Aborcja.

Sprawy nie związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
__daria__a
Kontaktowanie:

Postautor: __daria__a » 05 lis 2005, 15:13

Cieniu ale tak naprawdę dysusja zaczęła się na temat aborcji w wyniku gwałtu.To chyba inna sytuacja niż "normalna" wpadka?
Może przecież być różnie.Mogą kochać dzieci tak jak piszesz,a mogą też być różne inne sceniariusze niekoniecznie takie różowe
Awatar użytkownika
Dagmara

Postautor: Dagmara » 05 lis 2005, 15:29

__daria__a pisze:Poza tym nie obraź się,ale zanim osiągniesz wiek zdolny do zajścia w ciążę,to tysiąc razy zmienisz poglądy na to i owo

Że już nie wspomnę, że może tysiąc razy zmienić zdanie kiedy zacznie współżyć i takie rzeczy jak ciąża staną się realne ;)
Awatar użytkownika
moniczka-s14
Członek FFC

Postautor: moniczka-s14 » 05 lis 2005, 16:16

Noo,bo na pewno wiesz jak czuje się kobieta zgwałcona,kiedy dowiaduje się o ciąży.Pewnie gdyby spotkało Cię coś takiego,to zaczęłabyś inaczej śpiewać.
Poza tym nie obraź się,ale zanim osiągniesz wiek zdolny do zajścia w ciążę,to tysiąc razy zmienisz poglądy na to i owo.

Ile razy mam pisać, że nie wiem jak sie czuje zgwałcona kobieta i nikt tego tutaj nie wie chyba, że został zgwałcony. Wiesz teoretycznie już mogę zajść w ciążę, ale to tylko teoretycznie :twisted: Ja się nie obrażam:):):) A czy zmienie zdanie, tego nikt nie wie nawet ja sama, może bedzie tak jak mówisz, ale na dzień dzisiejszy zdanie mam jakie mam i tyle.
Tennessee Williams napisał:
’’Kiedy tak wielu ludzi jest samotnych,
byłoby niewybaczalnym egoizmem,
być samotnym samotnie”
Gość

Postautor: Gość » 05 lis 2005, 16:46

Marta 2000:

Nie jest niczym strasznym.To jest tak samo naturalna operacja,jak usunięcie raka jąder,przeszczep szpiku kostnego,czy usunięcie brodawki na cycku.

Ne porownuj aborcji z brodawka na cycku, poprzez aborcje pozbawiasz zycia (z roznych przyczyn), a usuwajac brodawke raczej nie, zreszta nie wnikam co ci tam na cycku rosnie :twisted:
Awatar użytkownika
Dagmara

Postautor: Dagmara » 05 lis 2005, 17:24

Gościu, to nie Marta napisała tego posta :roll:
Awatar użytkownika
kotek

Postautor: kotek » 05 lis 2005, 17:55

a ja znam dziewczynę w moim wieku, która ma dzieciaka. i co z tego?
bo jak masz 15 lat to masz prawo do aborcji, a jak 20 to już nie? czasem wypadałoby się zastanowić nad tym co i jak się pisze ;)
kurde...wszyscy inni, bo taka moda :/
uśmiech się
bo już dobra czas
Awatar użytkownika
Cień Anioła
Członek FFC

Postautor: Cień Anioła » 05 lis 2005, 18:08

kotek pisze:bo jak masz 15 lat to masz prawo do aborcji, a jak 20 to już nie?

No trudno, żeby dziecko wychowywało dziecko, jeszcze do tego jeśli nie ma oparcia ze strony rodziców.
Awatar użytkownika
ciacho
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: ciacho » 05 lis 2005, 22:41

moniczka-s14 pisze:
ciacho pisze:
marta2000 pisze:fakt, ze aborcja jest straszna rzecza

Nie jest niczym strasznym.To jest tak samo naturalna operacja,jak usunięcie raka jąder,przeszczep szpiku kostnego,czy usunięcie brodawki na cycku.

Przesadzasz. Aborcja to USUNIĘCIE DZIECKA, które żyje, a nie jakiejś "brodawki na cycku"

Nie przesadzam.Uczepiliście się tego życia jak rzep psiego ogona.A skad wiesz,ze brodawka na cycku nie żyje :?: :> Nie wiesz tego,może też myśli jak kilku miesięcnzy płód :twisted:

Czasami odnoszę wrażenie,że jak ktoś popiera aborcję w każdym wypadku to od razu jest tym złym,antychrystem,mordercą itp. i na siłe trzeba go "nawrócić" na jedyną słusznę linię.Musiscie to pojąć,że są ludzie dla któych aborcja to zwykły zabieg,nie mający nic wspólnego z mordowaniem,czy odbieraniem życia.Może powinniśmy trzymać chore zęby bo wyrwanie to morderstwo.Nie wsadzajmy rąk w gips,bo to nie można tak,musi być i koniec.

