Aborcja.

Sprawy nie związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
__daria__a
Kontaktowanie:

Postautor: __daria__a » 26 sty 2005, 13:00

a co, jeśli kobieta zostaje zgwałcona, albo ciąża zagraża jej życiu?ja mam dylemat w związku z aborcją :roll:
Awatar użytkownika
Belitka
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Belitka » 26 sty 2005, 13:07

Zgadzam się z Juli. Każdy człowiek ma prawo do życia...

A co do postu Darii to jednak uważam, że matka jeśli matka padła ofiarą gwałtu to powinna urodzić to dziecko, a jeśli nie zechce go wychowywać to powinna oddać go do Domu Dziecka, bo tam może spotkać szczęście. A co do zagrożonej ciąży to jest wola matki. Jeśli chce dokonać aborcji to proszę bardzo... Ale to tylko i wyłącznie jej sprawa... :roll:
Awatar użytkownika
Z.U.-Oliwia
Kontaktowanie:

Postautor: Z.U.-Oliwia » 26 sty 2005, 19:54

Belitka pisze: A co do zagrożonej ciąży to jest wola matki. Jeśli chce dokonać aborcji to proszę bardzo... Ale to tylko i wyłącznie jej sprawa... :roll:

Cóż, akurat tak ze mną było. Moja mama miała 40 lat, gdy zaszła w ciążę, a Jej dzieckiem miałam być ja. Wtedy aborcja była jeszcze dozwolona na wszystkich, że tak powiem, warunkach. Wiem, że się dowiadywała, bo istniało dość duże zagrożenie, ale ostatecznie, to chyba widać, że żyję. :wink:

Ja właściwie już wiele wcześniej przedstawłam swoje zdanie, czyli jeżeli chodzi o gwałt, to uważam, że kobieta powinna mieć prawo do aborcji, a w innych przypadkach? Cóż, trudno mi powiedzieć, mam mętlik w głowie. Zawsze jest 'za' i 'przeciw'.
[."Kochać z całych sił, rodzić się co dnia, ja pragnę".]
Awatar użytkownika
Cień Anioła
Członek FFC

Postautor: Cień Anioła » 29 paź 2005, 12:58

Słyszeliście co chcą zrobić ? Zakazać aborcji, nawet jeśli dziecko jest skutkiem gwałtu...dla mnie to chore. W szczególności, że wpadli na ten pomysł kawalerowie bez dzieci :roll: Faceci nie powinni się odzywać na takie tematy :roll:
Awatar użytkownika
tynka
Członek FFC

Postautor: tynka » 29 paź 2005, 13:02

Zgadzam się z Cieniem...
Paranoja...
Awatar użytkownika
moniczka-s14
Członek FFC

Postautor: moniczka-s14 » 29 paź 2005, 13:09

WIem, że jeżeli dziecko narodzi sie z gwałtu to aborcja jest dozwolona w innych przypadkach zabronina. Ale nawet jeśli kobieta nie chce tego dziecka to moze oddać do adopcji, wiele rodzin nie może mieć własnych dzieci, ale to jest trudna decyzja oddać swoje dziecko komuś.

Wcześniej padło pytanie co jeśli ciąża zagraża życiu matki lub dziecka? Wtedy lekarz ma obowiązek ratować to życie, które ma większą szansę na przeżycie.

No, ale jest jeszcze jedno pytanie, na które nie znam odpowiedzi:

Co jeśli są bliźniaki syjamskie i żeby jedno mogło żyć musi umrzeć drugie?? Mają takie same szanse na przeżycie i to jest straszne rodzice muszą wybrać i uśmiercić jedno z dzieci, żeby chociaż jedno mogło żyć i co wtedy?? Nie życzę nikomu stawania przed takim wyborem
Tennessee Williams napisał:
’’Kiedy tak wielu ludzi jest samotnych,
byłoby niewybaczalnym egoizmem,
być samotnym samotnie”
Awatar użytkownika
Dagmara

Postautor: Dagmara » 29 paź 2005, 13:38

Cień Anioła pisze:Słyszeliście co chcą zrobić ? Zakazać aborcji, nawet jeśli dziecko jest skutkiem gwałtu...

O przepraszam, tu akurat można wybrać mniejsze zło - jeśli zostało się zgwałconym, to to chyba logiczne, że od razu powinno się w ciągu 72 godzin wziąc tabletki wczesnoporonne... Więc jeśli po gwałcie dojdzie do zapłodnienia to już tylko zaniedbanie tej kobiety :roll:
Awatar użytkownika
moniczka-s14
Członek FFC

Postautor: moniczka-s14 » 29 paź 2005, 16:23

Dagmara pisze:
Cień Anioła pisze:Słyszeliście co chcą zrobić ? Zakazać aborcji, nawet jeśli dziecko jest skutkiem gwałtu...

