Aborcja.

Sprawy nie związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
Dagmara

Postautor: Dagmara » 01 lis 2005, 13:56

I własnie dlatego czasem aborcja jest najlepszym wyjściem.
Awatar użytkownika
Michiru

Postautor: Michiru » 01 lis 2005, 15:53

A mnie dziwi jedno, w sumie to nie kapuje, nie pojmuje i nie rozumiem. to już chyba obłuda: Było o tym ostatnio głośno w tv, że kościół i prawo polskie "odmawiają człowieczeństwa dziecku zmarłemu przed uplywem 6 tygodnia (lub miesiąca ale już dokładnie nie pamiętam, mało to istotne) ciąży" i np jak kobieta poroni to nie wydają jej ciała dziecka/płodu, aktu zgonu, a kościół nie wyprawia pogrzebu, więc dlaczego zakazana jest aborcja we wcześniejszym stadium ciąży :?:
[b:2104711a63]w ciemności ostrząc paznokcie, rozszarpuję noc...
w lesie gdzie płaczą cykady, nie ma odwrotu...[/b:2104711a63]
Awatar użytkownika
moniczka-s14
Członek FFC

Postautor: moniczka-s14 » 01 lis 2005, 19:15

iwonkax pisze:znam 6letnie dziewczynki z domu dziecka. są bardziej uśmiechnięte, niż niejedna osoba z was siedząca na tyłku w ciepłym domu z dobrym jedzeniem w otoczeniu dwóch kochających rodziców.

aborcja na tak, bo dzieci dzięki temu nie trafią do domu dziecka? sorry, ale potem mogą sobie ułożyć życie o wiele lepiej, niż ludzie mieszkający w normalnym domu. dopuszczając się aborcji pozbawiacie ich szansy na lepsze życie...

i nie mówcie mi, że w domu dziecka żyje się aż tak okropnie. wiele "cioć" i "wujków" dostarcza tym dzieciom więcej miłości, niż mają niektórzy od własnych rodziców...

No i właśnie o takie podejście mi chodzi. Nie można z góry zakłądac, że to dziecko, bedzie nieszczęśliwe. A w sumie jakby tak myśleć to by wogle dzieci nie było, bo by wszyscy myśleli po co mi dziecko jak może bedzie nieszczęśliwe??:P:P:P:P:P:P:P

A co do tureckich domów dziecka, to my żyjemy w Polsce to jest raz, a poza tym nawet dzieci, które nie trafiły do domów dziecka czasem niestety maja patologiczną rodzinę.

A jeszcze dodam, że jeśli aborcja byłaby legalna to nie było by poczucia jakiś konsekwencji w stosunku do tego co się robi, tylko jakby się miało dziecko to usunąć, a tak to to sie najpierw pomyśli co sie robi:)
Tennessee Williams napisał:
’’Kiedy tak wielu ludzi jest samotnych,
byłoby niewybaczalnym egoizmem,
być samotnym samotnie”
Awatar użytkownika
kotek

Postautor: kotek » 01 lis 2005, 19:56

Michiru pisze:A mnie dziwi jedno, w sumie to nie kapuje, nie pojmuje i nie rozumiem. to już chyba obłuda: Było o tym ostatnio głośno w tv, że kościół i prawo polskie "odmawiają człowieczeństwa dziecku zmarłemu przed uplywem 6 tygodnia (lub miesiąca ale już dokładnie nie pamiętam, mało to istotne) ciąży" i np jak kobieta poroni to nie wydają jej ciała dziecka/płodu, aktu zgonu, a kościół nie wyprawia pogrzebu, więc dlaczego zakazana jest aborcja we wcześniejszym stadium ciąży :?:

był głośno w telewizjii..sama wiesz ;)
bo to nie kościół zabrania aborcji, a Jezus. tak :) dla niektórych to śmieszne, wiem.
kościół czyli zjednoczeni ludzie nie popierają mordowania. i mają rację. ja się z nimi zgadzam.
uśmiech się
bo już dobra czas
Awatar użytkownika
mar-r

Postautor: mar-r » 01 lis 2005, 20:14

Proszę mi wkleić cytat z Biblii gdzie Jezus zabrania aborcji, bardzo proszę, wręcz błagam.
Podobno są granice głupoty - to nieprawda
Małgoś
Członek FFC

Postautor: Małgoś » 01 lis 2005, 20:30

moniczka napisała:
A jeszcze dodam, że jeśli aborcja byłaby legalna to nie było by poczucia jakiś konsekwencji w stosunku do tego co się robi, tylko jakby się miało dziecko to usunąć, a tak to to sie najpierw pomyśli co sie robi:)

jak to nie? konsenkwencją byłoby to że się poddaje aborcji, bo to chyba nie jest przyjemnością i wydaje mi się że jak każda operacja zagraża też życiu matki, więc chyba konsenkwencje ponosi samym ryzykowaniem swojego zycia. A co do myślenia co sie robi to niechciane ciąże są zazwyczaj przypadkiem, wpadką, a i zabezpieczenia mogą zawieść mimo tego ze sie bardzo uważa :P nie ma 100% pewności że zabezpieczenia nie zawiodą.