Śmieszy mnie Twoje podjeście do sprawy Moniczka.Z jednej strony krzyczysz na lewo i prawo o tym,że aborcja to zabójstwo/morderstwo (niepotrzebne usunąć :twisted:),a popierasz eutanazję która też jest zabójstwem/morderstwem (niepotrzebne usunąć :twisted:).Lekarz który odłącza respirator pozbawia życia chorego człowieka,tak samo jak lekarz który usuwa ciążę.Jeśli chcesz być na siłę taka świętojebliwa to nie popieraj eutanazji również,albo popieraj i eutanazję i aborcję jednocześnie.Widać Tobie wygodniej jest być przeciwko aborcji bo to dżezi chyba :)
Za nasze miasto i za te barwy, oddamy całe życie swe.
Zwyciężaj dla nas, my zwyciężamy.
Legio Warszawa kocham Cię.
Awatar użytkownika
mar-r

Postautor: mar-r » 06 lis 2005, 6:50

Ech, nawet się nie wypowiem bo to zbyt osobiste.
Podobno są granice głupoty - to nieprawda
Awatar użytkownika
marta2000

Postautor: marta2000 » 06 lis 2005, 11:12

Dagmara pisze:Gościu, to nie Marta napisała tego posta :roll:

tak Dagmara to ja, tylko pisalam nie od siebie i sie nie zalogowalam :D
Awatar użytkownika
DawcioTarcio
Członek FFC

Postautor: DawcioTarcio » 06 lis 2005, 16:25

Daga panuję nad wszystkim :) To ja dopisałem że to post Marty, sprawdziłem IP. Marta komentowała wypowiedź Ciacha :) A swoją drogą, temat aborcja stał się ostatnimi czasy bardziej aktywny, niż śmieci... Niesamowite :lol:
Awatar użytkownika
sylwiak
Członek FFC

Postautor: sylwiak » 06 lis 2005, 17:33

Cień Anioła pisze:A jeśli chodzi o wiek 24 lat to sorry, taka osoba ma chyba więcej oleju w głowie niż szesnastolatka. Nie potrafiłą pójść do lekarza po tabletki po stosunku ? Nie mówiąc już o zabezpieczeniu, bo to się może każdemu zdarzyć :wink:

Tabletki o ile wiem brała...
Widać nie były skuteczne...
Ale dopiero po tej wpadce je zaczęła brać...
Nie wiem.. nie wnikam w jej życie...

Dagmara pisze:Sylwia - usuwanie dziecka w wieku 24 lat to już dla mnie jednak głupota.

Ja wiem... i nie bronię kuzynki...
Bo zrobiła coś OKROPNEGO :!:
tel. 794-968-977
Myspace :-) Last.fm :-) Facebook
Awatar użytkownika
moniczka-s14
Członek FFC

Postautor: moniczka-s14 » 06 lis 2005, 17:47

Nie przesadzam.Uczepiliście się tego życia jak rzep psiego ogona.A skad wiesz,ze brodawka na cycku nie żyje :> Nie wiesz tego,może też myśli jak kilku miesięcnzy płód

Czasami odnoszę wrażenie,że jak ktoś popiera aborcję w każdym wypadku to od razu jest tym złym,antychrystem,mordercą itp. i na siłe trzeba go "nawrócić" na jedyną słusznę linię.Musiscie to pojąć,że są ludzie dla któych aborcja to zwykły zabieg,nie mający nic wspólnego z mordowaniem,czy odbieraniem życia.Może powinniśmy trzymać chore zęby bo wyrwanie to morderstwo.Nie wsadzajmy rąk w gips,bo to nie można tak,musi być i koniec.

Śmieszy mnie Twoje podjeście do sprawy Moniczka.Z jednej strony krzyczysz na lewo i prawo o tym,że aborcja to zabójstwo/morderstwo (niepotrzebne usunąć ),a popierasz eutanazję która też jest zabójstwem/morderstwem (niepotrzebne usunąć ).Lekarz który odłącza respirator pozbawia życia chorego człowieka,tak samo jak lekarz który usuwa ciążę.Jeśli chcesz być na siłę taka świętojebliwa to nie popieraj eutanazji również,albo popieraj i eutanazję i aborcję jednocześnie.Widać Tobie wygodniej jest być przeciwko aborcji bo to dżezi chyba

Może i masz po części rację, lekarz pozbawia życia i w jednym i w drugim przypadku. Ale za aborcja jestem dlatego przeciw, ponieważ o życiu nie decyduje dziecko, które sie zabija, a o eutanazji decyduje osoba, która chce być zabita.
Wiesz ja decyzji póki co nie zmienie, jeszcze niedawno sie o czymś dowiedziałam co mną strasznie wstrząsnęło i nie wiem co mam o tym myśleć.

A tutaj wrzuce tez cos co znalazłam w moim kochanym podręczniku od biologii:):

Niektóre metody i środki kontroli urodzeń nie są przez wszystkich akceptowane ze względów moralnych. Najwiecej sporów budzi przerywanie ciąży(aborcja). (...). Pomijając kwestie etyczne, trzeba podkreślic, że sam zabieg przerywania ciąży nie jest obojętny dla zdrowia kobiety i może byc przyczyną powikłań, w tym także późniejszej bezpłodności. Trzeba też dodać, że u wielu kobiet, które decydują sie na ten "zabieg" z różnych powodów, aborcja pozostawia uraz psychiczny na całe życie.
Tennessee Williams napisał:
’’Kiedy tak wielu ludzi jest samotnych,
byłoby niewybaczalnym egoizmem,
być samotnym samotnie”
Awatar użytkownika
Dagmara

Postautor: Dagmara » 06 lis 2005, 18:22

sylwiiaa pisze:Tabletki o ile wiem brała...
Widać nie były skuteczne...

Widać nie brała ich tak jak trzeba.
Jakby tabletki nie były skuteczne to już dawno tysiące kobiet, które stosują je dobrze mogłoby wpaść.
Awatar użytkownika
jesoos
Kontaktowanie:

Postautor: jesoos » 06 lis 2005, 19:15

w zasadzie bez sensu temat.
wszystko sprowadza sie do tego czy dla kogoś płód to juz jest człowiek/życie czy też nie.
You know you got it when you're having fun,
And the rock n rolls shaking you under the sun,
You scream and you shout this is what it's all about,
It's the only way.

Wróć do „Różne czyli Inne”