O przepraszam, tu akurat można wybrać mniejsze zło - jeśli zostało się zgwałconym, to to chyba logiczne, że od razu powinno się w ciągu 72 godzin wziąc tabletki wczesnoporonne... Więc jeśli po gwałcie dojdzie do zapłodnienia to już tylko zaniedbanie tej kobiety :roll:

CZy ja wim czy to jest mniejsze zło??!! Nie jest tak. I jedno i drugie to zło o takiej samej wadze i w jednym i w drugim przypadku zabijasz dziecko. Jak dla mnie to najlepiej jest chyba oddać do adopcji, jeżeli się tego dziecka nie chce. Tylko, że po latach to dziecko może przyjść do Ciebie i zapytać się dlaczego mnie nie chciałaś?
być samotnym samotnie”
Awatar użytkownika
Cień Anioła
Członek FFC

Postautor: Cień Anioła » 29 paź 2005, 16:26

Dagmara pisze:Więc jeśli po gwałcie dojdzie do zapłodnienia to już tylko zaniedbanie tej kobiety :roll:

Dla mnie zwalanie winy na kobietę w tym wypadku mija się z celem...
Awatar użytkownika
moniczka-s14
Członek FFC

Postautor: moniczka-s14 » 29 paź 2005, 16:29

Cień Anioła pisze:
Dagmara pisze:Więc jeśli po gwałcie dojdzie do zapłodnienia to już tylko zaniedbanie tej kobiety :roll:

Dla mnie zwalanie winy na kobietę w tym wypadku mija się z celem...

Popieram w 100% przecież chyba żadna kobieta nie stoi na ulicy i nie krzyczy "Zgwałcie mnie", więc niedbałość kobiety??!! Ona o gwałt się nie prosiła
być samotnym samotnie”
Małgoś
Członek FFC

Postautor: Małgoś » 29 paź 2005, 16:32

Ale mogła zapobiec zapłodnieniu :wink:
"Najszybsza miłość to ta bez pośpiechu..."
Awatar użytkownika
ciacho
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: ciacho » 29 paź 2005, 16:42

Aborcja w ogóle powinna być legalna,tak samo eutanazja.To jest wybór jednostki,chcę mieć dziwecko,to je rodze,nie chce usuwam ciąże i tyle.Problem z głowy.Dziewczyna w wieku 17 lat wpadnie z chłopakiem i co wtedy,aborcja jest dobrym rozwiązaniem.Zawsze byłem i będę ZA aborcją,a argumenty o zabijaniu są dla mnie śmieszne.
Za nasze miasto i za te barwy, oddamy całe życie swe.
Zwyciężaj dla nas, my zwyciężamy.
Legio Warszawa kocham Cię.
Awatar użytkownika
Dagmara

Postautor: Dagmara » 29 paź 2005, 17:11

moniczka, tabletki wczesnoporonne mają to do siebie, że nie zabijają dziecka, bo zwyczajnie tego dziecka nie ma jeszcze.
Uważam, że w dzisiejszych czasach bardzo trudno zajść w ciążę. No sorry, ale wpadki teraz są śmieszne. Wystarczy 10zł miesięcznie i regularność w stosowaniu i o ciąży można zapomnieć.
A kobieta, którą zgwałcono to wystarczy wziąc te tabletki wczesnoporonne np Postinor Duo, koszt około 60zł i o ciąży ewentualnej można zapomnieć. Więc o czym my tu dyskutujemy?
Awatar użytkownika
Z.U.-Oliwia
Kontaktowanie:

Postautor: Z.U.-Oliwia » 29 paź 2005, 17:31

Nie sądzę aby każda zgwałcona dziewczyna była w stanie w takiej chwilii pomyśleć o tabletkach '72h po'.
W tym temacie zgadzam się z Cieniem i również nie rozumiem dlaczego najwięcej w tym temacie mają do powiedzenia mężczyźni
I tak sądzę, że nie ma sensu wałkowac tego tematu tysięczny raz. :roll:
[."Kochać z całych sił, rodzić się co dnia, ja pragnę".]
Awatar użytkownika
Dagmara

Postautor: Dagmara » 29 paź 2005, 17:53

Zawsze Uśmiechnięta pisze:Nie sądzę aby każda zgwałcona dziewczyna była w stanie w takiej chwilii pomyśleć o tabletkach '72h po'.

A o czym myśli? Bo moją pierwszą myślą by było żeby nie zajść w ciążę.

Wróć do „Różne czyli Inne”