Jestem forumowym pseudo- psychologiem :twisted: i znów sie wypowiadam w temacie który mnie nie dotyczy :P
"Najszybsza miłość to ta bez pośpiechu..."
Awatar użytkownika
Dagmara

Postautor: Dagmara » 01 lis 2005, 20:32

małgoś pisze:a i zabezpieczenia mogą zawieść mimo tego ze sie bardzo uważa :P nie ma 100% pewności że zabezpieczenia nie zawiodą.

A co może zawieźć gdy używasz regularnie tabletek i do tego np przerywany lub z prezerwattywą? Zresztą same tabletki już dają przy regularnym stosowaniiu 100% ..... Ryzyko jest gdy dziewczyna sobie olewa to branie,r az weźmie o tej porze, raz o innej....
Awatar użytkownika
Michiru

Postautor: Michiru » 01 lis 2005, 23:10

kotek pisze:bo to nie kościół zabrania aborcji, a Jezus. tak :) dla niektórych to śmieszne, wiem.
.

Jezus zabrania aborcji, a kościół go słucha, ok. ale chyba Jezus nie popiera traktowania poronionego dziecka jako"odpadku szpitalnego" :?

dla mnie po prostu nie zrozumiałe jest to, że dajamy na to 5 tygodniowe dziecko usunięte to morderstwo i kościół się burzy, a prawnicy mówią o zabijaniu człowieka, natomiast 5 tygodniowe dziecko poronione to "odpadek szpitalny" i kosciół odmawia odprawienia pogrzebu, a prawo nie traktuje go jak człowieka :?
[b:2104711a63]w ciemności ostrząc paznokcie, rozszarpuję noc...
w lesie gdzie płaczą cykady, nie ma odwrotu...[/b:2104711a63]
Awatar użytkownika
mar-r

Postautor: mar-r » 01 lis 2005, 23:26

Bo kościół katolicki podciąga wszystko jak mu wygodnie. Dlatego jestem ateistą. A ciało kobiety to ciało kobiety i ksiądz ma do tego tyle co nic.
Podobno są granice głupoty - to nieprawda
Awatar użytkownika
Dagmara

Postautor: Dagmara » 01 lis 2005, 23:28

mar-r pisze:Bo *pier* kościół katolicki podciąga wszystko jak mu wygodnie. Dlatego jestem ateistą.

Tylko, że wiara to nie to,co nakazuje kościół. Ale to już nie miejsce na taką dyskusje.
Awatar użytkownika
Nietoperzyca
Lokalizacja: Miasto biznesu i seksu. "Niech się walą Ci, co nie znają Pidżamy!" - Małgoś.
Kontaktowanie:

Postautor: Nietoperzyca » 02 lis 2005, 15:25

aborcji mówie stanowczo NIE! Dlaczego niewinne dziecko ma ginąć?? A tak w ogle to najlepiej zapobiegac takim sytuacja i dobrze się zabezpieczać
Obrazek
Awatar użytkownika
kotek

Postautor: kotek » 02 lis 2005, 16:08

Marek..ja się po raz kolejny posłuże taką prostą ripostą: z głupcem bym się prędzej dogadałam. Ty masz rację, chwała Ci. szkoda, że 90% ludzi tego nie widzi. przykre ;)

i jeszcze...wiecie, jest wiele tematów którymi obarczamy kościół. zazwyczaj to nie jego wina, a ustroju, prawa, czasem historii. ale to nie ważne przecież ;)

jestem na nie. i nie obchodzą mnie argumenty, że to nie człowiek. tak samo was nie obchodzą argumenty tych, którzy są negatywnie nastawieni do aborcjii. temat ciągnie się 30 stron co daje około 500 postów. i każdy o tym samym. za dwa miesiące znowu ktoś odświeży i kolejne parenaście postów z tym samym. lolowa produkcja 2005 :)
uśmiech się
bo już dobra czas
Awatar użytkownika
moniczka-s14
Członek FFC

Postautor: moniczka-s14 » 02 lis 2005, 17:06

mar-r pisze:Proszę mi wkleić cytat z Biblii gdzie Jezus zabrania aborcji, bardzo proszę, wręcz błagam.

Wiesz w bibli raczej tego nie znajdziesz, bo wtedy nie było takiego sprzętu i sie ciazy nie usuwało:)

marTYNCia pisze:aborcji mówie stanowczo NIE! Dlaczego niewinne dziecko ma ginąć?? A tak w ogle to najlepiej zapobiegac takim sytuacja i dobrze się zabezpieczać

Baaaaardzo dobrze powiedziane siostra:):):). Popieram w 100% aq nawet więcej:D:D:DD:
Tennessee Williams napisał:
’’Kiedy tak wielu ludzi jest samotnych,
byłoby niewybaczalnym egoizmem,
być samotnym samotnie”
Awatar użytkownika
__daria__a
Kontaktowanie:

Postautor: __daria__a » 02 lis 2005, 19:09

moniczka-s14 pisze:
Wiesz w bibli raczej tego nie znajdziesz, bo wtedy nie było takiego sprzętu i sie ciazy nie usuwało:)

Chyba musisz zrobić sobie powtórkę z historii.Aborcja jest tak stara jak świat.Tak samo jak najstarszy zawód świata :wink:
Awatar użytkownika
Magdalenka
Kontaktowanie:

Postautor: Magdalenka » 02 lis 2005, 19:12

aborcje możecie nawet zrobić sobie w grze na tej stronce www.grzenda.pl ale jeśli nie,to możecie urodzić dziecko :wink:

Wróć do „Różne czyli Inne”