraju caly czas)..po tych studiach sklada przysiege Hipokratesa, wg ktorej pierwsza zasada, ktorą powinien kierowac sie lekarz, jest zasada 'primum non nocere', czyli jak wiadomo: 'po pierwsze nie szkodzic', , czy nadal uwazacie, ze zabijanie poczetego, ale jeszcze nienarodzonego dziecka jest z ta zasada zgodne? a moze nie braliscie tej kwestii wcale pod uwage... :?:
marigell

Postautor: marigell » 17 kwie 2004, 12:15

dla mnie nie ma róznicy czy to plód czy czlowiek w kawałkach....

No widzisz .. a dla mnie jest różnica i to bardzo duża. Płód to nie człowiek ... a te zdjęcia nie pokazują aborcji ....

Co do tego co ktoś pisał o filmach pokazywanych w szkole ... to przypomniał mi się tekst który czytałyśmy z Syriel a do którego link znajduje się w temacie ŚMIECI .. jak wyglądają lekcje takie w szkole :lol: ... i już nie mam więcej pytań ... :lol:

Oczywiscie nikt wam nie kazuje dokonywać aborcji ... to wasze prawo ... a prawem innych kobiet powinna być możliwość dokonania aborcji legalnie i nikomu nic do tego ...

Tekstów w stylu "bez serca" nawet nie skomentuje ... żeby o czymś mówić trzeba mieć najpierw o tym jakieś pojecie a nie "ja myśle ...." toż to jest żałosne :?
Obrazek
Awatar użytkownika
Z.U.-Oliwia
Kontaktowanie:

Postautor: Z.U.-Oliwia » 17 kwie 2004, 12:38

Kasieńka napisała:

wedlug mnie aborcja jest kara smierci dla dziecka, tylko za co? za niepohamowana chec matki do bycia "free", jakby nie bylo wazniejszych spraw i wazniejszych wartosci na swiecie...

A słyszałaś o czymś takim jak gwałt? :? Ja popieram aborcję w wypadku gwałtu... uważam, że w takim wypadku kobieta powinna mieć wybór czy chce urodzić dziecko, czy nie...
[."Kochać z całych sił, rodzić się co dnia, ja pragnę".]
Awatar użytkownika
ciacho
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: ciacho » 17 kwie 2004, 13:44

Marigell pisze:... a prawem innych kobiet powinna być możliwość dokonania aborcji legalnie i nikomu nic do tego ...

Zgadzam się Marigell.Każda kobieta powinna mieć legalną możliwość aborcji.Co innego zabicie dziecka które już się urodzi.Wtedy to już jest morderstwo mówiąc wprost.Przez brak legalnej aborcji dochodzi do sytuacji w których noworodki znajdowane są na śmietnikach (martwe),albo pod drzwiami kościoła bo matki nie mają możliwości utrzymania i zapewnienia godnych warunków do wychowania.Waszym zdaniem to jest lepsze od aborcji?
Powiedzcie mi szczerze (mowa do przeciwników aborcji).Lepiej jest zostawić dziecko na śmietniku (które i tak umiera),albo pod kościołem niż po prostu usunąć ciążę?
Awatar użytkownika
kotek

Postautor: kotek » 17 kwie 2004, 14:37

Wiesz...dla mnie to i to i to jets rzecza absurdalna. Wg mnie matki, ktore nie chca owego dziecka, powinny je urodzic i oddac do adopcji, badz zostawic w szpitalu co jest mozliwe. Co do gwaltu..mowie po raz kolejny, ze w Polsce jest naprawde maly procent dokonywanych aborcji, kiedy usuwa sie dzieci chore, dzieci z gwaltu, wiec nie wiem dlaczego ciagle mowicie, ze to jest w takim przypadu dobre. Takich przypadkow jest kilka, kilkanascie. Matki ZABIJAJA swoje dzieci np. poniewz dziecko bedzie im przeszkadzac, dziecko przeszkadza w zrobieniu kariery itp...
Kazdy ma inne poglady. Ja nigdy, w zadnym przypadku, aborcji nie zaakceptuje. Ktos poruszyl watek eutanazji; ja w skrajnych przypadkach, jednak naprawde skrajnych, jestem na tak...wiem, ze ja wolalabym, aby mnie zabito...
uśmiech się
bo już dobra czas
Awatar użytkownika
ciacho
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: ciacho » 17 kwie 2004, 14:43

Kotek nie będe się wdawał w polemikę.Oboje mamy odrębne zdanie co do aborcji.Ja jestem ZA a Ty przeciw i koniec :D
marigell

Postautor: marigell » 17 kwie 2004, 15:16

kotek pisze: matki, ktore nie chca owego dziecka, powinny je urodzic i oddac do adopcji, badz zostawic w szpitalu co jest mozliwe.

Oczywiscie, że jest możliwe .. jednak od poczęcia do porodu to jeszcze długa droga jest ...

Kotek nie będe się wdawał w polemikę.Oboje mamy odrębne zdanie co do aborcji.Ja jestem ZA a Ty przeciw i koniec

Racja ciacho. Lecz tutaj nie chcodzi tylko o inne zdanie. Skoro ja nie bronie nikomu dziecka urodzić to ten ktoś nie powinien mi zabraniać ciąży usunąć ....
Obrazek
Awatar użytkownika
kotek

Postautor: kotek » 17 kwie 2004, 15:31

eh wiesz Bóg daje zycie i TYLKO ON ma prawo je odebrac..."ludzie nie maja prawa, ludzie zabic mnie nie moga"...wiec to nie jest tak, ze ktos moze czuc sie urazony (tak to odbieram), ze nie moze legalnie sobie usunac niechcianej ciazy. Ciacho masz racje, ani ja ani Ty swojego zdania nie zmienimy. Jednak zastanawiales sie kiedys jakim grzechem jest zabic dziecko, niczemu niewinne dziecko? A co byc powiedzial, gdyby to tak Ciebie zabito? Nadal bylbys calkowicie za? Nadal uwazalabys to za ludzkie? Spotkalbys Boga ...nadal uwazalbys, ze to nie jest wielkim grzechem i, ze skoro ludzie maja prawo do rodzenia, maja tez prawo do zabijania?

Born to...kill :?:
uśmiech się
bo już dobra czas
marigell

Postautor: marigell » 17 kwie 2004, 15:34

Mogłabyś w to Boga nie mieszać? Bóg mi nie da pieniędzy na jedzenie, ubranie i wychowanie dziecka :? Pozatym
Bóg daje zycie i TYLKO ON ma prawo je odebrac
dla mnie to nie jest żaden argument ....
Obrazek
Awatar użytkownika
kotek

Postautor: kotek » 17 kwie 2004, 15:47

Nie mogę nie mieszać w to Boga, poniewaz Bóg dal zycie. On Ciebie stworzyl. On stworzyl mnie. On stworzy Nas. Bog daje cos wazniejszego nic pieniadze. Poza tym On daje rowniez pieniadze, przeciez gdyby On nie stworzyl drzewa czy czlowieka to pieniedzy bysmy nie mieli. Poza tym znowu wieje materialnoscia...
uśmiech się
bo już dobra czas

Wróć do „Różne czyli Inne”